Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Urin
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 14, 2007 10:10 am
Postovi: 10
Juce prilikom mokrenja na papiru sam vidjela da mi je mokraca svjetlo svjetlo roza(ali ta roza boja je bila vidljiva). osjecam neku nelagodu pri osjecaju da trebam mokriti,ali poslije toga sam obracala paznju i vise nije bilo te roza boje. Prije par dana sam bila kod ginekologa i nalaz kao i papa je uredan. Inace imam kronicnu upalu mokracnih kanala i na zadnjem ultrazvuku ,negdje u junu mjesecu doktor mi je rekao da imam kamencic od 4mm. Nadam se da cete mi odgovoriti,zabrinuta sam i unaprijed Vam hvla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 4:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Kada sam izbacila pesak iz desnog bubrega (koji nisam ni znala da imam) imala sam slicne simptome - s tim sto, par puta, na toalet papiru mi se pojavio kao mali krvavi koncic. Na ultrazvuku se pesak jedva vidi, ali trebalo bi da pijes sto vise vode, uvinog caja i caja od kamilice, izbacis kofein i secer koliko mozes (jer su zidovi mokracnog kanala izgrebani kad izbacujes pesak ili kamen pa moze lakse da se zapati infekcija). Ja sam otisla lekaru i 48 sati skupljala mokracu pa sam cak i golim okom videla naslage na dnu tegle pre nego sto sam odnela na analizu. Verovatno ce to i tebi predloziti, da skupljas mokracu da vide da li je kamencic krenuo da izlazi. Zene to lakse izbacuju ali 4mm ce biti jako bolno ako se nije usitnio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 9:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
takva boja mokraćemoze biti od mnogo faktora. Možda si jela cveklu ili nešto obojeno, ali najbolje da se uradi biohemijska analiza i vidjećes imas li tragova krvi u urinu, eritrocita ili samo hemoglobina. Pojava krvi u mokraći najčešće je od prisustva pijeska, kamenčića ili jake upale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 6:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Kao prvo, zao mi je sto se nisam ranije ukljucio u diskusiju kada vidim sa koliko iskrenosti prilazite ovom problemu.
1. Uradi obicnu analizu prvog jutarnjeg urina i urinokulturu
2. Uradi ultrazvucni pregled bubrega i mokracne besike, ako vec kazes da je ginekoloski sve u redu
3. ovo ce vec biti sasvim dovoljno za okvirno postavljanje dijagnoze
4. Ukoliko se radi o kalkulozi, onda ce biti potrebno malo opsirnije ispitivanje, no o tom - po tom.

i da... hoce odredjena ishrana i napici da promene boju urina ali ne samo "prvog mlaza", tako da smo taj banalni uzrok, na zalost, iskljucili.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 6:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
I da ne zaboravim,
ukoliko si uzimao antibiotike ovih dana, pre davanja urina na urinokulturu napravi pauzu sa uzimanjem antibiotika tzv "terapjski prozor" 3 dana, pa tek onda odnesi urin na analizu, kako ne bi dosao lazno negativan rezultat odnosno "sterilno".
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 6:51 pm
Postovi: 10
Molim vas pomozite!
Za vrijeme mokrenja sam primjetila da ima malo krvi, tako isto i na papiru kad ga koristim nakon mokrenja. Dešavalo mi se to još nekoliko puta. Čula sam da je to samo prehlada.
Zna li ko možda o čemu se radi?
Hvala svima na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 12:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Finaly je napisao:
Molim vas pomozite!
Za vrijeme mokrenja sam primjetila da ima malo krvi, tako isto i na papiru kad ga koristim nakon mokrenja. Dešavalo mi se to još nekoliko puta. Čula sam da je to samo prehlada.
Zna li ko možda o čemu se radi?
Hvala svima na odgovorima.


[b][i]Pogledajte gornju poruku od 25.12.
Isto vazi i za vas slucaj.
Javite se kada budete imali makar nesto od potrebnih analiza.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: