Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 7:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
U Srbiji dragi doktore, u Srbiji, Beogradu... kako dzonik kaze u jednoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu.... ali kako vi rekoste "ne jede se sve sto leti!".

Evo imamo i maju koja krsi "ELEMENTARNA" pravila puta prenosenja... mislim da je to neka zavera protiv svih nas zdravih, oni zele da nas navedu na pogresne informacije po onoj dobroj staroj "ako ga imam ja, zasto da ga nemas i ti!". :roll:


Citiraj:
i u mom zivotu su se smjenjivali momci koji su svi od reda imali HCV, nikad ni sa jednim nisam "pazila" i nikad ni od jednog nisam dobila virus. dobila sam ga tako sto sam si ga "sprcila" u venu u momentima ludila (daleko bilo). danas sam negativna, zahvaljujuci pegasysu

http://www.abchepatitis.hr/forum/index. ... l#msg13090

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Prica sve vise poprima izgled koji asocira na film "Variola vera" :o

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2005 10:10 pm
Postovi: 67
Draga "kompjuter", evo nesto i iz mog iskustva, mozda pomogne.......ja sam uspela da "zalecim" hep.C ima skoro 2 god. jos jedna kontrola za godinu dana i ako i tada bude uspavan, HVALA DRAGOM BOGU.Imam tu srecu da sam van nase drage zemlje, pa je lecenje bilo odmah sprovedeno, trajalo je godinu dana, jeste tesko, al sve se izdrzi, moram da napomenem da sam mnogo toga naucila i recimo da sam postala mnogo bolja osoba u svakom smislu, od tada zdravije zivim, zdravije se hranim, meditiram, itd.itd.samo da ti pruzim preko potrebnu utehu da cak i bolest nije uvek samo strasna stvar.U vezi ciklusa i meni se to desava poslednjih meseci, tj.u toku ovlulacije imam do sada su bila kraca i tek primetna krvarenja sad je postalo bas menzis, pa sam od pre neki dan na terapiji hormonima. Zbog jetre "najblazi" hormoni. U mom slucaju su godine (41) ginekolog tvrdi da je to cesta pojava u ovim godinama, manjak hormona. Ti moras da vidis sta je kod tebe. Kao sto i tvoj suprug mora da ucini sve da se domogne nekako tog tako tesko resivog problema kod nas, lecenja od hep.C. Ali ipak nije nemoguce. Ako pratis unazad, ima ljudi koji su uspeli i kod nas. Znaci, hrabro i u borbu! U vezi dece moras da pitas doktore, iz mogu iskustva (ja sam isto htela i jos uvek me ne napusta zelja) nisam smela u toku lecenja i 3 meseca posle dok se organizam nije ocistio od terapije. Sad mi naprotiv svi DR preporucuju bas da se hormoni "ujednace". Sto se tice pitanja prenosivosti, i moj DR je tvrdio da je prenosivost seksualnim putem skoro nemoguca, trebalo bi da ja imam neku ranicu a i on u tom trenutku, znaci samo krv na krv. Svi u mojoj kuci su negativni, to su odmah uradili, znaci i suprug sa kojim sam imala i imam normalne odnose, znaci bez zastite. Nisam sve citala gore nemam bas puno vremena, nadam se da sam ti bar malo pomogla, ako imas neko pitanje tu sam. Pozdrav i zelim ti sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 8:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Mi sa majkom nismo imali takva iskustva.
Uvek smo laborantima naglasili da je HCV + jer tako treba i ja nisam primetila da su bezali od nje.
Cak je pravu dijagnuzu postavila laborantkinja dok je dr-infektolog lutala i pokazala totalno neznanje. Prosto za cudjenje!
Bila je jako nehumana sa neuspelim salama koje su licile na podyebavanje! Odvratna zena neverovatno! Secam se samo da se zvala Vesna....

Nasa majka je umrla na nasim rukama jer vecina sestara po bolnicama urla i vice, tj ponasaju se kao sadisti.
Mi je nismo hteli ostaviti medju takvim nehumanim osobljem cim smo shvatili da smo kasno saznali za bolest (a verujte, to smo mi shvatili pre nego lekari koji na UZ nisu videli ono sto je ocito).


Leka nema za tu boljku. Tj nema leka koji izleci vec koji zaleci. Koji ucauri virus. Uspava ga. Sasvim dovoljno da covek moze ziveti, ali jednim zdravim zivotom.

Vidim pisano je o nacinima prenosenja. Lepo i toga se treba pridrzavati.
Ali, ne znaju se jos svi putevi prenosenja!

Tako da mislim da je krajnje neodgovorno stvarati dete sa hepaittis C obolelim covekom (ne samo u zemlji Srbiji vec bilo gde).

pozdrav
PS: Majjo, pa ti si znaci raskinula? Ja sam tako shvatila... pozdravljam te, jos sam malo tu pa mozda imam neki poslic opet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 8:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Rosa, veliki pozdrav ti saljem!:) :) :)
Eto primera da kada se na vreme sazna, kada se u pravoj ustanovi covek leci - rezultati su tu.

Ali, trudnoca je veliko opterecenje za zenu, sta ce ti to!
Da nisam tako mlada rodila, sumnjam da bih s ekasnije i odlucila za takvu odgovornost u ovakva vremena.
Mnogo je lakse ljudima bez dece, nek` su nam sva deca ziva i zdrava, al` to je ziva istina - ali to je sasvim druga tema
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 8:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2005 10:10 pm
Postovi: 67
Danka, kuco stara (otkad to nisam cula al mi pade na pamet), hvala i tebi veeeeliiiiiikiiiiiiiiii pozdrav..........pa mi se znamo vec 2 godine, i vise.....
Ma i ja sam mlada rodila, pa se posle razvela, pa frka kod nas, pa trka ovde, posle svih gore-dole zivim tako lepo sa mojim muzicem, a neostvarena zelja da imam jos dece jos uvek je tu, ko zna........zaista,kad se osvrnem u svom tom gore-dole najlepse sto mi se desilo je moj sin, sada 20-njak.Veliki pozdrav jos jednom.
Pozdrav i Majji, Garfildu.................


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
danka je napisao:
Rosa, veliki pozdrav ti saljem!:) :) :)
Eto primera da kada se na vreme sazna, kada se u pravoj ustanovi covek leci - rezultati su tu.

Ali, trudnoca je veliko opterecenje za zenu, sta ce ti to!
Da nisam tako mlada rodila, sumnjam da bih s ekasnije i odlucila za takvu odgovornost u ovakva vremena.
Mnogo je lakse ljudima bez dece, nek` su nam sva deca ziva i zdrava, al` to je ziva istina - ali to je sasvim druga tema
pozdrav


Hm, nije bas lepo odvracati nekoga od zivotnih planova... iako se slazem o vremenu u kom zivimo da je tesko gajiti decu, to nije razlog za propagiranje zivota bez potomstva... posebno su jaki oni koji cak i pored poteskoca se bore sa fizickim problemima kakav je HCV.

"Leka nema za tu boljku. Tj nema leka koji izleci vec koji zaleci. Koji ucauri virus. Uspava ga. Sasvim dovoljno da covek moze ziveti, ali jednim zdravim zivotom. "

^^ Razmisli pre nego sto ovo napises onima koji su HCV+ a posecuju ovu temu... kako je njima kda procitaju tako nesto, sto je by the way danas daleko od istine cak i u zemlji Srbiji?
Ako PCR pokaze negativan onda je osoba negativna... a mnogi koji su se izlecili su PCR negativni.
Al' ocigledno je uzaludno ovde pricati nove informacije, vecini se vise svidja ona crna strana ove price od pre 10-ak godina..

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 11:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Svako ima svoje izvore informacija.

Mislim da svako treba da zna istinu upravo da bi vodio uredan zivot - moja majka bi sigurno pozivela sasvim pristojno da je na vreme saznala od cega boluje. Alli je saznala prekasno!

A ono sto smo Rosa i ja pricale, ja se izvinjavam, to je poluprivatno, to se tebe ne tice! Uostalom, posle smo nastavile razgovor PP.

Ti si preterano osetljiva osoba koja drugima ne dozvoljava da kaze svoje misljenje, nedobronameran si i ja te stavljam na ignore jer si zamoran i smarash me!

PS: nas prepametan narod ne kaze dzabe kaze: covek se uci dok je ziv, pa opet glupav umre!
I to je tacno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 2:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
danka je napisao:
Svako ima svoje izvore informacija.

Da, i RIK i CESID imaju svoje izvore informacija, ali je ipak razlika na kraju minimalna.

Citiraj:
Mislim da svako treba da zna istinu upravo da bi vodio uredan zivot - moja majka bi sigurno pozivela sasvim pristojno da je na vreme saznala od cega boluje. Alli je saznala prekasno!

Hm, sigurno da onaj ko zna da je HCV+ nece da se napija 3x nedeljno ili ne znam sta da radi sto je apsolutno neprimereno situaciji.
Sad bih rekao da mi je iskreno zao zbog slucaja Vase majke, ali kad sam vec covek bez srca, nedobronamerni olos i sl. mozda nece imati pravu tezinu tj. bice protumaceno kao licemerno... pa bolje da ne trosim reci uzalud.

Citiraj:
A ono sto smo Rosa i ja pricale, ja se izvinjavam, to je poluprivatno, to se tebe ne tice! Uostalom, posle smo nastavile razgovor PP.

:) Sve sto je napisano na javnom delu foruma tice se svakoga ko cita. Ta pravila nisam izmislio ja. Vas je problem sto ste zaboravile gde se nalazite (pa tek posle presle na PM), ali niko vas zbog toga nije ni 'osudio', vec se diskusija razvila iz pocetka teme a to ima dodirnih tacaka sa trudnocom... U svakom slucaju da ovde postoji moderator kao sto ne postoji vase poruke bi isle na delete jer su offtopic i licne prirode, sto ste i sami priznali.



Citiraj:
Ti si preterano osetljiva osoba koja drugima ne dozvoljava da kaze svoje misljenje, nedobronameran si i ja te stavljam na ignore jer si zamoran i smarash me!

:) Ne znam sta da kazem na ovako nezrelu repliku, da li je to tumacenje horoskopa? :D Jel mi ovde pricamo o nekakvoj poltici pa se sad neko zalaze sa jedno, a neko za drugo i ne dozvoljava oponentima da iskazu svoje misljenje?
Samo moderator moze da ne dozvoli nekome da kaze nesto, ukoliko to pisanje krsi opsta pravila ovog foruma, ja nemam tu 'moc' tako Vam je kritika bez osnove i argumenata, mesate forumsku diskusiju koja ide svojim tokom i u kojoj ucestvuje vise ljudi i ulogu moderatora/urednika.

A to koliko sam nedobronameran mozete se uveriti kod HCV+ zajednice sa ovog foruma kojoj sam ponudio svoju tehnicku pomoc oko jednog projekta za HCV. Nije na mestu da pricam sada o tome, ja znam da sam imao zelju da pomognem oko cega mogu, imam i u buducnosti.
Mozda ste mogli i Vi da se prikljucite, zbog iskustva kako kazete o ovoj tematici, valjda je i globalni cilj "to raise awareness for HCV".

I jos nesto, cisto 'zlonameran' savet: ignore lista sluzi za one koji vam dosadjuju na PM, a ja vam nisam nikada poslao ni jednu jedinu poruku, cak sta vise ovo je prvi put da se srecemo na diskusijama ako se ne varam, tako da to dovoljno govori o vasoj ostrascenosti i izrazenim komplexima bez ijednog argumenta ;) Technical tip: I dalje cete videti moje poruke, nazalost :)

Citiraj:
PS: nas prepametan narod ne kaze dzabe kaze: covek se uci dok je ziv, pa opet glupav umre!
I to je tacno.

-Potpis nije namenjen vama niti bilo kome ovde.... ali ocigledno se i citat necijeg potpisa koristi u nedostatku argumenata :roll:
Mada moram priznati da za tu verziju ove izreke naseg naroda nisam cuo do sada... :roll: Mozda se vi slazete sa istom, pa odustajete od bilo kakve argumentovane diskusije na ovu temu? Ja cu se ipak drzati one originalne narodske iz potpisa 8)

Srdacan pozdrav :)

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Sta vam je ljudi? Zivot je stresan i prepun nerviranja i bez prepucavanja preko neta... nemojte vise,ovde smo pretpostavljam iz nekih drugih razloga. Ne kazem da nije bilo interesantno citati vase postove ali dokle tako?

Ono sto sam ja htela u stvari da vam kazem je to da imam C, da sam zatrudnela i rodila prelepog,zdravog sina, da moj dragi nema hepatitis C i da nisam od onih koji dozvoljavaju nekom tamo virusu da upravlja mojim zivotom, ja upravljam sa svojom bolescu,za sada vrlo uspesno.
Ako zena zeli dete sa covekom koji ima C,zasto da ne. Koliko ja znam on ne sme da pravi decu dok je na terapiji i godinu dana posle terapije a u "slobodno" vreme zasto da ne?
Inace sam medicinski radnik i moja bolest je profesionalno oboljenje ,u to sam sasvim sigurna i svaka cast doktorima koji ne osudjuju i ne gledaju popreko onoga ko ima C, na svojoj kozi sam se uverila da je takvih jako malo.
Oni koji prate temu hep. C znaju moju pricu o porodjaju kada su lekari prvo odbili da mi daju epidural zato sto imam C (verovatno imaju samo jednu iglu u porodilistu!), na kraju su me spremili za carski rez jer je bebi oslabio srcani rad u stomaku,gusio se jadnicak a onda se pojavila dezurna dr i rekla da joj ne pada na pamet da meni radi carski rez jer kako je rekla "treba sa tim hepatitisom uci u salu". I na kraju su radili indukciju,pa su bebi slomili kljucnu kost prilikom porodjaja a meni ostavili dobar deo posteljice u stomaku i samo zahvaljujuci Bogu nisam dobila sepsu ili ko zna sta sve.
Naravno,svega toga ne bi bilo da im nisam posteno rekla da imam hepatitis c.
Toliko o pojedinim doktorima, njihovoj etici i polaganju Hipokratove zakletve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoć-testiranje deteta na HCV
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 7:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 10, 2006 1:10 am
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Porodila san se pre godinu dana,pozitivna sam na HCV već 4 god. do sada je sve ok neprimam nikakvu terapiju,ali me zanima koliko je vremena potrebno tj koliko beba treba da bude stara da bih je odvela na tetiranje tj da proverim da li sam joj prenela virus.
Hvala unapred!

_________________
sreća je zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Ja sam mom malom radila kvalitativnu PCR analizu kada je imao oko cetri nedelje,bio je hvala Bogu negativan.
Dr mi je rekla da ne bi bilo lose uraditi jos jedan PCR nakon godinu dana,da bismo bili 100% sigurni,emam, na tu se analizu jos spremam psihicki ali i materijalno,mada verujem da je sve ok.
Pozdrav za tebe i nemoj da si Tuzna :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 12:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 12, 2006 6:12 pm
Postovi: 95
Kad beba napuni 18 meseci (najranije sa godinu dana) onda si sigurna da ce svi testovi biti pouzdani, ukljucujuci i ukupni Anti HCV (test na antitela). Otprilike to je uzrast kada se preporucuje kompletno testiranje. Pre toga iskljucivo ovo sto je Djuu uradila - kvalitativni PCR, ali bi to morala ti da platis, ne verujem da moze preko zdravstvenog osiguranja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 10, 2006 1:10 am
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Hvala vam puno na podršci i pomoći,i nije da nisam tužna,ali više sam uplašena što je sasvim normalno u ovoj mojoj situaciji.
I mene su kad sam se porađala prvo stavili u posebnu salu tj. u izolaciju,i jako su bili neprijatni i arogantni prema meni.A kkada su me porodili bebu uopšte nisu okupali nego samo prebrisali i tako ja jadničak dva sata bio umotan u neke mokre krpe,posle čega se prehladio,pa sam u porodilištu morela da ostanem skoro dve nedelje.
Hvala Bogu moj sinčić je sada super zdrav je jeadino još i taj test da uradim pa da mi padne kamen sa srca.
Pozz svima!!!! :cry:

_________________
sreća je zdravlje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: