Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kucni ljubimci i bolesti
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Molim vas neko strucan da kaze kakve opasnosti vrebaju od kontakta sa kucnim ljubimcima(mene pre svega zanimaju macke,ali i uopste ostali ljubimci),mazenja,igre sa njima,kada cmoknem svoga ljubimca i ostalog....koje su opasnosti,koliko su realne i tako to......
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 1:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Smesno je razmisljati o tome. Ali zaista. Kucni ljubimci u svakom slucaju mogu samo da doprinesu zdravijoj licnosti. Ali dobro, ja sam mozda subjektivan jer imam psa skoro 7 godina koji je apsolutno jednak sa svim ostalim clanovima moje porodice u svemu sto radi. Uz to sam po ljubavi prema zivotinjama kao Stiv Irvin puta 2. Ne znam odakle ti ideja uopste da pitas ovako nesto. Mislim, neko ce da ti se javi sigurno ko ce da kaze kako ako progutas dlaku od macke pa ti se napravi gomila sranja u zelucu od toga, da mozes da umres. Ali mogu ja da umrem vec sutra ako se neki ludak direktno zakuca u moj auto, ali ipak vozim svaki dan, i vozicu.

U tvom pitanju se vidi tolika doza neobavestenosti da je to nesto neverovatno. Znam da nisi klinka i zato se cudim. Od MAZENJA, IGRE sa njima? Strasno. Ja svog psa ljubim 15 puta dnevno pa mi nista nije. I on me lize. A i formulacije "opasnosti vrebaju" je za anale. Vece opasnosti vrebaju od "mazenja" sa muskarcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 20, 2006 12:06 pm
Postovi: 48
Lokacija: BGD
Što se tiče ljubimaca ,ja bih zakonom navela da svako u kući ima ponekog.Ja imam psa( lutalicu kog sam usvojila),papagaja dva i veeeeliki akvarijum.
Što se tiče bolesti :evil: .......Pa to je glupost ,od tebe zavisi higijena bilo kog ljubimca

Jedino što bih htala da naglasim da kad god sam bila tužna niko nije mogao da me više oraspoloži ob moje Belkice.
Osećam da će se na ovo pisanje javiti mnogi koji misle da su ljubimci najveće zaraze na svetu.Moja mmajka je imala psa ,''unela'' ga je u brak -uginuo je ,nabavljen je drugi ...i ne vidim da je neko iz naše porodice bio bilo kako ugrožen..... :wink:
Preporučujem svima, smiruje nerve -provereno, i najviše se obraduje -provereno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ćao Tunks,
Ja imam dva psa (žive samnom u stanu), i imaju status člana porodice .
Redovna higijena,veterinar i ne vidim zašto bi bilo sumnje na neke bolesti, pa koliko ljudi nosi zarazu koja će pre doći do čoveka nego sa životinje.
Moji prethodnici su rekli skoro sve što bih te i ja savetovala.
Zaista su ljubimci ,sedativi.Po nekom istraživanju je rečeno da ljudi koji imaju psa mnogo manje oboljevaju od kardioloških oboljenja i dosta su smireniji.
Jedino što bih još dodala (ima neke veze sa temom i bolestima),mnogo se ljudi žali ljubimci obavljaju nuždu tu i tu....zagadjenja itd.Mene samo zanima (stručnan odgovor bih molila) ,Ja jednom dnevno vidim LJUDE koji sve to isto rade po parkinzima, ulazima u zgrade, uz maxi prodavnice(moj šok,od prostakluka)...E moje pitanje je koja je razlika izmedju ljudskog ''zagadjivanja'' i ''zagadjivanja '' kućnih ljubimaca....
Pozdrav i bez brige to je nešto divno ali i obaveza. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 2:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Dragi moji,lepo ste me napali ali na vasu zalost potpuno uzaludno.....ja obozavam zivotinje,zivim sa mackama-sa kojima spavam,igram se,mazim,ljubim ih nosic i prosto ih obozavam......i ne samo njih takva sam slobodna i opustena prema svim zivotinjama i mnogo ih volim i nikada mi nije padalo na pamet da razmisljam o nekim opasnostima od njih i ne bi mi to ni palo na pamet,nego su tamo na nekoj drugoj temi(konkretno tema greska u seksu)poceli da me tripuju o prenosu hlamidije sa macke na mene i tako dalje...........i dosta su me istripovali tako da sam postavila ovu temu.......a vi ste me toliko iznervirali da sada moram da idem da se igram sa mojim mackama da bi se opustila.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 2:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?t=9090&start=15
Evo vidite sta ljudi pisu za ljubimce.....dakle nisam ja pocela ovo nego me drugi istripovase.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 2:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Evo da se javim i ja (potpuno razlicita od vas koji imate kucne ljubimce-ja imam samo jednu ribicu, i ranije sam imala dva papagaja)..........


Tunks, procitala sam onu tamo temu o hlamidiji, zaista to nisam cula, ali jesam da su ceste zaraze i komplikacije od kucnih ljubimaca, od njihove dlake, izmeta i sl. Ja licno nisam za zivotinju u kuci, jer je zivotinji potrebno prostranstvo.

Potrebna je posebna higijena, vise ciscenja..........mozda ovo moje pisanje nece naici na odobravanje od strane Vas, ljubitelja kucnih ljubimaca, ali imam komsinicu koja ima macku, i toliko mi je gadno da sedim kod nje, (zato to vise i ne radim), jer joj non stop smrdi u stanu, kad god mi sipa sok, ja vadim dlake iz case, u svakom jelu ima dlaka, po tanjirima......... :roll: Ja to jednostavno ne mogu...........

Dosta puta sam videla kako se vlasnici ljube sa svojim ljubimcima (citala sam o tome da su pseca usta i pljuvacka cistija od nasih!!!), ali opet...........gadno mi je kada to vidim, jer se zivotinje kupaju i ciste nakon nuzde bas tako sto se lizu..........i onda ih vlasnici ljube........brrrrr.....ili kada ih vidim na ulici kako svako "govance" onjuse...........ne znam, verovatno cete reci da ne razumem to, zaista ne razumem, ali meni je to jako gadno.........

Ne mali broj primera je da se dlaka zivotinje "provuce" do mozga i napravi grozne komplikacije, da se mogu iste napraviti i u zelucu........


Ne znam, ja jesam malo ludak po pitanju cistih ruku i svega toga, i gadno mi je i kad odem kod nekoga ko ima zivotinju, pa sednem na krevet prepun dlaka..............jednostavno to ne volim. Ali svi smo razliciti........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
E Majjo to je ono o čemu sam ja i govorila ...pa od vlasnika zavisi koliko ti je pas ili mačka ili ...čist ,zdrav ,opasan, mazan itd.

Pa naravno da ako se ne vodi higijena da će da smrdi ...ali to važi i za ljude

Meni isto kao vlasnikuu pasa nije palo na pamet da pomislim tako nešto da mogu da dobijem bolest od njih ......pa oni samo žive sa mnom ne delimo tanjir, čašu itd...Što već ne bih mogla da kažem za ljude ,posle nekog možemo dobiti žvalu ili ...da sad ne lupam.

Hlamidija ......životinje .......pa samo još da se nasmejem od srca (posle duže vremena)
Što se tiče dlaka .....usisavanje svaki dan ,četkanje ...i nema nekih problema ,bar kod mene :o , tj.mojih pasa.

Tunks nije napad ,ja lično sam skapirala da se ti raspituješ pre nego uzmeš životinju ,ali ti si već u klubu ljubitelja istih ,samo ne razmišljaj tako ipak oni od nas zavise (kad smo ih već uzeli ).
A sad brzo na češkanje kućnih ljubimaca.,(koji nemaju sidu, hlamidiju,grip,kondilome, i sve ostalo što nas može da zadesi ,pa i da prenesemo medjusobno) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 8:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Majo, ja sam veoma iskljuciv po tom pitanju i mislim da je to pitanje mozga, znaci ili volis ili ne volis zivotinje. Ti ih NE VOLIS. A ljudi koji ne vole zivotinje su losi ljudi. Izbegavam i da se druzim sa takvima. To mi mnogo govori o njima. To su uglavnom bezosecajni ljudi, bez srca.

Usput, sto mucis tu jednu ribicu? Kako bi tebi bilo da zuvis u jednoj sobici, sama?

Daj mi jedan primer tih kojima je dlaka napravila sranje u mozgu/stomaku.

Moja poenta je - ja verujem da se covek moze zaraziti od kucnog ljubimca, teoretski, ali isto tako teoretski je moguce da mi sutra padne saksija na glavu i da me ubije na licu mesta. Ili da me zgazi auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Meni su zivotinje zakon.....mnogo ih vise volim od ljudi,postujem i zainteresovana sam za njih...i tako ce i ostati(da me nisu tripnuli malo onim pricama na koje se ja GLUPACA primih ne bih vas ni gnjavila sa ovim pitanjem)....uostalom meni su macke kontenjeruse deo moje svakodnevnice.....svaka macka(da se ne uvrede ljubitilji pasa jednostavno u mom gradu ih nema bas na ulici)koja iskoci iz kontenjera i pridje mi dobice dozu mazenja i kiselo mleko iz prodavnice a bogami i neki lep nadimak......e pa sada ako cu da krepam od kontakta sa nekom zivotinjom onda j*** ga,zivot je ionako kanta.
veliki pozdrav za sve ljubitelje zivotinja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 11:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pozdrav Tunks ja isti ''problem ''imam sa psima ,čak sam i u udruženju ''Orka'' i sve pare što imam ostavljam na ulici (uslovno rečeno) kupujem pljeskavice ,salame .Slušam kako me kritikuju ,da dovlačim ''te životinje'' pa ko je kriv što su oni jadnici po ulici -nego čovek koji uzme malo da im se dete poigra dok su mali i izbace ih napolje...Ma ljudi su ..fuj(nije lepo ali je tako :evil: )
A moja dva psa su lutalice ,jedna je rodjena u mom podrumu,a drugi je bio pregažen pa sam se ''borila ''da preživi ...i sad nam pamet pomera ...ali ja ih obožavam.Sve mi diraj ali u životinje ....,jer su plemenitije od ljudi..
Pozdrav vlasnicima ljubimaca :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ti si u Orki, je l' ? ODLICNO ! :x A vidim, javila se i osoba sa nadimkom nick-om ORKA pa pretpostavljam da i ona ima veze sa tom "organizacijom" / Znaci, kao prvo ne mogu da verujem da nemate FORUM na vasem sajtu. Brem niste imali do skoro. A trazio sam ga mesecima. Trazio sam ga da vas najstrasnije ispljujem. I onog IDIOTA Burazerovica!!! Ja ovako govorim u mnozini jer kapiram da si ti tamo aktivna pa mi mozes odgovoriti. Nista vi ne radite, ja da ti kazem. Kapiram ja i da se nema para i sve to ali vi kriminalno radite. Taj ELVIR (uzas) je jedan lik koji ume samo da se pojavi u novinama i da "prokomentarise" neku glupost. Znaci, covek samo to zna da radi, bukvalno! Da ne pricam o njegovom dilu sa gradskim vlastima. Obozava da se cepi gradonacelniku i ekipi. Da ih bodri. Ja ne vidim da se za zivotinje ista radi u ovom prokletom gradu. AMA BAS NISTA !!! Navedi mi jednu stvar koju ste uradili za zivotinje ovoga grada osim toga sto poklanjate zivotinje, pa to moze svako. I dalje se prema psima odnose kao prema..... sugi..... a da ne pricam o tome sta rade vlasnici pet radnji! Kunem ti se OBESIO BIH IH ! Znaci, srce mi se raspadne kada vidim kako drze po 10 papagaja u malom kavezu i divne cincile nabiju u kavez koji nije dovoljan ni za hrcke! Znaci, ORKA je jedan veliki SHIT od organizacije! To je moje misljenje!

POZDRAV LJUBITELJIMA ZIVOTINJA !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 1:08 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ka1 je napisao:
Majo, ja sam veoma iskljuciv po tom pitanju i mislim da je to pitanje mozga, znaci ili volis ili ne volis zivotinje. Ti ih NE VOLIS. A ljudi koji ne vole zivotinje su losi ljudi. Izbegavam i da se druzim sa takvima. To mi mnogo govori o njima. To su uglavnom bezosecajni ljudi, bez srca.

Usput, sto mucis tu jednu ribicu? Kako bi tebi bilo da zuvis u jednoj sobici, sama?

Daj mi jedan primer tih kojima je dlaka napravila sranje u mozgu/stomaku.

Moja poenta je - ja verujem da se covek moze zaraziti od kucnog ljubimca, teoretski, ali isto tako teoretski je moguce da mi sutra padne saksija na glavu i da me ubije na licu mesta. Ili da me zgazi auto.




Ka1, ne mozes da sudis ljudima koje ne poznajes, niti da po tome procenjujes da li je neko dobar ili los, ako ne zeli zivotinje u stanu.

Kao sto sam napisala, imala sam 2 papagaja, i kada su uginuli, ja nisam mogla da se sastavim sa sobom, kao zadnji idiot sam uzela par slobodnih dana na poslu, jer nisam mogla da funkcionisem koliko mi je bilo tesko, mozda nekome zvuci morbidno-ja sam ih u dovristu i sahranila! :cry:
Sa druge strane, tada sam rekla da vise nikada necu sebi dozvoliti da se vezem tako za neku (opipljivu) zivotinju, jer ne bih mogla da prezivim da ostanem bez nje.

Prema tome, ta podela - ko ne voli zivotinje-nije dobar covek, je potpuna glupost i nije vredna komentarisanja.

Druga stvar, kada sam kupovala ribicu, pitala sam koja vrsta moze da bude sama a da joj to ne smeta i na osnovu toga sam je i kupila.

Kao trece, kada vec ulazis toliko u genezu, sada cu da ti objasnim neke stvari: Ribica je kupljena ne za mene, nego za cerku mog supruga, koja hoce zivotinju (kucu ili macu!!! jer majka nece da joj kupi) a posto dolazi ovde jednom u nedelju dana, smatram da ne treba ja da imam obavezu oko zivotinje zarad par sati nedeljno ispunjenja necije zelje, a posto njen otac ne zeli zivotinju u kuci, jer od obavezaq ne moze da joj se posveti kako treba, kao ni njena majka, ne smatram da ja treba da budem ta koja ce sebi natovariti gomilu obaveza. A ni para za to nemamo, jer zivimo u iznajmljenom stanu i najmanje sto mi treba je da hranim jos neku zivotinju u momentima kada se desi da nemamo ni za nas!!

koliko god zvucalo preostro, i ribica nam je izdatak, jer i ona kosta, kao i hrana i akvarijum!!! Ali eto, bar se dete malo usrecilo, jer ovde ima bar neku zivotinju, prvi novcani udar je prosao, sada je stvar samo u odrzavanju, a slozices se, opet je to na meni!

Tako da, nemoj da sudis samo na osnovu onoga sto ovde pise.........imala bih ja jos dosta toga, ali nije za javnost! :wink:



Minjab, bas si me nasmejala, narocito sa onim poredjenjem za zvale i potpuno si u pravu!!! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 2:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Nažalost,ali prvi put moram da se složim sa tobom ,,znaš svuda imaš par ljudi koji idu srcem a ostali skupljaju kajmak .Na žalost ja jesam ušla srcem i trenutno se vodim još uvek kao njihov član ,ali sam na ratnoj nozi (govorim ja ali ima nas još koji se nazivamo da smo iz ''orke'' ali radimo u svojoj režiji) od svojih para,sterilišemo ,sakupljamo i udomljavamo ,Uglavnom negde pare nestaju kod njih ,gde, ko,i kako uspeva da uzme ne znam ,jer mi smo bili samo sitna buranija za obavljanje poslova koje niko nije hteo.Da povučem članstvo neću (kao ni ostalih par ljudi ) jer čekamo da vidimo šta će biti sa zakonom za koji se navodno Elvir bori :evil: .Ako po tom pitanju uništi stvar i ona gamad od šintera nastave da harače postoji šansa da mi '' otpatci'' podnesemo tužbu i počnemo kao totalno nova organizacija.Orku podržavaju sa strane....i mnogo su duboki problemi ,da ti pričam ne vredi ,ali verj mi svim srcem sam tamo odletela i i dalje verujem da ljudi koji su iznad mene tamo ( a ispod Elvira i koji znaju posao )mogu nešto da urade.

Vidiš opet si nastupio kao da sa tobom nešto nije ok. jel umeš lepo da postaviš pitanje i svakako bi dobio odgovor.Nisi mi stvarno jasan,što sve napadački moraš da nastupaš.

Pozdrav svima .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 2:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Orka ,ako si i ti član ''Orke'' onda znaš o čemu pričam, pa nam kaži čijoj ti polovini pripadaš ,pošto se bojim da je veći deo ljudi otišao od Elvira i zaista rdi nešto.

Majjo upravu si da se posle neke životinje teško odlučuje na drugu,ja sam bila mala ali znam kako me ''bolelo ''sve kad mi je uginuo prvi pas.Rekla sam nikad više ali sam uzela još dva .

A strašno volim ''ljubitelje'' sa nekim opasnim psima i markiranim .TO SU PO MENI ISFOLIRANI PREVARANTI , a toliko napuštenih je na ulici ,ali to je ispod ''nivoa'' pojedincima.
Uptavu si da je izdatak ,ali sam mislila ima za jednog ,ma biće i za dva ...veruj mi u kraju imam još jednu '' bebu '' plašim se da se zbližim ...jer će me komšiluk prijaviti za trećeg psa(po zakonu smeš dva) .
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: