Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Osteopenija&Osteoporoza
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 3:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Interesuje me da li je moguce da se osteoporoza javi kod mladih zena, narocito onih od 25god..? I ako je moguce, da li postoji neki lek, sem Alfa D3 vitamina?
-Naime, cura koju poznajem je u fazi jos nepotpuno formmirane osteoporoze i osteopenije(tako su lekari utvrdili). Dali su joj, samo, alfa D3,ranije su joj davali i kalcijum, ali posle izvesnog vremena javi joj se u visku u organizmu, a kada ga ne pije u manjku je. Alfa D3 sadrzi nesto kalcijuma, ali to nije dovoljno. Dijagnozu jos uvek ne mogu da joj utvrde i nista konkretno joj nisu dali, sa cime bi mogla da otpocne terapiju. Sa ovim preparatom, u kombinaciji sa kalcijumom ili bez njega, se, vec, 2 godine vrti u krug. Napretka nema, kao ni poboljsanja.
-Neki lekari su joj rekli da su u pitanju hormoni,pa su joj savetovali decu, ali na izvestaju joj stoji da je sa hormonima sve u redu?-Mene interesuje da li postoji neko resenje, ili da i dalje nastavi u krug sa postojecim preparatom i povremenom upotrebom kalcijuma, ili...
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 7:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Postoje i depo preparati... A kalcijum se daje u kombinaciji sa AlphaD3 i Folnom kiselinom po jasnim pravilima. ako se javio u "visku" jasno je da su prekinuli njegovu primenu!
Nije toliko terapijski u krug, koliko je dijagnosticki!
Gde je tu paratireoidni hormon? Gde je ultrazvuk stitne i parastitnih zlezda? Gde je jonizovani kalcijum? A alkalna fosfataza? Fosfatemija?
Bez daljeg igranja,
Pravac kod reumatologa i endokrinologa!
Srecno!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 1:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
P.S. Ni AlphaD3 se ne uzima na pamet do besvesti!
Kolika je vrednost fosfora? Ukoliko dodje do skoka fosfora, uzimanje AlphaD3 se mora momentalno obustaviti!
Da ne "davim" vise napamet, kada budete znali nesto od navedenih parametara javite se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 9:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Ja sam nesto sa interneta da okacim.

The leading cause of osteoporosis is a lack of certain hormones, particularly estrogen in women and androgen in men. Women, especially those older than 60 years, are frequently diagnosed with the disease. Menopause brings lower estrogen levels and increases a woman’s risk for osteoporosis. Other factors that may contribute to bone loss in this age group include inadequate intake of calcium and vitamin D, lack of weight-bearing exercise, and other age-related changes in endocrine functions (in addition to lack of estrogen).

Vodeći uzroci osteoporoze su nedostatak određenih hormona, prvenstveno estrogena kod žena i androgena kod muškaraca. Ostali uzroci mogu biti neadekvatan unos kalcijuma i vitamina D, nedostatak vežbi sa podizanjem težine, i ostali endokrinološke promene koje donosi starost.

Slika[/u]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 11:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Neu3no, i mala telesna tezina i nedovoljno kretanja i pusenje i postmenopauza i poremecaj funkcije paratireiodnih zlezda i .......
Opsirna je to prica, bez konkretnih trazenih parametara nemamo dijagnozu pa je i bilo kakvo davanje smernica izlisno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 7:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Dragane naravno da ste u pravu. Ja sam samo hteo da upoznam i sam i druge koji nisu upućeni u osteoporozu. Upravo sam saznao da moja drugarica ima problema sa osteoprozom i da joj je to pocelo u dvadesetim te da je lokalizovano na kolenu.

Oktriveno je da i nedostatak minerala silikona uzrokuje pojavljivanje osteoporoze. Za silikon ne postoji utvrdjena preporucena vrednost, al verujem da toga ni nema da se kupi u suplementima.

Mineral silikona se može pronaći u jabukama, višnjama, trešnjama, grejprfutu, šparglama, luku, bademima, medu, kikirikiju i u soku od zelenog lisca gotovo svakog povrca.

Na sajtu americke nacionalne fondacije za borbu protiv Osteoporoze pronasao sam ovu odlicnu brosuru. Bone Tool Kit.

http://www.nof.org/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 3:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Svaka cast neu3no, vi ste prava baza podataka!
Inace, to u kolenu ce pre biti degenerativni ili nekakav drugi vid artririsa, problem sa meniskusima i sl. a ne osteoporoza. Koleno je potpuno netipicno mesto za dijagnostikovanje osteoporoze. Osteoporoza se dijagnostikuje u kicmenom stubu, dugim kostima, kuku... to su i lokalizacije koje su validnije za tumacenje osteodenzitometrije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Njoj su osteoporozu utvrdili nakon sto je slomila skocni zglob. U svakom slucaju javicu vam se nakon dodatnih rezultata koje ce, nadam se uskoro uraditi! Veliki pozdrav i Svima sretna Nova Godina i predstojeci praznici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 4:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Njoj su osteoporozu utvrdili odmah nakon sto je slomila skocni zglob! U svakom slucaju javicu vam se nakon dodatnih analiza koje ce, nadam se uskoro uraditi. Hvala svima i sretna vam Nova Godina i predstojeci praznici!!! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 201 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: