Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: SEXUALNI ODNOSI NAKON POROĐAJA
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 11:30 pm
Postovi: 6
Lokacija: BEOGRAD
Održavala sam trudnoću tako da ja i suprug dugo nismo imali odnose, porodila sam se pre 10 dana, u 27 nedelji blizanacke trudnoce sa nazalost nesrecnim ishodom po oba deteta.Porođaj je bio vaginalni bez epiziotomije, inače treći po redu, nakon porođaja urađena je kiretaža-revizija pod totalnom anestezijom, maltene vise i ne krvarim,svakako ne konstantno, citav dan ulozak bude suv, pa se onda pojavi malo krvarenje.Oboje smo zeljni nežnosti i bliskosti. Ja se fizički osećam sjajno, da li bi smo mogli imati odnose,a naravno da budemo maksimalno pažljivi? A ako ne , zbog čega i koje su moguće posledice? Kada ćemo moći?Unapred hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 11:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Sest nedelja, dok ne prstanu lohije.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Eto, o tome sam pricala - to je pausalna procena, o sest nedelja. Sta ako lohije prestanu ranije (kao sto je u ovom slucaju)? I zasto ne voditi racuna a emotivnom momentu a ne samo davati odgovore kao neki automat, sta je najbezbednije u smislu saveta a ne sta je najbolje (i psihicki) za odredjenog pacijenta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 10:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ovaj forum ne sluzi za cavrljanje. Prvenstveno se obraca za pomoc onaj ko je bolestan ili ima nekakav zdravstveni problem, koji ne zna kako da resi...kome?
Ne laicima, vec lekarima na forumu. Zasto su lekari na forumu? Nisu zato sto im se za to placa, vec iz nesebicnih pobuda, tj da pomognu ljudima. Ako lekar da odgovor, jasan i glasan, ni malo nije korektno da iko nakon njega pametuje, sem eventualno onog ko je pitanje postavio pa mu je potrebno dopunsko razjasnjenje.
Takodje, odgovor i treba da bude jasan, koncizan, bez filozofiranja, bas onakav kakav je dao dr ivica i to nije odgovor masine ili robota, vec strucan odgovor strucnog lica.
Saveti i misljenja lekara na forumu su najdobronamerniji i baziraju se na znanju i iskustvu a ne na rekla-kazala varijantama i pojedinacnim slucajevima, koji nikako ne iskljucuju pravilo.
ovde se radilo o vrlo rizicnoj trudnoci, sto se na zalost zavrsilo tako kako se zavrsilo. Komplikacije su bile ni malo naivne i stanje je takvo kakvo je, da bi suludo bilo zbog, kako vi kazete, emotivnog stanja napraviti glupost i iskomplikovati oporavak.
kako su se do sada uzdrzavali odnosa u vreme trudnoce, nece niko umreti od jos malo pauze. Bitno je da se pacijent oporavi u potpunosti.
Ovo nije forum za liberalna misljenja vec za savete iz medicine a medicina je egzaktna nauka.
Molim sve da postuju ove prevashodno dobronamerne preporuke/za vase dobro/!
Hvala na razumevanju!


_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEXUALNI ODNOSI NAKON POROĐAJA
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 10:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
ALEKSANDRIC je napisao:
Održavala sam trudnoću tako da ja i suprug dugo nismo imali odnose, porodila sam se pre 10 dana, u 27 nedelji blizanacke trudnoce sa nazalost nesrecnim ishodom po oba deteta.Porođaj je bio vaginalni bez epiziotomije, inače treći po redu, nakon porođaja urađena je kiretaža-revizija pod totalnom anestezijom, maltene vise i ne krvarim,svakako ne konstantno, citav dan ulozak bude suv, pa se onda pojavi malo krvarenje.Oboje smo zeljni nežnosti i bliskosti. Ja se fizički osećam sjajno, da li bi smo mogli imati odnose,a naravno da budemo maksimalno pažljivi? A ako ne , zbog čega i koje su moguće posledice? Kada ćemo moći?Unapred hvala! :)


P.S.
Da li vam je ovo prvi slucaj ovakvog zavrsetka trudnoce tj da li ste se ispitivali u smislu antifosfolipidnog sindroma?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
A JA NEZNAM ZASTO JOJ ODGOVARATA KADA ONA "ZNA" NEMA POTREBE DA JOJ POMAZETE I SAVETUJETE KADA ONA TO NE UMIZIMA ZA OZBILJNO VEC ONA "ZNA" DA JE TO KAKO ONA MISLI PA ZASTO LI ONDA PITA POZZZ DOKTORIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 12:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
progoran je napisao:
A JA NEZNAM ZASTO JOJ ODGOVARATA KADA ONA "ZNA" NEMA POTREBE DA JOJ POMAZETE I SAVETUJETE KADA ONA TO NE UMIZIMA ZA OZBILJNO VEC ONA "ZNA" DA JE TO KAKO ONA MISLI PA ZASTO LI ONDA PITA POZZZ DOKTORIMA


Ne, nije gospodja koja je postavila pitanje rezignirana lekarskim savetima, vec "majmunche".
Gospodja koja je postavila pitanje je zabrinuta i trazila je savet, koji je i dobila od dr Ivice, vrlo korektno.
Nakon toga se vise nije javljala, pa sam ja pokrenuo temu iz razloga da se ovakva situacija ne bi ponovila. Antifosfolipidni sindrom je vrlo ozbiljna bolest i dovodi do konstantno ponavljanih spontanih pobacaja. Ukoliko je to slucaj kod gospodje, trebalo bi ga svakako ispitati!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 2:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
draganvma je napisao:
Ovaj forum ne sluzi za cavrljanje. Prvenstveno se obraca za pomoc onaj ko je bolestan ili ima nekakav zdravstveni problem, koji ne zna kako da resi...kome?
Ne laicima, vec lekarima na forumu. Zasto su lekari na forumu? Nisu zato sto im se za to placa, vec iz nesebicnih pobuda, tj da pomognu ljudima. Ako lekar da odgovor, jasan i glasan, ni malo nije korektno da iko nakon njega pametuje, sem eventualno onog ko je pitanje postavio pa mu je potrebno dopunsko razjasnjenje.
Takodje, odgovor i treba da bude jasan, koncizan, bez filozofiranja, bas onakav kakav je dao dr ivica i to nije odgovor masine ili robota, vec strucan odgovor strucnog lica.
Saveti i misljenja lekara na forumu su najdobronamerniji i baziraju se na znanju i iskustvu a ne na rekla-kazala varijantama i pojedinacnim slucajevima, koji nikako ne iskljucuju pravilo.
ovde se radilo o vrlo rizicnoj trudnoci, sto se na zalost zavrsilo tako kako se zavrsilo. Komplikacije su bile ni malo naivne i stanje je takvo kakvo je, da bi suludo bilo zbog, kako vi kazete, emotivnog stanja napraviti glupost i iskomplikovati oporavak.
kako su se do sada uzdrzavali odnosa u vreme trudnoce, nece niko umreti od jos malo pauze. Bitno je da se pacijent oporavi u potpunosti.
Ovo nije forum za liberalna misljenja vec za savete iz medicine a medicina je egzaktna nauka.
Molim sve da postuju ove prevashodno dobronamerne preporuke/za vase dobro/!
Hvala na razumevanju!



Da sve je to lepo sto ste napisali i bilo bi divno kad bi u praksi bilo primenljivo. Ali nije. Zasto? Jer na ovom forumu ima veoma malo lekara a i to sto ima se retko javlja i ne odgovara na sve pitanja(sto je i normalno jer nije svaki lekar strucan za svaku oblast), pa se ljudi ovde medjusobno savetuju i razmenjuju licna iskustva sto u neretkim slucajevima ume da pomogne vise od saveta doktora.
E sad ne znam otkud kod vas tolika zelja da uvodite red na vec ionako uneredjen forum.
I-da, forum sluzi za cavrljanja. Pa bilo to cavrljanje o medicini ili o uskrsnjim jajima.
Niko ovde ne sumnja da lekari daju dobornamerne savete(ne znam zasto se pravdate?) ali isto tako i laici daju dobronamerne savete i ne znam odakle ideja da oni ne bi trebalo da se javljaju ako je lekar dao odgovor? Na forumu svako ima pravo da izrazi svoje misljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 18, 2006 2:19 am
Postovi: 101
Lekari ovde svakako ne odgovaraju na svako pitanje, vec kada se koji tu zadesi i kako im se koje svidja. Mnoga pitanja ostanu bez odgovora.
Ja vidim ovaj forum kao razmenu misljenja i iskustava i izmedju pacijenata a ne samo pacijenata i lekara. Za iskljucivo strucno misljenje ni ne treba dolaziti ovde nego se direktno obratiti lekaru. A medicinu i te kako ne dozivljavam kao egzaktnu nauku. Posto ne postoje na svetu dve iste jedinke, mnoge stvari pa i medicina se ne mogu generalizovati. Znam mnoge pacijente koji boluju od istih bolesti pa isti lekovi ne pomazu ili imaju razlicite efekte. Prema tome medicina nije matematika! Ako se zena oseca dobro i ako koriste kondom da ne bi doslo do infekcije ne vidim razloga zasto bi cekali. Treba i psihicki pregurati takav ishod trudnoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni su lohije prestale posle 4 nedelje. Tako da ovo gore sto je dr Ivica pomenuo ne mislim da je bas generalno primenljivo za svaku zenu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 3:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
draganvma je napisao:
Ako lekar da odgovor, jasan i glasan, ni malo nije korektno da iko nakon njega pametuje, sem eventualno onog ko je pitanje postavio pa mu je potrebno dopunsko razjasnjenje.


Slika jawohl herr ubersturmfuhrer.

nek ste nas postrojili Slika
ovaj forum place za gvozdenom pesnicom, bez obzira sto mu nije nadenuto ime - vojno medicinski forum Slika



Slika, jane_doe

_________________
"I do not feel obliged to believe that the same God who has endowed us with sense, reason, and intellect has intended us to forgot their use." - Galileo Galilei


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
[/i][/b][/quote]Da sve je to lepo sto ste napisali i bilo bi divno kad bi u praksi bilo primenljivo. Ali nije. Zasto? Jer na ovom forumu ima veoma malo lekara a i to sto ima se retko javlja i ne odgovara na sve pitanja(sto je i normalno jer nije svaki lekar strucan za svaku oblast), pa se ljudi ovde medjusobno savetuju i razmenjuju licna iskustva sto u neretkim slucajevima ume da pomogne vise od saveta doktora. E sad ne znam otkud kod vas tolika zelja da uvodite red na vec ionako uneredjen forum.
I-da, forum sluzi za cavrljanja. Pa bilo to cavrljanje o medicini ili o uskrsnjim jajima. Niko ovde ne sumnja da lekari daju dobornamerne savete(ne znam zasto se pravdate?) ali isto tako i laici daju dobronamerne savete i ne znam odakle ideja da oni ne bi trebalo da se javljaju ako je lekar dao odgovor? Na forumu svako ima pravo da izrazi svoje misljenje[/quote]

Malo je lekara na forumu i ne mogu da odgovore na sva pitanja, to je tacno i bas zato ne treba im non-stop kontrirati i oduzimati i to malo dragocenog vremena za dopunska objasnjenja i razjasnjenja. Ukoliko tako nastavimo, necemo stici da odgovorimo ni na trecinu pitanja. Ako je forum kako kazete "uneredjen", onda ga valjda treba urediti /logicno?/. Pa, da je uredjen, ne bi bilo potrebe da se uredjuje. Nisam shvatio da je ovo mesto za cavrljanje, mislio sam da sluzi za dobijanje strucnih saveta uz cavrljanje o zdravstvenim problemima, samo mora postojati granica do koje se cavrlja a kada je situacija takve prirode, da tu cavrljanju nema mesta. U redu, ako treba radi mira na forumu, precicu i ja na razgovore o "uskrsnjim jajima" i onda ce valjda svi biti zadovoljni. A konkretan savet ne ide u prilog pacijentu, jer mogu nastati ozbiljne komplikacije, samim tim nije dobronameran. Vi verovatno mislite da jeste ali verujte, dr Ivica zna zasto je to rekao a i jos jedno 1000000 lekara koji i u banalnijim situacijama daju iskljucivo takav savet, no, mozda se ispostavi da ste vi bili u pravu? Daj boze! A ako ne, ne daj Boze! Videcemo.
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 6:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
P.S.
Iz naziva se uocava da sam muskog pola, tako da me cavrljanje o "uskrsnjim jajima" malo zanima. Radije bih cavrljao o fudbalu, kosarci, preferansu, devojkama, automobilima, istoriji, knjizevnosti....
Ipak, nekako mi ovaj forum nije za to, pa cu se zadrzati na strucno-medicinskom. U svakom slucaju, nema razloga za podizanje tonusa, ovo je izuzetna situacija kada sam u mogucnosti da u ovolikoj meri budem prisutan na forumu, zbog godisnjeg odmora. Ubrzo cete moju, kako rekoste "disciplinu" /citaj: strucnu pomoc prim.aut./ vidjati samo vikendom i to ne svakog vikenda, pa cete se slatko odmoriti!
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 8:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Kolega, ne uzbudjujte se: nikada svima udovoljiti. Ne valja ako cavrljate (onda Vam kazu kakav ste Vi to lekar, kako niste profesionalni, kako morate imati odnos lekara i da Vi ne mozete da se ponasate kao bilo koje drugo ljudsko bice jer Vas obavezuje etika i struka, kako niste suptilni i saosecajni), ako ste profesionalni i ozbiljni opet ne valja - onda ste kruti, vojnici rigidni, zavodite disciplinu...Svetu odgovara da budete lekar onda kada im odgovara i da budete civil takodje oinda kad njima odgovara; sta odgovara Vama niko Vas nece pitati. Zato samo opusteno, uzivajte u godisnjem odmoru i hvala Vam na pomoci dok ste ovde i kad ste voljni da pripomognete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 8:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Evo ga opet: lekari protiv svih :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 123 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: