Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 6:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ipak bi najbolje pokaza magnetna rezonanca glave,onda bi ste znali kakvo je pravo stanje...ali taj bol, i to moze da bude zbog krvnog pritiska,i kao sto kazete da je su mozda i sinusi,to se moze videti sve na magnetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Ned Okt 18, 2009 1:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 12:58 am
Postovi: 101
sto se tice ovog treceg(temperatura,preznojavanje)isto to imam i ja,ali nista mi ovako ne fali,mislim nisam bolesnik.imam nizak pritisak 80/60 imam nizak secer u krvi.ponekad se preznojim nebitno dal je -10 napolju meni je uzasno vrucina i moram da se svucem u majicu da se ohladim inace mogu da se onesvestim i ispovracam.to mi se desavalo i u trudnoci,rekli su mi da mi je niska vrednost gvozdja u krvi ali nisam ni pomenula ove simptome pa neznam dal to ima neke veze,desava mi se i sada.e sad neznam dal je to stvarno do gvozdja,pritiska,secera ili ko zna cega.ja nisam bila kod lekara zbog toga,kad osetim da cu da padnem ja sednem i pojedem 5-6 kocki secera sa vodom,popijem kafu jacu i svucem se da se ohladim tako da mi sve to prodje za oko 7-8 minuta.ona neka ide do doktora akko vas je bas strah i ako je nesto-nedo Bog javite mi da znam pa da idem i ja :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 9:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Da se javim sa odgovorom na ovu temu. Naime, moja devojka je posle posete psihijatru pocela da uzima antidepresive jer je utvrdjena anksioznost. Tri meseca nakon početka pve terapije zdravstveno stanje se znatno poboljšalo. Nestali su simptomi navedeni u prvom postu, ali i ostalim mojim postovima.
Od onda je prošlo šest meseci. Ona se sada pita da li treba početi sa postepenim odvikavanjem od lekova, pošto se plaši nastajanja zavisnosti od lekova, kao i želje da dođe do začeća, pošto ovi lekovi sprečavaju začeće. Naime u međuvremenu su joj se popravili ciklusi i verujemo da su šanse za začeće ovaj put povećane.
U kojoj temu mogu da se obratim sa pitanjem za prestanak uzimanja antidepresiva?

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 8:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ovde,zato sto je fpodforum psihijatrija zakljucan jer nema psihijatara na forumu...vec ce vam neko dati odgovor...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
O prestanku uzimanja antidepresiva se mora posavetovati sa svojim psihijatrom. Neka uzme uput i ode na kontrolu i obavezno neka navede kao glavni razlog planiranje potomstva, kao što i jeste slučaj. Naime, majčinstvo samo po sebi vrlo često bude najjači antidepresiv ;)

Nije mi jasno zašto se niko ranije nije setio da je uputi na utvrđivanje hormonskog statusa, ginekolog je to trebalo, po meni, da uradi jer ste naveli: prebleme sa začećem, izostanak menstruacije, iznenadna preznojavanja, povećane masnoće u krvi i cistu na jajniku, ako sam sve dobro shvatila, uz glavobolju i nesvesticu koje su najverovatnije posledica njene malokrvnosti, koja je pak takođe trebalo da se ispita.

No, moj Vam je savet da o svemu lepo porazgovarate sa psihijatrom, jer ako prestane sa th antidepresivima, pa pri izrazito jakoj želji da začne, to se ne desi u roku od par meseci, može doći do pogoršanja njenog psihičkog stanja i padanja u neki teži oblik depresije, koja se daleko teže i duže leči od anksioznosti. Prema tome, vrlo pažljivo i odgovorno priđite problemu.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 8:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ajde da i ja pitam ovde,jel znate mozda koliko bi kod privatnika,mislim na psihijatra kostala jedna seansa,ili kako se vec to naziva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 11:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Petar Jerkan,
kod vase devojke je uveden antidepresiv radi lecenja depresivne komplikacije anksioznosti, koliko bih rekao iz postova. okvirno, kada prodje godinu dana od povlacenja anksioznosti, pocinje se ukidanje antidepresiva.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: