Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim pomoc sto prije
PostPoslato: Uto Jan 01, 2008 9:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
vec vise puta se javljam ali nista imam 43 godine dg mi je MENOPAUSIS PRECOX. HIPERLYPOPROTEINAEMIJA tip ll b ali nije mi to problem koliko su mi problemi vrucina,preznojavanje,nervoza,sve mi smeta,samo bi plakala strasno sam nervozna imala sam infarkt pa jos nesmijem iz kuce kad je hladno kad je vruce nesmijem pa mi to jos vise smeta pila sam seroksat ali mi je jako skup znam neko ce reci za zdravlje nije skupo ali jako puno placam lijekove za srce i pritisak sad pijem oxetin 20mg 1x1 ali nista bojim se oticu sa zivcima skroz nezna da li je povo od ranog klimaksa ili posljedice infarkta ako ko sta zna ili ima nesto slicno molim da mi se javi :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 7:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
ZAR NIKO NIJE U RANOM KLIMAKSU, NIKO NEMA TAKVIH PROBLEMA?DAJ LJUDI JAVI TE SE!!!!! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc..........
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 8:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 1:38 am
Postovi: 76
Nismo u ranom klimaksu,ali da probamo pomoci........culi smo da hormonska terapija moze da ublazi sve te tegobe koje su posledica ranog klimaksa,pa popricaj na tu temu sa svojim ginekologom............................neki su za,neki protiv..............................pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
HVALLLA TI MNOGO ALI NISTA OD TIH FLASTERA JER MI HORMONI NEMOGU POMOCI KAZE DR ZBOG INFARKTA KOJI SAM IMALA A INFARKT JE NAJVJEROVATNIJE I IZAZVAO RANI KLIMAKS KAO ZENE SU PODLOZNE U RANOM KLIMAKSU INFARKTU ALI JA SAM UZ TO BILA PUSAC PA ZIVILA U ZAJEDNICI A SVE NA MENI PA VALJDA SE ODRAZILO NA TOME TEBI PUNO HVALA POZZZ :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Klimaks
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 9:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga murella,

Ja sam u klimaksu. Imam 41 godinu, a u klimaks sam usla sa 40 godina, marta 2007 kada mi je uradjena totalna histerektomija zbog raka jajnika.

Nakon sto mi je postavljena dijagnoza i nakon sto sam operisana jedina briga mi je bila da prezivim. Jasno je da je menopauza usla u drugi plan u trenucima kada sam se mucila sa hemoterapijama. naravno, valunzi i nocno znojenje je nastupilo cca 15 dana nakon operacije. Nikada ne bih mogla da predstavim sebi tu vrstu znojenja iz necije price. Zaista je neponovljivo! Najvise me nervira kada mi se oznoji lice, a nocno znojenje je posebna prica. Desavalo se da se do 3 puta probudim u toku noci potpuno mokra. Nakon svakog takvog budjenja bila bih potpuno budna i trebalo mi je minimum 30 minuta da ponovno zaspim.

U oktobru sam po preporuci psihijatra pocela da pijem antidepresiv Zoloft i aneksiolitik Ksalol i moram da priznam da se su se valunzi i nocno znojenje smanjili i po intenzitetu i po ucestalosti.

mislim da klimaks moramo prihvatiti kao nasu novu stvarnost i truditi se da ne obracamo previse paznje na sve njegove manifestacije.

Moj endokrinolog mi je rekao da najnovija dostignuca pokazuju da estrogeni i nemaju toliki uticaj na stvaranje bolesti srca, ali i dalje su znacajni kod nastanka osteoporoze.

Imam savet sto se tice valunga: Nas travar Gostuski preporucuje da zena kada primeti da dolazi do valunga, odmah popije jednu casu vode. Moram da priznam da stvar deluje u otprilike 90% slucajeva. A to je zaista mnogo, moras priznati.

I savet koji se odnosi na osteoporozu:
Samelju se:
3 kasike sirove golice
3 kasike sirovog semena suncokreta
3 kasike lanenog semena
10-tak sirovih badema
10-tak sirovih lesnika
5 brazilskih oraha.
Sipa se u teglu, doda 500gr meda, promesa i svako jutro uzima po jedna kasika pre jela.

Ja sam dok nisam dobila taj recept jela sve te semenke zasebno i naravno dobila nekoliko kilograma.

isprobaj ono sa vodom. javi da li ti pomaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 10:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Evelina velika ti hvala ija sam svasta odbolovala ali ne moze se porediti sa tobom meni nije ni toliko valunzi mada su grozni koliko su mi napadi teskog disanja bolova ko hiljadu iglica u prsima pa strasna nervoza plac za svaku sitnicu pa onda neznam da li je od srca iliklimaksa ili nerava a dr ko dr samo lexilijum i zdravo ja trenutno pijem oxetin ali moracu otic da mi mjenjaju vi svi ste mi vise pomogli od ijednog dr savjet cu poslusati pa ti javim pozz veliki :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 10:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
zaboravih ija sam se puno udebljala od puno lezanja po bolnicama prestanka pusenja itd a ja pravim 200g lana 200g cimeta 200g susama to sve samljeti i svako jutro kad ustanes1 kasicicu pomjesati sa jogurtom i popiti i do5 navece jesti sve ali bez slatkisa i opet navece umutiti to sa jogurtom i popiti za 2-3 dana ces i manje jest i lakse se osjecati ja sam pocela pomalo mrsati pa ako hoces probaj a cimet inace i smiruje i cirkulaciju poboljsava :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 8:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Evelina juce mi je poceo val vrucine i ruzno mi kao da cu povracat i onesvjestit se bas ruzno i sjetim se tebe i brzo popijem casu hladne vode ako nista prestala me je ona grozna vrucina i znojenje pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Valunzi
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 9:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Super, bitno je da deluje! Ja sve vreme uz sebe nosim flasicu sa vodom da bih sprecila da se talas vrucine razmase.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 9:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
vidis to mi nije naumpalo a ja kupujem kolu kad se zadesim na ulici ne razmisljam o dodatnim kalorijama jos da mi se je rijesit napada angine pektoris onda bi zanemarila ostale boljke jer sve ostalo se moze trpit naumpade mi posto smo bolesne bas u najboljim godinama (ja u37se razbolila kicmu 2x operisala...)mozda ako bog da da budemo ko dren od50 pa sve nadoknadimo tebi jos jednom velika hvala i zelim ti puno srece izdravlja u2008 :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 07, 2008 6:33 pm
Postovi: 15
Lokacija: Star Dojran R.Makedonija
Ovako: nisam doktor,studiram jos medicinski fakultet,ali moja majka je imala vrlo slicni problemi koji je jako tesko podnosila,cak je bila potrebnja i hospitalizacija zbog depresiju.
znam da su ponekad lekove iz alternativnu medicinu bolje od nase konzervativne metode ljecenja ali citam da ste dosta cesto menjali terapiju,a cak ste i srcevi boljesnik.Moram da vam kazem da to menjanje terapiju samo po sobom nije dobro!!!Zato sto prije se bobratite kod ljecnika psihijatra da vam prepise neka soodvetna terapija,vjerujte mi da je to najbolje,jer ponekad i razgovor s doktorom moze biti dobra uvodna terapija do vasi problemima.
Ne brinite zbog nasu konzervativnu sredinu,jer zdravlje je na prvom mestu!!!!

_________________
SweetMadonna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 10:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Dr. Kate,hvala na odg,znam,i sama sam svjesna da je lose cesto mijenjati terapiju,ali nazalost ja tu ne mogu nista uciniti,doktori to rade i kada bih ja trazila drugacije samo bi se uvrijedili sto se petljam u njihovu struku.U svakom slucaju morat cu probati nesto od alternativne medicine,imas li nesto sto bi mi preporucila,mozda na bazi biljne medicine da ublazim nervozu,jer sve mi se cini da je nervoza uzrok svim problemima.Povezana pogotovo sa mojim srcanim tegobama.Hvala pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: