Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izrazito suha,crvena i osjetljiva koza lica-dg.ROSACEA FACIE
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Moja 17-godisnja kcerka vec 2 i po godine ima problema sa kozom lica,promijenila je mnogo dermatologa i mnogi su joj samo odmogli.Pojavila joj se promjena koze na promjeni temperature posebno u hladnim zimskim danima.Crvenilo obraza sa sitnim crvenim tackicama,jako uzareno i nikako nije prestajalo(jako podsjeca na peleni osip).Doktori su smatrali da su akne iako nije imala problema s tim jer joj je koza jako suha i osjetljiva.Stanje se pogorsalo prije 2 godine kada joj je jedna dr. dala Avenovu kremu na bazi vocnih kiselina,te joj je to u potpunosti unistilo zastitni epidermalni sloj.Posljednja dijagnoza koju je dobila je ROSACEA FACIEI.Koristila je i Rozex gel,a povremeno je na lice stavljala obloge od kamilice.Sada koristi Avenovu kremu Exomega i lice se sad malo smirilo.S vremena na vrijeme,crvenilo se povuce ali opet se ponovo vrati i bude kao prije.Medjutim zanima me cime bi mogla ublaziti suhocu lica,naime lice joj se stalno peruta i jako je suho.Samo sto namaze kremom nakon nekoliko minuta ponovo je suho.Ne znam sta smije koristiti,kada lice maze masnijom kremom npr. Bepanten plus crvenilo se pogorsa..Takodjer zanima me da li je njena dijagnoza izljeciva,da li ce to crvenilo nestati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 9:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
molim vas imal iko ista slicno,da li ko zna sta o tome ,17 joj je god vrlo joj je neprijatno kad je ko gleda ili pita od cega je to ako iko ima ili je sta cuo o tome molim da mi javi unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 2:22 am
Postovi: 1
Ako znate engleski pokusajte da na sajtu http://www.dermnet.com/ pronadjete o kojoj se bolesti radi. Trazite po kljucnoj reci face . Na sajtu ima nekoliko hiljada fotografija koznih bolesti i sigurno cete prepoznati o kojoj se bolesti radi kod Vase cerke. Slike nekih bolesti su veoma potresne pa Vam skrecem paznju na to.
Kada nadjete naziv bolesti preko googla potrazite informacije o toj bolesti. Vrlo lako cete naci uzrocnike i koje preparate treba da koristite.
Mislim da cete ovako pronaci pravi nacin kako da pocnete sa lecenjem.
Nadam se da sam bio od koristi. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 3:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
velika hvala :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: