Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 30, 2006 10:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Na tvom mestu ja bih se osećao poprilično sigurno.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: condilomi i MI
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:00 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Jos malo o HPV virusu. Posle silnih pregleda,mazanja, raznoraznog maltretirajna sto u drzavnim bolnicama sto sa privatnicima ja jos uvek imam condilome. Ponadao sam se da cu pomoc naci kod naseg dragog Todora Jovanovica i njegovog todoxina. Spremim se odem na konsultacije kod gore pomenutog i ima sta da cujem " Nije to nista strasno uzmes moje preparate i 90/95 posto si izlecen, a ako ne pomogne iz prve ponovis jos jednom pa cemo videti". Ok sta je tu je, odem u apoteku i kazem da mi daju sve sto mi je nas eminentni strucnjak u oblasti virusulogije preporucio. Apotekarka me pogleda malo cudno pa rece : Polako prvo da vidimo cene. Pomislim ja u sebi " Pa dobro sta je tu je jos 100=200 eurica i gotovo" ali... (uvek ovo ali srecu kvari). Cenovnik ovih preparata je kao i ovaj virus n e v e r o v a t a n . Za moju partnerku i mene tricavih 2000 do 2200 eurica ( ako ne uspe iz prve onda jos jednom tolikooo). Sta je tu je okrenem se ,lepo zahvalim i padnem u nesvest. Pozdrav svim sapatnicima javicu se kasnije samo da se osvestim !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:00 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Jos malo o HPV virusu. Posle silnih pregleda,mazanja, raznoraznog maltretirajna sto u drzavnim bolnicama sto sa privatnicima ja jos uvek imam condilome. Ponadao sam se da cu pomoc naci kod naseg dragog Todora Jovanovica i njegovog todoxina. Spremim se odem na konsultacije kod gore pomenutog i ima sta da cujem " Nije to nista strasno uzmes moje preparate i 90/95 posto si izlecen, a ako ne pomogne iz prve ponovis jos jednom pa cemo videti". Ok sta je tu je, odem u apoteku i kazem da mi daju sve sto mi je nas eminentni strucnjak u oblasti virusulogije preporucio. Apotekarka me pogleda malo cudno pa rece : Polako prvo da vidimo cene. Pomislim ja u sebi " Pa dobro sta je tu je jos 100=200 eurica i gotovo" ali... (uvek ovo ali srecu kvari). Cenovnik ovih preparata je kao i ovaj virus n e v e r o v a t a n . Za moju partnerku i mene tricavih 2000 do 2200 eurica ( ako ne uspe iz prve onda jos jednom tolikooo). Sta je tu je okrenem se ,lepo zahvalim i padnem u nesvest. Pozdrav svim sapatnicima javicu se kasnije samo da se osvestim !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 9:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 2:51 pm
Postovi: 68
Ma jok!
Ne verujem!
:o
O Boze!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2007 11:29 am
Postovi: 12
Ja sam juce bila na laserskom uklanjanju, i prilicno je bolno i neprijatno iskustvo, trajalo je duze od sat vremena, mozda zato sto su bili unutrasnji, i sad me pecka pogotovo za vreme mokrenja. Ako mi se budu vratili zaista ne znam da li bih mogla da prodjem kroz sve to ponovo. Dr je rekla da ih treba kontrolisati na 2 meseca, za slucaj da se po koji pojavi da se odmah ukloni...
Razmisljam da odem kod imunologa pa me zanima da li je neko isao i kakva su iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jos malo o HPV
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:00 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
2007 DIJAGNOSTIKA HPV INFEKCIJE Klinički test, kolposkopija, Papa test i patohistološka analiza ne dokazuju prisustvo virusa u stanicama. Klasične metode za dokazivanje virusa nisu prikladne za HPV jer nije moguć uzgoj ovih virusa u staničnoj kulturi. HPV infekcija se može dokazati samo uz pomoć DNK testova. Danas u svijetu postoje samo dva registrirana dijagnostička testa za otkrivanje infekcije HPV virusom. Oba testa registrirana su samo za primjenu kod žena i to na brisu cerviksa (grlića matrnice). Nema dijagnostičkih testova za HPV infekciju kod muškaraca. Hibriduzacijski DNK test (Digene HC II) osjetljivost 88 – 89 % Amplifikacijski (PCR) DNK test (Roche AMPLICOR HPV) osjetljivost 96 – 97 % Oba dijagnostička testa su grupno specifični testovi. To znači da otkrivaju bilo koji iz skupine od 12 (Digene), odnosno 13 (Roche) HPV genotipova visokog rizika. U istraživačkim laboratorijima koriste se tzv. "kućni testovi" koji se zasnivaju na PCR tehnologiji, ali nisu dijagnostički testovi čiju su upotrebu odobrila nadležna državna tijela (slično kao kod odobravanja lijekova). To znači da je njihova upotreba dozvoljena samo u svrhu znanstvenih istraživanja, ali ne i u dijagnostici. Rezultati tih testova ne bi se smjeli izdavati kao nalaz niti naplaćivati kao dijagnostički test. Oni su često genotip specifični, odnosno otkrivaju tek nekolicinu najčešćih genotipova visokog rizika te oko polovica infekcija HPV virusima visokog rizika koje su uzrokovane ostalim, rjeđe zastupljenim genotipovima ostaje neotkrivena. Zbog toga ovi testovi nisu pouzdani za širu dijagnostičku primjenu. Roche AMPLICOR HPV test Radi se o prvom dijagnostičkom PCR testu u svijetu čije je primjena počela u SAD u siječnju 2004., u EU se primjenjuje od travnja 2004., a u Hrvatskoj u Poliklinici Moderna dijagnostika u Zagrebu primjenjujemo ga od rujna 2004. godine. Ovaj test otkriva 13 HPV genotipova visokog rizika (16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 i 68) u brisu grlića maternice (cerviksa). Primjena HPV PCR testa zbog njegove visoke osjetljivosti (96 – 97 %) može značajno poboljšati rano otkrivanje žena koje imaju rizik od razvitka raka grlića maternice. Osjetljivost Papa testa u otkrivanju staničnih abnormalnosti koje prethode nastanku raka grlića maternice iznosi najviše 80 %. To znači da svaka peta žena koja ima takve promjene na stanicama ostane neotkrivena, odnosno dobije lažno negativan nalaz Papa testa. Pored toga, kod blažih staničnih abnormalnosti u Papa testu (CIN I i CIN II) nije moguće na temelju izgleda stanica procijeniti da li se radi o početnom karcinomu ili o dobroćudnim promjenama. Prisustvo HPV virusa visokog rizika u takvim stanicama upućuje na početak razvitka karcinoma. (Izvori: US Center for Disease Control and Prevention; Medicus 2003. vol.12 br. 2)
Preuzeto sa hrvatskog sajta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 06, 2006 12:09 am
Postovi: 2
Kako se kondilomi odrazavaju na trudnocu, porodjaj? Moj suprug i ja planiramo decu ako Bog da, u narednih par godina, ali se ja brinem. Vec dva puta su mi skidani kondilomi za nepune 2 godine. Da li, ukoliko nema kondiloma na kozi, ipak moze doci do prenosa na bebu tokom porodjaja?

Molim one, koji znaju nesto vise o ovome, da napisu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 09, 2007 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 1:58 am
Postovi: 8
Gde mogu da uradim test na HPV? Nisam u BGu, zanima me moze li neko da mi kaze gde se radi, da li se zakazuje i eventualno telefon na koji mogu da se raspitam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 09, 2007 2:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
@Serafim - neretko se desava da se kondilomi ponovo jave u trudnoci, zbog specificnog stanja imuniteta. U tom slucaju uklanjanje je potrebno da bi se izbegla mogucnost da se beba zarazi tokom porodjaja. U svakom slucaju, ako se ne vrate, ne bi trebalo da imaju ikakvog uticaja na trudnocu niti na porodjaj. Posavetuj se sa svojim ginekologom, sigurna sam da ce ti dati mnogo vise informacija. Takodje, uradi pretragu na podforumu 'ginekologija', mislim da se vise pricalo o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odgovor
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 20, 2007 2:29 pm
Postovi: 12
nenadns je napisao:
Pa, nazalost bris je jedini nacin da ti utvrde hpv. Mada, mislim da ne treba da radis bris, dovoljno je da devojka uradi. Ukoliko ste bar jednom imali odnos bez kondoma, onda ih sigurno i ti imas i to isti tip koji i ona ima. Ako nemas tegobe nema potrebe ni da razmisljas o tome, a ona naravno treba da se leci. Kod muskaraca kondilomi najcesce ne izazivaju nikakve probleme, dok je kod devojaka sasvim suprotno. Jedino racunaj na to da si ti prenosilac virusa, pa ako mozda jednom promenis devojku, zarazices drugu, bez obzira sto ti nemas vidljive simptome. Na kraju krajeva, bas zbog toga su kondilomi rasirena pojava.


Citam ovo i pada mi na pamet sledece: skoro je otkriveno da HPV izaziva i rak grla, da li u slucaju ako decko nema tegobe i devojka se zaleci od kondiloma treba u buduce da izbegavaju međusobni oralni seks?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 6:42 pm
Postovi: 3
Vidim da imas iskustva sa kondilomima,pa cu ti postaviti neka pitanja...naime,moja mama ima problem sa kondilomima i kako dugo nije isla kod ginekologa oni su uzeli maha,znas kakva je ta starija generacija kada je u pitanju odlazak kod ginekologa,i morace da ih skida operativnim putem!
Da li bi mogla da mi preporucis nekog proverenog doktora i ustanovu i razjasnis dilemu,radio talasi ili laser?
Hvala

trudnjaca je napisao:
Ja samo mogu da jos jednom iznesem svoje licno iskustvo sa kondilomima (posto sam o tome vec pisala u nekoj slicnoj temi, ali ‘ajde sad…)!
Kondilome mi je hiruskim putem uklonila moja dr.(ginekolog) iz Doma zdravlja. Nakon toga terapija:
Ispiranje (do zaustavljanja krvarenja) pomocu rastvora ETAKRIDIN-LAKTATA od 0,1%, mazanje kremom ACIKLOVIR 5 dana po 5 puta dnevno, I uzimanje tableta ACIKLOVIR, takodje 5x5.
Od moje dr. sam saznala da su prema nekoj novoj studiji koju su dobili, duzni da kod polno prenosivih bolesti daju cak i malo radikalnije terapije da bi se sprecio nastanak raznih karcinoma, pa tako daju aciklovir koji je inace lek prvenstveno za herpes.
Inace, moja drugarica ima takodje probleme sa kondilomima, i isla je na uklanjanje kod privatnika. Ne kazem da je to pravilo za sve privatne ordinacije, ali u nekim namerno ne uklone sve kondilome kako biste ponovo dosli na tretman. Njima na cast!!! :evil: Poznato je da danas privatne ordinacije (opet kazem ne sve!) bukvalno zive od kondiloma.
Inace, za podizanje imuniteta toplo preporucujem PIVSKI KVASAC! Naravno, opet iz licnog iskustva. Probala sam razne vitamine, multivite, selene I sl. Ali najbolje rezultate mi je dao upravo pivski kvasac, koji osim kompleksa vitamina B ima I folnu kiselinu I druge korisne “stvari”. Imate u okviru nutricionizma post na ovu temu… :wink:
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=3418


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 6:42 pm
Postovi: 3
Sanjaa je napisao:
Vidim da imas iskustva sa kondilomima,pa cu ti postaviti neka pitanja...naime,moja mama ima problem sa kondilomima i kako dugo nije isla kod ginekologa oni su uzeli maha,znas kakva je ta starija generacija kada je u pitanju odlazak kod ginekologa,i morace da ih skida operativnim putem!
Da li bi mogla da mi preporucis nekog proverenog doktora i ustanovu i razjasnis dilemu,radio talasi ili laser?
Hvala

Ok,samo mi reci cime su ti skidali?
Cujem da u GAK-u skidaju talasima,pa bi mi dobro doslo pozitivno iskustvo sda nekim lekarm,jer je u danasnje vreme izbor pravog lekara veci deo posla!
Ukoliko bilo ko sa foruma zna nekog dobrog doktora iz iste,please,recite mi!
trudnjaca je napisao:
Ja samo mogu da jos jednom iznesem svoje licno iskustvo sa kondilomima (posto sam o tome vec pisala u nekoj slicnoj temi, ali ‘ajde sad…)!
Kondilome mi je hiruskim putem uklonila moja dr.(ginekolog) iz Doma zdravlja. Nakon toga terapija:
Ispiranje (do zaustavljanja krvarenja) pomocu rastvora ETAKRIDIN-LAKTATA od 0,1%, mazanje kremom ACIKLOVIR 5 dana po 5 puta dnevno, I uzimanje tableta ACIKLOVIR, takodje 5x5.
Od moje dr. sam saznala da su prema nekoj novoj studiji koju su dobili, duzni da kod polno prenosivih bolesti daju cak i malo radikalnije terapije da bi se sprecio nastanak raznih karcinoma, pa tako daju aciklovir koji je inace lek prvenstveno za herpes.
Inace, moja drugarica ima takodje probleme sa kondilomima, i isla je na uklanjanje kod privatnika. Ne kazem da je to pravilo za sve privatne ordinacije, ali u nekim namerno ne uklone sve kondilome kako biste ponovo dosli na tretman. Njima na cast!!! :evil: Poznato je da danas privatne ordinacije (opet kazem ne sve!) bukvalno zive od kondiloma.
Inace, za podizanje imuniteta toplo preporucujem PIVSKI KVASAC! Naravno, opet iz licnog iskustva. Probala sam razne vitamine, multivite, selene I sl. Ali najbolje rezultate mi je dao upravo pivski kvasac, koji osim kompleksa vitamina B ima I folnu kiselinu I druge korisne “stvari”. Imate u okviru nutricionizma post na ovu temu… :wink:
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=3418


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :)
PostPoslato: Pon Jul 09, 2007 4:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 19, 2006 2:01 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
Ja poznajem poprilican broj devojaka koje imaju ili su imale i to sve u toku ove godine kondilome,medju kojima je i moja najbolja drugarica,tako da sam bila stalno uz nju dok je "prolazila" kroz tu muku sa kondilomima...Ona ih je uspesno skinula pre jedno pola godine u klinici IMPULS,takodje jos jedan drugarica...Intervenciju radio-talasima je radila Pavlovic Zorica,sprecijalista ginekologije i akuserstva,evo upravo gledam u vizitku,i ja sam je dobila.Nije bilo recidiva ni kod jedne ni kod druge,a moja najbolja drugarica pije zeleni caj ujutru i uvece,a ovako sasvim normalno zivi,izlazi,zeza se,cak i pije,ne uzima vise nikakve vitamine,ponekad tek,ali koliko ja znam ne prodje dan a da ona ne cugne zeleni 2x dnevno...
Evo i broj telefona ako ikome zatreba kojim slucajem (telefon klinke)
011 29 70 702 , 29 70 703
i broj mobilnog telefona
064 124 65 71
Srecno svima!

_________________
Ako imas cilj,naci ces i put do cilja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 5:04 pm
Postovi: 11
Nemojte nikada poverovati samo jednom lekaru, tražite uvek još jedno mišljenje. Moj predlog svima koji sumnjaju da su zaraženi papiloma virusom je da zakažu pregled kod dermatovenerologa dr Laloševića, Knjeginje Zorke 85 Beograd tel.011-2453393. Pregled košta 1300dinara a doktor je izuzetno cenjen u medicinskim krugovima. Meni je rekao da ako su to kondilomi on će svoju diplomu da pojede. A dr Biljana Perić iz Doma zdravlja Šumice me ubeđivala da treba da dođem na kliniku Papić (gde ona privatno radi) da se operišem. U ponedeljak idem da uzmem karton od nje i da vrlo glasno kažem svoje mišljenje o njenom bednom načinu zarađivanja para. Sram je bilo! I još je dr Lalošević rekao da to uopšte nije posao ginekologa da daju dijagnozu HPV.
Pozivam sve koji su imali slična iskustva sa nesavesnim lekarima da javno daju njihove podatke pa da ih sve lepo tužimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 5:24 pm
Postovi: 9
Imam jedno pitanje i molim za odgovor. Pre vise od nedelju dana su mi skinuli kondilome elektricnim nozicem ili kako se to vec zove. Ostale su ranice, koje sam redovno mazala i sad su pocele da me svrbe. Neverovatno kolimo svrbi. Zanima me da li je to normalan proces ili je znak za uzbunu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: