Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zoloft i Ksalol - bolovi u zglobovima
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 10:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Od oktobra meseca pijem Zoloft i Ksalol. Ksalol mi je psihijatar izbacio i ne pijem ga od 01.01.08. Kada sam pocela da pijem oba leka isla sam jos uvek na hemoterapiju i nekako su u oktobru poceli da me bole i zglobovi prstiju na rukama i kosti saka (bolovi u velikim zglobovima su bili uvek prisutni nakon svake hemoterapije i na to sam vec bila navikla).

Bolove u kostima imam i dalje. Ujutro su mi prsti ukoceni i malo oteceni (nisu crveni) i potrebno je barem pola sata da se razmrdaju i da ukocenost prodje. Bolovi u kolenima i kukovima su takodje prisutni. "Osecam" zglobove i svoju tezinu kada hodam.

Citavo ovo vreme sam pretpostavljala da su bolovi posledica hemoterapija (Taxol i Carboplatina izazivaju bolove u kostima), medjutim danas sam uzela da procitam uputstvo iz kutije Zolofta i tamo procitala da se mogu pojaviti sledeca nezeljena dejstva "Bolovi u zglobovima.......opsta slabost........"

Da li je moguce da je Zoloft krivac za ove bolove, a ne hemoterapija?

Inace, za sledecu kontrolu kod endokrinologa treba da uradim i analizu ANA, RF i CRP.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 11:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Da li moze neki psihijatar da mi odgovori na pitanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Po mom iskustvu, malo je verovtno da je Zoloft krivac. Nikada nisam imala u praksi slican primer nezeljenih dejstava Zolofta. ali - Vi niste uobicajen slucaj, imunitet Vam je narusen osnovnom bolescu i hemoterapijom, moguce je da su se manifestovala nezeljena dejstva Zolofta. No opet kazem, dajem tome minimalnu gotovo zanemarljivu verovatnocu. Porazgovarajte sa svojim psihijatrom, moja je procena da ce Vam reci isto sto i ja. Pozdrav i srecno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: