Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KARCINOM BEŠIKE
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Poštovani,

ocu mi je cistoskopijom (nisam sigurna da li sam dobro napisala naziv pregleda - snimanje bešike kroz mokraćni kanal) postavljena dijagnoza malignog polipa.
Prve simptome je dobio pre tri dana. Urin mu je bio zamućen krvlju. Odmah je otišao kod dr na ultrazvučni pregled, gde mu je rečeno da ima polip na prednjem zidu mokraćne bešike. Urađen je detaljan pregled celog abdomena i nalaz je bio uredan. Ima samo blago uvećanu prostatu, srazmerno njegovim godinama. Inače krvni sudovi uz kičmu kao i žlezde su mirni, bez promena i procesa. Preporuka - hitno odstranjivanje.
Hospitalizovan je pre dva dana, i operacija je prvobitno bila zakazana za petak, ali pošto ima jak pušački bronhitis, odložena je za sledeću nedelju do kada će primati terapiju.
Juče mu je rađena cistoskopija i navodno je postavljena dijagnoza da se radi o malignom obliku.
Moje pitanje glasi, da li je dovoljna cistoskopija da bi se utvrdilo da li se radi o malignom ili benignom polipu, ili to može samo patološkim nalazom uzorka? Ako jeste, da li je prognoza kod ove vrste tumora povoljna ili ne i kakvu terapiju možemo da očekujemo kao predlog lekara?

Svesna sam da mnogo tražim, ali verujte mi da sam u zadnjih par godina iste situacije preživljavala sa meni jako bliskim ljudima, počev od supruga, pa na dalje, da nemam više snage čekati na neke odgovore dok sve prođe. Imam potrebu da saznam što više da bih se zajedno sa ocem izborila za izlečenje.

Unapred zahvalna, jedna duša na kraju snage


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: