Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nedijagnozirani bolovi u predelu trticne kosti
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 4:15 pm
Postovi: 21
Lokacija: BG
da li iko moze da mi kaze sta me boli???? :((((( :cry:
vec DUZE vreme (vise od 5 meseci) osecam bol koji se seli sa donje leve strane, pored trticne kosti (od trticne kosti ukoso navise na levu stranu, recimo 5-7 cm) - ne moze da se napipa, nego je tacno ispod kostiju. bila sam na svim mogucim ispitivanjima, od sc (“ovaj” najnoviji na vma) do mr (takodje novija masina) i nista mi nije pronadjeno, odnosno sve je u granicama normale. nosila snimke kod razlicitih fizijatara (2), neurologa (2), gastro-enterologa (2), kod ginekologa non-stop i svi mi kazu da je sve u redu, a bolovi DOSLOVNO ne prestaju!!!
Mislim da sam zbog njih imala i spontani i totalno sam izgubila svaku nadu da ce mi neko reci sta me boli i kome da se obratim (ili vec drugim redosledom). :cry:
Bila sam i na alternativnim ‘kurama’ koje su mi do duse na kratko pomogle i odstranile bol (isijalgicni) koji se spustao niz nogu, ali se bol levo i malo vise od trticne kosti vratio posle par nedelja. cak ni bolovanje ne mogu da dobijem, jer su mi svi rezultati uredni, a sedenje mi je najtezi deo dana. da lezim i da hodam mogu, ali da sedim mi je tesko.
pocela sam da pijem tablete protiv bolova (panadol, jer ne mogu diklofenak, nimulid ne pomaze) i antidepresiv (amizol) prema prepruci gastro-enterologa, ali, to mi nije resenje, a sem toga, shvatila sam nedavno da moram da povecavam doze!?! pored toga pijem vitamin b12 i magnezijum (moram da pomenem da vec 4 meseca ne mogu da se oslobodim e-coli i enterococusa sa cervixa, nakon kiretaze, pa da sa pauzom od mesec dana pila i gomilu antibiotika) pa kako cu sa tim da zivim. imam 34 godine i htela bih da radjam decu, a kljukam se kojecima, sto mi (na kraju dana) i ne pomaze. da ne zaboravim da napomenem, toplo mi prija, mada se trudim da se ne utopljavam preterano.
pomagajte, ako ko zna. ili kome da se obratim ili sta da radim.
jako bih bila zahvalna bilo kome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 3:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Da li se bol siri prema dole, zadnjom stranom burtine? Ili postoji sirenje prema unutrasnjoj strani butine ili preponama? Da li je predlozen EMNG? Da li ste primili neki Diprofos? Imate li obicne rendgen snimke karlice?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Da li se bol siri prema dole, zadnjom stranom burtine? Ili postoji sirenje prema unutrasnjoj strani butine ili preponama? Da li je predlozen EMNG? Da li ste primili neki Diprofos? Imate li obicne rendgen snimke karlice?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nedijagnozirani bolovi u predelu trticne kosti
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 4:15 pm
Postovi: 21
Lokacija: BG
Bol se vise ne siri, nego prosto tinja u toj jednoj tacki po ceo dan. (Ranije se spustao niz levu nogu spoljnim delom, preko kolena i do pete, ali toga vise nema -hvala Bogu). Mislim da sam pomenula da je bolno mesto 'iza' kostiju. Jedino dok hodam, ponekad (kada je napolju hladno) ume da me zaboli, kao npr. laicki receno da mi se nerv negde prikljestio, pa mi 'sevne' niz gluteus, ali skroz unutra, ne na povrsini. Bol ne prelazi nigde vise. Rendgen nisam radila, ali sam radila skener male karlice, obican i sa kontrastom i magnetnu rezonancu kicme u istom predelu. Ne znam sta je EMNG i takodje ne znam sta je Diprofos. Svaki i podvlacim svaki lekar koji me je pregledao (kao i snimke) mi je rekao da je sve u redu, tako da sem Amizola i lekova protiv bolova niko nista nije ni pomislio da mi da, kao ni da mi kaze tj. uputi me na neko dalje (odnosno da budem precizna 3 lekara su me 'vrtela u krug') ispitivanje, a iskreno, sama nemam ideju sta bih vise radila. Hvala vam sto ste se javili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 4:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Mozete li na ovoj slici

http://www.massagetherapy-schools.net/m ... back-1.htm


da pokazete (odaberite tacku, znam da su to cudna imena i meni isto nista ne znace, ali samo zarad moje orjentacije) gde je bol kod Vas najintenzivniji?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 5:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Sad kad ste locirali, dajem vam link na najdetaljnije i najstrucnije moguce objasnjenje - na engleskom:

http://www.emedicine.com/orthoped/topic383.htm

Ako imate probem sa engleskim, javite se.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala!!!
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 4:15 pm
Postovi: 21
Lokacija: BG
Hvala vam puno na vremenu i odgovoru! Imam jos par pitanja....
Procitala sam informacije sa sajta i nisam imala problem sa jezikom, koliko sa strucnim nazivima, ali mislim da sam u globalu razumela.
Dakle, buduci da sam obisla ceo dijapazon lekara, kome mogu da se obratim ne bi li se ovo i zvanicno konstatovalo? Odn. kakvim ispitivanjima (snimanjima) treba da se podvrgnem, ili su vec nacinjeni snimci dovoljni?
Jos jednom, HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala!!!
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 4:15 pm
Postovi: 21
Lokacija: BG
Hvala vam puno na vremenu i odgovoru! Imam jos par pitanja....
Procitala sam informacije sa sajta i nisam imala problem sa jezikom, koliko sa strucnim nazivima, ali mislim da sam u globalu razumela.
Dakle, buduci da sam obisla ceo dijapazon lekara, kome mogu da se obratim ne bi li se ovo i zvanicno konstatovalo? Odn. kakvim ispitivanjima (snimanjima) treba da se podvrgnem, ili su vec nacinjeni snimci dovoljni?
Jos jednom, HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 3:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ako ste uradili i ono snimanje kokcigealnog dela u stojecem i u sedecem polozaju (radi uporedjenja), onda verovatno imate sve sto treba Obzirom na predlozene terapijske opcije, ako ortoped ne nalazi indikacije za operativno lecenje (sto bi zaista bio, maltene, presedan), mislim da je vreme razmotriti lokalnu infiltraciju steroidima, opet, kao sto savetuju eksperti na emedicine.com. Ko ce to da uradi, ortoped, fizijatar, ili cak i specijaista kao ja, svejedno je. U svakom slucaju, najbolje je ici kod ortopeda, ponovo, sa jasnim objasnjenjem simptoma (sto je veoma bitno i zbog cega su stranci poceli da razvijaju i softvere gde pacijenti bojom i na 3d slikama lociraju i obelezavaju vrstu bola koji osecaju).

Pozdrav i sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jos jedno pitanje
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 4:15 pm
Postovi: 21
Lokacija: BG
Kada pominjete snimanje kokcigealnog dela u stojecem i u sedecem polozaju (nemam niti jedan snimak u sedecem polozaju), na koje snimanje mislite: MR, RG ili SC?
Hvala unapred, izvinjavam se na "cimanju", ja sam jedna od onih koji imaju 1001 pitanje, sto je nekad dobro, a nekad dosadno...
U savakom slucaju jedno veliko HVALA i pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 4:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Obican RTG. Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 182 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: