Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 9:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Da li polne bradavice izaziva isti virus kao i neke druge virusne bradavice na telu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ne bas isti, isto se radi o HPVu ali razlicit soj virusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Okt 09, 2009 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 12:35 pm
Postovi: 2
Postoji oko 100 vrst(tipa) HPV-a , od toga je oko 30ak genitalnog porekla. Da, ovo se jako rasirilo, a efikasne zastite nema. Puno ljudi sazna da su prevareni nakon pojave HPV-a.
Morate se leciti, a ostalo...bez previse brige...
Ne znam jeste li culi za injekcije imunomaksa... Nema ih kod nas,samo u Rusiji, Ukrajini, Kazakstanu, ali su dobre za borbu protiv kondiloma, narocito kod pojave recidiva. Prosto nesto kao multivitaminski koktel. Ruski proizvod u pitanju. Licno ga primila i ziva sam! :-) Koga zanima neka pogleda na sajtu http://www.gepon.ru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 3:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 12:35 pm
Postovi: 73
bez sale prilicno informativno hvala

_________________
Molim za malo TISHINE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klikni i pomozi Srbiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 6:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 5:53 am
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Ja sam jos jedan novi clan i kao i mnogi verujem da sam "zakacio" kondilome.
Prosle nedelje sam primetio bele tackice, veoma sitne i veoma malo ispupcene, cak i nisam siguran da su ispupcene ili se samo moj mozak igra.
Uostalom evo slike, nije najbolja ali verujem da ce strucnjaci uspeti da prepoznaju sta je.

Slika

Ima ih 20ak podeljeno u dve grupice, nalaze se pri vrhu penisa sa donje strane.

Malo sam uspanicen, znam da je receno kako nije opasno ali opet... nije mi svejedno. Jos ako dodam da imam 25 godina i da nikad nisam isao kod urologa tako da ce mi ovo izgleda biti prvi put :(

Zanima me koliko hitno je da idem na pregled i imam li neke druge opcije? Trenutno sam u inostranstvu i cinjenica da ce neki stranac da me pregleda mi dodatno unosi nervozu (mada ne znam zasto).

Hvala unapred na (nadam se brzom) odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kondilom?
PostPoslato: Sre Jan 20, 2010 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 12, 2009 10:54 am
Postovi: 22
Lokacija: Un peu partout
markomarkomarko je napisao:
Imao sam homo odnose pre godinu dana,partner je koristio kondom ali sam negde procitao da ni kondom nekad nije dovoljan da bi se sprecile neke posledice.Letos sam slucajno opipao na anusu jednu izraslinu(poput male bradavice(potencijalni kondilom)i to vise od pola god.posle sex odnosa.Partener mi je rekao da on nigde na sebi nije nasao ni znaka od kondiloma pa se pitam da li je moguce da je to kondilom(svakako cu otici kod doktora da to proverim)????POMOC


Druze, ako ne kasnim sa odgovorom HITNO se javi proktologu. To sto partner nema bradavice nije nikakav reper, jer se one javljaju u samo 1-2% zarazenih muskaraca. Dalje, kondom nije nikakva zastita od HPV-a.
Ovo ti pisem iz licnog iskustva, ista prica kao tvoja, ispostavilo se da imam more kondiloma unutra. Operacija nije bas prijatna, mesec dana posle ce ti WC postati najgora mora, ali to moras da skines jer neleceni kondilomi u anusu nazalost cesto vode ka kanceru (svi pacijenti sa kancerom anusa imaju HPV, cisto informacije radi).
Srecno i javi kako si prosao (ako ti treba jos neka info pisi).

_________________
Voici ma signature.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 12:05 pm
Postovi: 33
sledeca situacija: juce mi devojka sa kojom sam vec duze u vezi saopstila da misli da joj se pojavio jedan kondilom, ali da ce ici kod lekara da vidi jel to to..... zastitu nikakvu ne koristimo, kazem, vec duze smo u vezi.... e sad, ja sam daleke 1991g imao te kondilome, i tad mi je lekar stavio neku crnu mast od koje su za 2-3 sata svi sami otpali, i nikada mi se vise od tada nisu pojavili...... imunitet mi je verovatno veoma jak, jer vec nekih skoro tridesetak godina neznam niti za kijavicu, niti za grip, niti za bilo kakvu drugu bolest......
e sad, jeli moguce da je jos uvek taj virus negde u meni posle toliko godina i da sam joj ja preneo ako je to uopste kondilom sto joj se pojavio?

hvala za odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 12, 2009 10:54 am
Postovi: 22
Lokacija: Un peu partout
ocajnik je napisao:
sledeca situacija: juce mi devojka sa kojom sam vec duze u vezi saopstila da misli da joj se pojavio jedan kondilom, ali da ce ici kod lekara da vidi jel to to..... zastitu nikakvu ne koristimo, kazem, vec duze smo u vezi.... e sad, ja sam daleke 1991g imao te kondilome, i tad mi je lekar stavio neku crnu mast od koje su za 2-3 sata svi sami otpali, i nikada mi se vise od tada nisu pojavili...... imunitet mi je verovatno veoma jak, jer vec nekih skoro tridesetak godina neznam niti za kijavicu, niti za grip, niti za bilo kakvu drugu bolest......
e sad, jeli moguce da je jos uvek taj virus negde u meni posle toliko godina i da sam joj ja preneo ako je to uopste kondilom sto joj se pojavio?

hvala za odgovor


Jeste. Virus HPV ti je kao herpes simplex, lezi pritajen u celijama prakticno celog zivota. Desi se da ga organizam izbaci spontano, ali u vecini slucajeva ostaje zauvek zakacen za DNA celija. Ti ne moras vise nikad imati kondilome, jer je tvoj organizam verovatno naucio da se bori sa virusom, ali si i dalje zarazan.

Pozdrav

_________________
Voici ma signature.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 12:05 pm
Postovi: 33
uf, bas se usrecih sad sa ovim...... haha
i sta sad, ako ona stvarno ima kondilom, odstrane joj, i sta dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 12, 2009 10:54 am
Postovi: 22
Lokacija: Un peu partout
pa nista. redovna kontrola da se uklone ako se ponovo pojave.
ustvari za nju je to mnogo pogubnije nego za tebe jer neleceni kondilom vodi ka raku grlica materice.

_________________
Voici ma signature.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pon Avg 13, 2012 12:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2012 5:56 pm
Postovi: 7
HITNO! Da li neko ima iskustva sa IGOROM JEREMICEM iz Zemuna koji vrsi skidanje kondiloma radio talasima??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Avg 24, 2012 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2012 12:14 pm
Postovi: 2
Da li kondilomi mogu da se uklone alfabeta filmom,doktorka mi je samo to prepisala? :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: