Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Seboreja
PostPoslato: Pet Sep 10, 2004 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 10, 2004 9:47 am
Postovi: 1
Imam 27 godina i već 4 godine probleme sa kožom na licu. I ranije mi je koža bila masna, ali posle nekoliko stresnih događaja počele su da se u pojavljuju crvene fleke na licu, pre svega između očiju i oko nosa i da mi se koža peruta kako na licu, tako i na glavi. Dijagnoza je bila seboroični dermatitis. Po savetu lokalnog dermatologa počeo sam da koristim sinoderm gel, pa mi se stanje ubrzo popravilo, no posle nekog vremena crvenilo i perutanje se vratilo. Kasnije sam saznao da terapija sinoderm gelom nije odgovarajuća za ovo oboljenje. Stanje se povremeno poboljšava tako da se crvenilo i perut gotovo potpuno povuku, no to nikada ne potraje. Čuo sam da terapija antibioticima može pomoći, ali ih dosad nisam koristio. Zamolio bih kompetentne osobe sa ovog Foruma da me upute na stručnjaka za ovu vrstu bolesti i da daju svoje mišljenje o mogućnosti izlečenja i odgovarajućoj terapiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 11, 2004 6:23 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
seboroicni dermatiti ili diseboroicni dermatitis nije u sustini bolest vec pre pripada stanju koze. On moze da nestaje sam od sebe i da se ponovo sam od sebe vraca. Radi se o povecanoj aktivnosti normalno prisutnih mikroorganizama narocito i pre svega gljivica iz grupe kvasnicama slicnih gljivia koje su deo normalne flore. U slucajevima opsteg pada imuniteta ili selektivnog genetski uslovljenog imunoloskog deficita u sklopu promene faktora sredine kao sto su izrazito masni i okluzivni kremovi ili ulja za suncanje ili kape, sesiri i marame ili.. normalno prisutni m.o. se mnoze, i u vecoj meri razlazu loj na slobodne masne kiseline koje deluju iritativno. Na pocetku imamo pad imuniteta i razvoj gljivice a na izlazu zapaljenje izazvano iritacijom slobodnim masnim kiselinama iz razlozenog loja. Ono sto smeta pacijentu to su znakovi zapaljenja, crvrnilo, perutanje, svrab, suvoca i pecenje koze, a problem je sto lekovi koji ublazavaju znakove zapaljenja uglavnom stimulisu rast gljivica pa se tako ulazi u zacaran krug. Najvaznije je da se pacijent obuci da sagleda problem i etapno zbrinjavanje. Ako Vam je potrebno kožnkretnije i detaljnije objasnjenje mozete mi se obratiti na e maili [email protected]

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 06, 2005 5:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 06, 2005 5:31 pm
Postovi: 55
Ja koristim sinoderm gel i sve je ok dok ga redovno mazem, ali cim prestanem sve se vrati..... zasto sinoderm nije dobar za seborejicni dermatitis....

_________________
Za razliku od tv-a covek radi i kada je pokvaren


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 07, 2005 1:23 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Zato sto je seboroicni dermatitis stanje zapalenja koze izazvano gljivicama Sinodrm gel gasi pozar zapalenja ali se gljivice koje su uzrok svega jos vise mnoze i tako se ulazi u zacarani keug iz koga izlazis lica crvenog kao odrani indijanac

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 19, 2005 12:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Ja imam isti problem a verujem i još mnogi pa, ajde budite dobri pa objasnite javno kako izaći na kraj sa tim problemom!
Veliki pozdrav i unapred hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 01, 2005 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 10:21 pm
Postovi: 7
i ja imam problema sa seborejom oko nosa i doktor mi je prepisao hidrokortizon 2.5%
postoji li sem sinoderma i hidrokortizona jos neka krema (mast, gel) za tretiranje seboreje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 03, 2005 8:41 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Probajte sa Mycogelom, DS kremom i Squaphanom firme uriage, hidratacijom koze profesionalno RVB ili u kucnoj reziji Visio hidro gel ili termalne vode za gasenje pozara

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 10:21 pm
Postovi: 7
hvala Vam najlepse


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Seboroicni dermatitis
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 7:49 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Maksimalno izbegavajte kortizonske preparate (Hidrokortison, Sinoderm, Didermal, Elocom i sl). Oni deluju brzo i uspesno, ali je efekat trenutan i ne deluju uzrocno. Preteranom upotrebom mozete kozu dovesti u steroidni dermatitis, kada ona nece moci bez kortizonskih preparata. Tada je odvikavanje od istih mukotrpno i dugotrajno.
Svakako probajte preparate koje je predlozila dr Gorana!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 07, 2005 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 10:21 pm
Postovi: 7
hvala puno i vama na odgovoru
nije mi jasno zasto onda doktori prepisuju kortizonske preparate kada je njihov krajnji efekat nepovoljan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kortizonska terapija
PostPoslato: Pon Feb 07, 2005 6:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Bez obzira sto lokalna kortizonska terapija ne leci uzrok bolesti, kod vecine dermatoza je lek izbora, jer efikasno i brzo uklanja simptome.
Medjutim, vrlo je vazno da se oni ne zloupotrebljavaju! Nadam se da ste dobili odgovor na pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 2:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 1:51 am
Postovi: 3
mika_vv je napisao:
i ja imam problema sa seborejom oko nosa i doktor mi je prepisao hidrokortizon 2.5%
postoji li sem sinoderma i hidrokortizona jos neka krema (mast, gel) za tretiranje seboreje?


imam isti problem, dermatolog mi je preporucio CLINDAMYCIN GEL, 7 noci za redom da mazem na celo lice, a kasnije po potrebi.

pomoglo mi je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 3:08 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Uh, pa clinamycin nije za Seboreju, ali jeste za akne i neke oblike rozacee i perioralnog dermatitisa. Vazno je da ste se izlecili a nije vazno od cega. Ovo pisem zato da ako neko vec ima dg seboroicni dermatitis ne pomisli da je clindamycin lek izbora

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 1:51 am
Postovi: 3
hm... pa ja se onda izvinjavam, ali doktorka mi je rekla da imam seboreju oko nosa, nisam imala bubuljice, samo prosirene pore, slabo perutanje i crvenilo, u vidu pecata...rekla mi je da nanosim clindamycin, a nakon toga da pocnem sa upotrebom RVB kreme za lice.

sada je ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Seboreja i ISHRANA?
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 2:06 pm
Postovi: 3
Evo i mene sa istim problemom! Doktor mi je rekao da je u mom slucaju glavni uzrok visak masnoce u krvi i da moram da promenim ishranu. Preporucio mi je da ne jedem proizvode od psenice (hleb, rezance...), bilo sta slatko, alkohol, przeno, pikantno i bilo kakvu masnu hranu od margarina pa do suhomesnatog.
Posto imam malo povisen holesterol (pretpostavljam nasledno jer sam mrsav, ne pijem i imam 35 godina) przeno i masno ne jedem vec godinama i jedino sto koristim je maslinovo ulje (i u kolacima dok sam ih jos jeo!). Moj menu kod kuce se sastoji od ribe, mesa, voca i povrca pripremljenih na spartanski n acin. Glavni problem je sto su u menzi na poslu vrlo cesto na repertoaru jela koja sadrze neki od elemenata koje treba da izbegavam te zavrsim sa jednom salatom sto mom metabolizmu svakako nije dovoljno da bi dogurao do vecere (ni mom apetitu koji se granici sa beskonacnim ;-). U poslednjih 6 meseci, od kad se pridrzavam dermatologovog saveta, sam izgubio oko 10 kilograma! Sada imam 64kg a visok sam 185cm.

Usput, dermatolog je rekao da treba da smanjim unos gore navedenih namirnica a ne da ih potpuno izbacim. Medjutim meni se desava da kako pojedem jedno malo parce hleba ili na primer dva gutljaja vina tako mi se sat-dva kasnije pojavi reakcija na celu i oko nosa.
Primoran sam da jednom nedeljno stavljam kremu koju mi je on prepisao a koja sadrzi kortizon izmedju ostalog jer uprkos ovom mom trudu negde se prevarim pa na primer pojedem corbu u kojoj ima brasna, pregrizem zrno bibera ili popijem sok kojem je dodat secer.
Voleo bih da znam i sta je to u ovim namirnicama sto mi smeta. Zasto ne mogu da jedem psenicu a pirinac da? Zasto mi smeta secer a s druge strane mogu da jedem voce koje je slatko? Da li to znaci da mogu da koristim secer preradjen iz voca?
Ja sam vec 6 meseci na ovoj dijeti na kojoj bi mi pozavidele manekenke, otkad sam otkrio da patim od seboreje a koja se pojavila jos pre 4 godine. Ima li kraja ovom maratonu? Rekose mi da nije izleciva ali hoce li proci sama od sebe jednog dana? Ima li nacina da se ublaze simptomi?

Sta da vam kazem sem da uzdisem kad pomislim na kriske hleba sa marmeladom!!! :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: