Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: palitrex i nezeljena dejstva
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 6:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
imam upalu materice sa leve strane i mokracnih kanala....zbog osipa na cliacil lekar mi je dao palitrex od 500, 2 capsule na 12 sati a rekao je da moze i 500 na svakih 6 sati.
ja sam sada dobila dijareju a uzela sam 2 u podne...dok sam citala videla jos gomilu nekih nezeljenih dejstava...
mene zanima da li je ovo razlog za prekid ili da pobam sa 1 na svakih 6 sati...
takodje opteretilo me je i to sto sam videla da postoji mogucnost anafilakticki sok....pa kako to izgleda od tableta...kako da prepoznam znake...kako da si pomognem??? ovo me je sad jako zbunilo, jer uzimas lek kod kuce a moze se javiti tako opasna reakcija...
ima li neko strucno lice da me prosvetli :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 9:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Prilikom upotrebe antibiotika moze dodji do pojave dijareje, alergije na neki od sastojaka leka i sl. Do nezeljenih dejstava moze doci primenom raznih vrsta preparata ne samo antibiotika u ovom slucaju Palitrexa.
Jedino mi je zbunjujuce to sto vam je lekar dao jaku dozu da uzimate na 6 sati, Palitrex se obicno uzima na 8 sati... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 9:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
I jos da dodam posto ti se javila dijareja, moj ti je savet da uzimas dosta tecnosti, da ne bi dehidrirala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 12:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Uz Palitrex i slične lekove uvek pijem Probiotik, Linex i slično jer uvek dobijem dijareju ali na kraju kad prestanem da ga pijem.Ako pijem probiotike od početka ne dobijam dijareju. Kod vas može biti i od frke jer ste tek počeli lek. Na skoro svakom upustvu piše da lek može dati alergiju čak i anafilaksu, bilo koji lek, ne samo Palitrex. Ako mislite da vam je taj lek uzrok bilo kakvih reakcija odite do lekara.Alergija se prepoznaje po svrabu po koži, gušenju i sl. i tada se treba hitno javiti dr. Ako se ništa ne dešava ni posle uzimanja druge treće, kapsule verovatno i neće ili ako se javi kasnije biće blagog oblika. Palitrex se kod alergičnih na penicilin daje oprezno, pa ipak odite do doktora ako primetite da bilo šta nije u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
evo mene jos uvek pijem palitrex,popila prvu kutiju i sta se desava...nemam vise dijareju,ali sam sinoc dobila sitan osip po rukama i svrab....katastrofa...lekar iz hp mi dao nesto protiv "svraba" i rekao da nastavim da pijem palitrex...ja preskocila sam dozu koju sam trebala, odem danas kod mog or lekara kaze ona ma mozes nastvi da pijes palitrex nije to alergija na njega...aaaaa sta sada, imam stvarno uzasnu upalu i ne mogu da nista ne pijem....a opet me sve strah ....neko sa iskustvom o ovome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
evo mene jos uvek pijem palitrex,popila prvu kutiju i sta se desava...nemam vise dijareju,ali sam sinoc dobila sitan osip po rukama i svrab....katastrofa...lekar iz hp mi dao nesto protiv "svraba" i rekao da nastavim da pijem palitrex...ja preskocila sam dozu koju sam trebala, odem danas kod mog or lekara kaze ona ma mozes nastvi da pijes palitrex nije to alergija na njega...aaaaa sta sada, imam stvarno uzasnu upalu i ne mogu da nista ne pijem....a opet me sve strah ....neko sa iskustvom o ovome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 6:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Onda bi najbolje bilo da prestanes da ga pijes, jer mozda sve to i nije tako strasno koliko je straha u tebi zbog nus pojava koje si procitala. Odi do svog lekara i zatrazi lek koji nije na bazi penicilina a da je delotvoran na tvoju vrstu infekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 9:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
bila sam ali kada sam dosla kod moje or dr, osip se vec povukao svrab prosao...ona misli da to nije od palitrexa, i da se to desava jako jako retko i da posle popijene cele kutije alergijske reakcije nisu burne i to kod onih koji su alergicni na penicilin...u sustinni to mi je prepisao ginekolog zbog upale mokracnih kanala i materice...jedino da se vratim kod njega...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Ili se vrati kod njega ili uzmi i pij Baktrim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
marijaft,
agonija sa palitrexom je okoncana, ma bezveze mi je krenula dijareja tog dana kada sm pocela piti i svo vreme sam bila pod nekim pritiskom,pa jos taj svrab....ali bice da mi nazalost on nesto nije mnogo pomogao, a nahvatala sam se straha :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 10:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
nema potrebe za tolikim starahom, jer rizik postoji upotrebom bilo kog preparata. Palitrex se daje i deci, ili kao sirup ili kao kapsule, u zavisnosti od uzrasta, pa i za njih postoji rizik. ja sam ti rekla ako se stvarno pojave nus pojave, osip, svrab, crvenilo na kozi...prestani sa konzumiranjem palitrexa, tj. ukoliko se javi neka reakcija na lek koji trenutno uzimas prestani sa njegovim uzimanjem i obrati se svom lekaru... Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 228 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: