Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 2:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Cao Gorant,
Hvala sto si mi se odazvao na moje postavljeno pitanje!
Problem je u tome sto svi znaju istinu ali cute,to im je poso jer tako zaraduju i to je to.Kada bi ljudi znali istinu prestali bi ici kod psihijatra i naravno nikada vise ne bi stavili u usta niti jedan lek.
Evo ja sam danas bila i isto kao sto sam i ocekivala,bez trunke objasnjenja dobila sam dva leka da koristim.Kada sam ga pitala kako je moguce da u isto vreme imam i agorafobiju i klaustofobiju i panicne napade i depresiju itd.nisam dobila odgovor.Kada sam ga pitala sta mi se desava sa mozgom i zasto mi se to desilo prvi puta prije godinu dana,takode nisam dobila odgovor.Kada sam ga pitala za side effect lekova odgovor sam dobila samo stomacni problemi.Kakva laz!Gleda me u oci i laze,a ja trebam da mu verujem da cu biti izlecena.Gleda jer ne vidi mene,vidi novce koje ce danas zaraditi!
Uh........dao mi je da procitam,da ne gubi svoje dragoceno vreme na mene o depresiji gde pise da 18.8 miliona Amerikanaca ima depresiju,ali nigde ne pise koliko je njih izleceno tim istim lekovima.
Koliko se njih pretvorilo u zombije,koliko ih se ubilo,koliko ih zavrsilo na elektoro sokovima,koliko u bolnicama i ludackim kosuljama.........uh.........da to nije vazno.
Posle posete psihijatru koji se nije samnom ni rukovao i posle dve vrste leka koje moram piti 3 puta dnevno ja sam se vratila kuci puna razocarenja,smatrajuci se prevarenom i izigranom.Suze nisam mogla zaustavit,ispica mu svoj zivot u kratkim crtama----------ne dobih obrazlozenja ne dobih odgovore,a trebam svoju glavu staviti u njegove ruke.
Pa hajde Vi meni kazite.........da li je neciji zivot samo igra svodena na zaradi ili je zivot malo vredniji od toga?
Da li sam ja trebala steci poverenje u njega otvorivsi mu svoju dusu dovoljno da uzmem prvu tabletu ili sam jednostavno trebala otici?
Da li je jedini odgovor koji sam zasluzila tablete,ili sam ja samo jos jedna prevarena i razocarana osoba u psihijatra?
Da li je zaista taj recept dovoljan da ja budem ista kao prije ili je dovoljno samo tih pola sata da nestanu svi problemi?
Haha.............pita zasto sam dosla kod njega.........zasto bas kod njega...
ja sam tada pogresila pa nisam rekla da odlazim i trazila uput za zubara,neurologa,urologa .......jer sve je to igra bez granica sa konacnim ciljem
pare!


A zivot prolazi,kao sto rekoh..........

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 2:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
(pokret iz '60-ih godina, nastao kad i hipi pokret)


Kniga je iz 2000-i neke i da videh da studitrate psihologiju,razumem zasto tako reagirate.........
Kao sto rekoh mi pacijenti ne stavljamo tako lako nas zivot u vase ruke jer jedino je do psihijatra brzi nacin da se dode,a sto se tice urologa,kardiologa uh.........to moze potrajati i 6 meseci.
Treba leciti mozak sa raznim narkoticima pa kada dode vreme da vidis svoga specijalistu(u mome slucaju neurologa)u Decembru,tada cu vec posati hladnokrvna na sve..........pa ce mi biti ravno odavde do Juge!
A vi samo nastavite i studirajte o ljudskom mozgu,mozda se konacno nade osoba koja ce imati mud....da kaze da je nauka jos jako,jako zaostala,sto se tice ljudskog mozga...........

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 3:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Gorant pogledaj sta mi je dao da pijem:

What is Clonazepam?
• Clonazepam is in a class of drugs called benzodiazepines. Clonazepam affects chemicals in your brain that may become unbalanced and cause seizures.
• Clonazepam is used to treat seizures.


PA JA NEMAM SEIZURES! :o :o :o
PA JA NEMAM EPILEPSIJU!


What is clonazepam?

Clonazepam is in a class of drugs called benzodiazepines. Clonazepam affects chemicals in your brain that may become unbalanced and cause seizures or symptoms of panic disorder.

Clonazepam is used to treat seizures and panic disorder.
:o :o :o
PA OVO JE NEVEROVATNO! :o :o :o
Clonazepam may also be used for purposes other than those listed in this medication guide.

Evo ga drugi:

Cipralex (escitalopram)
It is thought that when depression occurs, there may be a decreased amount of serotonin released from nerve cells in the brain.
DA LI ZNATE STA ZNACI NA ENGLESKOM[b] MAY BE-------MOZDA!
[/b] :o :o :o

Main Use Active Ingredient Manufacturer
Depression Escitalopram oxalate. Lundbeck

How does it work?

Cipralex tablets and oral drops both contain the active ingredient escitalopram oxalate, which is a type of antidepressant known as a selective serotonin reuptake inhibitor (SSRI).

Antidepressant medicines act on nerve cells in the brain. In the brain there are numerous different chemical compounds called neurotransmitters. These act as chemical messengers between the nerve cells. Serotonin is one such neurotransmitter and has various functions that we know of.

When serotonin is released from nerve cells in the brain it acts to lighten mood. When it is reabsorbed into the nerve cells, it no longer has an effect on mood. It is thought that when depression occurs, there may be a decreased amount of serotonin released from nerve cells in the brain.

SSRIs work by preventing serotonin from being reabsorbed back into the nerve cells in the brain. This helps prolong the mood lightening effect of any released serotonin. In this way, escitalopram helps relieve depression, panic and fear.

It may take between two to four weeks for the benefits of this medicine to appear, so it is very important that you keep taking it, even if it doesn't seem to make much difference at first. If you feel your depression or anxiety has got worse, or if you have any distressing thoughts or feelings in these first few weeks, then you should talk to your doctor.

What is it used for?


Depressive illness.


Panic disorder with or without agoraphobia.


Fear of social situations (social phobia or social anxiety disorder).


Generalised anxiety disorder (GAD).


Obsessive-compulsive disorder (OCD).


Warning!


Depression and other psychiatric illnesses are associated with an increased risk of suicidal thoughts, self-harm, and suicide. You should be aware that this medicine may not start to make you feel better for at least two to four weeks. However, it is important that you keep taking it in order for it to work properly and for you to feel better. If you feel your depression or anxiety has got worse, or if you have any distressing thoughts, or feelings about suicide or harming yourself in these first few weeks, or indeed at any point during treatment or after stopping treatment, then it is very important to talk to your doctor.


Some people taking this medicine for panic or generalised anxiety disorder may find they experience increased anxiety at the beginning of treatment. This reaction usually disappears within two weeks during continued treatment, but if you are concerned you should consult your doctor or pharmacist.


This medicine may reduce your ability to drive or operate machinery safely. Do not drive or operate machinery until you know how this medicine affects you and you are sure it won't affect your performance.


It is recommended that you avoid drinking alcohol while taking this medicine.


SSRI antidepressants have been associated with the development of unpleasant or distressing restlessness and the need to move, often accompanied by an inability to sit or stand still. This is most likely to occur within the first few weeks of treatment. If you experience these symptoms you should consult your doctor.


Antidepressants may cause the amount of sodium in the blood to drop - a condition called hyponatraemia. This can cause symptoms such as drowsiness, confusion, muscle twitching or convulsions. Elderly people may be particularly susceptible to this effect. You should consult your doctor if you develop any of these symptoms while taking this medicine, so that your blood sodium level can be checked if necessary.


If you experience seizures (convulsions or fits) while taking this medicine, consult your doctor immediately, as you will need to stop treatment with this medicine. This also applies if you suffer from epilepsy and experience more seizures than normal after starting this medicine.


You should not suddenly stop taking this medicine, as this can cause withdrawal symptoms such as dizziness, sleep disturbances (including intense dreams), nausea, headache, a feeling of weakness, pins and needles and anxiety. Withdrawal symptoms are temporary and are not due to addiction or dependence on the medicine. They can usually be avoided by stopping the medicine gradually, usually over a period of weeks or months, depending on your individual situation. Follow the instructions given by your doctor when it is time to stop treatment with this medicine. On very rare occasions some people have experienced withdrawal symptoms after accidentally missing a dose of this medicine.


Following a review of the safety and efficacy of SSRIs to treat depression in children under 18 years of age (unlicensed use), the Committee on Safety of Medicines (CSM) has concluded that the risks of escitalopram outweigh the benefits for treating depressive illness in this age group. If you are under 18 and taking escitalopram for depression you should consult your doctor for advice, but do not suddenly stop taking it as this can cause withdrawal symptoms. Escitalopram is not licensed and not recommended for any uses in children or adolescents under 18 years of age.


Use with caution in


Elderly people.


Young adults.


History of suicidal behaviour or thoughts.


History of mania or hypomania.


People also receiving electroconvulsive therapy (ECT).


People taking antipsychotic medicines.


Decreased liver function.


Decreased kidney function.


Diabetes.


Epilepsy.


Coronary heart disease.


History of bleeding disorders.


People taking medicine that affects blood clotting (eg anticoagulants such as warfarin).


Not to be used in


Children and adolescents under 18 years of age.


People who have taken a monoamine-oxidase inhibitor antidepressant (MAOI) in the last 14 days.


Manic episodes of manic depression (bipolar affective disorder).


Uncontrolled epilepsy.


This medicine should not be used if you are allergic to one or any of its ingredients. Please inform your doctor or pharmacist if you have previously experienced such an allergy.

If you feel you have experienced an allergic reaction, stop using this medicine and inform your doctor or pharmacist immediately.

Pregnancy and breastfeeding

Certain medicines should not be used during pregnancy or breastfeeding. However, other medicines may be safely used in pregnancy or breastfeeding providing the benefits to the mother outweigh the risks to the unborn baby. Always inform your doctor if you are pregnant or planning a pregnancy, before using any medicine.


The safety of this medicine for use during pregnancy has not been established. It is not recommended for use in pregnancy unless considered essential by your doctor, and only if the benefits to the mother outweigh any risks to the foetus. Symptoms that resemble side effects or withdrawal symptoms of SSRIs have been seen in new-born babies whose mothers took SSRIs in the third trimester. Seek medical advice from your doctor if you get pregnant or plan to have a baby while taking this medicine. If you get pregnant and decide to stop taking this medicine you should not do so suddenly - see the warning above about withdrawal symptoms. Seek medical advice from your doctor.


This medicine is expected to pass into breast milk. The manufacturer recommends that mothers who need to take this medicine should not breastfeed their infants. Seek medical advice from your doctor.


Side effects

Medicines and their possible side effects can affect individual people in different ways. The following are some of the side effects that are known to be associated with this medicine. Because a side effect is stated here, it does not mean that all people using this medicine will experience that or any side effect.


Decreased appetite.


Difficulty in sleeping (insomnia).


Sleepiness (somnolence).


Dizziness.


Sexual problems.


Inflammation of the sinuses (sinusitis).


Increased sweating.


Disturbances of the gut such as diarrhoea, constipation, nausea.


Fatigue.


Fever (pyrexia).


Alteration in taste.


Confusion.


Shaking, usually of the hands (tremor).


Visual disturbances.


Seizures.


Nervousness or anxiety.


Agitation.


Pain in the muscles and joints.


Rash or itching.



Znate li sada sta Vam pricam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 2:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:47 pm
Postovi: 76
Ontario, može svako da napiše knjigu tipa: Šta vam doktor nikad neće reći o __________ (ubaci naziv bilo kog leka). Svaki lek ima neželjena dejstva, ali to ne znači da ne treba da ih pijemo.
Tačno je da malo znamo o mozgu, ali bolji način ne postoji. Ukoliko želite da pomognete sebi, morate piti lekove.
Ne odnosi se sve što je navedeno o tim lekovima na Vas.
Potpuno razumem Vašu razočaranost time što niste dobili odgovore, ali razumem i lekara. Zašto lekar nije dužan da sve objasni pacijentu? Zato što je Vaše pitanje (pa i odgovor na njega) problem struke i ponekad je nemoguće objasniti nekom ko nije upućen u medicinu. Čak i ja, koji sam imao predmete fiziologija CNS-a i psihijatriju, imam problem da razumem odgovore na neka pitanja iz psihijatrije koja je vrlo složena (specijalizacija traje 4 godine). Ako doktor prepozna kod Vas nešto, to samo njemu znači (jer je struka u pitanju), laiku ne i on nije dužan Vama to da objašnjava, ako Vam je uspostavio dijagnozu i odredio terapiju. S druge strane, postoji još mnogo ljudi koji imaju probleme kao Vi (pa i gore) i koji čekaju na taj pregled i fizički bi bilo neizvodljivo svakome odgovoriti na svako pitanje. Morate da prihvatite tu činjenicu, to nije ništa strašno; najbitnije je da znate šta Vam je činiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 5:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ontario, samo sam preletela preko ovog poslednjeg posta, sto zbog duzine, sto zbog nerazumevanja, verovatno znas bolje od mene, ali:

maybe - mozda

may be - moze biti, moze da se desi, moze da dovede do.....

(ispravi me ako gresim)

Ja nisam strucnjak, ali znam da do depresivnih poremecaja dolazi kada dodje do "kolapsa" izmedju tih neurotransmitera u mozgu. Jednostavno dodje do prekida tog nazovi "strujnog kola" i onda su antidepresivi potrebni da bi se uspostavio njihov normalan protok, lucenje serotonina, feromona i svih drugih (ako ih jos ima) hormona srece.

Jedi i banane, one sadrze B vitamine, smiruju, opustaju i pojacavaju lucenje tih hormona srece, a ako si vec dobila tu terapiju, probaj, mozda ti lekovi i pomognu, ali nemoj odmah prekidati sa upotrebom, nekim lekovima je potrebno i do 15-20 dana da dostignu dovoljnu koncentraciju u krvi i tek nakon tog vremena mozes da osetis promene.

Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 8:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ontario:

Neverovatne su samo Vase reakcije.

Terapija Vam je najkorektnija moguca za stanje koje ste (bar meni) opisali.

May be znaci 'moze biti' a ne 'mozda'.

Klonazepam je mocan anksiolitik (spusta napetost, strahove, paniku i vegetativne simptome istih - preznojavanje, lupanje srca, osecaj gusenja, proliv, tremu u zelucu, itd). POred toga odlican je antiepileptik iako genericki uopste ne pripada grupi antiepileptika (dakle pripada drugoj grupi lekova ali bez obzira na to ima SVOJSTVA odlicnog antiepileptika zato sto kao jedan od svojih efekata ima i vrlo uspesno sprecavanje epileptogenih ili epileptickih napada). Ne znam u cemu je sad pa tu problem, da prihvatite da jedan lek moze sluziti za vis eindikacija i da to sto vi nemate epileticne napade nema veze sa onim zbog cega vam je prepisan klonazepam?!

Cemu iscudjavanje i zapanjenje na kontraindikacije i nezeljene efekte Cipralexe? Svaki lek ih ima - od aspirina do vitamina.

Da li zaista verujete da su svi doktori ludi trovaci koji zele da vam uniste svaki unutrasnji organ i da vas ubiju? Da li je moguce da ni jedan psihijatar sa kojim saradjujete nije normalan i da je sumanuti laik koji deli opasne droge (valjda sa ciljem da naudi, sta li??).

Ili je vreme da razmislite o svojim otporima ka lecenju (i lekovima, koji prevazilaze okvire uobicajenih i zdravih briga za sopstveno zdravlje) i prodiskutujete sa vasim terapeutom zasto sabotirate sopstveno lecenje?

Jer upravo je to ono sto radite.

Nama mozete pisati 'sitnu knjigu' do sudnjega dana, ali Vama, VAsem zivotu, to ne donosi nikakvu korist i nikakav dobitak, samo stetu.

Mozda je vreme da shvatite da imate samo jedan zivot i da Vam godine protekle u borbi sa lekarima i protiv njih, ali i protiv sopstvenog lecenja i poboljsanja stanja, niko nece vratiti. Vreme predjasnje je zauvek izgubljeno...

Ja VAm vise svakako necu pisati niti komentarisati na ovu temu, jer je to besmisleni gubiotak mog vremena. Podseticu ipak na lepu recenicu iz lepog filma"

"Ne moze pomoci zeni koja ne shvata da joj je pomoc potrebna...."

Pozdrav i srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 8:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Stres postoji i bolesni ljudi ga teze podnose. Psihijatri mogu da pomognu lekovima da mozak prima visa dopamina i da se mi bolje osecamo. Ali druga strana toga je da ako ima vise dopamina automatski ce biti isto toliko serotonina u mozgu. Ovaj onos ova dva hormona je neminovan. Jedan nadrazuje receptore zadovoljstva i srece a drugi je bol i patnja. Povezani su i idu u paketu. To je normalno stanje u prirodi, u kojoj se sve pokrece i kruzi, i sve to pokrece neka sila suprotnosti koja vecito menja stanje, privlaci i odbija. Na primer nagoni pcele da oprasuju cvece, a cvece da sav svoj zivot upregnu u cvet i izbace seme u vazduh makar se i koren i stabljika osusili. Taj isti zakon vazi i u coveku. Koji se i ne pita odakle potice ta zelja za opstankom i zbog cega, vec zna da treba da se mnozi, da radi, da uci, snalazi i trudi da bi opstao. Problem je samo ako covek nije vise u stanju da prati taj tok kad se razboli. Mi mozemo lekovima i drogama uticati da se endorfin gomila i da ga mozak primi u vecoj kolicini koja ce izazvati euforiju. Ali ubrzo ce se odnos drugih hormona izjednaciti i osetice se manjak. U prirodi ne moze postojati takvo neprestano sretno stanje. Jer nije sreca u tome. Jer ono znaci zastoj neprestanog toka u kojem se energija dobija i predaje dalje. To je veliki motor sto pogoni svet koji mora tako ciniti da bi opstao u radu, jer kad bi stao ne bi se opet pokrenuo. Sreca je kada mi mozemo pratiti krug od pocetka do kraja, osecati i bol i teskocu i patnju i trud i napor, a da zatim dobijemo nagradu, priznanje, platu, srecu. I onda nanovo u krug i sve tako. Izgleda da je to neminovan princip zivota. I zivot nas samo pita koliko smo jos u stanju da ga pratimo, da li smo spremni za novi krug, ili zelimo mozda da odustanemo jer smo dotrajali (zivot trazi da budemo u stanju, zahteva da se izborimo, da se izborimo sa bolescu, da se izborimo sa nemogucnoscu, makar napravili cudo, i nece nam dati mira. Pa je stoga i depresija jedan ozbiljno neprijatan ukor koji dobijamo ako prepustimo sudbini ). Za ovo je potrebna energija i zdravlje. E zato kad nema zravlje nema ni mogucnosti da se zivi potpuno i eto smetnji i psihickih problema. Oni dolaze kao poruka da moramo da se prikljucimo toku, da moramo da nesto preduzmemo. Lose osecanje je samo znak koliko je globalno lose i za nas i za ceo tok kad nismo u tom predivnom toku. Jer priroda ne trpi takvu beskorisnost, a priroda je toliko duboko u nama, da se vec unutra u nama sve gasi. Daje nam izbor da ili nastavimo ili...., mozda se cini da imamo izbor ali nema- ili. Mi nismo u stanju ni da mislimo nesto suprotno jer automatski ne postojimo. I to je bolno i mi osecamo kao veoma lose. I ma koliko da racionalisemo celu pricu, boriti se protiv toga snagom licnosti, mislima i razumom necemo promeniti ove prirodne tokove u svesti i kad nam se bolset desi bicemo depresivni i duboko obesmisljeni. To je normalno i to ne dolazi iz nekog nepravilnog razmisljanja pa da psihijatri koriguju, nego predtavljaju nasu svest koja vrlo dobro vidi nase stanje i nemocnost da budemo top- forma. Sve je to ona stara, “u zravom telu zdrav duh!”


Pozdrav!

Citiraj:
Jedi i banane, one sadrze B vitamine, smiruju, opustaju
:D svaka cast, najbolji savet!!![/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 8:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
I samo da dodam kad su banane u pitanju - sadrze i Kalijum!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 6:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Majo hvala!
Boki pozdrav!
Doktorice.........pozdrav i za vas!
Sada mi kazite ko ce mi vratiti 7 godina koje je muz propatio zbog raznih antidepresanata?
Ko ce mi vratiti osmeh na licu da ga vidim ponovo sretnog?
Sta su mu uradili sa mozgom? :cry:
Zasto?
Da li su sledeci elektro- sokovi?
Koje je sledece resenje?
Da li vi koristite iste lekove?
Da li biste ih preporucili vasim prijateljima?
Ne morate mi odgovoriti jer nisu mi ni psihijatri odgovorili kada sam ih pitala sta su mi uradili sa muzem.
Cutali su i oni!
Ne ocekujem od nikoga odgovor.......ja cu radije zavrsiti u ludackoj kosulji nego dopustiti da postanem ovisna od lekova i cekam kada cu prestati da se tresem.
Sta ce mi zivot ako postanem zombi?
Sta ce mi zivot ako ne budem mogla osecati nista?
Kaziite mi.........da li ce to biti zivot?
Da li ce deca gledati dok se tresem i placem nocu zbog nocnih mora?
Hoce li me gledati dok buljim u jednu tacku i ne progovaram?
Hoce li me gledati dok cupam kosu sa glave i pacem da vise ne mogu ovako ziveti?
Hoce li me slusati kada kazem da necu vise ziveti?
Nemojte MOLIM VAS meni da pricate o lekovima........KADA vi niste iskreni,a sve znate!
Nemojte meni reci da ne znate koliko je zivota upropasteno sa tim!
Nemojte meni reci koja gledam muza 7 godina i ne mogu mu pomoci!

NE...........NA MOME MOZGU NECE EXPERIMENTISATI !
JA IM NECU BITI POKUSNI KUNIC.......
Mozda sam izuzetak na ovoj planeti ALI na mome mozgu nece experimentisati jer su ti svi ti lekovi isprobavani na majmunima......ja jos uvek ne spadam u tu vrstu........pa ko voli nek izvoli!

Inace obozavam igre bez granica......to mi je specijalnost,ne moram imati diplomu na zidu........uokvirenu da bih se bavila ljudskom psihom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 7:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Jos nesto da napomenem,za Vas doktorice.......
mada ne ocekujem Vas odgovor!
Nemam nista protiv Vas ali imam protiv "lekova"i nacina na koji Vi psihijatri "pomazete"ljudima koji ocajnicki traze pomoc.
Mozda im treba samo jedan lep osmeh i ljubaznost ......nekada je i to dovoljno jer znate kao kazu "lepa rec i rajska vrata otvara"

Pozdrav

p.s.
Setite se kada sam Vam pisala o proslosti.Posle svega ja nisam dobila da pijem niti jedan lek samo su mi rekli da ce uvek biti tu za mene i da uvek imam njih za prijatelje.Interesantno,zar ne?
Niti ijedan lek za depresiju,a tada je bilo mnogo,mnogo gore.
Oni su znali da mi je tada trebao samo prijatelj i da je to bio jedini lek!
Mozda je i sada isto tako......ko zna? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 8:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Stres postoji i bolesni ljudi ga teze podnose.

Zasto bi neko bio bolestan ako teze podnosi stres? :o :o :o
Lako je tebi pricati u svojoj zemlji,dok god nisi ovde nemamo sta da diskutujemo.
Imas li decu?
Znas li ti sta je strah uopste i stres?
Kazi ti meni kako ti koji nisi bolestan nego zdrav podnosis stres?
Da li se smijes?
Nemoj o tudim zivotima donositi odluku napamet jer kao prvo ti ne znas KAKAV JE u pitanju stres!
U vezi cega?
Sta je bilo?
Ti ne znas kako bi reagovao u istoj situaciji jer takve nisi imao!
Svaki covek je prica za sebe i nemoj nazivati bolesnicima mene koja sam imala puno stresa u zivotu,ali situacija takvih da ni ti ne bi bio"zdrav".

Nemoj da psujem svagoga ko zapoce prokleti rat i odvede nas u tudinu dok TI sedis u svome mestu I PISES meni pismo da sam bolesnik jer ne reagujem NORMALNO NA STRES.
Sta ti znas kada ti dete udari auto?
Sta ti znas kada ti dete prestane disati?
Sta ti znas kada ti dete spasavaju,a ti gledas?
Sta ti znas kako je bilo tesko otici iz svoga mesta?
Sta ti znas kako je ne otici ocu na sahranu?
Sta ti znas kako je ostaviti staru bolesnu samu majku?
Sta ti znas kako je kada ti dete dovedu krvavo na vrata?
Sta ti znas kako je hodati ulicom prazan,imati svega a nemati nista?
Sta ti znas kako je sanjati svoje rodno mesto?
Sta ti znas kako je pricati sa majkom a skrivati osecaje i suze?
Sta ti znas kako je gledati slike i proklinjati rat?
Sta ti znas kako je kome?

Sta ti znas o mome zivotu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 8:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
ontario,a sta ti znas o ljudima koji nisu pobegli od rata,nego ga doziveli i preziveli?!sta ti znas o ljudima i stahu da nece moci da prehrane svoju decu?!sta znas o nasim bolesnim majkama,babama?sta znas o hiljadeama bolesnih roditelja koji nisu imali ni mogucnost ni novac da se lece nego su bili repusteni "tek onako"?i mi imamo i decdu i strahove za njih i razne stresne situacije....jos nesto mi nije jasno:ako te vec niko nije prisilio da ides u Kanadu zasto si tamo?!dodji u zemlju Srbiju da se borimo sa stresom zajedno!
a sada nesto drugo:svaki lek ima propratne pojave.imam drugaricu koja prve dve nedelje nije mogla da spava,znojila se i td.ali,onda odjednom(kako kaze) joj se stanje veoma poboljsalo!sada je jedan odlican student,zivi normalno i vise uopste nema gusenja!a,da!a sahranila je i majku i oce u roku od mesec dana(iznenada),a imala je 23 godine tada!nemoj mi reci da to nije stres!
i ako pazljivo prelistas svoje poruke videces da od svih ljudi trazis pomoc a cim ti neko kaze nesto sto nije tebi "niz dlaku" odmah planes i taj je za tebe na "crnoj listi".
deci ces pre morati da objasnjavas sta je sa mamom sada,nego od lekova!znam mnogo ljudi kojima su lekovi spasili brakove,decu,posao,zivot...
drugo,ne znaci da ste ti i tvoj uz isti!mozda ti bas zivnes od lekova,ko zna!ja bih probala lekove to je sigurno!kada vidis da sam sebi ne mozes da pomognes-onda pusti da ti pomognu!
ne vredi samo kukati nad svojom sudbinom,ima mnogo teskih sudbina na ovoj zemlji ali to je valjda zivot!
jos jednom da kazem:NIJE SRAMOTA PASTI,SRAMOTA JE NE USTATI!!!!
razmisli o tome...

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 8:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
valjda sam te malo "razdrmala" i "osvestila"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Cao, izvini, nisam to hteo da kazem.... Nisam hteo da kazem da si bolesna jer tesko podnosi stres. Ono sto moj post govori je to da bolest nema veze sa stresom, to jest da, kako sam razumeo iz tvog izlaganja, imas pravi zdravstveni problem koji ne treba zasnivati na psihi...

Ti znas da ja ne mislim nista lose o tebi. :wink: Cak si mi simpaticna :D

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 6:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
NIJE SRAMOTA PASTI,SRAMOTA JE NE USTATI!!!!

Za uvod u tvoje pismo,je odgovor.........nazalost znam,
znam sta je kada dete place i govori da bi jeo salame,
kada odrasta na dvotrecinskom mleku i pasulju.....bez voca i mesa
Za preziveti rat znam........jer se moje treslo od granata
Za dane provedene u bolnici i posete detetu,bez novaca........znam
Za nemati za autobus niti imati detetu odneti u bolnicu da jede znam
Za nemati mleka da podojim znam,jer sam bila jako galdna i nisam imala niti jedan zalogaj leba kada su mi doveli malu na podoj
Za ici u nadnicu kopati kukuruz trudna 6 meseci.......znam
Za bedu i neimastinu znam......
Za leci gladan znam......
Za prazan frizider znam........
Eto Draga Tarci...........
nazalost znam za mnogo toga i znam da sam kriva sto se borim pritiv stresa na jedan potpuno ljudima cudan nacin. :cry: :cry: :cry:
Ali zivot je takav,nekome lak........nekome nije ali je jedno jasno da svi trebaju prijatelja...........
Da tacno nije sramota pasti nego je sramota ne ustati se.........ma sramota je jer sam zbog lude politike i bolesnih tudih ideala ovde gde sam i nas puno gde god ko bio........rastrkani po citavome svetu.
Nazalost.........ne pripadam nigde,jer ja svoje zemlje vise nemam!
Moja je zemlja je bila i ostala prije rata a to je bila SOCIJALISTICKA FEDERATIVNA REPUBLIKA JUGOSLAVIJA!
Sve posle 91........ne priznajem..........
Znas kako kazu........ni na nebu,ni na zemlji!

p.s.
nemoj sada da pogresno protumacis,citaj izmedu redova :wink: :wink: :wink:
Boki.....druze ma znam,ja sam samo pukla sa zivcima jer dosta sam cutala i trpila u sebi.......
Ne mogu vise! :cry: :cry: :cry:
Tarci.......pucaj po meni,ja se moram nekako probuditi i otrezniti jer ne mogu sama :cry: :cry: :cry:
Ne znam kako.........
Pisite bilo sta,samo me ne ostavljajte!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 117 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: