Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi pshilog
PostPoslato: Pet Jul 31, 2015 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 2:31 pm
Postovi: 4
Imam problem, tj cela porodica ima problem.

Imam starijeg brata(24 god.), sa kojim nikako ne mogu da razgovaram. Ja sam poceo da studiram i prvih par meseci sam ziveo sam u stanu zbog studija. Ali eto desilo se nesto sa njim devojka ga je ostavila on je poceo da bude depresivan, pa izuzetno agresivan a da ne pricam bilo momenata kada je hteo da izvrsi samoubistvo. Bez drustva da kazem. Bio je na nekim lekovima ali nikad nije hteo da ide na seanse kod psihiloga ili psihijatra. Proslo je skoro dobrih godinu dana dok nije prestao sa lekovima, ali ponasanje prema porodici je jako lose. Sa njim od detinjstva nisam imao neki specijalan odnos, ali ovo prevrsava svaki deo razuma. Zivim sa njimu u 20 kvadrata, nekako je on dosao do posla, a i do dovojke. Prema njoj je jako dobar i slaze se sa njom ali sa njim ja nemam sta da pricam. Jako je neuredan, treba svaki dan da izigravam ekipu za dezinfekciju itd. Nikad samnom nije ispostovao dogovor. Radi, a nasi roditelji su u dugovima, i dalje trazi novac da bi se bahatio i trosio na sve i svasta, i to sve od njegovog sloma, utanjili su sa zivcima, izgubili dosta prijatelja ali i dalje se bore, jer imam i mladjeg brata. Kazem opet nikad nije hteo da prica normalno sa nama non-stop misli da smo svi duzni njemu da ugadjamo.

A posebno sto meni otezava jer ja nemam prostor gde da se odmorim jer je to stalni nered prljavstina. Kazem nece da slusa kad treba da se podeli posao, dogovori, pre bi verovao drugima nego sopstvenoj familiji. Laze, i uhvacen je u vise navrata, ali moji se i dalje plase da zajednicki se sloze i deluju, plase se njegovih reakcija da nesto ne uradi.

Nadam se da ce mi neko pomoci posto od porodice nmg da dobijem nista posebno osim par hiljada mesecno da prezivim a on, ne znam na koji nacin vise da krenem, verujte da sam probao od moljenja do agresije, samo sto nisam pukao. Cak sam se pozalio lekaru koji mi je prepisao Bromazepam od 1.5mg ako osecam da me nervoza ne prolazi.

_________________
Pivce je za zivce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi pshilog
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 2:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можеш само да се одселиш. Таквој особи не вреди говорити.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi pshilog
PostPoslato: Pet Avg 07, 2015 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 2:31 pm
Postovi: 4
Na zalost ne znam kako na koji nacin, moji mi nece izaci u susret, jer nema uslova za tako nesto.
A i oni su protiv svega toga jer smatraju rizicnim da ga ostave samim.
Trudim se da ne budem sa njim puno, idem u citaonice tako po ceo dan do mraka kad moram negde da spavam, a kilaza mi opada jer kod kuce ni ne jedem.

Interesuje me postoji li neka medecinska pomoc da mu se pomogne jer smatram da je on problem za psihologa ili psihijatra.

_________________
Pivce je za zivce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi pshilog
PostPoslato: Sub Avg 08, 2015 5:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2015 4:07 am
Postovi: 2
Interesuje me postoji li neka medecinska pomoc da mu se pomogne jer smatram da je on problem za psihologa ili psihijatra

_________________
* SPAM * fifa 16 coins | * SPAM * fifa 16 coins


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi pshilog
PostPoslato: Pon Avg 10, 2015 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ти си млађи брат и свакако није твоје да се бринеш о старијем брату. То родитељи треба да ураде.

И како мислиш да му се укаже нека помоћ ако неће код лекара?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi pshilog
PostPoslato: Sre Avg 12, 2015 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 2:31 pm
Postovi: 4
Pocinjem za sebe da brinem. Ja gubim sve vise. Skoro sam se pokacio sa njim.
Moji roditelji i on se dogovaraju oko placanja racuna. On placa infostan, i to mu pada tesko vidi se. Pocinje mene da napada za neke racune i na osnovu toga ja sam njemu duzan i zbog toga sme da se koristi mojim stvarima.
I naravno ja odreagujem jer ja nmg sebi da priustim a on sebi to moze kad god pozeli ima platu. Dodje i do koskanja na sta on preti mojima kako ce me "izbaciti kroz prozor", kako ce me poslati u bolnicu. Izvrce pricu i moji mene napadaju sto ja njega diram.
I kazem mu da me pitas ko brata dao bih ti samo pitaj sta ti treba. On meni kaze:"Ti hoces da se ja tebi klanjam?".
Ja tu shvatam on jeste skorz prso sa vrednostima, ali mora da postoji nesto. Da moji udare sakom o sto mislim da je tu resenje.
Sta vi mislite?

_________________
Pivce je za zivce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi pshilog
PostPoslato: Sre Avg 12, 2015 8:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како мислиш да родитељи "ударе шаком о сто" када га подржавају?! Сам си написао да си ти крив у њиховим очима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi pshilog
PostPoslato: Sre Avg 12, 2015 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 2:31 pm
Postovi: 4
Moracu nesto da isplaniram, da se odselim nemam stvarno nikakve sanse jedino ispod mosta jer nema drugara nekih za to ni ljudi, za posao znate sami kako se trazi i dobija, radio sam par puta i to sam propisao krv da radim, da uklopim ucenje i rad.

Pocinje da me deprimiraju stvari. Jesam li ja kriv sto je sve ovako?

_________________
Pivce je za zivce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi pshilog
PostPoslato: Čet Avg 13, 2015 9:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А како мислиш да изгледа варијанта у којој си ти крив за то што имаш блесавог старијег брата?! Зато што постојиш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 298 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: