Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Šta raditi?
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2007 1:43 pm
Postovi: 1
Bicu malo duzi i zato se unapred izvinjavam. Imam 25 godina. Moja prica pocinje jos 2003. god. kada su se javili prvi problemi sa pojacanim lupanjem srca, znojenjem itd. I lekari i ja smo to pravdali problemima na fakultetu i stresom. EKG, ultrazvuk srca, nalazi krvi i urina, pritisak, TSH sve uredno. Prepisuje mi se malo bensedina, beviplex, magnezijum itd. Sve se kao malo smiruje ali i dalje je prisutno. Međutim krajem 2005. i pocetkom 2006. godine pocinje i blago trnjenje leve ruke koje se vremenom siri i na levu nogu. I sve iz pocetka. Pregledi kod kardiologa (EKG), neurologa (opsti pregled), specijaliste za unutrasnje bolesti (pregled ultrazvukom unutrasnjih organa), krvna slika i urin i sve uredno. Prepisuju mi se bromazepam, seroxat, beviplex, magnezijum... Dolazim u Beograd i u klinici "Ostrog" obavljam preglede kod kardiologa, neurologa i neuropsihijatra i na VMA EEG i sve je uredno i sve se svodi na stres. U medjuvremenu stvari na fakultetu se sredjuju i stvarno nikakvih razloga za bilo kakav stres nema, ali tegobe se nastavljaju i pogorsavaju. Konacno u maju 2007. odlazim na VMA i pocinjem sa pregledima. Posle uradjenih EMG i ENeG koji "nisu cisti" ( u nalazu pise da postoji ne specificna lezija perifernog motornog neurona, dominantno aksonskog tipa ) specijalista me salje na MRI i dobijam sledece rezultate MR PREGLED C KICME i MR PREGLED ENDOKRANIJUMA su u fizioloskim granicama normalnog, odnosno uredni. Zatim me salju na laboratorijsku analizu krvi i to: RBC,WBC,Hgb,Hct,PLT,LYM,MID,GRA, sedimentacija eritrocita, lupus antikoagulans, glukoza, kreatinin, urea, bilirubin, proteini, holesterol, trigliceridi, AST, ALT, alkalna fosfataza, gvozdje, B12, kalijum, natrijum, IgA, IgE, IgG, IgM, krioglobulini, imunokompleksi, ANA, pANCA(anti MPO), cANCA, At IgG, At IgM, Anti dsDNA At. I sve je uredno osim IgE - ukupni koji je 242,8 (ref.vr. <100) i za koji mi je specijalista rekla da to nije nista i da se javlja kod alergija. I na kraju radim preglede SEP i VEP i oni su uredni. ( i da u medjuvremenu sam uradio i test na H.Pylori i ona je negativna). Na kraju mi specijalista kaze da ona ne zna sta je uzrok, da jedino ostaje da mi vade likvor. Moje trenutno stanje je da konstantno, od kako se probudim, u levoj ruci i nozi imam veoma neprijatan osecaj koji bih opisao kao nesto izmedju trnjenja i slabe cirkulacije. Ujedno imam blagu vrtoglavicu, nista strasno ali kao "nije mi bas sve cisto pred ocima". Pored svega ovoga sto sam napisao konstantno imam probleme sa zeludcem. Naime, mala kolicina hrane koju unesem, posle nekog vremena mi pravi sou u organuzmu i imam osecaj da se svo ono trnjenje pogorsava, muka mi je i to traje dok kako ja mislim ne svarim tu hranu. Svi lekari kojima sam to pomenuo su rekli da to nema nikakve veze ali mi je doktorica sa VMA preporucila da odem kog gastroenterologa. Inace pijem bromazepam, koji mi pomogne ali imam osecaj da sve samo ublazi i po prestanku dejstva sve se nastavlja. STA DA RADIM, DA LI DA VADIM TAJ LIKVOR (I STA JE TO UOPSTE)? VISE NI SAM NE ZNAM KOD KOGA DA IDEM, A SA OVIM NE MOGU DA FUNKCIONISEM! HAJDE DAJTE NEKI SAVET! UNAPRED ZAHVALAN.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 5:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Lumbalna punkcija radi uzimanja likvora (cerebrospinalnle tecnosti) dolazi u obzir. U medjuvremenu, savetovao bih da IPAK odete i kod psihijatra ili psihologa. Ako je toliko elitnih ustanova i specijalistickih pregleda iskljucilo somatske bolesti, veoma je verovatno da ipak imate somatoformni poremecaj, parestezije neurotskog porekla...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 7:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Slazem se u potpunosti: pravac psihijatar, a ni psihoterapija ne bi bila uopste losa. Konverzivni poremecaji dobro reaguju na psihoanalizu! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 01, 2007 8:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 8:35 am
Postovi: 13
Sve ovo je u tvojoj glavi. Govorim iz licnog iskustva. Pre dve godine imala sam skoro iste simptome i bila sam 100% sigurna da sam ozbiljno bolesna. Stalna gusenja, bolovi u grudima, u zelucu, tremor, vrtoglavice, i ko zna sta jos. Negirala sam stalno potrebu da posetim psihijatra, ali nakon sto sam obavila sve moguce preglede i videla da mi fizicki nije nista, posetila sam psihijatra. Prepisao mi je Seroxat koji sam pila oko osam meseci. Od pre dva meseca ne pijem lek, ali mi se stanje prilicno stabilizovalo. Na mene je Seroxat stvarno odlicno delovao, i stvarno mislim da je odlican lek za ovakve probleme, ali mora da se uzima redovno.
Ipak, najbitnije je da sa sobom rascistis da ti nije nista i da na to stalno sebe podsecas. Ovo stanje je vrlo bezveze i moze jako da ti zakomplikuje zivot, ali ne smes dozvoliti da te preuzme osecaj da si bolestan.
Smesi se svakom novom jutru i samo napred.
Uvek podseti sebe da je ta bolest samo u tvojoj glavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 01, 2007 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 8:35 am
Postovi: 13
I jos nesto.
Zbog "problema" sa zeludcem moze ti se lako desiti da izgubis osecaj gladi. Vodi racuna o hrani koju unosis, o vrsti ali i o kolicini. Meni se desilo da sam jako smrsala, a da toga uopste nisam bila svesna. Analiziraj sta si pojeo u toku dana i da li je to dovoljno, jer ako previse smrsas dolazi do pada imuniteta, sto u ovoj kombinaciji, veruj mi, stvarno nije dobro.
Takodje, izbegavaj koka-kolu i sva gazirana pica, alkohol, kafu, cigarete, pa cak i "jace" slatkise i zacinjena jela.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 159 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: