Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:56 pm
Postovi: 8
greska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 10:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Nisam procitao sve postove pa me zanima da li Vi, koji imate kandidu u tezem obliku, da li imate simptome kao sto su osipi na kozi, perutanje koze, svrab i crvenilo u obliku pecata, i sl... postoji misljenje da ako neko pati od gljivica obicno ima neki vidan, ocigledan, simptom. Da li je to I Vas slucaj ili ima slucajeva gde niceg od toga slicnog uopste nema?

Zeleo bih pazljiviji odgovor koji razgranicuje pojavu osipa koji ne nastaje samom kandidizacijom na kozi vec zbog opalog imunioteta.


Pozdrav svima !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 5:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Nisam procitao sve postove pa me zanima da li Vi, koji imate kandidu u tezem obliku, da li imate simptome kao sto su osipi na kozi, perutanje koze, svrab i crvenilo u obliku pecata, i sl... postoji misljenje da ako neko pati od gljivica obicno ima neki vidan, ocigledan, simptom. Da li je to I Vas slucaj ili ima slucajeva gde niceg od toga slicnog uopste nema?

Zeleo bih pazljiviji odgovor koji razgranicuje pojavu osipa koji ne nastaje samom kandidizacijom na kozi vec zbog opalog imunioteta.


Pozdrav svima !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 5:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Kao i promene na jeziku- belicaste naslage koje su karakteristicne za kandidu, itd... Nesto sto ocigledno govori da je u pitanju kandida.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: KANDIDa
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 30, 2006 7:19 pm
Postovi: 9
pozdrav svima,
Boki,najznacajniji test koji je verodostojniji od bilo kojih lab. analiza je sledeci:
ujutru cim se probudis,u casu odstojale vode(najbolje ostavi preko noci,taman ce te podsetiti sta da radis) pljuni i sacekaj .Ukoliko se povrsinski sloj polako sintetise i spusta u belim tragovima prema dnu i tamo talozi,imas kandidu sigurno.Od toga da li je talog gust ili postoje samo tragovi kao i nakon koliko vremena se proces odvija (odmah - 15min) zavisi koji oblik je prisutan.
Problemi sa kozom su povezani sa kandidom i javljaju se nakon dugogodisnjeg oboljevanja.Naime gde god se ona pojavi,pa i u kozi (kao finalna destinacija krvotoka) ona narusava balans prijateljskih organizama.Verovao ili ne njenom akumulacijom u potkoznom tkivu dolazi do proterivanja svig prijateljskih grinja i mikroorganizama koji su zaduzeni za suzbijanje bakterija.Tada dolazi do upala i najcesce pojave bolesti koze ROSACEA ili ''demodex folliculorum'' (pogotovo ukoliko se boravi u blizini domacih zivotinja,pasa,macaka,itd...jer u njihovom krznu boravi jedna druga vrsta neprijateljskih grinja koja napada kozu ljudi).

Pitanje za Margitu:
zamolio bih te da mi dostavis MEJL adresu.
Pitanje za sve:
Da li neko ima iskustva u pripremi i primeni peciva sa sodom bikarbonom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 2:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
33 Hvala ti puno na preciznom odgovoru. Nemoj se ljutiti ali bih pitao jos nesto znacajno. Napisali ste u ovoj temi da do kandide dolazi obicno nakon oslabljivanja organizma usled stresa, drugog oboljenja itd... Ona, kao sto ste rekli, normalno postoji u crevima i dig. traktu.. Pretpostavimo da neko ima neku bolest i nalaz stolice mu pokaze da je dobio malo vise kandide u crevima. I on uzme baviti se sada samo svojom kandidom a bolest zanemari i prepise sve svoje simptome samo njoj. Hocu reci, mozda su mnogi ovi ljudi dugo tragali za necim sto bi mogao biti dijagnosticki dokaz da su uopste bolesni. I kad su otkrili da imaju kandidu koja se, normalno, namnozi usled icsrpljivanja od onoga sto nisu otkrili, mozda su pomislili da su pronasli dokaz i uzrok svog problema. I presli su na dijete i otkrili da ne mogu tako lako prevazici ni uz najpazljiviju dijetu, mozda bas zbog toga sto je organizam i dalje isto onako iscrpljen i nedorastao da se brani kao sto je i dotad bio, usled necega drugog sto jos nisu otkrili. Sad verovatno licim na one skepticne lekare koji sve poricu, a mnogo toga i ne znaju...

Ja takodje imam slicne simptome vec neko vreme, umor, nelagodnost i bolove u misicima, u stomaku i ledjima. Osecam neku konstantnu nadutost u stomaku, koja samo ponekad popusta, ali kad sam na istom ovom forumu pre nekoliko meseci pisao i spomenuo bas kandidu kao moguci uzrok ovoga, saletali su me sa raznim dijagnozama, sta vise pisali su mi kao da sam pao s kruske kad pominjem bilo kakvo gljivicno oboljenje.

Dakle, mogu otici da dam svoju stolicu, i otkriju mi kandidu, znaci li to da je ona uzrok a ne posledica problema..

Jos nesto, kako vi koji imate kandidu stojite sa zadahom i usta? Otkrio sam kod sebe da ujutru pre pranja zuba nije bas najbolje, a to je upravo pocelo kad i one prethodne tegobe o kojima sam pisao. Takodje mi se promenio i miris stolice i urina. Inace miris koze mi je isti kao i pre... Nemam vidnih znakova bolesti na sebi..

Hvala na kometarima i odgovorima

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
Isla na kontrolu jer me je zakacio bronhitis verovatno jer mi je oslabljen imunitet pa sam iskoristila priliku i svratila kod koznog lekara koji se bas dobro razume u kandidu.Sve sam joj ispricala ,moje tegobe, da imam u crevima a ona mi je rekla da se najverovatnije spustila iz pluca u creva jer ona moze da seta po organizmu.Rekla mi je da je NISTATIN-secerna vodica za kandidu sto znaci ljudi NEMOJTE TO DA PIJETE.Kazala mi je da je difulkan mnogo bolji jer daje bolje rezultete,medjutim i to je mac sa dve ostrice jer moze ostetiti jetru ako se dugo koristi.
Ja sam poslusala Margitu i pocela sam da drzim dijetu bez KVASCA,SECERA i MLEKA samo zeleno povrce kiselo voce semenke tikve i suncokreta su dobre za ciscenje creva,zatim koristim pirincano mleko sa kuvanom cikorijom koja mi je zamena za belu kafu,zatim koristim aloju ,propolis tablet iz aloje,alojin caj.U pocetku je bilo malo teze dok se ne naviknes,ali evo ima vec mesec dana kako se toga pridrzavam i vec mi je bole,nemam bolove u zeludcu,stomak mi bole vari,namam bolove u misicima kao pre.Tek sad sam ukljucila i probiotik jogurt,jedem samo hleb koji mesim sama od integralnog brasna,sa praskom za pecivo.Cekam do kraja februara pa cu dati na test koprokulturu za kandidu, zatim bris grla,nosa jezika i ispljuvka iz pluca,bris iz vagine bez obzira sto sam imala samo u stolici jer je veoma vazno da se uradi kompletna analiza na kadidu.Ne koristim lekove, samo probotik vitamine,imunoaktiv,propolis tablete i sto vise cajeva i tecnosti.Bila sam kod homeopate i on mi je dao neke prirodne lekove.Ako vas nesto zanima slobodno me pitajte u vezi ove teme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 11:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
evo i mene posle duzeg vremena... ljudi bez ikakvih taleta!!!!! ni nistatin ni diflukan !!!! Zdrava ishrana, setnja, fizicka aktivnost, aloja, koliko - toliko umanjen stres, eventualno(ne sumece!!!) vitamin C (pogotovo ako ste pusaci), limuna i narandze onoliko koliko smemo a to ste vec videli 3-4 nedeljno... meni su rezultati (hvala Bogu) vec drugi put negativni!!!! Prvi nalaz kad sam i otkrila da je imam bio je KANDIDA U OGROMNIM KOLICINAMA IZOLOVANA... nakon 3 meseca svega gore navedenog, plus akupunktura, nalazi su mi odlicni - NIJE IZOLOVANA KANDIDA. Da nam je svima tesko - jeste, ali morate istrajati. Ja sam cak uz sve ovo jela i DIET milku, s vremena na vreme i pokazalo se da ona ne utice eto na kandidu... tu i tamo (ali veoma retko) javi se po koji simptom - otok stomaka, i vrtoglavica ali znatno umanjeno ... pozdrav svima koji se bore protiv ove gljivice i samo napred ... i pozdrav Seski - drago mi je da ti ide pravljenje hleba :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 4:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
33 Onaj tvoj test sa casom vode-ispalo je onako kako si rekao. Dakle, pljuvacka u obliku zelatina pada na dno case posle nekoliko minuta. Ali radio sam bris jezika i na njemu nije nadjena candida.

ne znam sta da mislim, problemi su i dalje tu, da li da se povinujem dijeti?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 3:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Moze li neko ko je malo strucniji i iskusniji s lecenjem candide ( ili ko se isto lecio) da me uzme malo pod svoje na pp. Trebaju mi saveti kao i odgovori na razna pitanja u vezi sa tom dijetom...

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
sandla je napisao:
evo i mene posle duzeg vremena... ljudi bez ikakvih taleta!!!!! ni nistatin ni diflukan !!!! Zdrava ishrana, setnja, fizicka aktivnost, aloja, koliko - toliko umanjen stres, eventualno(ne sumece!!!) vitamin C (pogotovo ako ste pusaci), limuna i narandze onoliko koliko smemo a to ste vec videli 3-4 nedeljno... meni su rezultati (hvala Bogu) vec drugi put negativni!!!!


Bravo sandla! Baš mi je drago da si se izlečila. :D

Nisam duže vreme postovala jer sam imala neku drugu priču kojom sam se bavila. Interesantno je da sam upoznala još puno ljudi koji su iz različitih priča i koji su takođe muku mučili sa kandidom - i verujte, nijedan lekar ne ume da se nosi sa njom! Dakle, manite se lekova i dodatnog trovanja organizma, izbacite u potpunosti slatkiše a navalite na šoping na pijaci, i srediće se organizam sam od sebe. Trajaće neko vreme, ali vredi...

I pozabavite se obavezno imunitetom! Tačno je da je kandida jedan od sigurnih simptoma opalog imuniteta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 6:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
@ 33:

Sva testa i peciva koja spremaš sa sodom bikarbonom se spremaju na isti način kao i sa praškom za pecivo, sa tim da soda ima izrazito kiselkasto-slan ukus koji može da se oseti, pa nemoj da preteruješ sa njom! Kašičica na šolju-dve brašna :wink:

@svi:

Od izuzetne je važnosti da se ne bacite na slatkiše nakon dijete! Evo, ja posle kandide i dalje ne jedem slatkiše, mesim kući sa fruktozom i fantastično je! Još sam počela da eksperimentišem sa pirinčanim i heljdinim brašnom, pravim domaću bonžitu sa fruktozom itd. Samo nemojte preterivati...

Onima koji ne mogu bez šećera preporučujem domaći med (proverite da li je pouzdan, odnosno da ga slučajno ne mešaju sa šećerom kao što rade prevaranti iz industrije) i javorov sirup! To je prirodan šećerni sirup, sjajna stvar - jeste skuplji, pola litre košta oko 1200 dinara ali dugo traje... Ja ga koristim za palačinke, kaše, kačamak... Opet, uzimajte ga sa merom! Ne zaboravite da se kandida hrani šećerom, nekim vrstama manje nego saharozom i glukozom, ali šećer je ipak šećer.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
Razgovarala sam sa doktorom koji leci homeopatski i on mi je rekao da postoji i metoda biorezonance kojom se lece Bakterije,virusi,mikroorganizmi pa i gljivice.Ja planiram da odem u BG kod te doktorke koja je inace Ruskinja i da probam da se izlecim tom metodom.Ona namesti svoj aparat za kandidu tj.neku odredjenu frekvenciju i moze da unisti kandidu u organizmu.Dokle je otisla nauka u Rusiji prosto da ne verujes.Da li je neko od vas cuo za ovu metodu lecenja i ako jeste neka nesto kaze o njoj?Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sneska
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 4:46 pm
Postovi: 5
jel mozes mozda da ostavis telefon ili adresu te ruskinje kad ga budes imala? hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 11:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Zvuci sjajno! I ja sam cuo nesto o tojterapiji, na bazi frekvencija, itd.. Pisi nam kad budes prosla tu terapiju da i mi odemo tamo :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: