Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Nov 07, 2013 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 1:35 pm
Postovi: 21
Danas sam dobio rezultat i negativan je i IgM i IgG. :D :D :D Laknulo mi je, samo što to sa druge strane znači da nisam i dalje otkrio šta mi izaziva tegobe. Da li ima potrebe da proveravam sotolicu ili je ovo dovoljno? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Nov 07, 2013 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
sto se tice kandide to je to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Pet Feb 07, 2014 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 9:05 am
Postovi: 3
Samo da se nadovežem na N@tashino izlaganje. Mislim da se "Multilac" probiotik uzima jedna kapsula dnevno, a ne 3-4 kako je ona već napisala. Od probiotika dobar je i "ErceFlora Duo" (mislim da se piju po dve kapsule dnevno). što se tiče "Ivančić i sinovi" probiotika ja lično nemam baš neka pozitivna iskustva sa njima, da zanemarimo šta piše na kutiji koliko ima sojeva itd... jer to što piše - ne mora biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Feb 08, 2014 11:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
NSPacijent je napisao:
Samo da se nadovežem na N@tashino izlaganje. Mislim da se "Multilac" probiotik uzima jedna kapsula dnevno, a ne 3-4 kako je ona već napisala.
Možda tako piše u uputstvu. Ja sam obrazložila koje količine probiotičkih bakterija (raznovrsnost i broj) su potrebne da bi imali koristi od probiotika.

Pošto je prošlo neko vreme od tog mog izlaganja, imam i informaciju o efikasnosti Multilaca. Zadovoljna sam učinkom, po dozama koje sam već navela. Nisam zadovoljna cenom. Zato i dalje, ko može da nabavi, Bactoflor je najbolji izbor.
NSPacijent je napisao:
... da zanemarimo šta piše na kutiji koliko ima sojeva itd... jer to što piše - ne mora biti.
Baš tako. Tek iskustvo sa nekim preparatom, naročito kada znamo zašto ga koristimo i šta očekujemo, daje nam informaciju o njegovom kvalitetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Mar 11, 2014 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2014 10:12 pm
Postovi: 11
Ljudi ja imam problem sa varenjem vec 2 meseca i samo to. Jel moguce da to bude kandida? (na gastroskopiji nema nicega)I nek mi neko pomogne oko tih analiza, aqualab mi je ispred kuce maltene, oni rade test na parazite i kandidu valjda iz stolice, i u odeljku virusi postoji test iz krvi onaj igg igm iga ili kako se vec zove. Sta je bolje da radim od toga? Neki kazu da je potrebno vreme da dodje kandida do krvi, neki da test iz stolice nije pouzdan, mozda ja to imam i u ustima pa da se prenelo dole na creva i pravi problemu varenju. Koji test da uradim? Zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Apr 12, 2014 11:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2014 6:17 pm
Postovi: 2
Borim se protiv kandide vec dve godine. Postao sam osetljiv i na hranu koja je inače preporučena u anti-kandida dijeti. Pogledao sam stotine sajtova o lečenju ove opake infekcije. I mislim da sam našao neki tretman koji meni odgovara. Od svih stvari koje su mi odmah pomogle to je salata od lista maslačka. Skoro momentalno sam osetio olakšanje. Čak sam jeo i hleb sa belim brašnom posle te salate, i nisam osetio reakciju kao ranije. Posle sam našao na jednom sajtu http://www.mybestremedies.com/remedies/herbs/dandelion/ailments_/_situations_where_used.html da maslačak snižava šećer u krvi pa mi je zato pomogao.

_________________
Neka je sila sa vama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Ned Apr 13, 2014 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 10:59 pm
Postovi: 9
Pozdrav svima.Moj sin ima 13 godina.Pre 4.godine sam mu slucajno otkrila kandidu u stolici,od simptoma imao je proljev i svrab.Na svoju ruku sam odradila stolicu na sve preglede i nadjena je kandida.Pio je Nystatin,zatim Flukonazol i probiotik.Kupovala sam masu preparata za podizanje imuniteta,propolis,maticnu mlijec,bijeli luk.Radjeni su mu svi nalazi,sve je bilo uredno,a kandida non stop prisutna.Zakljucak je bio da je kod njega kolonizacija u gastrointestinalnom traktu,da ga pustim da se organizam sam bori i da ce proci u pubertetu.Svake godine sam kontrolisala stolicu,kandida je bila prisutna.Sada nakon 4.godine,otisla sam doktoru sa stavom da hocu da se rijesi problem.Stavila sam ga na dijetu,jako je tesko,strah me da ce krisom nesto uzeti.Od terapije koju je dr ukljucio pije Flukonazol 50 mg dve sedmice,a ja mu uz to jos dajem Linex 3x2,kapi divljeg origana,caj za kandidijazu-1l dnevno,bijeli luk svjez,a kad ide u skolu u perlama,zbog neugodnog mirisa iz usta.Tjeram ga da pije dosta vode.Krenuli smo u borbu,pa pisacu vam iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Apr 24, 2014 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 10:59 pm
Postovi: 9
Izbacili smo kandidu u stolici za 19 dana,u prethodnom postu ima napisano sta mi je dijete koristilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Maj 22, 2014 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 23, 2014 3:59 pm
Postovi: 6
Pozdrav

Imam kandidu u crevima i imam pitanje.

Posto ne smem da jedem NISTA slatko(ni prirodno ni vestacko)

Da li se smeju jesti slane stvari,cipsevi,hrana sta vec?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Maj 22, 2014 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 10:59 pm
Postovi: 9
Ne,dozvoljene su kokice,ali iskokane kod kuce,jer gotove sadrze secer,zatim sjemenke bundeve i suncokreta.Ne smije se ni smoki ,cips,kikiriki,pistacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Pon Jun 09, 2014 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2014 11:53 am
Postovi: 1
U testu krvi na Candidu, sta znaci IgM a sta IgG? jer mi je IgM u normali ali je IgG znacajno iznad normale, pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kandida u crevima-pitanja bez odgovora?
PostPoslato: Pet Okt 31, 2014 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2014 12:43 am
Postovi: 1
Volela bih da mi neko kaže kom doktoru da se obratim u vezi lečenja kandide u crevima????Osećam da se vrtim u krug i treba mi saradnja sa stručnim licima!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-pitanja bez odgovora?
PostPoslato: Sub Jan 24, 2015 6:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
milgaga je napisao:
Volela bih da mi neko kaže kom doktoru da se obratim u vezi lečenja kandide u crevima????Osećam da se vrtim u krug i treba mi saradnja sa stručnim licima!!!!

Да ли си нашла кога?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Ned Apr 05, 2015 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:07 am
Postovi: 3
Dragi moji, ja bih da vam se pohvalim kako sam resila problem kandide!
imala sam dosta dugo problema, zadnje 2 godine... Pila sam nistatin, glukonayol, linex, svakakve probiotike i razne preparate vezane za podizanje imuniteta, propolis, maticni mlec, srebrnu vodicu... isla kod raznih lekara, naravno svaki ima svoju preporuku i opet nista... dala sam brdo para za sve te preparate a posle toga i za laboratorije, analize, rezultate... na kraju sam na internetu pronasla probiotik Threelac, pravi ga japanska firma GHT ima ga i u Srbiji, i napravljen je striktno da unisti kandidu. Iz ocaja sam ga narucila da probam i to, kao sto sam i sve do sad probala :( Nisam verovala ali posle mesec i po dana kandida dijete i koriscenja ovog probiotika, kandida je prosto nestala!!! Jeste malo skuplji probiotik ali je extra delotvoran i posle toliko vremena i mucenja sam "progledala"... Kad sam otisla kod doktora i odnela rezultate nije mogao da veruje a i nikad nije ni cuo za taj Threelac, koji je posle i sam proucio i poceo da preporucuje pacijentima. Moj topli savet svima je da uzmu ovaj probiotik (dole sam ostavila link) i da ne zale para jer ova muka koju sam prosla nema cenu.
http://kirkmanlabs.com/Pages/88/Kirkman ... tributors/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Ned Apr 05, 2015 6:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам шта си пила али тешко да бих у уста ставио нешто овако као што пише да је главни састојак Трилака: Enterococcus faecalis. Многи пљују по тој бактерији као изазивачу великих проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: