Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje - nalaz
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 4:47 pm
Postovi: 1
Nedavno sam išao na kontrolni pregled šećera i holesterola, i dobio sam 6.0 za holesterol i 6.6 za šećer. Zadnji put sam kontrolisao šećer prije 4-5 mjeseci i tada je bio negdje ispod-blizu 6, godinu dana prije toga je isto bilo tu negdje.
Ono što mi nije jasno je to da je do prije nekoliko godina gornja granica za šećer iznosila 6.1, a sada mi doktorica reče da je ovaj rezultat sasvim ok i da je dozvoljeno za šećer 7 i nešto (iako na papirima piše 6,1). Nju je više zabrinuo holesterol i tu mi je dala neke papire oko ishrane i sl a za šećer je rekla da ne trebam ništa ponavljati pošto je rezultat dobar.

Može li mi neko reći koje vrijednosti su prihvatljive i imam li ovdje nekakvog razloga za brigu?

Druga stvar, u vezi sa šećerom imam razvijenu neku vrstu fobije. Kada sam bio mali (prije 15ak godina) jednom sam pred operaciju imao šećer na gornjoj granici i tada sam prošao te razne tretmane kontrola i sl, bio je taj neki strah stalno prisutan i to mi je ostavilo nekakve podsvjesne reakcije tako da mi se često zna desiti kada uopšte pomislim na šećer da mi se zamanta u glavi i pojavi blaga nesvjestica. U suštini imam blažu fobiju u vezi sa tim. Može li mi neko preporučiti nekakve metode kako da to suzbijem?

Pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 8:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 1:16 pm
Postovi: 38
Lokacija: PG
Ne treba da panicis, ali provjeri s vremena na vrijeme secer. Kada predje 6 treba biti oprezan. Prije sledece kontrole nemoj vecerati niti piti nista do jutarnjeg vadjenja krvi...
Da li je iko tvoj imao problema sa secerom. Ako nije jos manje razloga za brigu... Kakov zivot vodis? Ishrana? Pice? Cigari? Aktivnosti? Odnos visina/tezina? Koliko godina imas? Dosta je tu stvari koje uticu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 11:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Sva ona pitanja koja ti je postavio Citostatik su bas ona o kojima treba da
razmislis i eventualno poradis na njima.
Savet - nema potrebe za paniku, nego samo povremene kontrole ostaje.

Pitanje za Citostatika:
Zasto takav potpis :cry:
Mislim da je umesto toga bolje ziveti duze i duze biti lep,
a za les - ma nije bitno, les je les.
Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 153 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: