Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 20, 2006 12:06 pm
Postovi: 48
Lokacija: BGD
Evo i mene,Minjab ja sam žensko,(al nema veze :lol: )

Nisam član orke ,nego sam nick uzela po nečem sasvim drugom,ali eto koincidencije.
Nadam se da Ka 1 neće biti neprijatan kao prema ostalima,zbog toga što ovog puta (bar u vezi mene nije bio u pravu )

Minjab u pravu si za Orku-organizaciju ,moja jako dobra drugarica je istog mišljenja kao i ti .Nešto mi je pričala da čak ove godine niste mogli da se dogovorite za takmičenje pasa bez rase,jer su pare odleeepršale...Nisam se mnogo udubljivala ali činjenica je da to nije pokazatelj koliko ko voli životinje,po meni je bitnije to što ti sama uzmeš i odvedeš nekog mučenika na strelizaciju,i svaka ti čast na tome ,a ne samo kao Elvir a i mnooogi drugi, imaš svog i za druge te boli...a ljubitelj si,kao.Prošetaš svog kera i ti kao voliš životinje.
Svakako Vam držimo fige i izgurajte to šta imate u planu.Pa makar i po cenu rasturanja orke(ne mene ,već organizacije) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 2:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Meni je stvarno "zao" sto vi mene tako dozivljavate. Ja nisam neprijatan (usput, zbog cega bih draga Orka bio neprijatan prema tebi, zbog toga sto nisam bio u pravu da pripadas Orki?), ja sam jednostavno OVAKAV, mislim ne znam da li to mozete da shvatite? Znaci, to je moj nacin ophodjenja, pisanja, JA SAM TAKAV! :lol: Cisto da znate da ovde ima ljudi koji me kapiraju... i rekli su mi to na private... i ne znam Minja zasto kazes NA ZALOST jer se slazes sa mnom... po meni je normalno da se covek slozi i sa nekim koga ne voli. Zasto da ne? Sigurno da i dva neprijatelja imaju isti stav povodom necega. A vi sto ste mnogo osetljivi, pa se sablaznjavate svime sto ja kazem, ja tu ne mogu nista.

Dalje... ovde uopste nije bilo pitanje ko voli a ko ne voli zivotinje... ovde je bila rec o BOLESTIMA koje covek moze da dobije od kucnih ljubimaca... sto je mene naravno razbesnelo... jer to je isto kao sto sam rekao - isto kao da ce sutra da me udari auto i ubije na mestu.

A inace, Majo, posto imam akvarijum i pomalo se razumem i u to, da li znas da od ribica mozes da dobijes RIBLJU TUBERKULOZU koja je VEOMA zajebana bolest? Ko bi rekao, je l' da? Pa to su samo male, slatke ribice... i sta sad', ne treba da ih drzimo?

Ne znam da li ste primetili da ja za sta god imam rigorozan stav, obavezno kazem ZA MENE, znaci ne generalizujem nego kazem sta JA mislim, znaci MOJE MISLJENJE je da ljudi koji NE VOLE zivotinje NISU DOVOLJNO DOBRI LJUDI, ako vam je tako lakse... tacnije, ljudi koji ih ne vole bez razloga... jedno je STRAH a drugo MRZNJA prema njima...

Nego, bas me zanima koja je to ribica koja moze da zivi sama? :) Da nije zlatna? Bez obzira moze li ili ne moze, veruj mi da je meni zao cak i te tvoje ribice koju u zivotu nisam video. Zao mi je zato sto je SAMA. SVAKO voli drustvo, pa i ribica. Nije isto kada je jedna vrsta ribice sama sa ostalima i kada je sama u akvarijumu.

Alo bre ljudi, pa ja redovno placem uz Animal Planet... koja sam muskarcina...
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 3:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
E Ka1 , ovo me sa animal planet oborilo sa nogu :lol: ,i stvarno si mi bio ooodvratan jer imaš stav kao oni znaš ''kikirezi'' (tako ih ja zamišljam ) laju ,deru se vrište, a kad ga vidiš uživo ,metar i šumska jagoda. :lol: Ali izgleda da si ti ipak drugačiji,menjam mišljenje i umem da kažem da sam pogrešila.

Stvarno je vreme da zakopamo ratne sekire ne vidim zašto bismo pravili uvek loš susret (na postovima)

Još nešto ,naravno da uvek priznam kad nisam u pravu (za tebe se nisam uverila ,ali nadam se da ćeš pokazati i bolju stranu svog jezika) :lol: , nadam se da sam pokušala u najkraćim crtama da ti objasnim problematiku ''vrha'' svega pa i običnog smrdljivog društva za nešto (ne bitno šta).Ja stvarno obožavam životinje i mislim da negde više ljubavi i razumevanja imam za njih nego za ljude....Neko će reći bolesno ,ali ...ima nas takvih :wink:

Što se tiče ribica ja imam akvarijum (profi )od 300l i super mi je gledajući u ona tiha stvorenja.
Do pre tri meseca imala sam i tri papagaja ,nažalost jedva sam prebolela tog jednog......

Orka za tebe odgovor: izvini ,ali zvuči muški :lol: , nego ja nisam nigde napisala pol, al nema veze :wink: . Što se tiče sterilizacije ,uvukla sam i sestru u to i sad zajedno kukamo nad sudbinom svih napuštenih.Dve vet.stanice (neću im praviti reklamu) se krste svaki put kad mi dodjemo ,a česti smo.Ne volim to što radim ,da nekom uskraćujem pravo na potomstvo ,ali jadni ni njihov vek na ulici nije dug....Ne znam broja koliko sam ih lično odvezla ,sterilisala neke udomila ...misliš da mi se neko iz organizacije zahvalio ...E sve su to belosvetske..

Da ne daviiiim ,ma ne uopšte ...tema bi bolesti. Ma za mene to ne postoji i što reče Ka1 svaki put pčačem na animal planet .
Pozdrav ,svima prijateljski .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 8:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Nisam lekar, i ne znam mnogo o navedenim bolestima, osim knjiski.
Kao devojka, pa kasnije trudnica, sam imala i psa i macku; oboje su poziveli i kad se dete rodilo. Moje dete se negde do pete-seste godine mnogo druzilo sa mackom, psom, kokosima, kozom i jaricima, kunicima, ribicama, papagajima....zdravije dete u zivotu nisam videla.
Moja zaova (ginekolog) je bila trudnica i rodila i prvo i drugo dete sa lesijem u stanu (IV sprat). To su danas deca od 12 i 16 godina, takodje nikom nista ne fali.

No, da ne smaram sa primerima: uverena sam da realna opasnost postoji, ne bi ljudi pisali, ali mislim, kao i svi ostali, da sve mnogo zavisi od toga kako se zivotinja drzi, kako se sa njom ponasa, i sve tome slicno. I apsolutno podrzavam posedovanje kucnih ljubimaca uz decu, ne bi covek verovao cemu ih sve nauce :).

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 12:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:30 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
Neko je pitao da li znate osobu koja je zarazena od psa ili macke. Ja, licno, nemam kucnog ljubimca, jer sam dete sa sela i ne treba nista vise da kazem. Kao sto rece miminamama, rasla sam uz pse, macke, ovce, koze, jarice, telice, prasice, pilice, itd, iako moji roditelji nisu imali veci deo menazerije. Znam par osoba koje su imale problema zbog dlake psa ili macke. Moja najbolja prijateljica je slepa na levo oko, a na drugo delimicno. Njena majka - trudnica (pre 30 i kusur godina) je dobila toksoplazmozu, koja je ostetila plod. Ljubitelji kucnih ljubimaca, znate kako se toksoplazmoza dobija i prenosi. Jos prijateljica smatra i da je dobro prosla, to je najmanje sto je moglo da joj se desi. Dalje, koleginica sa faksa je imala macu, kucnog ljubimca. Dlaka macke je izazvala bas one gorepomenute komplikacije na zelucu, i devojka je operisana, dakle, sekli su je po stomaku. Dalje, devojka koja je imala macu, a kojoj sam ja drzala casove iz matisa, je dobila alergiju na macju dlaku, mada tvrdim da nisam videla osobu koja je drzala kucnog ljubimca urednijeg i cistijeg od nje. Lekar je rekao da je jedini lek - odstraniti macku iz stana. I na kraju, moja braticina ima godinu i po. Ima strasne fleke po licu i telu, koje prelaze u rane, jer njen otac, moj brat, ima pse, kojih ne zeli da se odrekne. Iako on takodje vodi racuna o njima, svaki kontakt male Tijane sa psima i mackom se zavrsi pogorsanjem njenog stanja. To ne govorim ja, to je rekao lekar.
Eto, to su primeri za koje JA znam. Sad bih htela da dodam par recenica o drzanju psa i macke u stanu. Koliko je humano drzati zivotinju u zatvorenom prostoru, u 30 kvadrata, ili vise, nije bitno, zivotinju koja je rodjena da trci i juri, da ispituje okolinu? Vlasnici rade, kao i svi sto radimo, i izvedu zivotinju jednom ili dva puta dnevno u setnju, a jadni pas juri kao da nikad u zivotu nije trcao. Svaka cast vama sto vodite racuna o svojim ljubimcima, ali koliko vas je? 1% od ukupnog broja ponosnih vlasnika kucnih ljubimaca? I jos jedna stvar, koje se zgrazavam, a koja mi se redovno desava, i koju je majja napomenula: izadjem u setnju sa dvogodisnjom cerkom, ona se igra u pesku, koji mackama sluzi kao WC, i trcka po travi, i redovno ugazi u govance koje ponosni vlasnik psa ostavi za sobom. Nikada dosad nije ugazila u ljudski izmet, iako je vec jedan clan foruma napomenuo da bar jednom dnevno vidi ljude koji to rade po parkinzima, uz prodavnice, itd. O zapisavanju ne govorim, pa to je normalno da psi tako obelezavaju teritoriju. Ali, dragi nasi vlasnici pasa, zasto se ne ugledate na moju komsinicu, koja sa sobom nosi plasticnu kesu i metlicu, pa posle izvrsene nuzde svog ljubimca, koga svi u zgradi obozavamo, pokupi izmet svog psa? Ako zaista toliko volite svoje ljubimce, taj posao ne bi trebao da vam se gadi. Kako biste vi reagovali da vidite moju cerkicu kako cucne da kaki iza nekog drveta? Verujem da biste mi opsovali sve s nebesa, mada ja nikad nisam dosla u tu situaciju, jer ona jos nosi pelene. Ali cu sigurno nositi papir i kesu sa sobom, pa pokupiti njenu kaku i baciti je tamo gde joj je mesto, da se ne desi da vas ljubimac dodje i onjusi njen izmet, a vi ga klepite iz sve snage po njusci i dreknete: "Ne to! Fuj! Kaka! Sta sam ti rekla (rekao)!" To cesto vidjam na savskom keju.
Dalje, postovani vlasnici pasa, ne bi bilo lose da malo postujete i zakon, pa da vasem ljubimcu stavite i korpu na njuskicu, da se ne desi slucaj kao mojoj kumi, kad je jedan pas iznenada gurnuo njusku u decja kolica i olizao usnulo dete, koje je, pa, mozete misliti, pohisterisalo od straha. Na ljutito pitanje moje TRUDNE kume zasto ne drzi psa na povocu, dobila je odgovor: "Pi..a ti materina, sta uspavljujes dete na keju!"????? :roll: Nebrojeno puta mi se desilo da se pas zatrci prema mom detetu, a ja je podignem uvis, jer se dete uplasi od tih naglih kretnji i interesovanja psa za lizanje njenog lica, a vlasnica (vlasnik) samo kaze: "Ma ne boj se, nece ti nista!" Mozda nece vama nista, ali i dete ima nepredvidljive kretnje, kojih vas pas moze da se uplasi, pa da je ujede. Ja jos nisam cula da je dete ujelo psa, pa smatram da ne treba da drzim dete na povocu. Opet, jednom prilikom, setam ja dete po keju, i objasnjavam joj prirodu, prolece i zivotinje, recima: "Vidi, sine, onu kucu, kako se seta sa tetom...", kad teta dreknu na mene i dete koje je tada imalo godinu i po dana: "Sta gledas, pi..a ti materina, i ti, (obracajuci se mom detetu) j.bi se, j..i se, j..i se!!!" Ja sam ostala otvorenih usta, u soku, a dete je pocelo da place, jer joj nije bilo jasno zasto se "teta" dere na nju? Zasto toj zeni pas ne dodje kao sedativ, nego iskaljuje svoje frustracije na nevinom detetu?
Da rezimiram, ja nista nemam protiv kucnih ljubimaca, jer ja zaista volim zivotinje, i upucujem svoje dete, koje obozava kozu i jarice, i sve sto se mrda, na zivotinje i na humano ponasanje prema njima, jer zivotinje su plemenitije od ljudi. Dragi vlasnici, vasi ljubimci su plemenitiji od vas, i vasi ljubimci ne znaju da ne treba da vrse nuzdu na ulici, da lizu decu po licu, i da nije svaki nagli pokret povod za ujedanje. Ali VI to treba da znate i da preduzmete sve moguce mere kako biste zastitili ne samo svog ljubimca, nego i njegovu okolinu, jer niste vi i vas ljubimac jedini koji se setaju. Napravite neki kompromis: ako je pas na povocu, ne mora da nosi korpu. Ako trci po livadi, stavite mu korpu. I nosite pribor za uklanjanje pseceg i macjeg izmeta, to ne treba da vam bude ispod casti. Jer, kako se ponasam u kuci, tako se ponasam i na ulici. Ako vam ljubimac ne vrsi nuzdu po stanu na svakom mogucem mestu, ne dozvolite ni da to radi po ulici. Ako su drugi nekulturni, pa pljuju, bacaju smece i vrse nuzdu gde stignu, ne morate to da budete vi. Dragi Ka1, plemeniti ljudi vole zivotinje, ali vole i LJUDE. Nisu iskljucivi. Ja volim zivotinje, u smislu da nikada nisam pomislila na to da ih mucim, ugnjetavam, volim da se igram sa njima, da ih mazim, ali i dalje mislim da psima i mackama nije mesto u stanu, u tom kavezu, isti mu je djavo da li je to pas ili riba u akvarijumu, vec na selu, u prostoru i sirini. I licno mislim da ljudi koji drze ljubimce u stanu u stvari ne vode racuna o zelji svojih ljubimaca, vec zadovoljavaju svoje licne potrebe. NJIMA treba pas, a ne ONI PSU. VAMA je bitno da vas pas doceka kad dodjete odnekud, a ne pitate se kako je psu ili macki. To je moje misljenje na koje imam pravo, kao i vi na vase, tvrdio ti ili ne da li sam plemenita ili nisam, samo imajte u vidu da ako nekad naletite na moje dete ili mene, nece nadrljati vas ljubimac (cuj, dali psu smrtonosnu injekciju, jer je ujeo dete! Treba ubiti gazdu!), nego VI, jer ste VI odgovorni za vase ljubimce. Hvala svima koji budu imali strpljenja da procitaju ovaj opsiran tekst.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 3:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja se ne bih složila sa Guci....za mnoooge stvari.
Prvo svaki pas je sretniji kad ima vlasnika koji brine o njemu i zna da će uvek imati hrane ,vode i toplote ,pa makar i u stanu od 50m2 ,ja to vidim po lutalicama ,kad god sam neku nahranila uvek je pošla zamnom i tražila pažnju ,poznavaoci životinja pa i ostali znaju da su te životinje kodirane da imaju gospodara (opet u pozitivnom smislu).

Samo na selu pas služi da čuva kuću,naravno da nikad ne zgazi u istu,jer je to juuu prljavo,a to što ''domaćin ''ide po štali pa takvim rukama pipa sve ....to je čisto :o ,da mu se baci namočen ''hlebac'' i to je po meni zločin,i takva su razmišljanja tih ljudi -pas nije za kuću????????? Taj ko nema mogućnosti ,pa valjda neće ni uzeti,a ako uzme to je onda mučitelj i ne pričam o njima.

Ja imam dva to sam već rekla ,ali naravno da imam uslova stan od 90m2 i ogromno dvorište na tri nivoa....Pa tako da neću da pričam da li IMAM USLOVA .

Drugo naravno da boleština ima SVUDA ,pa koga moja drugarica da okrivi što joj je dete slepo (na jedno oko rodjeno ) zahvaljujući bolesti koju joj je preneo sada već bivši muž. Bio je oblik kondiloma ,pa i to je zarazna bolest pa????? :o

Treće :ja sam veliki protivnik i to rekoh da se izmet ostavlja svuda ,ali to se za kućne ljubimce KAŽNJAVA i DONOSE ZAKONI , a šta sa stokom od ljudi koja to ISTO radi već sam rekla gde i kako BEZ SKRIVANJA .Oni su kao nekulturni i puj pike nema kazne ,nema opomene ,nema ništa samo ćemo okrenuti glavu....E izvinite ja se sa tim ne slažem.

Četvrto:korpe ili povodci.Znate šta ,kod mene u kraju sam vidjala LUDAKE koji kad vide štene iz čista mira šutnu ga jer zaboga ,to je džukela.Pa ja navijam da takvog ne ujede ,nego pojede pas. Pričamo o mučenju pasa....Pa šta je korpa? Ja mom psu NIKAD neću to staviti ,a kad se prilazi psu pita se da li sme da se pomazi isti.Povodac ,ljudi koji ih puštaju ne verujem da bi ''opasne ''pse puštali jer za to se ODGOVARA pri napadu,pa ne verujem baš da bi neko dozvolio da odgovara zbog takve stvari(po zakonu -a upućena sam dobro- je kazna zatvora do nekoliko meseci pa i godina u zavisnosti od posledica)

A kao što kažu dete koje uzrasta uz ljubimca ima mnogo bolji karakter i imunitet,naučno dokazano.

A SLAŽEM se da za sve nije kriv pas već vlasnik.Pa odakle ovoliko lutalica -naravno zbog sebičnih ljudi-kojima grešnici dosade i onda marš na ulicu.

Žao mi je zbog opširnosti ali kao što bih branila nemoćno dete, tako isto branim i životinju koja je nevina u svakom slučaju. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 5:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:30 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
Slazemo se nas dve, Minjab, u mnogim stavkama. Slazemo se, veruj. I na selu ljudi umeju da vode racuna o svojim ljubimcima, koji imaju svoju kucicu, i trce po dvoristu, iako vecina ljudi danas nema stalu. Ja je nisam imala, ali sam imala pse, i nisu jeli "hlebac", vec ono sto i ja. Naravno, to je bilo dok sam zivela na selu, a onda sam dosla u ovaj ogroman grad... I naravno, lutalica na svakom koraku, zahvaljujuci takvoj bagri, koju si vec opisala u pretposlednjem pasusu. Slazem se i za bolesti, za mnoge bolesti nisu krive zivotinje. Jedine primedbe se odnose na donosenje zakona za kucne ljubimce, cini mi se da to u nasem zakonu nije bas regulisano, a i ako jeste, ne primenjuje se. Bar ne ZAKON O NOSENJU KORPE. Ljudi koji dozvoljavaju svojim ljubimcima da unerede okolinu su, verovatno, deo onih ljudi koje vidjate da vrse nuzdu, jer, vrsio nuzdu vas pas, ili vi, na isto mu dodje. To je samo stvar vaspitanja i kulture. Nema pas nista sa tim, samo gazda, dakle, i za ljude i za zivotinje treba da se primenjuje zakon.
Dalje, nikad nisam prisla necijem psu, koga ne poznajem, da ga pomazim, ali mene i moje dete psi konstantno spopadaju na keju. Kako ja PSU da objasnim da se moje dete plasi njegovih izliva neznosti? Treba li da zatvorim dete u kucu, i da ga ne izvodim napolje, iako, kada je napolju, NE UZNEMIRAVA TUDJE PSE, ALI ONI UZNEMIRAVAJU NJU?
I sto se tice korpe, pa bas u ponedeljak dolazim kuci sa posla i cujem da je komsinica, koju sam pominjala, i koja je setala svog psica, u Urgentnom centru. Setala zena psa na povocu, ali je pritrcao drugi, mnogo veci pas bez povoca, i izujedao zenu i njeno kuce. Dok je stigao gazda... pa sta da vam kazem? Sta i on moze da kaze, osim, eto, cudi se, NJEGOV PAS OBICNO NIJE TAKAV? Da li ce gazda odgovarati, ne znam, ali steta je ucinjena, a kad se steta vec desi, kasno je. Sta vredi onom detetu iz NS, sto su psa ubili a gazdu kaznili, kad ce ona vecito nositi oziljak na licu i u dusi? Pas je ZIVOTINJA, i nema SVEST o tome da li je ispravno da nekoga ujede ili ne, ali tu svest treba da imaju vlasnici pasa, i da na vreme zastite okolinu i svog ljubimca. Da li coveka sa smanjenom uracunljivoscu treba pustati iz zdravstvene ustanove da ubija ljude po ulici? Zna se gde se takvi ljudi drze, a zna se i priroda psa, ma koliko se vlasnici trudili da ga "vaspitaju". Pas je, kao i takve osobe, NEPREDVIDLJIV.
Sto se tice sutiranja stenadi i macaka, znala sam i fizicki da nasrnem na takve osobe, o tome nema ni govora.
I poslednje, moje dete raste okruzeno ljubavlju, redovnim odlascima u selo i ZOO vrt, cestim kontaktima sa zivotinjama i konstantnom pricom da treba da se BRANI, ali ne i da NAPADA slabije. Nazalost, izgleda da se mnogo cesce branimo, nego sto bi trebalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 10:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ljudi moji, sta sve napisaste... znaci, ja stvarno nemam vremena da ovoliko diskutujem... a toliko toga bih rekao da ne znam odakle da krenem... ali, moram barem malo...

Prvo da odgovorim Minji... ovo za Animal Planet... sta gledas? Ja maltene ne propustan Wildlife SOS, Animal cops Houston, Animal Precinct, Houston ASPCA, Hi-tech vets... da li ti vidis sta je ono? Da li ti vidis sta je OVO (Srbija)? Da li shvatas da kom nivou razvoja je nase drustvo a na kom nivou britansko, americko i australijsko (jer se radnja ovih emisija dogadja u tri pomenute drzave)? Mi smo divljaci, kromanjonci. Ovde vlada kameno doba. Meni su te emisije savrsen etalon za to na kom se nivou razvoja nalazi nase drustvo. Ovde je normalno potamaniti pse... pobiti ih oko Arene... i po Adi... to je ovde normalno... ubijati ih u psecim kazamatima... a tamo ih lece najsavremenijim srtedstvima, u bolnicama vrhunskim... samo nemoj da mi neko spomene ljude u ovom momentu... jer ovo nema veze sa time... ovde se TACNO zna ZAKON - pod kojim uslovima zivotinja moze da ide na usvajanje, pod kojim uslovima ide na eutanaziju (vise puta sam se iznervirao jer su uspavali pse koji uopste nisu za to, ali takav je zakon), pod kojim uslovima se zivotinje oduzimaju od vlasnika... takodje, ono sto sam u tim emisijama video da ljudi rade zivotinjama to je apsolutno...... jezivo! Ali barem ima ko da brine o njima sa strane!

Prema tome, Guci, nemoj molim te da mi pricas o nekom zakonu u Srbiji... smesno je... kao prvo, Srbija nije pravna drzava... i smesno je i ocekivati da ce se doneti zakon o zivotinjama... cak i da se donese, ko bi ga postovao? U stvari, on vec postoji i naravno da se ne sprovodi. Ovo je zemlja divljaka. Pozivas se na zakon, zakon ovo, zakon ono... nema tu nikakvog zakona dok ljudi ne promene svoje navike... a to ce se desiti... NIKADA!

Minja... ja zaista nisam kikirez... :) Zasto imas predrasudu o ljudima sa interneta? :) Visok sam 188cm, imam 92-93kg i vezbao sam u teretani 10 godina. Veoma sam zadovoljan svojim izgledom. :) Jedino sto sam poceo da se gojim, ali dobro, to i ide sa godinama a i nemam vremena za treniranje.

Guci... ti malo pricas jedno pa onda sama sebe demantujes... svo vreme govoris da volis zivotinje... ali ja mislim da ih ne volis... jer govoris takvim tonom... osecam netrpeljivost prema psima u tvom govoru...

Za tvoje dete... psi prilaze detetu, kazes... po meni to nije nista strasno... cak i ako ga pas polize po licu... i ubedjen sam da se dete ne bi uplasilo... jer dete u godinama u kojima je tvoje je vrlo istrazivacki raspolozeno... sve bi da proba, da pipne... ne verujem da bi se dete uplasilo i istraumiralo kao sto ti kazes... OSIM ako ga ti ne ucis da treba da se plasi pasa! Malo dete ni ne zna sta je pas, ni ne zna sta bi moglo da mu se desi... prema tome, on ce krenuti prema psu a ne pas prema njemu... barem se tako meni desava kada setam psa... Jedino, kazem, ako si mu ti utuvila u glavu neke stvari! Siguran sam u to!

Govoris ovde vise o ljudima i gazdama nego o psima... ovde je rec o zivotinjama... ljudi ima raznih, a psi su onakvi kakvi ih gazde naprave...

I tvoja prica da pas nije za stan... to je klasicna prica jedne BABE... ne kazem da si ti baba, samo je takvo razmisljanje po meni BAB(P?)SKO... :) Niste zadovoljni lutalicama... a niste zadovoljni ni kada ih drzimo u stanu... pa sta da radimo sa njima? Da ih odvedemo na selo? Seoski psi su za selo, gradski su za grad. Ja bih bas ostavio lutalice da setaju gradom... nije ovo planeta ljudi... ljudi gde god zgaze samo uniste biljni i zivotinjski svet... lutalice nikome ne smetaju... i ne napadaju nikada bez razloga! Kako mene NIKADA pas nije napao a non stop sam u kontaktu sa njima? Gde bi moj pas bio da ga nisam uzeo? Na ulici, verovatno sada ne bi ni bio ziv... i to, kao, oni moraju da trce, kao prostranstvo i te price... daj bre... moj pas je presrecan sa mnom... ja to vidim... ne smeta njemu uopste sto zivi u stanu... zivi sto se kaze ko bubreg u loju... spava na krevetu... jede sta hoce... kao lose mu je? Kao lepse je psima na ulici koji imaju "prostranstvo" ?

Sto se tice pseceg izmeta, delimicno se slazem sa tobom... moj pas ne kaki na ulici ali mu se desi po nekad', priznajem... ali on je mali pa to i nije tako strasno... :D i ja ne nosim nista da to ocistim... moja majka nosi kada ga seta... cak i kada ugazim u psecu kaku , ja se ne ljutim... zato sto oni imaju pravo na ovaj grad i na ovu planetu ISTO kao i mi... gde da kake? Da idu u toalet i da vuku vodu?

Takodje, moj pas je APSOLUTNO BEZOPASAN. Ja ga poznajem u dusu, 100%. Tako da nema razloga za nekim specijalnim merama obezbedjenja. On je mali, brnjice se i ne prave za tu velicinu. Ja ga pazim kao oci u glavi jer je prgav (a kukavica, macka bi ga pokidala) i stalno mi pravi probleme sa drugim psima.

Sto se pitbulova tice, oni su zaista posebna rasa. Kada govorim o psima maltene i da ne mislim na njih. Oni zaista nisu kucni psi, u stvari ne znam ni za sta jesu. Nisam siguran da li od njih moze da se napravi miroljubiv pas. Jer, oni imaju genetiku takvu i samo im nesto kvrcne u glavi i cao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 10:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Bravo Ka1 ,ja stvarno neću više na ovu temu jer ti čoveka koji ne voli psa NE MOŽEŠ ubeditida ga voli,to je tako i na žalost cele planete eto gde idemo

Što se tiče animal planet za par emisija nemam ''želudac ''da gledam jer se rasplačem ,pa se loše osećam ceo dan mislim na tu scenu koju sam videla (suprugu sam jednom to rekla on se prekrstio) ali mene stvarno to mnogo zaboli .Sva sreća pa nam prikazuju KAKO SE SPAŠAVAJU I LEČE ti mučenici.....E to je svet -u pravu si 100%.

Znaš kad će to sa ovakvim mentalitetom da bude ovde -MA NIKAD ,NIKAD-

Ma za sve što si gore naveo ,da te ne citiram, za sve si skroz u pravu.

P.S.
Prijateljski savet, pazi sa teretanom, moj suprug je isto teretana-vaterpolo, ali bre ne valja preterivati,stvarno dolazi do katastrofalnih posledica.Sitne vežbice kući i super i za zdravlje i za izgled. :wink:
Baš ima veze sa životinjama..... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Mozda nema veze sa zivotinjama ali ima sa zdravljem. Tvoj savet je kasno stigao jer sam od teretane sav sjeban, da izvines, i izubijan. Vise imam negativnih posledica nego pozitivnih. U stvari, kada se sad' pogledam, pozitivnih ni nemam. :lol: Sve me boli, svi zglobovi su mi sjebani, imao sam jako tesku povredu ramena itd. Nakon nje sam pokusavao da idem u teretanu ali to nije to. Poslednji put je to bilo pre 2-3 nedelje kada je neka sasvim druga stvar pocela da me boli u ramenu. E onda sam popizdeo i najverovatnije necu vise nikada ni ici u teretanu. Tvoj muz je sigurno zivotinja (kucni ljubimac :lol: ), ja obozavam plivanje i voleo bih da sam se bavio plivanjem umesto teretanom. Vaterpolom jos bolje, to je najbolji sport koji postoji. Steta sto u Beogradu ne postoji bazen gde moze normalno da se pliva.

Sto se zivotinja tice, slozili smo se i nadam se da nam ovo nece biti poslednji put! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 24, 2006 12:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Vi samo volite pse....necu.......ma salim se i ja ih volim(kao sve zivotinje)ali kada mi pojure macu....a maca zamahne sapom...... :D :D :D :D
http://simovina.fotopic.net/c946694.html

ovo za dokone.....
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 24, 2006 12:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Citiraj:
Sto se zivotinja tice, slozili smo se i nadam se da nam ovo nece biti poslednji put!


Naravno,ja ne volim da sam sa nekim na ratnoj nozi,pa i nismo ovde zbog toga. :lol:
Sve mi je poznato za teretanu, ali mi je žao što si i ti iskusio isto.

Tunks...... :cry: ......daj neku sličicu kuca :cry: ......volim ja i mace ,ali kuce u vernije (priznaj) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 24, 2006 2:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Upoznajte PECU !

Slika

Slika

Nema sta da se priznaje to za macke, to je cinjenica! Ali zaista! Macke su takve zivotinje! Babina macka maltene nikada nije u kuci, po ceo dan je napolju, dodje da zdere i istog momenta trazi da ponovo izadje! :lol:

I nisam ti jos rekao ono za ljubav prema zivotinjama sto si rekla. Tacno je. Tacno je da onoga ko ne voli zivotinje ne mozes ubediti. To je nesto sto se "vuce" bukvalno iz detinjstva, i to se posle ne moze ispraviti. Onako kako su te naucili u detinjstvu, bice tako celoga zivota!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 24, 2006 11:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:30 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
"Prema tome, Guci, nemoj molim te da mi pricas o nekom zakonu u Srbiji... smesno je... kao prvo, Srbija nije pravna drzava... i smesno je i ocekivati da ce se doneti zakon o zivotinjama... cak i da se donese, ko bi ga postovao? U stvari, on vec postoji i naravno da se ne sprovodi. Ovo je zemlja divljaka. Pozivas se na zakon, zakon ovo, zakon ono... nema tu nikakvog zakona dok ljudi ne promene svoje navike... a to ce se desiti... NIKADA! "
Pa o tome ti upravo i pricam, Ka1. Mi nismo pravna drzava, i dzaba zakon, kad ga LJUDI ne postuju. Kod nas skoro da i nema ljudi... :cry: I sve je to lepo sto si rekao, o Britaniji i Evropi, o zapadu, ali UPRAVO TAMO se primenjuje sve ono sto sam napisala! Pa, ljudi, u Britaniji imate PARK SAMO ZA PSE, pa oni trce po njemu, druze se sa drugima, itd. Zasto to ne mogu da urade kod nas, pa i vuk sit, i koze na broju? Tamo ljudi obavezno nose pribor za ciscenje pseceg izmeta, dakle, mi ne mozemo da se poredimo sa njima. I ja trazim PRAVO i za kucne ljubimce, i jedva cekam da moje dete poraste toliko da samo kaze sta bi zelelo da ima kao kucnog ljubimca... Ali ako bude zelela psa (macke nesto ne volim, mada definitivno nisam za to da ih muce i ubijaju...), moracu da je "sutnem" u selo, sa sve kucetom, jer JA nemam vremena da vodim racuna o njenom ljubimcu.
:D
A sad, zamisli mene, riba ide na poslovni sastanak (ne bilo kakav, izvini, jer sam direktor u vrlo ozbiljnoj firmi, i klijenti su nam uglaavnom renomirane firme), dakle, izadje riba iz auta i ugazi u govance, ma koje velicine ono bilo. E u tom trenutku bih i :cry: i vlasnika bih :evil: , a ionako uvek zurim. Svaka cast tvojoj mami (ne i tebi, ti nemas tu naviku), i ja licno smatram da treba da postoje odredjena pravila za vlasnike, a jedna od tih su i nosenje pribora za ciscenje i obavezna korpa za "velike" pse. O malim psicima, kakvo, cini mi se, ti imas, uopste i ne govorim ovde, moje dete se takvih psica ne plasi mnogo (?). Vidis, kad postanes roditelj, plasis se i one liske sa grane da ne padne na nju, a kamoli pasa na ulici. Izvini, ali ono cemu ja ucim moje dete jeste tipican oprez, i, kao sto je Minjab rekla, moje dete NIKAD ne prilazi tudjem psu, ne zato sto ona nece, vec zato sto joj ja ne dozvoljavam, SVE DOK VLASNIK to ne dozvoli. Naime, postujem pravo vlasnika da neometan seta psa (valjda je to izraz neke kulture, a ne, kao sto ti kazes za mene, moje MRZNJE prema psima), bez da mu svakakvi klinci iskacu pred psa i traumiraju jadnu zivotinju. Ali isto tako ne volim da pas visine jednog teleta, kome sline cure niz bradu, dokaska do mog deteta U BILO KAKVOJ NAMERI. Kad sam govorila o psima koji nas spopadaju na keju, u pitanju su obicno ROTVAJLERI nekih nabildovanih momaka, naravno bez povoca i korpe, DALMATINCI neozbiljnih i neodgovornih tinejdzera (ali nisu svi takvi), i RETRIVERI. I zamisli sad ti da tebi pridje neka zivotinja, TVOJE VISINE (na primer, nilski konj), a ti bi kao stajao mirno i pustio da te lize po licu? Normalno je da se dete plasi, pa kad postanes roditelj, poznavaces decju psihologiju bar toliko da znas da se dete u uzrastu u kom je moje (skoro dve godine) pocinje da plasi ponekad i sopstvene senke (iako je JA ne plasim time, kako ti rece). Plasi se svega novog i NEPOZNATOG. Ona se ne plasi komsinicinog psa, jer ga POZNAJE, ali joj za sve novo treba VREMENA, a ne da pas iskoci pred nju dahcuci i pokusavajuci da je lize. Ne verujem ni da bi tebi bilo prijatno da neciji rot trci prema tebi, a kamoli prema tvom detetu! Izvini, ali roditelj koji pusti da nepoznati pas njuska njegovo dete, po meni je neodgovoran.
Mislim da smo se svi slozili i usaglasili, jer primecujem da cesto pricamo o razlicitim stvarima, jer MALI i VELIKI pas nisu isto. Kad pomenu svoje dimenzije, prvo sto sam pomislila jeste, evo jos jednog nabildovanog, koji seta "zverku", na pamet mi nije palo da imas malo kucence. Ja pozdravljam svacije PRAVO da ima kucnog ljubimca, O KOME VODI RACUNA, I CIJU HIGIJENU ODRZAVA, I KOJI NE UGROZAVA OKOLINU. Ko nije sposoban da ispuni te uslove, po meni, ne treba ni da ima ljubimce. I da nije takvih, neodgovornih, ne bi bilo ni jadnih lutalica... Ne govorim o njima sa mrznjom, vec iz SAZALJENJA, mislis da se meni ne okrene zeludac kad mu vidim one molecive oci, kako odano gledaju u mene? Nisam jednom pustila psa u zgradu, da prespava na malo toplijem mestu, krisom, da komsije ne vide. Vidite, ja znam da ja NISAM sposobna, zbog silnih obaveza i urodjene lenjosti, da vodim racuna o jednom psu, i ZATO GA I NE DRZIM. Sta, je l' treba da napravim jos jednu lutalicu, ili da ga izgladnjujem, jer ne stizem sa posla? I jos nesto, pozdravljam sve promene koje uticu na bolji zivot pasa u ovoj usranoj zemlji, kao sto su oni hoteli, a, po meni, bolje bi bilo napraviti AZIL za pse lutalice, i udariti porez (sta bi bilo po desetak dinara po osobi?), umesto sto se psi uspavljuju. Ako niste primetili, ja ne kritikujem pse, nego LJUDE. Pa valjda necemo sad svi da vrsimo nuzdu po ulici, pa neka bude sve puno g...na. Nece pas da vuce vodu, nego ce GAZDA to da pokupi. Nemoj mi reci, Ka1, da tvoj pas kaki po svim mogucim mestima u stanu? Na tvom krevetu, stolici...? Verujem da si ga "vaspitavao", ukljucujuci tu i udarce, GDE se nuzda vrsi. Nece ici na WC i vuci vodu, ali valjda ima predvidjeno mesto za nuzdu?
Pozdrav svima, i nemojte pogresno da me shvatite. Ne mrzim pse, mrzim neodgovorne gazde. I Animal planet ne gledam, prvo, sto uopste ne gledam TV, jer nemam vremena, a drugo, ne mogu da uticem na mnoge stvari (poput politike, pa i odnosa prema zivotinjama), a dodatni stres mi zaista nije potreban.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 24, 2006 11:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
joj, Peca :heart: :heart:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: