Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Enterococcus spp, veoma veliki broj
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 31, 2009 12:38 pm
Postovi: 4
Situacija je sledeca: pojavile su se crvene tackice na glavicu, ja se nakanio da odem i proverim, tj. uradim analizu.
Uradio sam bris glansa i uretre, bris uretre nema nista.
Bris glansa kaze da ima veliki broj enterococcusa spp, osetljive na penicilin, ampicilin i ciprofloxacin.
Doktorka opste prakse mi rekla da uzimam Ciprocinal od 500mg narednih 10 dana, 2x na dan, pa da onda nakon terapije sacekam 4-5 dana i odem opet da proverim. Nisam insistirao da mi napise uput za urologa.
Partnerka takodje ide na kontrole i ceka da joj kazu terapiju.
Konkretno pitanje - da li da se drzim samo terapije ili da mozda nesto mazem ili ispiram rastvorom hipermangana? Da li bi mi urolog nesto drugacije rekao? Tackice se polako povlace, mada jos uvek povremeno osetim svrab ili neko peckanje...
I ako moze neki link da se procita vise o tom Enterococcusu, da se malo informisem. Mnogo slabo sam nasao na internetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 9:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kako si to nasao jako malo na netu? ima bar 20 sajtova sa takvom temom...pisala sam chini mi se o tome i ja ovde, koristi opciju Trazi na nashem forumu!


Enterokokus obichno ide udruzeno sa josh nekom bakterijom, ali moze i samo on da pravi problem. Enterokokus se obichno nalazi u flori debelog creva, tako da eto mozesh i sam da zakljuchish kako si preneo sebi...i da znash da ubuduce i posle ovog izlechenja treba da vodish rachuna o ovakvim vidovima sexualnih zadovoljavanja.

Lechi se antibioticima, upravo tako kako ste i ti dobio terapiju, odlichno pa ti je uradjen antibiogram pa da znash na koje je antibiotike osetljiva.

Urolog bi ti iste analize uradio, tako da samouzimaj terapiju, nema potrebe za lokalnom terapijom osim toga da vodish rachuna da vesh iskuvavash, ne meshash ga sa veshom drugih ukucana, i naravno od sex. odnosa bi bilo dobro suzdrzati se tokom lechenja oba partnera, a partnerka obavezno da ode na pregled jer je verovantno i ona zarazena.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 2:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 31, 2009 12:38 pm
Postovi: 4
Hvala Tamara na odgovoru.
Zavrsicu sa terapijom do kraja, pa cu ponovo otici da uradim bris glansa. U medjuvremenu cemo se suzdrzavati od odnosa.
Koliko dana nakon prestanka uzimanja Ciprocinala treba da prodje da bi rezultati pokazali realno stanje?
I samo jos nesto... nepotrebno kritikujes moje vidove seksualnog zadovoljavanja.
Sigurno nije analni sex kriv za to sto sam zaradio, jer ga nismo upraznjavali. Partnerka i ja smo od nedavno u vezi. Neodgovorno ponasanje bivseg partnera je najverovatnije uzrokovalo nevaljali Enterokokus. Da li moja bivsa ili partnerkin bivsi, vise nije ni vazno.
Eto pouke za sve. Ponasajte se odgovorno i zbog sebe i zbog ljudi koji su pored vas.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 2:39 am
Postovi: 4
Imam taj problem vec par meseci sa tom bakterijom na glansu :( ....naime, urologu sam se javio jer sam poceo da osecam neku vrstu iritiranja ( da ne napisem gorenja ili mada je to pribliznija rec ) unutar penisa i glans je postao nenormalno osetljiv na dodir ponekad i dosta bolan i osecam sam konstantnu "jezu" u testisima i blagi bol u desnom testisu ( urolog mi je rekao da imam blagu upalu u nekom tu kanalu, te sam pio ciprocinal ) Upucen sam na briseve i otkrivena je bakterija enterococcus spp na glansu u velikom broju, nakon cega mi je urolog dao 2 kreme da mazem spolja ( tj na glansu ).
Prvih 5 dana sam mazao Hloramfenikol 2x dnevno tj uvece i ujutru, potom Triderm mast josh 5 dana. Nakon te terapije mi je savetovano da pauziram nekih 5 dana i da ponovim bris sto sam i uradio i bio je negativan...ali ja sam i dalje osecao neko blago iritiranje iznutra pa chak je i glans ponovo postao osetljiviji i poprilicno sam se smorio :( ...urolog me je trovao sa raznim lekovima misleci da su u pitanju neke ureoplazme ( iako je sve to bilo negativno na brisu ( hlamidija, gonokok itd itd sve neg ))...u sustini pre 2 dana sam ponovio bris na hlamidiju, gonokop i bris glansa i nadjene su ponovo bakterije enterococcus spp u velikom broju, dok su hlamidija i gonokok negativne. Samo da napomenem da sam ranije imao hlamidiju i da sam je izlecio ( valjda jer kazu da naredna 3 brisa ako pokazu da je negativno da je nemam vise ), ali eto sad se pojavila ta dosadna bakterija, pa ne znam vise sta da radim, jer definitivno kod tog urologa vise ne idem!

Zanima me jedna stvar...da li da uzmem da pijem isto neki antibiotik ( odradjen je i antibiogram) ili da ponovo mazem neke kreme samo spolja kao i prosli put ( mada vidim da mi to i nije nesto pomoglo )..??? Hvala unapred na odgovoru

Btw samo da napomenem da takodje nije u pitanju bio analan sex, vec samo oral i standard :) ( da ne napisem vaginalan : )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 11:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Ocigledno je da lokalna terapija nije dovoljna ,pa bi trebao piti antibiotik po antibiogramu.
Najbolje bi ipak bilo da se posavetujes sa urologom,jer ti nije dobar stav da "kod urologa vise ne ides".
Bakterije su cudna stvorenja i doktori nisu Bogovi da jednim potezom rese stvar,stoga ne treba kriviti doktore,vec slusati njihove savete i brinuti o svom zdravlju.
Pomoc moras traziti na pravom mestu.

Imas li nekih promena na kozi glansa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 6:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
toll je napisao:
I samo jos nesto... nepotrebno kritikujes moje vidove seksualnog zadovoljavanja.
Sigurno nije analni sex kriv za to sto sam zaradio, jer ga nismo upraznjavali. Partnerka i ja smo od nedavno u vezi. Neodgovorno ponasanje bivseg partnera je najverovatnije uzrokovalo nevaljali Enterokokus. Da li moja bivsa ili partnerkin bivsi, vise nije ni vazno.
Eto pouke za sve. Ponasajte se odgovorno i zbog sebe i zbog ljudi koji su pored vas.

Pozdrav!


:roll: :o

Kako to za odgovornost, nisam siguran da kondom stiti od ovog tipa napasti? Mogao bi neko iskusniji i upuceniji da potvrdi.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 2:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 2:39 am
Postovi: 4
kleopatrin je napisao:
Ocigledno je da lokalna terapija nije dovoljna ,pa bi trebao piti antibiotik po antibiogramu.
Najbolje bi ipak bilo da se posavetujes sa urologom,jer ti nije dobar stav da "kod urologa vise ne ides".
Bakterije su cudna stvorenja i doktori nisu Bogovi da jednim potezom rese stvar,stoga ne treba kriviti doktore,vec slusati njihove savete i brinuti o svom zdravlju.
Pomoc moras traziti na pravom mestu.

Imas li nekih promena na kozi glansa?

Htedoh napisati da kod tog vishe ne idem :) ...vec sam nashao drugog docu :)
Nego...na glansu mozda ima manjih promena u boji jel'te i to shto je osetljiv dosta....i to deo samo oko ruba glansa, dok je gore pri vrhu sve ok. Dakle, po tebi trebao bih ponoviti terapiju sa mastima plus neki antibiotik u vidu kapsula..? Zanima me misljenje, inache planiram da odem kod tog drugog doce :)
Pozz i 10x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 2:32 pm
Postovi: 1
zanima me da li je neko lecio Enterokokus bakteriju Ciprocinalom? Ginekolog i je posle uradjenog antibiograma prepisao terapiju ampicilinom sa upozerenjem da posle menstruacije infekcija zna da se vrati. zato smo ponovili vaginalni bris posle menstruacije i bio je u pravu, Enterokokus je opet tu. Zbog toga mi je dao sada Ciprocinal ili Citeral, pa me zanima da li je neko lecio ovim antibitikom, koji bih rekla da je bas jak. Ukoliko to ne pomogne uradice mi ispiranje vagine sa nekim rastvorom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Enterococcus spp, veoma veliki broj
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 16, 2011 5:29 pm
Postovi: 2
Vec 8 meseci ima problem sa uretrom. Imam 24 godine. Bris uretre pokazuje prisustvo velikog broja bakterija Enterococcus, Urinokultura je sterilna, krv u redu, urin u redu. Povremeno se pojavi i bakterija proteus isto u brisu uretre, i naravno povremeno ih ima i u vaginalnom sekretu. Od terapija sam svasta dobijala, pocevsi od amoksicilina, ciprocinala, palitreksa, penicilina (injekcije), sve preme antibiogramu. Uvek se desava ista stvar prva 2-3 dana terapije se iritacija smanji a onda se opet vrati na staro, ili jos gore (znaci za vreme uzimanja antibiotika). Nemam peckanje samo pre i posle mokrenja, vec tokom celog dana, imam osecaj iritiranosti u predelu mokracne cevi, ne mogu ga opisati kao bol vec tako izuzetno neugodan osecaj. Sada trenutno uzimam Marocen, i macmiror kremu mazem. Vec traci dan, i evo ta iritacija se opet javlja. Molim vas da mi predlozite sta jos da radim, kome da se obratim, da li postoji jos neki nacin lecenja?

Inace seksualne odnose skoro i da nemam, mozda jednom mesecno i redje, zbog te iritacije, tako da oni nisu uzrok tome. Ne koristim ista hemijska sredstva pri odrzavanju higijene, tako da sumljam da je neka alergija.

Kod urologa sam bila, ultrazvuk nije nista pokazao, a on mi nije dao nikakav narocit savet, vec me je uputio na ginekologa, koji me je uputio na urologa, i tako me setaju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Enterococcus spp, veoma veliki broj
PostPoslato: Uto Apr 10, 2012 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2012 1:48 pm
Postovi: 2
Wini i ja imam isti problem oko godinu dana... Da li ti je bolje sada posto je proslo dosta vremena od tvog posta? Ako jeste sta si koristila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Enterococcus spp, veoma veliki broj
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 11, 2013 4:54 pm
Postovi: 1
Postovani,

Prvi put kada sam isao u Labolatoriju da vadim analize imao sam samo Enterococus faecalis,preporucili su mi antibiotik Pentrexyl i neku kremu(ne mogu da se setim tacan naziv kako se zove).Antibiotik sam pio nedelju dana,a kremom sam se mazao 2nedelj.Isao sam opet u labolatoriju kako bih video da li sam se ocistio.Stigli su rezultati sa Stapylococcus aureus,preporucili su mi antibiotik Ciprocinal i kremu Stanicid.Sad kad sam bio u labolatoriju stigli su mi nalazi koje Vama saljem na uvid,kako bi mi rekli sta da radim i koje lekove da pijem?

Da li mozete da mi kazete sta znaci ova 3. stavka,Enteroccocu geneteskurezistencija...

Unapred Vam hvala!


Slika

S postovanjem,
Emilijo123


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: