Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Krvna slika
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 3:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 21, 2014 9:24 pm
Postovi: 68
Pozdrav,pisao sam vec ranije da imam problema sa subfebrilnom temperaturom 7 meseci unazad.Svi rezultati osim leukocita koji su uvek bili na gornjoj granici su bili u redu i granulocita koji su bili snizeni.Za tih 7 meseci vadio sam krv bukvalno 20 puta crp mi je uvek bio izmedju 1 i 2,sedimentacija 2.Posle 7 meseci odlucili su da mi vade krajnike.20 juna pre operacije komplet krvna slika je bila u redu leukociti 8 crp 1.5 se 2... 24. su mi izvadili krajnike,doktor koji je operisao kaze da su bili ogromni i da su bili za vadjenje odavno,da sam dosta krvario i morali su da me zasivaju.Izasao sam iz bolnice prosle nedelje u ponedeljak,imao sam kontrolu u cetvrtak i doktor je rekao da je sve u redu sa grlom,u petak mi je doktorka na infektivnoj vadila i danas sam pokupio rezultate /crp 5.6 gvozdje 9 i sedimentacija 12/ ostalo sve u normali.Da li je ovo normalna pojava za operaciju da dodje do ovakvih promena u krvnoj slici? Da napomenem da sam od operacije do petka dobijao palitrex 2x po 500 kao preventivu od infekcija zbog operacije.2 dana nakon operacije sam dobio temperaturu i sad ponovo imam tu oko 37.2 37.3 max do 37.5... U sredu ce biti 2 nedelje od kad sam operisan pa me zanima da li je sve ovo normalno?Dr na infektivnoj kaze da je krvna slika u redu i u izvestaju je napisala da je sve u granicama normale a mene brine zato sto mi zadnjih 7 meseci crp nijednom nije presao 1.5 i sedimentacija nikad preko 2. Za gvozdje mi je jasno,operisao sam krajnike,dva dana nisam nista jeo posle samo sladoled i neke kasice,tek u subotu sam poceo da jedem normalno,tako da me pad gvozdja ne cudi i ne brine mada mi je gvozdje inace uvek oko 30.Grlo boli i dalje po malo ne nista strasno,problem je temperatura jer su upravo zbog nje crvenog grla i leukocita koji su setali po gornjoj granici krajnici i vadjeni,naravno i orl je klinickim pregledom odma rekao da vadim,kolko su bili za vadjenje govori da su mi sve zavrsili u roku od 15 dana,mislim na preglede i zakazivanje operacije.sad sam malo zabrinut zbog ove krvne slike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да треба да сачекаш бар још седам дана. Вађење крајника није компликована операција али јесте повелик атак на организам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 3:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 21, 2014 9:24 pm
Postovi: 68
Da ponovim onda sam krvnu sliku za 7 dana? Posto mi je na infektivnoj receno da sam u redu i da dodjem za 2-3 meseca na vadjenje krvi ako mi ne prestane temperatura jer sto se njih tice zdrav sam i ne treba da se istrazujem vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Sre Jul 08, 2015 9:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можеш ако имаш финансијских средстава. Ако не, онда можеш за две седмице или чак за месец дана.

Важно је да свакодневно идеш на ваздух бар пола сата и да пијеш довољно чисте воде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Sre Jul 22, 2015 1:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 21, 2014 9:24 pm
Postovi: 68
Ponovio sam krvnu sliku i svi parametri su se vratili u normalu.Gvozdje je i dalje malo nize nego sto je inace bilo 18,leukocitna formula je dobra leukociti su mi 7,Se 3,CRP 0.5<1
Doktorka me je naterala da bacim pare i na koksaki,ja sam debil sto sam uopste poslusao al ajde jer sam ga imao pre 2 godine a zadnjih 20 puta su mi titri u padu a IGG i IGM negativni.Al sta drugo u domu zdravlja mogu da kazu.IGG 16 ref<100 Igm je manji od <10 ref<50.Znaci jedino sto nije valjalo u krvnoj slici zadnjih 7 meseci tj leukociti i granulociti od operacije krajnika su normalni i ne idu vise gore.A temperatura i dalje stoji,37.1 do 37.4,imam problem sa suzenjem ociju i nekim cudnim osecajem kad disem na nos,kao da osecam neku vrelinu dok disem.Desava mi se da se usijam ceo,i osecam se nekako zapuseno.Pa ajmo opet ako neko ima ideju sta moze da bude nek predlaze,znaci temperatura traje 7 meseci,jedine dijagnoze hronicni tonzilitis i nazofaringitis.RTG pluca i sinusa u redu,Gastroskopija,Eho srca i abdomena,Ekg,brisevi vadjeni vise puta,virusologija,imunologija...Sve u redu je bilo u redu...Mislio sam da ce temperatura prestati posle vadjenja krajnika ali jok.Sa infektivne sam poslat kuci kao zdrav i receno mi je da se vratim za 3-4 meseca.Razlog za ovo mora da postoji,previse je iritirajuce ziveti ovako da ne kazem ne moguce.Pogotovo na ovim vrucinama mlatiti se sa ovim niskim temperaturama,konstantno sam preznojen i primoran da sedim kuci do uvece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Sre Jul 22, 2015 1:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 21, 2014 9:24 pm
Postovi: 68
Sad tek ne verujem sta mi se desava,jer ne mogu da verujem da nijedan parametar ne ukazuje na problem.Znaci pogotovo sad kad ni leukociti vise nisu povecani,sad ne moze ni da se prica o bakterijskoj ili virusnoj infekciji kad je komplet ks u redu.Mogu da razumem ranije tipa povecani leukociti ukazuju na nesto ali ne znamo sta je,pa je sumnja pala na krajnike koji jesu bili uvecani i za vadjenje tu nema dileme i tu je sve jasno kao dan.Bolje jedem,grlo me nije zabolelo nijednom od kad mi je rana zarasla a ranije mi se desavalo da bez boce propolisa i 5-6 ispiranja proviron jodom ne mogu da prezivim dan i umelo je grlo da me boli po par dana.Bolovi u misicima i zglobovima od kada sam izvadio krajnike su ja mislim realno bar 10 puta manji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Sre Jul 22, 2015 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако сам добро разумео сада је остао проблем мало повишене температуре и то жарење у носу? Да ли сам у праву?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Sre Jul 22, 2015 4:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 21, 2014 9:24 pm
Postovi: 68
U pravu si.Zarenje u nosu,neka zapusenost i vrele oci koje dosta suze.Nema sekreta,ne curi,samo krene temperatura u prepodnevnim casovima i ta neka zapusenost i zarenje.Usijam se ceo kao da imam 40+ temperaturu i to je to.Nema kaslja,nema niceg drugog.Javlja se i dalje blagi zamor i ponekad bolovi u zglobovima ako sam aktivniji u toku dana ali ni priblizno kao sto je bilo recimo pre 3-4 meseca.Alergija nije to sam proverio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 10:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како си проверио да није алергија? То баш личи на њу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 10:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 21, 2014 9:24 pm
Postovi: 68
Radio sam alergo test,i ja sam se nadao da je neka alergija :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 10:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Алерго тест и није потпуно поуздан. Постоји огроман број алергена.

Пробај ти следеће. Купи Кларитин и пиј га пет-шест дана. Ако ти помогне ето одговора. Ако не помогне узми Пресинг па исто пробај са њим. Састав је исти али ипак не делују исто.

Ово ће ти помоћи да тестираш респираторну алергију. Ако је нека друга врста алергије не знам шта да радиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 1:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 21, 2014 9:24 pm
Postovi: 68
Reci mi samo posto sam pio Aerius tablete i nisam imao nikakav boljitak,da li se lekovi koje si naveo razlikuju od Aeriusa?Ako nisu na istu foru,odoh odma do apoteke pa da probam i da vidim jel pomaze :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 1:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам га никада користио па не знам. Али нема везе ако су и потпуно исти. Имам искуство са идентичним лековима који не делују једнако на сваку особу (Кларитин и Пресинг). Свакако треба да пробаш.

Ако није алергија остаје гљивична инфекција носа, али се то баш не уклапа са повишеном телесном температуром, умором, врелим очима и боловима у зглобовима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 21, 2014 9:24 pm
Postovi: 68
Znaci i od alergije moze da se desi da zabole misici i zglobovi?To nisam znao,tj spomenula mi je jedna doktorka ORL sto me je pregledala zimus al sm uzeo zdravo za gotovo.Hvala druze,odoh do apoteke da kupim pa da probam.Mislio sam na prvu da nije gornja raspiratorna infekcija al ne uklapa se nista kad je sve cisto i ks i bris i rtg.Drugar ima problema sa alergijom znam da njemu suze oci uzasno,da zna da se zakaslje ili da teze dise ako je u zatvorenom sa puno dima i sl. Njemu npr Presing pomaze.Hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krvna slika
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 2:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може. Ја сам због амброзије имао утисак да ћу да добијем грип.

Е сад, ако ти помогне неки од та два препарата, онда ћеш да узмеш Полинол. То је нека врста хомеопатског лека и није шкодљив. Дејство му је много спорије али временом (за пар година) се алергија смањује што значи да делује на организам тако да више не буде алергичан.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 188 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: