Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 06, 2006 8:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:25 pm
Postovi: 69
hvala na savetu,

pokušaću sa pirinčanim mlekom-makar da skuvamo sutlijaš,
ali neznam šta ću sa slatkim.on pije čajeve ili kad bi jeo sutlijaš ne želi to da jede ako nije bar malo slatko.

dobila sam recept da se 400 gr lista celera samelje sa 3 limuna (cela i oprana),pa se to stavi u 1 l vode koja jeveć provrila i pusti 1-2 ključa. To odstoji 12 h i procedi se i pije, to čisti kandidu
medjutim njemu je to jako ružno i neće da pije pokušavam bar da ubacim celer u supe i čorbe, limunada mu je suviše kisela jer nema šećera
ima puno zdrave hrane ali on je mali imnogo toga mu je ružno pa je teško nagovoriti ga da to jede i pije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 06, 2006 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Cao Margita opet ja!!!
Nasao sam nesto sto je preterano, Natural Block dijetski proizvod, zitarice sa kokosom. Sastav: fruktoza, ovsene pahuljice, kokos brasno, kukuruzne pahuljice, jezgro suncokreta, jecmenov slad,biljna mast, lecitin. Proizvod je namenjen za dijabeticare. Jel smem to da jedem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 07, 2006 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Da, to je super, to sam i ja grickala ;)

Generalno, smeš da jedeš sve sto ima ječmeni slad (maltex), ne preteruj sa fruktozom. Pošto je taj Natural Block jak, preporučujem jedan u nekoliko dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 11, 2006 1:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
ljudi ... pogotovo Margita HVALA VAM sto ste tu , ne znam d li ste svesni da pored fantasticnih objasnjenja o pametnoj i zdravoj ishrani sama podrska mnogo znaci ... kazu da dosta toga ide i iz psihe, tako da mi dajete mnogo mnogo samopouzdanja i snage da UBIJEM kandidu ... :D i bas mi je drago da VAS "poznajem" ... Ja vodim racuna o ishrani i stvarno kada se covek malo potrudi nadje te stari tj tu hranu koju smemo da jedemo, meni je jedino mali problem sto sam Iz Vrsca i mi bas nismo nesto snabdeveni ZDRAVOM HRANOM, no snasla sam se pa cu pojedine stvari naruciti iz Bg-a ... jos jednom hvala vam za sve ... naravno bicu ja jos tu .. cucemo se :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Drago mi je da sam mogla da pomognem. Biće ti sve bolje i bolje, daj sebi vremena.

U svakom slučaju čuvaj se i javi ako nešto treba :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 18, 2006 9:27 pm
Postovi: 16
Lokacija: NS
koliko nas samo ima sa ovim problemom...ja sam posle redovne kntrole koju radim jednom godisnje otkrila pre 2 dana da imam kandidu i posle svih procitanih vasih poruka koliko sve striktno sa njom mora nisam se nimalo obradovala..stavise pa to je menjanje celokupnog funkcionisanja i navika koje verujem nije lako resiti posle 20 i kusur godina...al kad se mora mora jel,? :-? aj pa zajedno smo jaci....pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 18, 2006 9:27 pm
Postovi: 16
Lokacija: NS
p.s. zaboravih da pitam da li mogu da se jedu ORbit bombone bes secera ili u one spadaju u grupu zabranjenih? Hvala onom ko je obavesten vise nego ja pa mi odgovori :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 22, 2006 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Vidiš... *češ, češ*

Ja inače ne jedem žvake tako da nisam ni bila u iskušenju. One jesu na bazi nekog zaslađivača... ne znam, nisam pametna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 23, 2006 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
evo i mene posle duzeg vremena, pevo da vam svima koji citate ovo pozelim SRECNE I USPESNE PREDSTOJECE BOZICNE I NOVOGODISNJE PRAZNIKE, uz nasu naravno ishranu ... Margita, ima jos par stvari da pitam, prosla sam ceo tretman akupunkture, i sad cu ovih dana da uzmem aloju i propolis ... pijem i inace Revitu, koja je kao od maticnog mleca... mislila sam da ce mi od nje biti lose, ali od nje mi je isto bolje.
danas sam kupila i pervivo pa cu i njega da koristim pise da je za imunitet i jos 100 stvari u organizmu ... kazi mi molim te od namaza sta seve mogu da konzumiram ... nekeko mi je vec dosta ovog mog hleba ... :cry: suvog sa jogurtom ... pa eto ako ista postoji. danas sam kupila lanene i ovsene ploce za grickanje mnogo dobra stvar :D , i pistaci grickam na poslu, a uzmem nekad i indijski orah ... pojedem jednom dnevno ili narandzu ili mandarinu ... i uzimam tabletice vitamina c, batalila sam oligovit i ostale " vitamine"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 23, 2006 8:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
i zaboravih da kazem ja koristim orbit i bombone i zvake ... :wink: od samog starta lecenja i da kucnem u drvo (kuc,kuc,kuc) vidim da ne smetaju .... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 25, 2006 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 18, 2006 9:27 pm
Postovi: 16
Lokacija: NS
hvala svima :D , srecna vam NG, sve najlepse i da se sto pre otarasimo ove nam poznate gljivice :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Sandla, imaš sve u ranijim porukama...

Želim svima srećne Novogodišnje praznike i dobro zdravlje u sledećoj godini!

:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Melem za kandidu
PostPoslato: Uto Jan 09, 2007 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2006 9:25 pm
Postovi: 2
1 litar caja od kantariona skuvati i procediti. Staviti caj da kljuca i dodati pcelinjeg voska 3x3. Kada se otopi vaditi sitne komadice (kao corn flex). Zvace se na prazan zeludac jedan komadic voska. Ova terapija se koristi 40 dana.
Ponoviti posle 40 dana odmora ako je potrebno.
Za vreme terapije koristiti kuvanu psenicu jer isteruje kandidu iz creva, a ne piti mleko i ne jesti slatkise.
Ovsene pahuljice sa jogurtom, pivski kvasac i jesti sto vise voca da bi ojacali imunitet i da bi mogao da se bori sa kandidom.
Budite strpljivi, sve ovo uradite i dace Bog ozdravljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 16, 2007 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 5:16 pm
Postovi: 1
Lokacija: beograd
Poz,

na osnovu jednog od linkova koje je priložila margita, sastavio sam ovaj spisak. Videćete da je brutalno radikalan a na njemu se nalaze i neke od namirnica koje je margita takođe spominjala u okviru svoje anti-candida dijete (npr. pistaći). Uostalom, pogledajte sami... (naravno, elementarno poznavanje englskog jezika je neophodno)

List of Foods to Avoid

1) Sugar
Refined sugar and mixtures containing refined sugar, including sucrose, dextrose, corn syrup, brown sugar, turbinado. Avoid artificial sweeteners.

2) Dairy Products
Milk, butter and other dairy products.

3) Wheat
Wheat and products containing wheat.

4) Gluten
All gluten-containing grains, including barley, rye, spelt and kamut. Some people are sensitive to gluten, a protein fragment in these grains.

5) Caffeine
Coffee, both regular and decaffeinated, black tea, and other drinks containing caffeine should be reduced. Green tea is a great substitute to regular coffee.

6) Other Foods to Avoid
Yeast
Alcohol
Food additives and preservatives
Chocolate
High-Fat Foods


Sugar -- It is best to eliminate all forms of refined sugar, as it feeds the yeast and encourages its growth. These foods include: white sugar, brown sugar, honey, maple syrup, corn syrup, maple sugar, molasses, date sugar, turbinado, raw sugar, demerrara, amisake, rice syrup, sorghum.

Read labels carefully. The hidden sugars to watch for include: sucrose, fructose, maltose, lactose, glycogen, glucose, mannitol, sorbitol, galactose, monosaccharides, polysaccharides.

Fruit -- Fruit contain natural sugars that support the growth of yeast. The following foods should be eliminated:
Frozen, canned, and dried fruit
All canned and frozen fruit juice
Oranges and orange juice
Melons, especially cantaloupe.
These fruit often contain mold.

Yeast -- Foods that contain yeast should be eliminated. These include: Baker's yeast, Brewer's yeast, Engevita, Torula, and any other nutritional yeast. Baked goods raised with yeast such as breads, rolls, crackers, bagels, pastries, and muffins should also be eliminated.
Foods Containing Gluten -- These include wheat, barley, and rye and includes products made with these ingredients such as wheat bread, rye bread, and pasta.

Vinegar -- Vinegar is made with a yeast culture. Foods that contain vinegar include: White vinegar, red wine vinegar, apple cider vinegar, balsamic vinegar, mayonnaise, commercial salad dressing, ketchup, Worcestershire sauce, steak sauce, BBQ sauce, shrimp sauce, soy sauce, mustard, pickles, pickled vegetables, green olives, relishes, horseradish, mincemeat, chili sauce.

Mushrooms -- Mushrooms are fungi. Eliminate all mushrooms.

Peanuts, Peanut Butter, and Pistachios -- Peanuts, peanut butter, and pistachios often have high mold contamination and should be eliminated.

Alcohol -- Alcoholic beverages provide sugar that feeds the yeast and stresses other organs such as the liver. Eliminate all forms of alcohol, including red wine, white wine, beer, whiskey, brandy, gin, scotch, any fermented liquor, vodka, rum, and all liqueurs.
Coffee, Black Tea, Cider, Root beer -- Coffee and black tea create an extra burden for the body's stress-coping mechanisms. Regular coffee, instant coffee, decaffeinated coffee, and all types of black tea (including "fruit flavored" black tea) should be eliminated.

Aged, Moldy and Processed Cheeses -- Roquefort and other aged, moldy or blue cheeses should be eliminated. Also eliminate processed cheese such as cheese slices, Velveeta, Cheese Whiz, cream cheese, cheese snacks, and Kraft dinner.

Processed, Dried, Smoked, and Pickled Meats -- These include products such as smoked salmon, pickled herring, sausages, bacon, hot dogs, pastrami, bologna, sandwich meats, salami, corned beef, pickled tongue, and kolbassa. These products are processed and many contain unhealthy nitrates and nitrites, so they are not recommended for use at any time.

Packaged, Processed, and Refined Foods -- Canned, bottled, packaged, boxed, and other processed foods usually contain yeast, refined sugar, refined flour, chemicals, preservatives, and coloring. They are not recommended at any time.

_________________
Informacije protiv dominacije
www.kontra-punkt.info


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 17, 2007 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
Ja isto imam probleme sa kandidom u crevima,jos od septembra.Mislila da cu dijetom,ali ne ovakvom,da se otarasim nje.Medjutim,meni je sve gore,posebno ujutru.Pretpostavljala sam da je uzrok kandida ali lecila sam se od viska kiseline,GERD-a.Zanime me kako napraviti hleb bez kvasca koji je pomenut na proslim stranicama,i da li smem da jedem tursiju,cveklu,kiseo kupus i da li smeme da zacinim salatu sircem?

Ja sam trazila dijetu protiv Kandide i nasla sam jedan veoma zanimljiv recept koji ce mozda nekom posluziti.Na ovoj adresi je:

http://www.candidadiet.com/recipes/roti.shtml

i evo slike>Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: