Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje!!!!Fala unapred svima na odgovoru
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 12:18 pm
Postovi: 2
Ja sam jedan mladic iz Subotice,i pre dva meseca su mi se javili neki zdravstveni problemi,pa bih molio ko zna nesto o ovome neka mi odgovori!
Pre dva meseca mi je konstatovano da moram da operisem umnjak zato sto mi ne pravilno raste,nije mi bilo sve jedno ali nisam primetio da me je toliko bas pogodilo!Drugi dan na poslu mi je bilo lose,vrtoglavica drhtanje,tresanje nogu,e onda sam se vec malo vise uplasio!Drugi dan su mi se isti simptomi javljali,nisam imao apetita,nisam imao za nista volje!Otisao sam kod lekara,poslat sam na vadenje krvi,i ispostavilo da je sve u redu,i poslat sam na psihijatriju!Rekla mi je doktorica da je verovatno u pitanju depresija,i dala mi je ksalol tablete od 0,25 mg da pijem po pola tablete svaki dan tri puta!Poceo sam to da pijem malo mi je bilo bolje! U medu vremenu bio sam na moru ali i tamo nisam bas bio najbolje moram reci da onda sam prestao sa tabletama!Dosao sam kuci,onda mi je prestalala ta drhtavica,lupanje srca,ali isto uvek su se javljali neki losi osecaji,neke crne misli,uvek sam obraco paznju na sebe,bio sam rasejan,oci su mi se onako stezale,sve me je bolelo kao da sam u gripu,nisam imao apetita,za nista nisam imao volju!Sada sam malo bolje posto pijem dve tablete ksalola od 0,25mg na dan,po preporuci doktora!Ali i dan danas bojim se da sam neki veci bolesnik,da imam rak ili tako nesto!Uvek mi roditelji kazu da bi se to videlo na krvnoj slici!
Prvo pitanje je da li je to istina ako na primer imam neko vece obolenje,tumor,rak ili tako nesto da se to odma vidi na krvnoj slici?A drugo pitanje bi bilo ove ksalol tablete da li se mogu ostaviti,ili stvaraju zavisnost,cuo sam da ako pijem duze vreme moguce je da nemogu imati dete i takve stvari?A trece pitanje je ako sam depresiji,posto se sad bolje osecam,i ako se izvucem iz nje, da li ima sansi da se opet vratim u isto stanje za jedno vreme ili moguce je da mi se ovo nikad vise ne vrati??
Fhala na odgovoru unapred!
:roll:

_________________
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 8:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Kakve sve ovo veze ima sa umnjakom? Jel si odradio to na kraju??!!

Ksalol treba da uzimas onako kako ti dr prepise, ne na svoju ruku da prekidas, mislim da on mora postepeno da se smanjuje pre nego sto se izbaci potpuno, ali ja nisam dr tako da sacekaj strucan odgovor.


Pozz majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 12:18 pm
Postovi: 2
majja je napisao:
Kakve sve ovo veze ima sa umnjakom? Jel si odradio to na kraju??!!

Ksalol treba da uzimas onako kako ti dr prepise, ne na svoju ruku da prekidas, mislim da on mora postepeno da se smanjuje pre nego sto se izbaci potpuno, ali ja nisam dr tako da sacekaj strucan odgovor.


Pozz majja :wink:


Ne na zalost jos nisam operisao umnjak,ne mislim da to ima veze sa umnjakom,nego sam mislio da sam se uplasio od operacije pa mozda od toga je dosla moja depresija!Ali bitno da sam sad bolje!!!! :D

_________________
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 12:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Gabesz je napisao:
Ne na zalost jos nisam operisao umnjak,ne mislim da to ima veze sa umnjakom,nego sam mislio da sam se uplasio od operacije pa mozda od toga je dosla moja depresija!Ali bitno da sam sad bolje!!!! :D


Pre bih nazvala to stanje anksioznim a ne depresivnim (ali opet ponavljam-nisam strucno lice)!!! :wink:

Da li ce da ti se vrati ili ne - to niko ne moze da ti kaze!!

Iskustva kazu da se obicno vraca ako se propisno ne "skines" sa terapije, i vazno je da saradjujes sa svojim doktorom. Jos ako bi mogao i kod psihologa da ides pa i da pricas (uz to sto gutas tablete) - to bi bio pun pogodak!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 127 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: