Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: zahvaljujem vam
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 01, 2008 10:18 pm
Postovi: 12
Lokacija: Canada
ovde bas ne vode brigu o zdravlju ljudi mnogo
Doktori i medicinsko osoblje u Srbiji pa i bivsoj YU su ANDJELI za ove ovde
mene hvata jeza kad procitam u vestima da hoce u Srbiji da uvedu zdravstvo ko na zapadu!
jos jednom Vam zahvaljujem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 3:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Samo mala ispravka, kolonoskopija moze da se radi u opstoj anesteziji, gastroskopija ne moze jer je neophodan svestan akt gutanja da bi se pregled obavio. Aplikuje se samo lokalno u zdrelo neznatna kolicina lokalnog anestetika u spreju, radi smanjenja nadrazaja na povracanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 11:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Sorry, kolega - ja radila, kratkotrajna opsta, Diprivanom, u Vasoj klinici, sve legalno i legitimno, i za vojne i za civilne osiguranike - hvala Bogu ne secam se ni da sam bila na klinici :lol: a kamoli da su mi gurnuli sondu u zeludac (hvala Bogu za napretke i slitne usluge modernog doba!). Tako cisto da imate informaciju da kuluk vise nije kuluk, Bog blahgoslovio Vasu ustanovu! (mislim radi se to i privatno, ali sam ja eto sticajem okolnosti radila to na VMA)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 1:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Arnolde, samo spremi "shushke" pa ce te dobro paziti!
Ako nemas "shushke" nema ni da te paze!
Provereno!

Garfield, to ste sigurno platili na vma - nemam nista protiv placanja (i sama se lecim iskljucivo privatno) ali treba naglasiti da se ta usluga mora platiti.

Inace, ovde je nega kada se placa i kada se ne placa veoma razlicita po kvalitetu!
Kao nebo i zemlja sto se razlikuju (sto bi moja pokojna majka rekla koju su na vma slabo gledali samo jer je bila vojni osiguranik pa nije morala da placa)... posle 7 godina smo imali istu reprizu nebrige u istoj ustanovi prema mojoj staroj pokojnoj svekrvi. A sve jer su bile vojni osiguranici pa od njih vajde nisu imali.

Sorry, dragane, ovo je ziva istina, ali niste vi tome krivi, tako je kako je (kol`ko para - tol`ko i muzike).
Takva je demokratija i ovde kod nas, bar u medicinskoj nezi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 6:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
pa tako nam je u citavoj drzavi. Ili veza ili pare! Nemate za bilo sta razloga da mi se izvinjavate, nisam se ni osetio prozvanim. Ja ne odredjujem politiku poslovanja zdravstva i zdravstvenih fondova vec Tomica M. i Dinkic M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 8:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Pa pacijenti ne daju mito ni dinkicu ni tomici vec ljudima koji rade na vma!
Jeste prozvani!

Nije prosla godina dana od kako mi je svekrva preminula i tvrdim da su mnogi na vma (naravno ne svi) prodane duse!
PRODANE DUSHE!!!!
i to za sitne pare.
Pi!
BLjak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 8:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Zao mi je sto sa VMA nosite toliko negativne utiske.
Ne delim misljenje da su lekari u VMA "sitne prodane duse" ali to je ipak samo moje misljenje.
A od cega i zbog cega je preminula vasa svekrva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: molim Vas
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 01, 2008 10:18 pm
Postovi: 12
Lokacija: Canada
o tome raspravljajte negde dalje
ja tvrdim da su nasi lekari ANDJELi u poredjenju sa ovima u Kanadi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Moj blizak rodjak radi kao lekar u Montrealu - uvek smo ga i profesionalno cenili!

Ovde ces zaista naici an andjele ako spremis shushke!
Inace nista!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: svaka
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 01, 2008 10:18 pm
Postovi: 12
Lokacija: Canada
cast pojedincima!
ja znam jednog urologa ne moze biti bolji doktor,ali to su retki primerci
jako retki,pogotovo urgent care,emergancy i slicno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 10:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
A kada dolazis ovde.
Ja sam u Bgd-u i imam puno islustva sa privatnom praksom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
danka je napisao:
Pa pacijenti ne daju mito ni dinkicu ni tomici vec ljudima koji rade na vma!Jeste prozvani!Nije prosla godina dana od kako mi je svekrva preminula i tvrdim da su mnogi na vma (naravno ne svi) prodane duse!PRODANE DUSHE!!!!i to za sitne pare. Pi!BLjak!


Ne rekoste od cega i zbog cega je preminula vasa svekrva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 11:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Pa rekoh vam da ste vi kod mene 'na ignore'
----------
arnolde, da dodam da imam dosta iskustva i sa privatnicima u N. Sadu (grad u kome lekarske uskuge toplo preporucujem: em su jeftiniji, em su kvalitetniji - ovo iz licnog iskustva)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 11:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Aaaaa, to ste vi! Eto, a ja zaboravio na doticnu personu.
Sorry :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 12:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Naravno da bi intervenciju platila da nije uradjena po kolegijalnoj osnovi (ili ako Vam je lakse i lepse da tako to sebi kazete - po profesionalnoj, kolegijalnoj VEZI). U suprotnom, tada je za civile (dakle one koji nisu bili vojni osiguranici) celokupna intervencija kostala oko 5.500 dinara. Sama anestezija je minorna stavka u ceni, anestetik sam donela svoj, a kolege su radile intervenciju za dzabe. Sto se tice vojnih osiguranika, oni nisu placali uslugu gastroskopije, ali jesu uslugu anestezije (opste) ukoliko su je zeleli, a mogli su nista ne platiti i na teret vojnog osiguranja uraditi gastroskopiju sa lokalnom anestezijo. Postoji jasan cenovnik.

Sto se tice lekara na VMA, sa njima nemam nikakvo licno iskustvo (do ovog, ali se to ne moze nazvati iskustvom jer kao sto rekoh radjeno je po kolegijalnom osnovu). Ipak, moj stric koji je bio vojni osiguranik, lezao je tamo nakon prelezanog infarkta i nikakva ekstra veza ili novac mu nisu trebali - imao je zaista najbolje moguce uslove lecenja i nege (ja nisam intervenisala jer nije bilo potrebe). Mislim da su generalizacije veoma opasna stvar. U svakoj profesiji ima kriminalaca, prevaranata, prosto receno losih ljudi, pa i u zdravstvu. Nikako se ne bih usudila strpati ih sve u jedan kos, i tako reci da su, na primer, svi automehanicari prevaranti, ili svi nutricionisti zapravo hostapleri i olos koji samo vacari narod za pare za glupe savete koji se mogu procitati i u VIVI - to bas ne bi bilo lepo, zar ne? A i malo je fasisticki. Nekako - nadam se da je taj period generalizacija i trpanja svega i svacega pod istu kapu ostao za nama. Ime i prezime, javno. Jedino to priznajem...Sakrivanje licne odgovornosti za sopstveno ne-delanje generalizacijama koje obuhvataju citave profesije je kolko nedelotvorno toliko i neprimereno ozbiljnim ljudima u bilo kojoj ozbiljnopj diskusiji. Najzad, za svakog tog 'placenika' na koga ste pljunuli bez javnog pozivanja na ime i prezime, pljunuvski tako citavu kastu zdravstvenih radnika koji to nicim nisu zasluzili, navescu Vam imenom i prezimenom dvojicu bar koji su nekoga spasili, sacuvali, izlecili, ponegovali...uradili svoj posao kao lekari i ljudska bica. Ne mozete Vi navesti onolko losih koliko VAm ja ili bilo ko drugi moze navesti dobrih, i najzad - da li znate koliko ljudi ste deklarisali smecem u prethodnom postu - da li znate koliko lekara radi u toj ustanovi koju ste tako ishitreno prozvali javno, gradeci se iza imena institucije umesto da ste se pozvali na odredjena imena? Stvarno, shvatam da ste i ogorceni i povredjeni ako neko nije radio svoj posao i ako je neko VAma drag zbog toga patio pa i preminuo ali ovo nije primeren nacin obracuna sa krivcima. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: