Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 16, 2006 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 2:23 am
Postovi: 20
Hehehe za sve sto postoji u medicinskim knjigama svako moze da ode do narodne biblioteke ili da dodje do mene pa neka cita dokle mu drago. Ono sto je poznato to se zna, i doktor ce ti lepo reci sta te muci kao iz knjige sto bi mogao da procitas.
Ovde sam pre svega da prenesem otkrivene tajne izlecenja koje su se strogo cuvale sa kolena na koleno , kao sto je jedna vekovima cuvana tajna koju je i otkrila, za mene "kraljica" Jelisaveta za tebe princeza
Ti ako mislis da je drugacije efikasnije slobodno javi moderatoru da izbrise moje savete samo nemoj da trazis posle informacije iz knjige vredne 500$ jer mislim da ne bi mogao da si priustis takvu radost...kao ni mnogi od nas

Sto se "smuckane" vode tice ako si zavrsio elektronski fakultet, napravi aparat za "muckanje" bolji nego moj i dacu ti vise od 300e na ruke za njega pod uslovom da je bolji.

I na kraju cu da preispitam svoje odluke i javno pitam sve one koje prate ovaj forum sledece:

Da li mislite da su postovi koje sam poslao odgovarajuci za ovu temu i da li zelite da nastavim sa odgovorima na ovu temu???

TomaS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 16, 2006 11:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Ma samo ti nastavi sa objavljivanjem narodnih recepata, nemam ja ništa protiv. A nisam završio elektroniku, tako da je tvoja mućkalica za vodu sigurno bolja od one koju bih ja napravio.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 16, 2006 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Decko, ja mislim da si ti promasio forum, verovatno si trazio forum na temu vesticarenja pa si zalutao ovde...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 17, 2006 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 17, 2006 1:23 am
Postovi: 2
Citao sam o prethodne postove pa me zanima par stvari koje nisam nasao nigdje (bar mislim):
1. da li seks ubrzava nastanak kondiloma kod zarazene osobe,
2. koja je najradikalnija metoda uklanjanja (mislim da je to neka vrsta spaljivanja ili sl.) te koliko je bolna (kod zenskih osoba).

Kako sam shvatio sve se skoro vrti oko imuniteta pa me takodje zanima sta je najdjelotvornije za podizanje istog, osim naravno mnogo voca i povrca. Ako mi jos sta padne na um, pisacu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 17, 2006 3:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 2:23 am
Postovi: 20
Ka1 umesto sto ti je zanimanje upadanje na svim mogucim forumima i oslobadjanje svojih nagomilanih kompleksa preko interneta mogu samo jedno da ti kazem: Nadji neki konkretan posao ili dodji licno da mi kazes nesto tako pa ces da budes je*an celog zivota. I ne smetaj ljudima koji zele ovde nesto konkretno da saznaju.

Malizarko 1.Da ubrzava se nastanak odnosno, najbitnije je da nema mikro ranica na polnom organu (povrsini) ma gde se nalazile na njemu gde ce se i razviti kondilom. p.s.Kondom te stiti samo dokle pokriva tebe i partnera.
2.Postoje mnogo metoda, a uklanjanje spaljivanjem elektrokauterom je efikasno resenje ako se odradi profesionalno odnosno ako onaj ko ti ih uklanja pravilno zahvati koren kondiloma tj ne dozvoli da ostane dubinska infekcija - gde i velicina samog kondiloma igra bitnu ulogu - sto je kondilom manji to ce zahvat biti uspesniji. Za bol prilikom skidanja - stegni zube zarad sebe nece ti se nista strasno desiti. Ova metoda se koristi vec vise stotina godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 17, 2006 5:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
TomaS je napisao:
dodji licno da mi kazes nesto tako pa ces da budes je*an celog zivota.


Hvala na ponudi ali nisam gay.

Citiraj:
Ova metoda se koristi vec vise stotina godina.


BUAHAHAHHAHA !!! :o :o :o :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 18, 2006 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 2:23 am
Postovi: 20
HAHAHA ...shvatices ti jednom sta sam ti reko...

Za ostale psihicki stabilne ljude:
Nekada se komad tanke zice grejao na plamenu i dovodio do usijanja
Napretkom tehnologije izmisljena je struja i zica se sada greje mnogo lakse. To je sve sto se tice napretka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 22, 2006 11:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 17, 2006 1:23 am
Postovi: 2
Hvala...
Jos jedno pitanjce: nacini prenosenja (osim sexa naravno) me zanimaju... Npr. zajednicko pranje vesa i sl...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 24, 2006 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:47 pm
Postovi: 2
Do danas sam mislio da su kondilomi veoma cesta i bezopasna pojava ali posle pretrazivanja po internetu pretrnuo sam. Kod mene je situacija sledeca: moja devojka je danas bila kod ginekologa u domu zdravlja i rekla joj je da ima dosta kondiloma i promene na grlicu materice. Inace bila je na pregledu pre par meseci i tad nije imala nista. Tako su joj bar rekli u poliklinici. Zajedno smo godinu i po, pre toga je imala dve, da se tako izrazim, normalne veze. Fora je u tome sto joj je doktorka rekla da treba da uradi taj HPV test koji se ceka 10 dana a mi moramo da idemo na putovanje od 5 meseci u inostranstvo za 9 dana! Mislio sam da nema razloga za paniku ali posle svega procitanog na ovom forumu izgleda da ima. Moje pitanje je da li ta promena na grlicu materice mora biti nesto opasno, s obzirom na kondilome ili je to propratna pojava u takvim slucajevima? I da li je pametno ukloniti ih odmah koliko god je moguce pa sacekati 5 meseci? Znam da ne bi trebalo ali da li to toliko brzo napreduje? I moram li ja da radim test za HPV ako se utvrdi na nema kondiloma? I kako se uopste utvrdjuje ima li kondiloma kod muskarca? Naravno da mi je u glavi bris kojeg se jezim... Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 10:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Pa, nazalost bris je jedini nacin da ti utvrde hpv. Mada, mislim da ne treba da radis bris, dovoljno je da devojka uradi. Ukoliko ste bar jednom imali odnos bez kondoma, onda ih sigurno i ti imas i to isti tip koji i ona ima. Ako nemas tegobe nema potrebe ni da razmisljas o tome, a ona naravno treba da se leci. Kod muskaraca kondilomi najcesce ne izazivaju nikakve probleme, dok je kod devojaka sasvim suprotno. Jedino racunaj na to da si ti prenosilac virusa, pa ako mozda jednom promenis devojku, zarazices drugu, bez obzira sto ti nemas vidljive simptome. Na kraju krajeva, bas zbog toga su kondilomi rasirena pojava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 2:23 am
Postovi: 20
malizarko je napisao:
Hvala...
Jos jedno pitanjce: nacini prenosenja (osim sexa naravno) me zanimaju... Npr. zajednicko pranje vesa i sl...

Ima slucajeva prenosa virusnih oboljenja na taj nacin znaci prokuvavanje u masini i ne bi bilo lose peglanje donjeg vesa.
A kad se higijena shvati kao broj jedan u zivotu ovakve stvari se i ne desavaju...

Spektar podeli iskustvo sa nama i kazi nam gde sta kako i koliko?
Tesko je danas naci to sto si ti nasao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
@anatom: Tvoja devojka te promene može odmah da leči, ako su uzeti uzorci za laboratoriju, onda nema potrebe da čeka tipizaciju. Kasnije možete da se informišete telefonom koji je tip HPVa i šta bi trebalo dalje se radi. U principu, ako je to bio samo HPV onda može da se sačeka tih 5 meseci do kontrole, međutim, problem je u tome što posle uklanjanja tih kondiloma treba da se ide na kontrolu kao i posle svake hirurške intervencije, pa vidite da li bi bilo izvodljivo da se oni uklone odmah, a da na kontrolu ode pred polazak. Ipak bi trebalo da miruje nekoliko dana posle intervencije. Dakle, sve je to nekako nategnuto, vremenski teško da ćete moći baš sve da uklopite.
Anatome, pošto nemaš nikakve promene nemaš potrebe da nešto radiš.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 26, 2006 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:47 pm
Postovi: 2
Prvo da se zahvalim na odgovorima! Drugo, evo devojka za dva sata ide na lasersko skidanje i rekli su joj da se to jednom radi tj da ce iz prvog sve da joj skinu. Nadam se... Isto tako su rekli da nema sexa mesec dana :cry: A ja idem na pregled u ponedeljak i nadam se da za samo utvrdjivanje prisustva kondiloma ne treba vaditi bris, valjda je to samo za tipizaciju koju ce njoj da urade. A kazu mi ako imam da moram i ja pod laser :o Kako bude bice, nema nista od nerviranja i brige... Nadam se da je moguce da ne mora meni da se vrsi intervencija ako njoj mora... Hvala jos jednom, valjda cu i ja znati nekog drugog da posavetujem posle ovoga :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 26, 2006 5:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
prosla sam kroz to prosle godine (bilo, ne povratilo se!!!)

posle skidanja laserom, ostace opekotine na tretiranim mestima... ja sam morala da stavljam RIVANOL obloge(tecnost koja se kupuje u apoteci) 3-4 puta dnevno, ali samo prvih 7 dana i da mazem PANTENOL krem, ili bilo koju mast za opekotine.

zarastanje traje 5 nedelja i rana ima grozne faze (mislim na izgled)... ali meni je dr rekla, posle 5 nedelja neces se ni secati da si imala nesto tu i stvarno je bilo tako...

srecno!

p.s.
usputni pozdrav za Ka1 :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 30, 2006 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 8:05 pm
Postovi: 7
Ja sam isao kod privatnog doktora (penoskopija i jos neki pregled) ,dom zdravlja,zavod za polne i venericne bolesti (pregledala su me 3 lekara na moje insistiranje),davao sam urin ,uretralni bris,bris sa povrsine glansa,na kraju su se svi slozili da je u pitanju pigmentacija i pojava 2 mladeza.Mada imam i sitne sitne crvene bubuljice ,koje nekad nisu crvene i koje su grupisane negde,a negde nisu.Mozda moj mozak podsvesno pravi havariju ali ja se tripujem da se to umnozava a nekad cak i da me zigne .Mozda sam ja lud ali moze li ovo ukazivati na kondilome iako me je 5 lekara - specijalista pregledalo???


Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: