Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ovcije boginje
PostPoslato: Pet Feb 27, 2015 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 27, 2015 9:54 pm
Postovi: 5
Pre tri nedelje sam dobila ovcije boginje, sve je islo normalno i svojim tokom, bez vecih komplikacija, ali je jedna ipak odlucila da se zakomplikuje. :roll: Evo sta se dogodilo sa njom. Izbila je medju prvima iznad desne obrve, bila je veca nego ostale. Kao i ostale ni nju nisam dirala, ceskala niti ista slicno, medjutim jednog jutra kada sam se probudila i pogledala lice, primetila sam nesto drugacije kod nje. Iz nje je iscurio zuckasti sadrzaj i bio je pricvrscen za kozu, ja sam se umila i nezno skinula taj sadrzaj i odmah je pocela da se formira krasta. Ostale nisu tako izgledale naravno, vec su se polako susile i kraste su same otpadale, medjutim nakon dve nedelje tu je i dalje stajala krasta koja je u sredini imala belu tackicu. Pocela je sa strane da se odlepljuje, ali kada sam pokusala da je odlepim celu nesto nije dalo, jako me je zabolelo i nisam je dirala vise. do narednog jutra ona se ponovo cela zalepila. opet nisam dirala nista. Konsutovala sam se sa jednim doktorom, rekao mi je da se inficirala i da to mesto tapkam jodom, pocela sam da primenjujem jod, nakon par dana nista, nema promene. Odem kod druge doktorke, pogledala je, rekla da je inficirana i da kupim hloramfenikol 5% antibiotsku kremu i da stavljam na to mesto i da slobodno preko toga stavim obican talk. Primenila sam i to. Bela tackica u sredini je pocela da tamni, ali se javlja otok, kazem doktoru sta se desava, a on mi kaze da stavljam samo hloramfenikol, a ne i talk. Nastavljam tako, sledeceg dana krasta otpada, ostavljajuci za sobom ruzan oziljak, zatvorila se, iz nje ne curi nikakav sadrzaj, ali je otok ostao. Doktor me je pogledao kaze da je sve to u redu, nema iscedka, nema tu vise infekcije i da mazem contratubex, kako bi nestao oziljak, ali evo posle cetiri dana otok je i dalje tu, da li je to normalno?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 145 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: