Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Za psihologe, psihijatre, terapeute...
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 3:29 pm
Postovi: 2
Da li sam strah od impotencije, tj. razmisljanje o tome da necu postici erekciju moze da uzrokuje izostanak iste?

Radi se ustvari o poluerekciji kad sam s devojkom iako u ostalim situacijama (oni nocni TV programi...) postizem punu erekciju. Nismo dugo zajedno i jos nije doslo do seksa, ali posto smo studenti, znate ono 'imas s kim, nemas gde', za vreme petinga s njom dolazi samo do poluerekcije.
Pitam jer s ovom devojkom zelim da ostvarim dobru i kvalitetnu vezu. Cini mi se da smo se bas nasli nekako...

Zanima me da li je potrebna psihoterapija i koliko bi ona eventualno trajala, da li bi bila duga? (jer ne znam koliko je to ozbiljan problem... :| )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 6:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
kapri je napisao:
Da li sam strah od impotencije, tj. razmisljanje o tome da necu postici erekciju moze da uzrokuje izostanak iste?


Moze.

kapri je napisao:
Radi se ustvari o poluerekciji kad sam s devojkom iako u ostalim situacijama (oni nocni TV programi...) postizem punu erekciju. Nismo dugo zajedno i jos nije doslo do seksa, ali posto smo studenti, znate ono 'imas s kim, nemas gde', za vreme petinga s njom dolazi samo do poluerekcije.


Tu se nalazi odgovor.
Ako je sve u redu po pitanju „programa za odrasle“, onda izgleda da nema fizioloskog poremecaja. Problem moze biti u sledecem:
1. Stiska sa prostorom i vremenom. Na pr. upraznjen termin na 2 sata, dok cimer/cimerka nisu tu. Oba partnera su pod presijom da „obave“ ono zbog cega su tu u ogranicenom vremenskom roku. Pa nije to trka na 100m. To je izuzetno tesko kod osoba koje se jos ne poznaju. Treba se opustiti (i fizicki i psihicki), a ujedno razmisljati o tome kada ce neko da se vrati. Oni koji to mogu nisu supermeni, vec se samo medjusobno dobro poznaju. Nemojte robovati vremenu. Seks na brzinu je obrnuto proporcionalan kvalitetu.
Resenje: adekvatan prostor i vreme.

2. Zelja da seksualnog odnosa (po mogucstvu kvalitetnog za oba partnera) MORA da bude. Ne mora svaki izlazak u dvoje obavezno da bude pracen seksom. I ne treba. Danas su ljudi zaboravili na emocionalnu bliskost i toplinu. Setnja, poljubac, nezan zagrljaj, ruka u ruci, glava na ramenu, saputanje, mastanje, fantazije, itd. pojacavaju bliskost i uzajamno poverenje partnera. Kada ste poslednji put igrali uz neku „sentis“ pesmu? Nema niceg eroticnijeg od bliskog dodira (ruke na kukovima, oko glave ili na ramenima). Jeste li probali? Uvrezeno je i netacno shvatanje da su muskarci uvek spremni na seks, a zene uvek to moraju da prihvate oberucke. Izostanak seksa, muskarci cesto tretiraju kao nesto lose, kao da ih je partnerka izneverila (radi se uglavnom o mladim i neiskusnim osobama koje posto-poto zele „u akciju“). I zene (devojke) moraju biti uvidjavne i poznavati partnera. Sta ga „pali“, kada i gde. Seks ne sme da se redukuje na citu mehaniku, jer ce se izgubiti sustina: ljubav i strast (ne mislim na seksualnu strast). Sve sto se cini (pa i seks), mora proisticati iz ljubavi i strasti. To je jedini put da do samoispunjenja (u ovom slucaju kvalitetne veze). Nemojte robovati stereotipijama.

- Seksualni cin je kruna uspesnog zavodjenja u kome oba partnera ucestvuju celom svojom dusom i telom. -

Resenje: provodite vise vremena jedno sa drugim, ali u razlicitim situacijama. Sto vise pricajte o sebi, o drugima, aktivirajte i pronalazite brojne teme za razgovor. Na taj nacin uklanjate potencijalne barijere koje vas mogu paralisati (da li on/ona voli ovo, da li to treba sada da uradim, itd...). I naravno, nikada vam nece biti dosadno, sto je preduslov duge i kvalitetne veze.

kapri je napisao:
Zanima me da li je potrebna psihoterapija i koliko bi ona eventualno trajala, da li bi bila duga? (jer ne znam koliko je to ozbiljan problem... :| )


Nema potrebe za tim.


Nadam se da sam malo pomogao.
Lep provod i dugu vezu zelim!

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozdrav!
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 3:29 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru. Pomoglo je... valjda... ;)
Shvatio sam, samo par stvari bih dodao.

mr M je napisao:
2. Zelja da seksualnog odnosa (po mogucstvu kvalitetnog za oba partnera) MORA da bude. Ne mora svaki izlazak u dvoje obavezno da bude pracen seksom. I ne treba. Danas su ljudi zaboravili na emocionalnu bliskost i toplinu. Setnja, poljubac, nezan zagrljaj, ruka u ruci, glava na ramenu, saputanje, mastanje, fantazije, itd. pojacavaju bliskost i uzajamno poverenje partnera. Kada ste poslednji put igrali uz neku „sentis“ pesmu? Nema niceg eroticnijeg od bliskog dodira (ruke na kukovima, oko glave ili na ramenima). Jeste li probali?


To sto ste naveli nam je skoro uobicajen nacin komunikacije. Zapravo, uzivamo u tome i cesto nam se desava... Ovo nam je prva ozbiljna veza koja se btw desila iznenada, brzo i tako dobro (skoro za ne verovati ...)

mr M je napisao:
Nemojte robovati stereotipijama.


:) Sustina.

mr M je napisao:
kapri je napisao:
Zanima me da li je potrebna psihoterapija i koliko bi ona eventualno trajala, da li bi bila duga? (jer ne znam koliko je to ozbiljan problem... :| )


Nema potrebe za tim.


Nadam se.
Samo, interesuje me imate li privatnu terapijsku praksu. Voleo bih da sacuvam negde Vas kontakt, ako nekad bude trebalo... ne daj boze ;)
Mozete preko pp.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: