Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Brojni prolivi koji traju više od mes, bolovi, nadimannja...
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 5:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
1994. imao polipektomiju 2 polipa. Redovno radim k-skopiju 1om/god. Poslednja pre godinu dana. Nema recidiva polipa. Colon irritabile. Pasage accelerata. Više divertik. u colonu. U jetri 2 ciste. Transaminaze u granicama normale. Trenutno nemam okult. krvarenja (imao posl. put pre oko 2,5 god). Više prol. u toku dana koji se smire "Loperamidom" 1-2/dnevno, ali posle par dana sve isto. Stalan osećaj nadutosti i bolova u celom predelu organa za varenje. Nekad boli više u predelu želuca, nekad ispod 1og, II x ispod II reb. luka, ali najčešće u donjem delu. Otežano puštanje gasova. Stolica izlazi zajedno s gasovima, eksplozivno. Bolovi i krčanje počinju neposredno po uzimanju hrane. Na dijeti (čaj, dvopek, grisini, ...) već više od mesec dana. Smršao oko 10kg. Se: 2. Krvna slika u redu. Tu markeri rađeni pre god. dana - svi u redu. Moj gastroent. trenutno na odmoru. Ima li neko neki savet/ideju šta da radim? Puno hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 1:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
:o sta ste to uradili svom stomaku?

čaj, dvopek, grisini???

Jja bi od ovog umro, a za vas je to dijeta. A;li ako vam je lekar tako prepisao, ja tu ne smem nista da kazem. Raspitajte se ovde, da li smete da jedete pirinac. I jedite skuvan pirinac. Kao sutlijas sa mlekom, al bez mnogo secera.

I probajte makrobioticku ishranu. Probajte da se hranite neko vreme psenicnim klicama. Trebalo bi da vam bude relativno lako da pronadjete uputstva kako se one prave i konzumiraju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 2:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Cajna dijeta, pire krompir - da. Pirincana voda - da. Mleko i secer - nikako! Probiotik i Loperamid - da. Uradite koprokulturu na bakterije i gljivice. Toliko dok se vas dr ne vrati sa odmora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 2:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Ih, bre, ja sa "ulceroznim kolitosm" kao i uvek 2-3 formirane stolice dnevno, bez bolova, hvalim ti se Boze pa se resih Salazopyrina koji sam koristio radi provere, lek nije za mene stvara mi bolove i nadutost. Sto se IBSa tice postoje neka nepisana pravila: antidepresivi, probajte sto vise barene vlaknaste hrane iako imate ubrzanu peristaltiku. Ako ovo pogorsava stanje onda obratno sigurno vrsi posao: samo proteini: meso, ponekad soja, kvalitetnij jogurti sa zivim organizmima i prekulturom...i kako draganvma kaze probiotik, ja bih preporucio bas italijanski ESI Fermental jer ima sastojke AloeVera gela, ima komplexe B vitamina jer se slabije apsorbuje usled pasaze, a ima 5 probiotksih kulura 2 milijarde. Kosta isto kao i nas Probiotik, 1x dnevno 15 kapsula je 300din. i obavezno zeleni caj sa dodatkom limunove kore svaki dan pola litre...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 3:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne vlaknastu hranu, ni barenu ni nebarenu, ubrzace vam peristaltiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 5:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Hvala vam, divni ljudi! Probacu. Inace. u stolici nisu nadene bakterije, gljivice, jaja protozoa i helmita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 6:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
U toliko bolje! Sam colon iritabile sa pridruzenom divertilulozom je dovoljan razlog za postojanje vasih tegoba. Sto se analiza tice, sama cinjenica da imate divertikule ne govori u prilog sterilnosti nalaza, no videcemo kada se vrati vas gastro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 6:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
A ni broj tecnih stolica /svakodnevno po nekoliko unazad mesec dana/ ne govori u prilog "sterilnosti" koprokulture. ne znam koliko je pametno da cekate vaseg dr da se vrati sa godisnjeg?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 5:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Moj doc :o se vratio! Ponavljamo koprokulturu, pijemo Nystatin tabl. 3 x 1 posle jela, a potom, ako kroz 4 dana ne bude bilo bolje, prelazimo na neki antibiotik. Planirana irigografija.
Inace, moj kolega se bavi lecenjem ajur-vedom i savetovao mi je isto pirincanu vodu i pirinac, ali s dodatkom dumbira, bibera i kurkume, a po zelji i malo morske soli - radi boljeg ukusa. Nemam iskustvo s ajur-vedom, ali ako mi je iziritiran colon, ne znam kako ce ovi ljuti zacini pomoci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: