Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 2:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
http://www.neurologychannel.com/vertigo/

Moja majka je imala hroničnu upalu uha, koja se zbog lečenja antibioticima pretvorila i u gljivičnu infekciju, te je u kombinaciji sa niskim pritiskom imala jake vrtoglavice i nesvestice. Sad je fala bogu izlečena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 3:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Ja sam problem te vrste rijesila sa kapsulama GINKO FORTE. Kao sto sigurno znate, na biljnoj su bazi, pije se jedna dnevno i tako 3 mjeseca. Nikakvih problema nemam vec 3 godine od tada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 10:04 pm
Postovi: 18
Vezano uz temu: da li je netko koristio lijek Betaserc koji se primjenjuje kod vrtoglavica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 2:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Oprezno sa GInkom! Kombinacijha Ginka i odredjenih lekova moze imati pogubne posledice!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 12:05 pm
Postovi: 10
Ovo je zasita cudno i dosadno....
Samo da nadopunim sliku...

Vrtoglavica je jos tu....ojecam kao neku toplotu na lice... kao da mi je glava pod neki unutrusani pritisak...
Momentalna tenzja je 140/80 sto kazu d aje normalno...

Novi ergonomski jastuk se isplatio (ODEJA, Slovenski, 45 eur)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rentgen Vrata
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 12:05 pm
Postovi: 10
Danas sam uradio rentgen vrata. (KOja improvizacija je bila tamo to je cudesa...slikao me je po drugom putu samo jer je zaboravio d astavi notifikator na sliku za da zana koja je leva a koja desna strana. Znacu dvaput u profilu i jednom stranicno..sto ne znma kolko je to u redu/zdravo)

Evo rezultata:
Degenerativne promene u vidu inicijalne unkartroze. Stesnjen i.v prostor na nivo C-6/C-7 i C-7/Th-1.
Ispravljena fizioloska lordoza.



Mozda je ovo pricina moje vrtoglavice i osamucenosti???

Sutra idem kod neurologa?? da sve to skupa vidi i kaze sta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 11:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
javi sta je neurolog rekao....ja nemam pojma sta ti znace ovi nalazi koje si napisao ali sutra ce ti neurolog sigurno razjasniti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 12:05 pm
Postovi: 10
Uradjeno plus:

MR na Mozok (citiram neurologa: Perfektno stanje);
MR na Vrat (citiram neurologa: mali deformitet koji je nastap prije najmanje 20 god i ne utice na vrtoglavice. Fizikalna terapija ili sportanje);
EEG (citiram neurologa: U granicama normale);
Labaratorija (samo povecane masnoce);
Spec. Pregled kod OtoRinoLaringlog (citiram: Sve je u normalnom redu)!


Rezultati (prafrazirane) :

Nema patologije, nema akutna zapaljenja, nema poremecaja, nema nista nigde!!!

Konacan stav neurologa:

Subjektivni Vertigonozni Sindrom!

Bez terapiju!
Samo sportanje zbog vrata i malo uvecanu kilazu(povreda ne utice na vrtoglavice)!


Danas se osecam bolje... poceo sam da jogiram/trcim, specijalne vezbe za vratu, Pijem OneADay-Men (vitamine), novi ergonomski jastuk i probam se ne nervirati i ne uletavati u stresne situacije.

Javim kad nestanu vrtoglavice skroz!

Zaista hvala svima koje su odjelili i malo vremena moga problema!

Pozdrav iz suncanog Skoplja i dobro zdravlje zelim svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 4:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Navedena suzenja intervertebralnih prostora vratne kicme i te kako mogu biti uzrok vasih tegoba! Ne mora postojati kompresija nerava ili krvnih sudova u toku snimanja ali moze u pojedinim otklonima glave tj specificnim polozajima glave i vrata. Radite vezbe za vratne misice, koristite pomenuti jastuk, ne nosite kravate...za pocetak. Inace, pritisak 140/80 je po klasifikaciji normalan-povisen. Ne mora da znaci da je za vas normalan. Kada vam bude sasvim dobro, izmerite ga pa vidite da li je nizi. Ako jeste, treba ga korigovati.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 09, 2008 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2008 10:03 am
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
dr ivica je napisao:
Ako imate nizi pritisak, moze se umesto torekana i Ginko preparata dati Stugeron.


Imam identicne probleme kao Skopje78, pa sam procitavsi ovu temu odmah nabavio Stugeron. Medjutim u deklaraciji pise da se ne preporucuje osobama sa nizim krvnim pritiskom.

@dr ivica
Molim Vas da pojasnite ovu kontradikciju!

Inace ovih dana kada imam bas osecaj "pijanstva" lekar je izmerio pritisak 115/75 i 110/75 u dva razlicita dana i razlicita dnevna perioda (115/75 oko 8h 110/75 oko 11h). Da li se to smatra nizim pritiskom?

Hvala unapred!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 09, 2008 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 1:51 pm
Postovi: 27
Skopje78 jesu li vrtoglavice nestale? Moje vise ih ima nego sto ih nema vec 1,5 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Objasnjenje koje ste trazili: Stugeron siri krvne sudove, pa dovodi do jos veceg pada pritiska.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 8:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2008 10:03 am
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
To mi je jasno, ja sam trazio da se objasni zasto bi neko ko vec ima nizi pritisak uzimao lek koji snizava pritisak (u deklaraciji pise da se ne preporucuje onima koji imaju nizi pritisak).

dr ivica je napisao:
Ako imate nizi pritisak, moze se umesto torekana i Ginko preparata dati Stugeron.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 10:20 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Postovani,

imam 37 godina i javljam se prvi put jer imam slicne tegobe kao i neki od vas. Naime, pre deset godina sam operisao diskus herniu L5-S1. A sa problemima vezanim za kicmu se "borim" vec vise od petnaest godina. Naime, sada imam problem sa vratnim delom kicme C5 koji mi pravi velike probleme (vrtoglavica, "propadanje", mucnina). "Propadanje" mi se javlja kada legnem u krebvet posle nekih 5-10 sekundi. Danas, sam bio kod kiroprakticara koji kaze da ce biti potrebno 20 tretmana da mi oslobodi dva nerva i "slepljene" misice (?!). Zanima me da li neko od vas ima iskustva sa kiropraktikom ovog dela kicme, kakvi su rezultati i koliko moze da pomogne fizikalna terapija, bavljenje nekim sportom.

Unapred zahvalan, jos jedan "pijani" trezvenjak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ljuljaj me nezno
PostPoslato: Sub Jul 26, 2008 12:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
ja bolujem od vrtoglavice vec 8 god.i mogu vam reci da vas potpuno razumem.inace meni su tu vrtoglavicu dijagnostikovali ka Menierov sindrom i lecillime URUTALOM nije bas nesto pomogao ali sam ga pila sad ga neuzimam vec duze vreme jel mi nista nije poisebno pomogao pitala bi Dr.Ivicu da li je moguce da sam to dobila zbog dugogodisnjeg uzimanja pronizona inace bolujem od multiple s. i miastenije gravis vrlo interesantna kombinacija zar ne?!a da ne navodim da sam zbog pronizona dobila osteoporozu,secer i jos svasta imam 39g i jako jako volim zivot borim se sa svim sto mi donosi jel imam dvoje divne dece samo me brine to sto mi se stalno desava sve i svasta a kao odgovor dobijem pa to mora tako zbog teraije koju pijete pa sto su mi onda dali da je pijem?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: