Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Maj 31, 2012 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:32 pm
Postovi: 4
Ako nekog zanima ThreeLac moze da mi posalje poruku, ja sam ga koristio,jedna kutiju sam potrosio, ostala mi je jos jedna cela ne otvorena.Naruceno iz Amerike, protiv kandide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Jun 02, 2012 8:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Zanima me sta vam je jedino puzdano kao test na kandidijazu.Neko je napisao da mu je nalaz stolice uredan a kostatovana crevna kandidijaza.Na koji nacin mu je onda postavljena dijagnoza?
Radila sam nalaz stolice u Hexalabu i pise da ima u manjem broju i ne propisuju terapiju.Ne pise ni koliko kolona.Sta onda da s euradi?Prosle godine je bilo isto,popila sam kuptiju Nistatina,posle uradila kontrolu i nije bilo.Pre par meseci sam radila ponovo opet nije bilo a pre dve nedelje opet u malom broju.
Imam podrigivanje,krcanje creva,nadutost,nekad dijareju a kad popijem probiotik dobijem zatvor.
Ne drzim dijetu i volim slatko.Jedem dosta voca,povrca,pilece meso ,ribu....
Da promenim laboratoriju za pocetak pa onda ne znam sta?
Moj sin ima onu ispucalu kozu u uglu usana i kad maze Nistatinom to prestane a kad ne maze opet se pojavi.Nije radio bris usta jer nema bele naslage na jeziku.
Sta je najbolje i najsigurnije da se odradi?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Jun 30, 2012 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2012 10:40 am
Postovi: 4
Iz svega procitanog do sada, zakljucujem da niko nema simptome kao i ja..a to je koprivnjaca!! Mene samo zanima da li urtikariji, tj. koprivnjaci uzrok moze da bude crevna kandida..koja se, u mom slucaju razmnozila, i imam je u velikom broju,... a koprivnjaca mi otezava svakodnevno fuknkcionisanje.. i ne znam vise sta radim po tom pitanju.. lecim kandidu, i sve se nadam da ce koprivnjaca da prodje sama od sebe.. :D Dakle, molila bih za pomoc, komentar...ako iko ima slicno iskustvo!! Hvala unapred! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Sep 04, 2012 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 04, 2012 2:58 pm
Postovi: 1
Ljudi nemojte da kukate i ocajavate nego kupite ulje divljeg origana od firme "probotanic" i kandida nestaje za sva vremena. Uz to ulje dobijete uputstvo kako se pije za kandidu, koliko kapljica dnevno i koliko puta na dan itd... I za nepunih mesec dana kandide nema vise!! Doduse kosta oko 2000din ali vredi svaku paru. Svako dobro svima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Dec 11, 2012 2:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 10:42 pm
Postovi: 6
Imam osjećaj peckanja u ustima (naveče mi gori jezik, nepce, desan), imam česte vaginalne infekcije, i imam otečene limfne čvorove već 3 mjeseca, doduše nisu mnogo veliki, na uzv su mi rekli da oni to zapravo i ne smatraju otokom.
Inače imam česte upale grla, i stalno mi je zapušen nos,osjećam da mi se "sliva"pozadi sekret,imam česte glavobolje, a imam problema sa probavom.
Jel to može biti sve od kandide? :(

Naročito me brinu ovi limfni čvorovi. Da li oni mogu biti posljedica infekcije kandidom, ako je ona zahvatila cijeli organizam?
Negdje sam čitala da se limfni čvorovi mogu uvećati od različitih bakterijskih i virusnih infekcija, ali nigdje u simptomoma infekcije kandidom nisam pročitala da se i oni mogu povećati.

I nervozna sam jer ne znam šta mi je, a ne znaju ni doktori. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sre Dec 12, 2012 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2012 12:07 am
Postovi: 34
Zdravo,ti si bas zapala u problemu,mogu misliti kako se osecas,imam drugaricu koja je resila to terapijom proizvoda na bazi pustinjske biljke koja se bere,prepadjuje i pakuje u roku 24 casa da bi sve sastojke hranljive,a ima ih 300,sacuvala,pre svega,to ti je poceli padom imuniteta,i sad te napadaju kojekakve infekcije i bakterije,a pogotovu kandida,ako zelis uputicu te doktorki koja je meni pomogla,a i mojoj prijateljici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ジョーダン レディース
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2012 3:50 am
Postovi: 2
バスケットシューズ ジョーダン

ジョーダン バスパン


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 9:18 pm
Postovi: 1
Pozdrav ljudi,pre 3 meseca sam imao grceve i nadutost u stomaku,mislio sam da je neki stomacni virus,da bi preglodom stolice bilo utvrdjeno da imam kandidu veci broj...Pre 20 dana sam poceo sa dijetom,jedem hleb bez kvasca,piletinu,ribu,pahuljice sa probiotskim jogurtom,voce...Ponekad popijem nes kafu bez secera...I dalje mi je stomak naduven,imam gasove to je jedini simptom da je ima jos,jedno vreme me je pekla mokraca,pa sam hteo da pitam da li to moze od te odvratne gljivice i koliko mi vremena treba da izbacim to zlo?Narucio sam candida clear,da li je neko pio te kapsule i da li su pomogle?Sta mislite o caju od nevena,citao sam da je on jako dobar?Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2013 3:16 pm
Postovi: 3
E pa ovako. Mene vec skoro 3 meseca muci stomak, tacnije desni deo stomaka. Sve je pocelo malo pre NG kada sam osetio nekakvu nelagodnost sa te desne strane, kao da me nesto zulja. Pored toga imao sam osecaj nadutosti i vrlo cesto sam podrigivao. Otisao sam kod lekara i do sada uradio gomilu pregleda (UZ abdomena, analiza krvi, mokrace i stolice, rendgen zeluca, UZ besike i prostate, urografiju bubrega i mokracnih kanala, test na heliko bakteriju). U medjuvremenu sam bio i na ORL i davao bris grla na analizu i rezultat je bio negativan. Uglavnom su svi rezultati bili ok, sem sto mi je jetra bila malo svetlija i u stolici mi je pronadjen povecan broj kandide (40 CFU/ml). Prvi lekar je smatrao da je i to u redu, ali posto meni nisu nestale tegobe ja sam nakon mesec dana ponovo otisao i drugi lekar mi je prepisao Diflucan 2x50mg na dan dve nedelje. Evo njih pijem nekih nedelju dana i iskreno ne vidim nikakva poboljsanja. Cak stavise mislim da me od ovog Diflucan-a pocelo da boli grlo - kao da me nesto grebe. Inace, od kad su mi pocele tegobe redukovao sam ishranu (izbacio slatkise, jedem vise povrca i voca) i smrsao sam 6kg (za 2 meseca). Bio sam i kod hirurga - imam blago uvecane hemoroide i malu kilu koja kako on kaze nije za noz.
Ima li neko slicnih simptoma? I sta znaci ova jedinica CFU/ml? Da li je to puno kandide ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 3:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Колико год да је, треба да је елиминишеш. Има људи на форуму који су написали како су је успешно елиминисали. Није једноставно, али мораш. Погледај и на мом сајту. Неке линкове сам и прекопирао. Имаш линк који води до једне делотворне дијете против кандиде. И она књига "Алкализуј се или умри" је врло применљива.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 16, 2013 11:30 am
Postovi: 11
Pozdrav svima..

Danas sam dobila analizu stolice i pise da mi je izolovana candida, ali mali broj.. da li treba da se zabrinem? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 8:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Немој да се забринеш али одмах крени са елиминацијом исте. Прочитај шта сам нашао и поставио на мој сајт у вези кандиде (у здравственим саветима). Један италијан је открио да је кандида узрок тумора. Имао је пуно проблема јер туморе лечи веома јефтино: инфузијама раствором соде бикарбоное.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 16, 2013 11:30 am
Postovi: 11
Razumem! :)

Hvala na savetu.. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sre Mar 20, 2013 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2013 3:16 pm
Postovi: 3
Zanima me kako bi kandida reagovala na pasulj? Da li je preporucljivo kukuruzno brasno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Apr 06, 2013 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 4:58 pm
Postovi: 16
Pozdrav svima!

Zanima me da li je iko nasao negde informaciju da je kandida jako ucestala kod ljudi koji rade u poslasticarstvu ili pekarskoj indusdtriji. To ima logike, ali da li to znaci da covek treba da napusti posao? Informaciju sam nasla na blogu Aleksandre Spalevic, nastavnika prakticne nastave strucnih predmeta u Medicinskoj skoli na Zvezdari. Unapred sam zahvalna svima koji odgovore, bez obzira na iskustvo ili strucnost. Oprostite mojoj neukosti ili neinformisanosti, ali ponavljam, bez obzira sto ovo negde ima smisla, nigde nisam cula ni od jednog lekara savet u vezi posla, niti sam igde nasla bilo koji komentar ili iskustvo ljudi koji imaju kandidijazu. HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: