Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 10:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ja imam problem sa kalcijumom ali u tom smislu da ga zbog kortizonske terapije nemam dovoljno. Pa ipak imam kamen u zuci, koji bar za sad ne pravi probleme, ali ja bih to ako mogu na vreme malo "sanirala"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 10:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
-Kao sto sam vec rekla, zbog toga je najbolje otici lekaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da li da se obratim gastroenterologu za ovaj problem ili je za "zuc" neki drugi nadlezan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 2:52 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Svejedno bi trebalo otici endokrinologu jer je najcesci razlog loseg razlaganja kalcijuma poremecena fukcija neke od zlezda (paratiroidnih, npr.).

Ali zaista, nema veze kolicina kalcijuma u krvi sa stvaranjem kamena - nego kako se taj kalcijum cuva i razlaze, gde vec ulazi u igru endokrini sistem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 6:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Tako je "Majmunche", potpuno si u pravu.
1. Ni jedan lek, pa ni homeopatski se ne uzima beskonacno
2. Rowatinex olaksava eliminaciju "peska" i sitnijih kalkulusa iz urotrakta ali ne leci kalkulozu
3. Kalcijum je neophodan. Nikako ga ne izbacivati iz ishrane, cak nije neophodna ni znacajnija restrikcija svakodnevnog unosa, pa i ako se radi o kalcijumskoj kalkulozi
4. Vrsta kalkuloze se odredjuje metabolickim ispitivanjem i RTG-difrakcijom izmokrenog kalkulusa
5. tek na osnovu detaljnog metabolickog ispitivanja se odredjuje specifican higijenskodijetetski rezim za svaki slucaj ponaosob

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 6:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Dodatak:
Takva zucna kesica se zove distendirana.
Nadlezan je gastroenterolog a u slucaju potrebe za uklanjanjem iste - abdominalni hirurg ali ni to nije strasno, sada se radi laparoskopska holecistektomija i nakon intervencije se u roku od 2 dana ide kuci.
Srecno!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 6:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Calcium oxalat i calcium phosphat su dve najčešće vrste kamena u bubregu. Treća grupa su kamenje izazvano urinarnim infekcijama, i postoji još ređa vrsta, cističnih kamenja.

Ono što je mene interesovalo jeste neistražena sfera medicine, koja se očituje u tome što lekari ne mogu da utvrde zašto se i kada stvara kamenje, i što pored dijagnoze, terapija, dijete, neki ljudi nastavljaju da formiraju kamenje.

kako uvek polazim od sebe, (što ne znači da to važi i za svakoga), ja smatram da se kamen kod mene formirao kombinacijom:
- loših navika (godinama sam pop po jednu ili dve flaše vode vrnjci koja ima visok procenat suvog ostatka na 100ml), pio sam mnogo kafe, a često sam imao poriode kad bi ceo dan prošao da da popijem samo dve tri kafe sa mlekom,

- i po meni kritična stvar u celoj situaciji je bilo teško emotivno stanje.

Tri puta sam se u životu osećao tako. (duboka duševna bol i trpnja) i svaki put taj period se završavao sličnim problemima. Prvi put u u mlađem uzrastu samo bolom kod mokrenja, posle nekoliko godina drugi put i malo jači bol, a na kraju se završilo sa nekoliko kolika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 11:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Organski uzrok/malformacije, stenoze.../-vezane za unilateralnu kalkulozu, a za bilateralnu: spongiozni bubrezi, recidivantne uroinfekcije, refluksi, genetski, hormonalni, metabolicki, vrsta ishrane, unos - kolicina i vrsta tecnosti, vrsta radnog mesta - nekretanje, povisena temperatura okline... i jos puno toga.
Ne mogu ovako na brzinu opsirnije i detaljnije.
Metabolicko ispitivanje, IVU, RTG difrakcija ili color spektrometrija... pa onda mozemo konkretno da razgovaramo o uzroku i konkretnoj terapiji.
Samo ako je genetika u pitanju, kada se sve drugo navedeno iskljuci, tada vaze opste smernice prevencije kalkuloze, za sve druge slucajeve se moze vrlo konkretizovati terapija i dijetetski rezim i dosta uspesno izbeci recidiv kalkuloze.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 1:29 am
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Meni je pre 4 meseca otkriven mali kamenchic 4mm i pesak u bubregu...ne znam koliko dugo se vec to talozhilo sve dok nije taj kamenchic pocheo da mi razara mokracne kanale i ponekad se desi da mi je urin sluzav i krvav...
Redovno sam pio Rowatinex kapsule,i preporuchili su mi da pijem iskljuchivo Prolom vodu...Ne znam zasto,ali jos se nisam ochistio...
+ pocheo sam ponovo,posle duzheg vremena da pijem Coca-Colu,sto su mi lekari zabranili... :roll:

_________________
Voles jednom,dal bogatu `il sirotu,to ne bira pamet nego SRCE !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 7:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Bokiano je napisao:
Meni je pre 4 meseca otkriven mali kamenchic 4mm i pesak u bubregu...ne znam koliko dugo se vec to talozhilo sve dok nije taj kamenchic pocheo da mi razara mokracne kanale i ponekad se desi da mi je urin sluzav i krvav...Redovno sam pio Rowatinex kapsule,i preporuchili su mi da pijem iskljuchivo Prolom vodu...Ne znam zasto,ali jos se nisam ochistio...+ pocheo sam ponovo,posle duzheg vremena da pijem Coca-Colu,sto su mi lekari zabranili... :roll:


Ne "razara" vam taj kamencic bubreg, vec zbog uzimanja vece kolicine tecnosti eliminise se "pesak" koji svojim ostrim ivicama izaziva mikropovrede nzne i osetljive sluznice uretera, besike, uretre...otud krv u mokraci. prolom voda je po svom sastav prirodni uroantiseptik i sprecava upale urotrakta/prim.aut.: nije lek!/, zato su vam je preporucili. Cola-pica izbacite iz menija! Ne bi bila na odmet UZ kontrola bubrega i m. besike.
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: