Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 4:31 pm
Postovi: 26
Ja mislim da je njima ova kombinacija: prisustvo žlezde, par stvari na gornjoj, tj. donjoj granici, dovoljna da pošalju kod onkologa, za svaki slučaj (što je OK), ali i da sa sebe speru eventualnu odgovornost. Da li verujete da mi nijedna doktorka (sa medicine rada i ginekolog) pregledala (niti pitala) ostale žlezde, za neke druge simptome i sl. Pored toga, ginekolog mi nije ništa napisala niti dala sliku sa ultrazvuka, tako da će me onkolog verovatno terati da radim ponovo UZ.
I DALJE ISTA MOLBA - DA LI MOŽE NEKI LEKAR DA MI PROTUMAČI REZULTATE! Tripujem svašta: limfome, leukemije i sl. (eto, prevalila sam preko jezika, tj. tastature i te strašne reči!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 4:31 pm
Postovi: 26
Da li je moguće da nema na forumu nijednog doktora koji bi mogao da mi protumači rezultate, please! Negde sam čitala da alkalne fosfataze mogu da ukazuju na milion drugih stvari!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 1:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Lacky opusti se. Ne vidim preteran razlog za brigu, a nalazi su sasvim ok. Cak i neki rezultati na gornjoj ili donjoj granici, sto kod tebe nije slucaj, ne moraju da znace nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 4:31 pm
Postovi: 26
Hvala Mrs_Parker, moja doktorka je rekla da su mi alkalne fosfataze na gornjoj, a hemoglobin i hematokrit na donjoj (?) granici. Danas sam bila kod onkologa u susednom gradu (moja selendra ni onkologa nema), žena se podsmešljivo nasmejala na komentar u vezi malokrvnosti, ali nije prokomentarisala fosfataze. Takođe pregledala mi je podpazušne žlezde i dojke, i naravno tražila nalaz sa UZ dojki, koji nisam imala jer mi nisu ništa dali u mom gradu (naš "čuveni" ginekolog). Rekla mi je da uradim UZ dojki i da dođem kod nje da mi prepiše neke lekove (kakve?). Napisala je na uputu za UZ nešto kao "Dysplasio" i nešto još nerazumljivo. Na uputu za onkologa, koji sam donela, napisala je dijagnozu Dysplasio ......bill. .... o i Mastitis ac? sin. (izvinjavam se zbog loše transkripcije njenog rukopisa). E sad, UZ se zakazuje, privatnici rade samo popodne (tajno), tako da tek popodne mogu da idem privatno i ujutru da odnesem nalaz onkologu, a do tad ću verovatno da odlepim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 11:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Nemas razloga za brigu!!! :wink: :wink: :wink: Opusti se. . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 4:31 pm
Postovi: 26
Hvala Andjelija, probaću da se ne jedem previše. Nego, sad pročitah (visim ovih dana na ovom forumu), da si udarila glavom o zid - pa šta se dešava sa tobom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 2:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Pa .. .trenutak nepaznje :( Bolje mi je i nadam se da nemam potres mozga, ali me jos povremeno boli glava.
Resila sam da i ja odem kod opste prakse sledece nedelje zbog mojih zlezdica, mada se uzasno bojim . .. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Idite kao i ja kod hematologa i zamolite da se zlezda izvadi i uradi histopatoloska analiza i kraj price.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 4:31 pm
Postovi: 26
Evo i ja sam išla popodne na UZ dojki i podpazušnih žlezda, i sve je OK. Mislim, ima tu cistica u dojkama već godinama, ali to je stanje koje se prati. Što se tiče podpazušne žlezde, doktor je rekao da pokazuje neko staro stanje, tipa ima nekoliko uvećanih (žlezda, šta li?), ali ništa sveže. Ja sam ga čak terala da mi odradi UZ jetre, žučne kesice, slezine, pankresa; kako bih mogla da isključim neke druge probleme koji eventualno uvećavaju alkalne fosfataze, ali i tu je sve OK. I kao po dogovoru, svi prećutkuju te fosfataze - niti kažu da to nije ništa, niti da je nešto što treba proveriti - prosto prećute. Sutra nosim nalaz kod onkologa, pa ću videti šta će ona da kaže.
Andjelija, proveri tu povredu glave kod lekara, nemoj da se igraš.
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 4:31 pm
Postovi: 26
Evo i ja sam išla popodne na UZ dojki i podpazušnih žlezda, i sve je OK. Mislim, ima tu cistica u dojkama već godinama, ali to je stanje koje se prati. Što se tiče podpazušne žlezde, doktor je rekao da pokazuje neko staro stanje, tipa ima nekoliko uvećanih (žlezda, šta li?), ali ništa sveže. Ja sam ga čak terala da mi odradi UZ jetre, žučne kesice, slezine, pankresa; kako bih mogla da isključim neke druge probleme koji eventualno uvećavaju alkalne fosfataze, ali i tu je sve OK. I kao po dogovoru, svi prećutkuju te fosfataze - niti kažu da to nije ništa, niti da je nešto što treba proveriti - prosto prećute. Sutra nosim nalaz kod onkologa, pa ću videti šta će ona da kaže.
Andjelija, proveri tu povredu glave kod lekara, nemoj da se igraš.
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 11:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Boze moj koliko pregleda i za pacijenta idi mi -dodji mi...

Stvar je jednostavno izvodljiva- odredi se vreme krvavljenja i koagulacije(vreme krvavljenja i zgrusavanja - neophodno da bude normalno ) , ako su uredni a obicno jesu> bocne se zljezda-aspirira sadrzaj ( ili se cela malim rezom u lokalnoj anestyeziji izvadi) , posalje na HP( mikroskopski pregled)= rezultat koji egzaktno otkriva razlog uvecenih zlezda se dobije za oko nedelju dana...
Zavisno od nalaza HP postupa se dalje...
Ma ni UZ, ni pipkanje ( sa patosom kazem ni stipkanje) pacijentu ne donosi konacnu dijagnozu - vec samo histopatoloski nalaz...!!!
Pozz.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 4:31 pm
Postovi: 26
mislimsvojimmozgom je napisao:
Boze moj koliko pregleda i za pacijenta idi mi -dodji mi...

Stvar je jednostavno izvodljiva- odredi se vreme krvavljenja i koagulacije(vreme krvavljenja i zgrusavanja - neophodno da bude normalno ) , ako su uredni a obicno jesu> bocne se zljezda-aspirira sadrzaj ( ili se cela malim rezom u lokalnoj anestyeziji izvadi) , posalje na HP( mikroskopski pregled)= rezultat koji egzaktno otkriva razlog uvecenih zlezda se dobije za oko nedelju dana...
Zavisno od nalaza HP postupa se dalje...
Ma ni UZ, ni pipkanje ( sa patosom kazem ni stipkanje) pacijentu ne donosi konacnu dijagnozu - vec samo histopatoloski nalaz...!!!
Pozz.R.

To bi svakako skratilo ovu neizvesnost (čitaj: agoniju), ali nama laicima (uz to isprepadanim) ne može da padne na pamet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Ja se ne bih nikada usudila da radim biopsiju! Kada sam zadnjih 10 godina zivela sa uvecanim zlezdama i nisam umrla, mogu i dalje. . . Agoniju oko cekanja strasnih rezultata nisam vise u stanju psihicki da podnosim. . Ona je za mene gora od bilo koje fizicke bolesti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: