Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: zucna kesa + kamen u bubregu
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 9:09 pm
Postovi: 31
kks mi je u redu, osim konjugovanih bilirubina koji su blago povecani (4,4).
na ultrazvuku je utvrdjeno da mi je zucna kesa dvostruko veca od proseka (9,5 cm), spustena i zadrzava zuc zbog cega cesto imam mucnine i povracam. nema znakova zadebljanja, kamencica, prohodnost zucnih kanala je ok. dobila sam neke lekove koji regulisu lucenje zuci i i vec se bolje osecam. ono sto mene brine je velicina zucne kese, je li ona normalna ili moze ukazati na neko drugo oboljenje (npr.rak pankreasa?)

Takodje, imam 3 kamencica u desnom i jedan u levom bubregu (svi su oko 3,5 mm). moze li mi neko, na osnovu iskustva reci, koji je najbrzi i najefikasniji lek za izbacivanje istih iz organizma?

inace, imam 26 godina, ne pijem, ne pusim, zdravo zivim i u narednih mesec dana treba da donesem neke zivotne odluke. ovi nalazi su mi "slucajno" otkriveni, volela bih da uradim kompletan lekarski pregled pre nego sto presecem neke stvari u zivotu, a zdravstveno stanje u velikoj meri moze uticati na odluke koje cu doneti.

Hvala unapred na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 12:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Ako je, vec na ultrzvuku utvrdjeno njeno uvecanje,...Ili da ponovo obavite pregled ili da konsultujete lekara koji vas vodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 12:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Sto se tice kamena u bubregu - moj muz je imao to u nekoliko navrata.

Svaki put je pio Rowatinex - nemacke kapsule koje smo kupovali kod nas i nastavili da kupujemo kada smo se iselili. Ne idu na recept, napravljene su od neke specijalne smole, i tope kamen pa se izbacuje kao pesak. Mom muzu je pomoglo i sada ih pije stalno, kao preventivu.

Treba da proveris nivo kalcijuma u krvi. Ako je povisen, onda se radi o preteranoj funkciji paratiroidnih zlezdi. Ima ih 4, nemaju vezu sa tiroidnom zlezdom, samo se zovu paratiroidne zbog toga sto se nalaze oko tiroide. Ako je niko kalcijuma stvarno uvecan, onda mogu laparaskopski da izvade jednu ili dve i tako srede nivo kalcijuma u organizmu i preventiraju dalju pojavu kamenja u bubregu.

Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 9:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Imam kamen u zuci, a nekada sam imala pesak (mozda i sad ali ne pravi probleme ) u bubrezima. Nivo kalcijuma mi je nizak (verovatno zbog kortizonske terapije ali i inace). Ni jedno ni drugo za sad ne prave problem (zuc+bubrezi). Da li i ja smem da pijem prevevntivno te tablete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 9:09 pm
Postovi: 31
hvala na odgovoru! svakako cu ici kod specijaliste iduce nedelje jer trenutno nisam u mogucnosti. Vise me brine zucna kesa nego kamencici, ne znam da li gresim... No, necu da panicim pre nego sto obavim detaljne preglede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 6:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Rowatinex za kamen u bubregu.

I drugo pakovanje za kamen u žučnoj kesi ima sličan naziv i naješće je odmah pored rowatinexa u apotekama. Pij to. Pij prolom vodu i inače mnogo tečnosti.

Imao sam desetak kolika i šetali su me od lekara do lekara i stavljali na liste čekanja od 5, 6 meseci.

Al otkako pijem rowatinex nemam više kolike. Nemam više problema. To je onaj lek za koji doktorka nije znala kako se zove (kako li bi ga onda prepisala tek). Jedan od njegovih sastojaka je maslinovo ulje koej je inače i narodni lek protiv kamena u bubregu. Jedan drugar je tako, umesot kapsula popio celi litru malsinovog ulja i dobio verovatno isti efekat.


Kasnije sam shvatio odakle meni kamen u bubregu. Dešavalo se da prođe ceo dan, a da ja popijem samo jednu kafu sa mlekom. Ne osećam žeđ pa se teram na tih 8 čaša vode na silu. Ne smeš da piješ mnogo kisele vode sa visokim sadržajem suvog ostatka ( 1000 -1500 mg) recimo Knjaz Miloš ili Vrnjci.

Zaboravi na vitamine koji sadrže kalcijum. I to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 7:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Rowatinex moze svako da pije, neograniceno dugo. Radi se o homeopatskom leku koji cak i ljudima bez kamena poboljsava floru uretre i bubrega i stiti od infekcija. Nemate sta da izgubite, a pogovotu ako imate istoriju bubreznih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 7:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Samo ispravka za neograničeno dugo. Ne može neograničeno dugo. Jedno pakovanje mesec dana i onda pauza od najmanje 10 ili 15 dana.

Zdrave osobe mogu jednu kapsulicu ujutro. Oni sa bubrežnim kamenom mogu 3 x na dan, ili čak i više 3 x na dan. U slučaju kolike može se popiti 5-6 odjendom i kolika bi trebala prestati.

U svakom slučaju, nemačka medicina je najbolja na svetu. :lol: Posle kineske možda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Rowatinex je lek za kamen u bubregu, pije se 3x1 dnevno.
Rowachol je lek za zuc i takodje se pije 3x1.
Moze i himekromon za zuc, ali njega u zadnje vreme nesto nema!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 2:00 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
??? Jel' ovo sigurno za pauzu, jer moj muz je GODINAMA nije pravio :( :( :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 2:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Svako treba da prouči uputstvo za svoje lekove i da se pridržava pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 5:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
O tome se radi, mi te tablete kupujemo direktno iz Nemacke ali ima prevod uputstva na engleski - bas smo procitali i nigde ne pise ogranicenje koriscenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 6:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da li je himekromon isto homeopatski lek i da li moze da se pije preventivno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
ROWATINEX I ROWACHOL su lekovi za terapiju lecenja kamena u bubregu i zuci. Ukoliko zelite prevenciju tih oboljenja, treba izbegavati unos kalcijuma u organizam, a samim tim promeniti i rezim ishrane, naravno, o tome, najbolje je konsultovati svog lekara!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 8:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Marija - to je u vecini slucajeva tacno ali ne u svim. Zavisi od sastava kamena, nisu svi kalcijumski. Takodje, problem je prerada kalcijuma i probelm je u korenu endokrinoloske prirode, tako da sam unos kalcijuma je bitno samo da je u normalnim granicama, smanjenje kalcijuma ne donosi tako dobre rezultate (kamen se opet pravi) a manjak kalcijuma moze biti stetan za druge stvari.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: