Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 9:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Javite sta se desava i kako teku ispitivanja!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 2:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala Vam puno doktore Dragane,javicu se!
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 6:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
severus je napisao:
Jesen stize dunjo moja je napisao:
draganvma je napisao:

3. Nema skoka transaminaza a posebno ne GGT kod "masne jetre" vec kod aktivnog upalnog procesa


:o Kako sad to? Pa nije li logicno da ta silna masnoca koja se vidi na UZ ometa rad jetre i gotovo svako onda ima povisene transaminaze...


BTW, pitah na drugoj temi ali ovde je validnije... da li obavezno svi koji imaju masnu jetru imaju i povisene trigliceride i holesterol? Npr. evo jednog svezg slucaja gde su samo transaminaze povisene: http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... highlight=

Ili taj 'metabolizam masti' nema direktno veze sa jetrom (mada mi to nema logike jer jetra proizvodi trigliceride i hol).


Pa tako lepo sto u morfoloskom smislu masna jetra podrazumeva vezikule masti u citoplazmi hepatocita i nista visa.To je patoloska promena koja nije citocidna ,medjutim ako pojava koja je izazvala masnu promenu(toxini,alkohol)nastavi da deluje,takvi hepatociti nekrotiziraju,razvija se zapaljenje(hepatitis) pojavljuju se inflamatorne celije (obzirom da bilo gde ima i nekroze ove celije se pojavljuju i kao cistaci).Da li je sad jasno o cemu se radi,masna jetra je masna i nista vise ,a ovo ovde hepatitis (toksicni,virusni) vec cemo videti.

Za enciklopediju :)
Dakle ja i jos par osoba koje poznajem koje imaju povisene transaminaze i masnoce u krvi - te transaminaze nisu nuzno od masnoca i masne jetre? "Bez fokalnih promena na sebi" -> to je rezultat svakog UZ abdomena... a da je jetra 'lako hiperehogenije gradje" (ako sam dobro upatmio to hiper... gradje nije mi pri ruci rezultat).
Hm, ja ne kozumiram nikakve lekove, cak i aspirin retko.
Takodje kako objasniti slucaj devojke sa linka koji sam naveo? Nema masnoca, nije masna jetra ali transaminaze luduju. Shvatam da je kod takvih pacijenata jedino moguce ustanvoiti uzrok i stanje biopsijom.
:-?

Pozdrav!

@ontario: Vrlo je moguce da ih bas briga za njegovo stanje a i dalje ga kljukaju lekovima koji samo pogorsavaju stanje.... ocigledno je to izuzetak koji potvrdjuje pravilo zapadnih doktora da pacijente kljukaju samo lekovima i tabletama a da ga ni ne taknu ili valjano pregledaju i saslusaju... :roll:

Rezultate obavezno uzmite, barem kopije neka vam naprave... ispade da je tamo lakse doci do predsednika drzave nego do rodjenih rezultata.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa transaminaze joj i nisu nesto narocito povisene(jedva 2.5 puta recimo)mozda je pila malo vise gazirano ili je pravo sa splava isla da daje krv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 6:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Meni doktori rekose da ne moze toliko da skoci makar trcao maraton ili exirao 5l koka kole. :-? Odmah po defaultu to karakterisu kao 'ostecenja jetre'.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2008 7:39 pm
Postovi: 1
dobro vece.
Nova sam na forumu. Imam 33 godini iz Makedonije sam. Ljecnica mi je na odmoru, pa zato prvo pitam tu.. ako je uopste moguce da mi se da odgovor, ovako - naslepo :)
Pre mesec dana pocelo me boljeti ispod dijafragme, kao kada se umorite trcajuci. Sada ta bol je vise manje konstantna iako nije neizdrzljiva. Najcesce me boli sa desne strane, mada ponekad i sa ljeve, a nekad ko da osecam bol i u predelu ledja. Dosta sam pretila (imam nekih 25 kila viska). Pitanje mi je kako se dijagnosticira masna jetra, dali krvnim slikom ili na ultrazvuk abdomena. I ako je ultrazvuk abdomena dali je to stetno, ukoliko sam trudna (posto radimo na bebu). Znam da nisam ponudila bas neke podatke, ali svaka rec utehe mi je dovoljna.

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 3:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Moze se ustanoviti ultrazvukom ako nije uredu krvna slika....
Ultrazvuk nije nista stetan jer nema zracenja....
Bez obzira na vase buduce nalaze zatrazite ultrazvuk......
Sretno
Jesen stize dunjo moja!!!
@ontario: Vrlo je moguce da ih bas briga za njegovo stanje a i dalje ga kljukaju lekovima koji samo pogorsavaju stanje.... ocigledno je to izuzetak koji potvrdjuje pravilo zapadnih doktora da pacijente kljukaju samo lekovima i tabletama a da ga ni ne taknu ili valjano pregledaju i saslusaju...

Rezultate obavezno uzmite, barem kopije neka vam naprave... ispade da je tamo lakse doci do predsednika drzave nego do rodjenih rezultata.

Da druze ni ja ne mogu verovati mada sam ovde 10 godina.....
Posvadacu se da li cu dobro uraditi ne verujem ali druge nama......
Ne mogu sve tako ladno da gledam a ne mogu mu pomoci...
Stanje mu se ne popravlja......
Novi antitepresant mu donese nove probleme.Ne znam sta da radim vise?
Da mogu spakovala bih ga na avion pa kod nasih lekara ali ovako :cry: :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: