Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 5:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
I ja imam porblema sa njom vec duzi period,na jeziku mi je i cesto mi pobeli kad se aktivira,msilim da je nemam u crevima,sta kazete da cinim,nervira me vise?
Davali su mi onaj glupi nistatin,pio sam i diflukan (ali je jak i nije za duze staze),ispirao usta hidrogenom,ali to je sve na kratko,jedino mi je malo vise pomagao heksoral za ispiranje usta,ali opet i on nije efikasan da je unisti...
Sad pitanje:
Jel ja mogu da jedem zitarice (ovas,raz itd.) i jel mogu da uzimam musli u ishrani?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 3:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
Ja sam radio nekoliko briseva i stolica na kandidu i svi su negativni,a dijagnoza mi je
oralna i crevna kandidijaza,...ponavljam i ako su nalazi negativni.

Doktori posumnjase onda na HPV u ustima,ali posto sam muskarac,a test je uglavnom za suprotan pol, gde to mogu da uradim,da li postoji neka ustanova koja to radi???

Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 4:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
P.S.Preciznije ,"imunoloska obrada na HPV",citiram izvestaj spec.ORLa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 13, 2010 12:17 am
Postovi: 2
I ja se prikljucujem nesrecnoj skupini :( Ustanovljeno je da imam kandidu u crevima u velikom broju :x Procitala sam dosta na tu temu, buduci da se moja lekarka opste prakse nije udostojila da mi da ni najmanji savet...tipa, izbaci secer...cak ni toliko, rekla je da se te analize rade iz pomodarstva :o ...Shvatila sam da moram sama da se informisem i izborim sa cudovistem... Za ishranu sam ukapirala sta i kako, jedino sto mi manjka recepata, pa bi bilo lepo da me prosvetlite :) E sad, ono sto mene najvise interesuje kakvu terapiju da pocnem da koristim, ne dopada mi se sto moram na svoju ruku da uzimam terapiju, ali tako je kako je...Videla sam da se masovno spominju Nistatin tablete...koliko dugo treba da ih pijem i koju dnevnu dozu treba da unosim? E da, od sutra krecem da pijem tablete propolisa, buduci da mi je imuni sistem opao i bas se osecam lose...Nadam se da propolis moze da se konzumira...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Avg 17, 2010 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:07 pm
Postovi: 1
NI SLUČAJNO nemoj da uzimaš lekove na svoju ruku, niti da ideš na neke ekstremne dijete.
Ako te doktorica ne leči savesno, prijavi je zaštitniku pacijentovih prava ili traži promenu izabranog lekara, pa će ti dobar lekar lepo objasniti šta, kada i koliko da uzimaš. Najverovatnije ćeš početi sa Nistatinom, jer on deluje lokalno, što znači da ne oštećuje jetru ili srce. Ako Nistatin ne bude delovao, moraćeš da pređeš na nešto jače, a to ne smeš bez stručnog nadzora.

Činjenica je da se nećeš izlečiti ako ne promeniš neke navike u ishrani. Neku okvirnu dijetu znaš, ali ono što je najbitnije jeste da osluškuješ svoj organizam. Znači ako osećaš da ti posle neke hrane *bruji* stomak, bila ti ona preporučena ili ne - zaboravi na nju. Videla sam ovde neke prilično ekstremne stvari, koje su možda u pojedinačnim slučajevima bile uspešne, ali za nekog drugog bi mogle da budu zaista opasne...osim ako si zaista ekstreman slučaj, ne pokušavaj da batališ jogurt ili SVE slatko, poput voća u nekim manjim količinama. Ljudi zaboravljaju da šećer sam po sebi nije balast i da je on prirodna potreba svakog organizma, kao i kalcijum koji se nalazi u jogurtu.

Kandida nije bolest, već posledica lošeg stanja u organizmu. Ne lečiš ti u stvari kandidu, već svoje telo. Znači zdrava ishrana, fizička aktivnost, šetnje u prirodi, redovan san...i videćeš kako će ti biti bolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Nov 11, 2010 6:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Koliko je pouzdan taj kućni test sa pljuvačkom u čaši vode? Meni se odvaja neki talog ali danas sam dobila rezultate stolice i piše da je kultura na gljivice negativna. Inače sam pila Nistatin i na dijeti sam zbog crevne kandidijaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 4:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 04, 2011 3:42 pm
Postovi: 9
Veliki pozdrav svim ovde posvecenim ljudima koji pate od KANDIDIKTATORA :lol: necu da smaram da je i ja imam (a imam je) bla bla jedino shto me stvarno i ozbiljno interesuje je dali moja lepsa polovina i ja smemo da pravimo bebu ovo me jako interesuje pa molim odgovor od nekog ko to 100% provereno zna posto oboje to toliko zelimo a neznamo dal smemo da se upustimo u to dok se neizlecim :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sre Dec 28, 2011 3:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 2:52 am
Postovi: 1
Uf! I da vam se pozalim...
Meni se prvo ispoljila, znate vec gde :)
Mada! Pre nogo sto mi je iskocila na onom mestu secam se da sam imao cesto problema sa stomakom. Nadutost, proliv, itd...
Tako da ne znam da li je iz stomaka pocela.
E mazao sam se ja jedno nedelju dana i nestane. Ja sav srecan kao mali majmun. Kad eto ti za nedelju dana opet gospodje kandide. I tako muku mucim vec jedno 7-8 meseci. Mazem,mazem pa se vrati. Onda opet stomacne tegobe, pa bolovi u zglobovima!!!!
Imao sam pre bolove u kolenima od preteranih tezina u teretani ali sad me bole zglobovi na celim nogama. Pete, kukovi + stara boljka kolena.
Sav sam, da prostite, raz*eban! Da i na rukama! Tj sakama. Da ne pominjem hronicni umor(sto moja devojka zove lenjost ;) ), ma cak me i dupe svrbelo ponekad!
Kad mi se prvi put pojavila kod doktora nisam isao, nego sam izguglao. Pazario kanesten i mazao. Medjutim kako mi se stalno vracalo odlucih se da se udubim u problematiku. Kad ono....Videh te silne simptome i shvatih da sam ih popasao bar 50%!
Kad sam se presabrao i video kakav zdrav zivot sam vodio sve se iskristalisalo. Klopa: burek, topli sendvici, peciva, pice, hamburgeri. Od salate samo ono sto dobijem u hamburgeru... "fala" je bogu na cugu se ne gadim -gajba piva nedeljno i cigarete svaki dan ajaooooooooooj!
Evo seljak, i sad pijem pivo i pusim.... c-c-c-c-c-c-c!
Medjutim ozbiljno sam odlucio da se posvetim dijeti koju je Margita napisala(zahvaljujem OD SVA SRCA, nisam citao sve postove tako da ako je neko dodao jos neku dijetu HVALA i njemu, procitacu ovih dana) i to od ponedeljka(nova godina, pa repriza...) a dotle cu da pijem nimulid i diklofenak.

Sada jedno pitanje:
Cugu nije problem da izbacim(zivot ce postati dosadan al sta je tu je), hrana ajde-de(nije problem da se ne prezderavam), ali cigarete NE MOGU!
Da li ce duvan uticati na dijetu??? Negde sam citao da je i pusenje kao neki uzrok....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sre Dec 28, 2011 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 06, 2011 2:14 am
Postovi: 16
sicko je napisao:
Sada jedno pitanje:
Cugu nije problem da izbacim(zivot ce postati dosadan al sta je tu je), hrana ajde-de(nije problem da se ne prezderavam), ali cigarete NE MOGU!
Da li ce duvan uticati na dijetu??? Negde sam citao da je i pusenje kao neki uzrok....

Strogu dijetu bi trebalo da drzis minimum 3-4 meseca. Ali imaj u vidu da je to samo pocetak... Cigarete je naravno pozeljno da izbacis, ali ne treba ici sada u krajnost.

Ko ima kandidijazu ima problem i sa mikotoksinom etanol (alkohol), i verovatno imas netoleranciju na alkohol?

Da sam na tvom mestu prvo bih isao (ako vec nisi) kod dobrog reumatologa.

Jel si davao stolicu i radio briseve? Antitela? Jel si bio kod nekog doktora uopste (od drugog puta)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Ned Jan 01, 2012 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 11:39 am
Postovi: 2
Pozdrav ljudi! Pratim ovaj forum već neko vreme ali se tek sad priključujem. Imam problem sa kandidom, već skoro 2 meseca sam na dijeti i lečim se homeopatski. E sad, kod mene je izgleda otišla na pluća, imala sam upalu pluća u septembru 2010.nagutala se penicilina i antibiotika, i nakon toga u stvari kreću moje muke sa zdravljem, prvo su se pojavile vaginalne infekcije iz meseca u mesec, a nakon 5 meseci stalan nagon ka kašlju, kašljuckanje, osećaj da imam nešto u plućima a ne mogu da izbacim, česti bolovi u grlu, intolerancija na alkohol (koji inače jako retko konzumiram) bukvalno 1cm piva u čaši mi je izazvao glavobolju! Shvatila sam da mi je dobra crevna flora otišla do djavola pa je kandida uzela maha, a ne znajući to ja sam je dodatno ojačavala ishranom. Na sam početak homeopatske terapije i dijetu sam odreagovala odlično, terapiju sam potrošila pre dve nedelje, medjutim, desilo se to da me je pre nedelju dana uhvatio grozan kašalj, zreo sa sekretom, i istovremena vaginalna infekcija, a to se poklapa sa početkom uzimanja polena kao imuno dodatka i samo da dodam da nisam prehladjena, tj. kašlju nije prethodila nikakva prehlada, temperatura, slabost i sl., niti sam alergična na nešto. Pa se ja sad pitam da li je ovo neko finalno čišćenje organizma ili je nešto drugo u pitanju? Moja Dr homeopatije trenutno nije u državi pa ne mogu njoj da se obratim, stoga se obraćam vama i biću veoma zahvalna ako neko zna da mi odgovori i reši moju dilemu. Inače, želim svima uspešnu Novu 2012 i da se otarasite kandide i dovedete svoj organizam u ravnotežu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Pet Jan 06, 2012 3:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 06, 2011 2:14 am
Postovi: 16
Pa uradi za pocetak CT skener (ako stvarno mislis da je kandidijaza). A imas homeopatsku apoteku u Beogradu mozes tamo da kupis privremeno lekove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Jan 07, 2012 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 07, 2012 9:25 pm
Postovi: 2
da probam da pomognem
moj sin je imao kandidu sad mu je 7 god.i dosta brzo smo ga izlecili .dali ste culi za CANDIDA CLEAN to su kapsule biljnog porekla u bocici ima mislim 250 kapsula sin je pio 9 dana i proslo.jesu li vam rekli da nesmete da jedete hleb ,slatko sve sa puno ugljenih hidratanistasto ima kvasacod tih gljivica i nastaju.ako zelite nesto vise da saznate pisite na e mail bojans@ stcable.net.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sub Jan 07, 2012 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 07, 2012 9:25 pm
Postovi: 2
prijatelji procitajte sta sam napisao boban srbija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 11:39 am
Postovi: 2
bobansrbija, drago mi je što ste za tako kratko vreme uspeli da izlečite svog sina! I nadam se da više nikada neće imati takvih problema. Ja sam čula za Candida Clean tj. čitala sam o preparatu pa me sad zanima gde ste ga vi nabavili?
Meni su se simptomi smirili, moguće da je bio die-off. Ja sam upoznata sa dijetom, naravno, kao i svi ovde (verujem) ja je se i pridržavam kao što sam i napisala u prethodnom postu, pa sad videćemo kako će se dalje situacija odvijati, idem na kontrolu krajem meseca kod Dr pa me baš zanima šta će ona da mi kaže za ovu epizodu. Naravno u mnoštvu saveta i preparata ipak moramo da suzimo izbor pa da se odlučimo za jednu stvar, mislim da ako sam već započela proces lečenja homeopatski- da ću i da ga nastavim, pošto daje rezultate, bar meni. Svako dobro svima želim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Pon Apr 09, 2012 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:41 am
Postovi: 17
Mozete li na pisati koji vas simptomi najvise muce? Mene,podrigivanje i refluks kiseline koji mi opece grlo i pecka jezik narocito ujutru! Bio sam na gastroskopiji i dijagnostikovan mi je GERB,ali imam dosta simptoma koji se pominju za crevnu kandidijazu(podrigivanje,postnazalno slivanje sekreta,gasovi,nisam imao opstipacije i dijareje nijednom,nisam malaksao niti umoran,povremene glavobolje,belicasto na jeziku ali ne moze da se skine-kazu da je to od refluxa).E sad dali bi mi na gastrologiji dr video kandidijazu ili moram neke druge testove da radim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: