Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 28, 2009 10:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 06, 2009 12:46 pm
Postovi: 2
Zdravo,i kod mene je broblem te neke vrste osijecaj pijanstva i osamucenosti....Obisla sam sve doktore u Swiss jer tu i zivim ali sve je ok....Ali kod mene je i dalje prisutna ta nelagoda....Ja osijecam ukocenost u vratu i tako neku tezinu u glavi(bez boli) kao da te neko pritisnuo i drzi...Te u zadnje vrijeme osijecam da mi trnu i ruke i noge...Imam 26 godina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 12:36 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima,
Imam 29 godina i ja od skora imam slične simptome-vrtiglavica, nesvestica, malaksalost, bol zadnjem vratnom delu sa ukočenošću, mučnina, nedostatak vazduha, napadi vrućine i preznojavanje. Pojačava se pri jako sparnom i vrućem vremenu, kad sam neispavana, izmorena. Dešavalo mi se kad sam baš premorena, a ne mogu da legnem da spavam, počne da mi se vrti i da propadam, legnem u krevet konačno i onda se od poniranja uplašim, zanervozim se, počne da mi lupa srce i tako dalje.
Inače od pre 2 meseca otprilike su mi se pojavile povećane količine holesterola(redovno ga merim, ovo je prvi put i vrednost je bila 7.35), patim od alergija (trenutno sam na imunoterapijama za grinje) i povremeno (pred terapiju) pijem presing, imam krivu kičmu i to u vratnom delu i lumbalnom (valjda se tako kaže vrat i krsta) od osnovne škole (radila korektivne vežbe do 18 godine i povremeno kasnije, ne radim već godinama niti sam nešto fizički aktivna godinama, sem šetnji)i imam veliki višak kilograma (ne mali) već par godina.
Počela sam da radim pre godinu dana, posao podrazumeva celodnevni rad na računaru, monitor u totalno neprirodnom položaju za glavu(vrat mi je povijen na dole stalno i boli me donji zadnji deo glave i vrat), spavam na krevetu na rasklapanje (ima prelom na krevetu i promenu nivoa tela, od struka do glave i od struka do nogu su različiti nivoi-sundjer sa drvenom daskom, dvosed na rasklapanje),nemam jastuk (za kičmu su mi još onda preporučili spavanje bez jastuka, pa i sad spavam na ruci ili ukrasnim jastučićima).
Sve ovo mi je ukazala maserka kad sam otišla kod nje prošle nedelje jer više nisam znala šta ću sa bolovima u vratu. Inače, počele su i ruke da mi trnu od ramena do šake, povremeno).
Maserka mi je preporučila kiropraktičara, jer mi je rekla da su mi zbog krive kičme u vratom delu mišići jako napeti, da su nervi iritirani i da su posledica svega toga ovi simptomi koje imam. Da napomenem da mi je pola sata mašaže ledja i vrata prijalo,iako je neopisivo bolelo jer je sve upaljeno i napeto, i da su simtomi iščezli nekih 7 do 9 dana, ali evo vratili su se.
Ima li neko od stručnih lica da prokomentariše ovo moje stanje?
inače sam išla kod orl, zbog vrtoglavica i problema sa manjokom vazduha pre mesec dana, al mi je dorktorka bez detaljnog pregleda(pogledala grlo bez kašike, uši malo i to je to) rekla da je to do alergijske terapije koju primam i dala mi je flixonase kapi i presing da pijem, što je opet regulisalo simtome vrtoglavica, dok sam uzimala terapiju. Posle se opet vratilo.
Unapred hvala na savetima.
I najbitnije,kolko je pametno otići kod kiropraktičara i dozvoli se da radi na vratnom delu kičme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 6:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Moras da ides na MRI vrata,jedino ces tako znati o cemu se radi.....
ja sam imala udes nedavno i cekam nalaze MRI ali imam kao ti velike vrtoglavice.Imala sam i prije ali sada posebno.Proveri pritisak obavezno i ja ti ne bih preporucila REKLAMA dok ne saznas nalaze snimanja.Ja nedam da mi niko dira vrat dok se ne ustanovi dijagnoza.Ovde potpisujes papir kod REKLAMA da ako se desi mozdani on ne odgovara :o :o :o e sada dobro razmisli...........sa vratom se nije igrati.....
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 11:11 am
Postovi: 25
uradjen nmr mozga i sve je u redu.imate li kakvu ideju sada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 6:36 pm
Postovi: 13
sve to mogu da budu simptomi anksioznosti...ako su ti svi nalazi ok, bolje se pozabavi time jer sto ides dalje bice ti gore..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 10:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 11:11 am
Postovi: 25
pa da li jos nesto treb da uradim osim nmr mozga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 11:11 am
Postovi: 25
ima li neki doktor ovde koji se bavi ovim problemom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 1:51 pm
Postovi: 27
bangobre,vec 2,5 god. mucim se,nekad je boje nekad uzas(posebno kad se menja vreme) ali nikako da prodje.Rekli su mi jednostavno da se naviknem,ali teshko je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 8:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
bangobre je napisao:
ima li neki doktor ovde koji se bavi ovim problemom


Ima, ja se bavim.

hipotonija levog lavirinta moze objasniti vase simptome, ali je potrebno ustanoviti sta je uzrok tome.

Ocekujem da je sa MR glave sve u redu.

Ja bih vam ponovio kalorijski test. I vi kao laik ste primetili da merenje u sekundama nije bas pouzdana metoda; da li je 30 sek. manje ili vise . . .
Ja imam malo savremeniju opremu, te smo stopericu odavno bacili. Kamera povezana sa kompjuterom meri direktno brzinu refleksnog pokreta (Nistagmusa), te mozemo dobiti precizan podatak, da li je u pitanu pareza i kolika, a je to relevantan rezultat.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 12:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
evo i mene----
moj problem je poceo jos pre 2 godine sa ukocenim vratom i bolovima u rebarnom delu kad udisem duboko i isao na fizikalnu terapiju i malo mi pomoglo a onda me uhvatilo u levom ramenu-vise ukocenost nego bol i probao sam po savetu terapeuta da radim sam vezbe i idem na termalni bazen al posle poboljsanja u ramenu doslo je do malaksalosti i kao da cu izgubiti svest kao i iridociklitis (po drugi put-posle godinu dana).sto se malaksalosti i nesvestice tice --dobio sam bromazepam i malo se pocelo smirivati (napominjem da sam imao nezgodnu situaciju na poslu i u zivotu u tom periodu i bio nervozan prilicno)
Ispitivao sam uzrok iridociklitisa prethodnu celu godinu i jedino mi je pronadjeno da imam povisenu sedimentaciju 32 al ne zna se od cega i helikobakteriju 8 puta vecu nego sto je dozvoljeno-uzimao sam terapiju pa posle 6 meseci isto stanje i opet ponovio i nakon toga mi se pojavila ta malaksalost i ponovo iridociklitis..
Lecenje iridociklitisa sam ponovio ito inekcijama i poceo ponovo ispitivanje i ustanovljen mi je kolagen kolitis debelog creva i poceo terapiju--sad vec 3. mesec-
U medjuvremenu gasovi u stomaku pa cak i u rebarnom delu i bolovi pod rebrima nisu prolazili sasvim a snimao sam i pluca i sve ok-i taj problem imam i danas--
Sve vreme sam pio i bromazepam i stanje sa malaksaloscu i nesvesticanma se smanjilo i bolje sam se osecao al bolovi u rebrima ipak ostali i dalje--
nazalost posle malo boljeg stanja doziveo sam saobracajku i nisam imao nekih preloma osim posekotinu na glavi i vrtoglavicu pri svakomj promeni polozaja tela posebno u desnu stranu--otpustili su me iz bolnice posle 4 dana i vrtoglavice su i dalje trajale-mada sam mogao godati sa malo lelujanja i nestabilnosti al prilikom promene polozaja vrtoglavice-kao da cu izgubiti svest. Imao sam bolove u levom delu vrata i prema levom uhu pa sam insistirao da me pregleda orl. doktor i ustanovljeno da mi je ostecen centar za ravnotezu-dobio sam urutal i dosta mi se popravilo stanje-radio 10 dana fizioterapiju i vezbe i malo je bilo bolje-radio sam i dopler krvnih sudova vrata i sve je ok-STA SAD-PO NJIHOVOM JE TO OK-A JA I DALJE NE OSECAM DA JESTE-POSEBNO BOLOVI U LEVOM DELU VRATA PREMA UHU I BOLOVI POD REBRIMA KOJI MENJA MESTO-MOLIM ZA SAVET-radim vezbe i pijem urutal-bromazepam salazopyrin mydokalm,ginko biloba i sad su mi uveli flunirin ---?????????? hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 12:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
daaa zaboravio sam DA I DALJE IMAM BLAGE VRTOGLAVICE PRILIKOM PROMENE POLOZAJA TELA i ponekad nestabilnos pri hodu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2010 1:46 pm
Postovi: 14
Ja sam 5 meseci tražio uzrok, dok ga nisu našli na NMR - minijaturni moždani udar u desnom režnju malog mozga.
Simptomi: zanošenje u hodu, vrtoglavica, posebno nakon zamora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Sub Dec 11, 2010 11:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
a sta je NMR---niko mi ne predlaze nista a ja ne znam sta dalje da insistiram i na cega da se zalim jer kazu--nije to nista strasno-proci ce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Čet Dec 23, 2010 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 7:18 pm
Postovi: 18
dragan11 je napisao:
Ja sam 5 meseci tražio uzrok, dok ga nisu našli na NMR - minijaturni moždani udar u desnom režnju malog mozga.
Simptomi: zanošenje u hodu, vrtoglavica, posebno nakon zamora...

A jesu či rekli usled čega je do toga došlo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 11:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
mene su srecom prosle vrtoglavice-bolje se osecam al jos pijem URUTAL po pola ujutru i uvece


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: