Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povisena temperatura oko godinu dana
PostPoslato: Sre Jun 13, 2007 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 9:03 am
Postovi: 6
Vec duzi period, oko godinu dana (od avgusta 2006), imam temperaturu oko 37C do 37.3C, i to u intervalima od oko 4-5 dana i tada sam obicno malaksala i muka mi je. Poslednja dva meseca imam i suv kasalj. Bila sam na infesktivnom i testirala se na veliki broj virusa, kao i na hematoloskom i svi rezultati su bili OK. Iz rezultata krvi se vidi da sam blago anemicna i povecani su mi limfociti. Da dodam i to da poslednje vreme cesto imam gljivice na jeziku...

Molim Vas, ako imate neki savet ili predlog, bila bih Vam veoma zahvalna.
P.S. Imam 22 godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 13, 2007 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Lepo bi bilo kada bi napisala na koje si se sve vrste virusa testirala...

Kandida je odraz pada imuniteta....blago povisena temperatura moze biti znak najrazlicitijih stanja......ispisi ti sve sta si radila od analiza i kako je ispitivanje teklo.

Pozzz.

P.S.Jesi li snimala pluca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 9:03 am
Postovi: 6
Odakle da pocnem...
Prvih par meseci sam ignorisala temperaturu jer sam mislila da je neka prehlada ili sl. ali sam se negde u oktobru javila lekaru...
U narednim mesecima sam bila kod infektologa gde sam se testirala na sl. viruse: HIV, EBV (IgM-0, IgG-1/60), HBs-Ag, Anti-HCV, Mycoplasma pneumonia, Paul Bunnelv Davidson, Coxsackie virus (IgM-0, IgG-1/40).
Posle toga su me poslali na hematolosko, pa sam radila eho abdomena, eho grla, Rtg pluca i srca i sve je bilo OK. Cak sam isla i na ginekoloski pregled i to je OK.
Sve ovo je radjeno u periodu od novembra 2006. do maja 2007.
Na kraju su mi dali da radim bris grla i nosa u Gradskom zavodu i tu je sve ok (pise da Candida nije nadjena).
U medjuvremenu, posto sam od aprla pocela uzasno da kasljem (suvi kasalj), koristila sam daktanol gel (2 pakovanja) i sodom skidala beli sloj sa jezika.

Za nekog ko ranije nije imao nikakvih zdravstvenih problema ovo je malo previse...

Trenutno stanje: i dalje kasljem, temperaturu nisam imala 15-ak dana pa od pre dva dana na mahove imam 37.1. Mislim da sam dosadila lekarima u studentskoj poliklinici ali stvarno ne znam sta da radim...
:cry:

Pa ako imete neki savet......unapred hvala!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 12:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Jesi stvarno obavila dosta analiza, ali evo mogu ja da dodam jos koju..... to je barem ono sto su meni savetovali da uradim kad sam trazila uzrok povisenoj temperaturi koja je kod mene trajala 7 meseci.

-pregled zuba!
-hormoni stitne zlezde
-reumatoloski pregled
-ginekoloski sa UZ-om i statusom hormona (ovde mogu da ti navedem primer jedne zene koja je imala cistu na jajniku i blago povisenu temperaturu...niko te dve pojave nije dovodio u vezu i dok je ona tako tragala za uzrocima povisene temperature sa sve negativnim rezultatima jednog dana resi da ukloni tu cistu....nakon toga temperatura se normalizovala, a ginekolog je to objasnio tako sto je pretpostavio da je njen organizam poceo tu cistu da tretira kao strano telo i otud povisena temperatura :-? ...)
Nejasnom subfebrilnom stanju je tesko naci uzrok, vrlo cesto pacijente nakon niza ispitivanja salju kod psihijatra ili mnogi dobiju dijagnozu: SINDROM HRONICNOG UMORA....sto se savrseno uklapa u zivot prosecnog studenta....

-Moja topla preporuka je da odes u Klinicki centar na Imunolosko odeljenje i potrazis dr Sladju Andrejevic i da se sa njom posavetujes...verovatno ces tu obaviti analizu krvi u cilju odredjivanja imunoloskog statusa i eventualnih autoimunih obolenja.....pa makar eliminisi i taj uzrok.Za taj pregled ti treba uput od dr opste prakse i mislim da se telefonom zakazuje posto su enormne guzve.

Licno vise nemam ideja jedino mogu da ti napisem kako sam se ja resila povisene temperature (meni je inace bila od koksaki virusa).. znaci svaki dan sam u sokovniku pravila sok od cvekle, sargarepe, celera i rotkve u koji sam stavljala kasicicu meda. Negde sam na netu cak i nasla da je cvekla dobra za skidanje temperature, a i svakako ces njom poboljsati krvnu sliku.
Mesec dana tog soka ujutru i uvece i temperatura mi se vise nije vratila.

Eto toliko od mene. :)
Pozzzz i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 9:03 am
Postovi: 6
Ok, hvala puno na savetima!
Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 15, 2007 5:49 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Da dodam i ja samo jos jednu stavkicu ovoj tvojoj stvarno dugackoj listi analiza koje si uradila....


Ja bih jos samo dodala i urinokulturu!!! I to iz iskustva, nisam dr!


Stvarno si mnogo toga odradila..........nadam se da ces pronaci uzrok sto pre! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: