Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Oporavak nakon operacije stitne zlezde
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 4:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 8:47 am
Postovi: 120
Postovani, molim vas za pomoc.
Moj otac je 1949. godiste. Tokom prethodnih 10 godina je imao nodus koji se postepeno uvecavao, (nodus se nalazio na vratu sa desne strane, blize uhu). Nakon izvrsene biopsije konstatovano je da se radi o ca papilare stitne zlezde koja je potom kompletno izvadjena (operacija je izvrsena sredinom jula na IORS).
Trideset dana nakon operacije upucen je na Klinicki centar u Kragujevcu gde je boravio 4 dana, gde su vrsena ispitivanja J 131. Tom prilikom je odredjena terapija Letroksom 150 mg dnevno.

Sta je zapravo CA PAPILARE, i sta je merenje J 131?

Tokom prethodnih godina vrtloglavice su bile tek na promenu vremena, mozda jednom u 7-15 dana, i nakon uverenja lekara da ce nestati nakon operacije on je pristao. Medjutim, sada svakodnevno ima jaku vrtoglavicu, redovno je oticanje lica kao i podocnjaka, grcenje u misicima uglavnom nogu, malaksalost, nestabilan hod, nesto slabiji sluh.

Mene zanima i koja je vrsta namirnica dobra za ovaj period, tj. sta se od namirnica eventualno ne sme konzumirati zbog nedostatka stitne zlezde. On inace izbegava so u ishrani vec godinama, kao i masnocu zivotinjskog porekla zbog hipertenzije, zbog koje redovno uzima lekove (Enalapril, Karvileks), kao i Stugeron Forte zbog deformacije vratnog dela kicme. Dugogodisnji je pusac, ali je nakon operacije poceo da smanjuje broj cigareta, prosek je 10 cigareta dnevno.
Koliko traje oporavak nakon ove operacije, sta se preporucuje (mozda aktivnost ili odmor, banjsko lecenje) i da li je moguce da se u potpunosti oporavi. Ne trzim procenu vec preporuku :)

Sestra i ja smo u potpunom neznanju jer on uglavnom krije svoje zdravstvene tegobe, stoga vas molim za sto iscrpniji, a ne samo optimistican odgovor.

Unapred veoma zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:25 pm
Postovi: 20
Cekanje to ne moze tako brzo. Dalje zlatibor kao rehabilitacija.
Cveklu i rotkvice da izbegava. Ni ja ne mogu da pusim posle OP.
Dalje podhitno Magnezijum najmanje 6 meseci, Kalcijum sa vitaminom D.
Da se ne zamara previse
Sretno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: