Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kandida posle operacije zuci - lecenje
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 10:34 am
Postovi: 2
Cao svima,
ja sam iz Bg i imam 29 god., nazalost pre mesec dana sam operisala zuc. Pre i posle operacije sam pila antibiotike i imala strasnu dijareju. Toliko lose da sam u stolici imala sluz - cak boje zuto-roze gde sam posumljala da ima i malo krvi. Uradila sam koprokulturu i ustanovljeno je da imam Candidu species. Procitala sam da Nistatin deluje i pocela na svoju ruku da pijem..i ta sluz se pojavila ponovo. Linex pijem 2tablete x 3.

Pitanje: Da li posle operacije zuci smem uopste da pijem nesto kao Nistatin i da li ta sluz znaci da Nistatin cisti creva..ima li neko slicna iskustva?

Inace jako sam zbunjena posto ova dijeta posle operacije zuci i ova za kandidu se nepodudaraju...na kraju ne smem nista da jedem. :(

Hvala puno svima unapred i veliki pozdrav! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 10:34 am
Postovi: 2
Zanima me jos da li Nistatin lose utice na zeludac ?

Inace sam pocela da pijem 1tabletu na dan, pa polkao cu povecavati dozu, zbog pogorsanja dijareje pri uzimanju ovog leka...nadam se da je to ispravno!

Nadam se da ce neko odgovriti ...hvala puno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
Niststin je SECERNA VODICA za tvoju kandidu.Dzabe grickas jer to sto imas je sistemska kandidijaza a ona se ne leci nistatinom vec jacim lekovima koji ce mozda da ti ostete jetru jer su jaki.Ja ti ipak predlazem dijetu i da izbacis SECER,MLEKO i KVASAC iz ishrane a ako hoces poslacu ti sta su mi preporucili clanovi ovog sajt pre dve godine kada sam imala i ja kandidu.Pozdrav od Sneske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 7:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Candida predstavlja saprofitnu floru koja kolonizuje digestivni trakt i kod zdravih ljudi ne izaziva nikakve tegobe .Ukoliko dodje da narusenja normalne bakterijske mikroflore najcesce ekscesivnom upotrebom antibiotika sirokog spektra Candida se ekscesivno namnozi i uzrokuje tegobe u vidu dijareje ,flatulencije i malapsorpcije.Pri tome ukoliko ste zdravi , a to se pre svega odnosi na to da celularni imuni odgovor nije kompromitovan sanse od invazivne kandida infekcije su ravne nuli ,te stoga nema potrebe ni za vidom terapije kakav je Diflucan koji se inace daje za invazivne kandida infekcije kod pacijenata sa AIDS-om,sepsom,koji primaju hemioterapiju ili imunosupresivnu terapiju.A da je Diflucan hepatotoksican jeste pa vam ga ne bi preporucivao da ga uzimate na svoju ruku jer em nije indikovan em da u kombinaciji sa nekim drugim lekovima ,alkoholom i slicnim hepatotoksicnim noksama neko ne zavrsi na intenzivnoj nezi u hepatickoj komi.Simptomi jesu neprijatni ali treba sacekati da se crevna flora restituise sa antimikoticnom i probiotskom terapijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 10:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 10:34 am
Postovi: 2
Hvala puno na odgovorima. Onda cu popiti Nystatin kutiju do kraja (imam jos 3 tablete) pa cu prestati da ga pijem. Meni se dijareja i onako smirila.

Sto se tice dijete, nju vec drzim.. problem kod mene je sto sam operisala zuc pre manje od mesec dana, i kao ne smem integralni hleb nego beli ( bar tako pise na listi sto mi je sestra dala posle operacije).
Ja integralni hleb bez kvasca ipak jedem...ali jedini koji sam nasla je u metrou (neki nemacki) sa razanim brasnom medjutim kosta 175din.
Jos sam u fazi istrazivackog rada...sta smem a sta ne i gde ima da se kupi.

Sneska ukoliko imate neki savet za mene gde sta ima da se kupi bila bih vam jako zahvalna.

I ukoliko bi mi preporucio neko dobrog Doktora u Bg bilo bi super, je ne znam kome da se obratim
Veliki pozdrav.

:)[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 04, 2009 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
Sve ima u prodavnicama zdrave hrane pa sam ja to nasla u Cupriji gde ja zivim sve,od integralnih galeta pa sve do lanenih plocica i namaza od soje.ako hoces poslacu ti dijetu sto su meni dali clanovi ove teme.Mislm da je ok dijeta itreba uvesti jos propolis kapi obavezno zatim perlice belog luka i nesto iz aloje npr maticni mlec.Jer te zanima jos nesto slobodno pitaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Veliki pozdrav za sve, evo da se i ja javim. Ja sam skroz izludeo od te nenormalne gljivice cije ime izbegavam da izgovaram! Dok se pridrzavam ishrane nemam simptome a cim pocnem normalno da se hranim simptomi nastaju, cini mi se da mi je isto kao i Sandli. Ne znam sta da kazem, mislim da je sve vec receno u vezi sa tom nenormalnom gljivicom!
E da,pitali ste me za kilazu, ne znam smem li vam reci, imam 130kg, vratila se kilaza jer jedem meso u nenormalno velikim kolicinama, i sve sto ne hrani prokletu gljivicu jedem u ogromnim kolicinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 9:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
mi smo krivi jer nismo karakteri, niko drugi !!! :wink: :oops: :cry: :evil: :x 8) :lol: :( :o :) :D :-? :-? :-? :-? :-? :-? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 8:03 am
Postovi: 11
Postoji proizvod kontrolisanog kvaliteta koji sadrzi 10 lekovitih biljaka i koji se pokazao uspesan i kad je kandida u pitanju.Nazvati 021498498,0637074208 Djordje Panic ili Zlatko Kolaric 0603670406.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 1:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
ADMINEEEEEE, BRISI OVO REKLAMIRANJE OSUSENIH KRILA OD SISMISA!!!!

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 03, 2009 9:23 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima, zanima me sta su ta aloja, maticni mlec i srebrna voda, posto ja o tome nemam pojma, apsolutno nista, kao i gde to ima da se kupi, a takodje sta mislite o kapsulama oligogal sa selenom, koje su odlicne za imunitet, ali u njima ima malo pivskog kvasca?
Da li sme da se jede supa, domaca i iz kesice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 03, 2009 9:23 pm
Postovi: 2
Ja sam krenuo na dijetu, videcemo kako ce biti...
Jel zna neko da mi odgovori, da li sme da se jede margarin, ja ne vidim zast ne bi, i domaca sunka i kobasica :) ?
I naravno na proslo pitanje ako neko zna odgovor
A ne vezano za dijetu, zalosno je da neki sajt ili forum danas vise pomogne coveku od doktora u Srbiji, nije ni cudo sto svaki drugi dan u novinama vidim da je neko mrtav krivicom lekara....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 10, 2009 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 11:44 am
Postovi: 21
Odavno imam simptome poput ovih vezanih za candidu. Citajuci ovaj topic, primenio sam test sa pljuvackom i vodom i ispostavilo se da mi ujutro zaista pljuvacka beli i tone...

Posle toga uradio sam bris grla i nosa i dao stolicu na pregled i rezultat je - redak nalaz candide u stolici, sto je prema misljenju lakara maltene normalno, pa ne treba da uzimam lekove.
Ja ipak odlucio da drzim dijetu jedno mesec dana...

Mada sumnjam i na iritabilini kolon, pa cu najverovatnije kod gastroenterologa na pregled. A bio sam ubedjen da imam candidu.

Darko, imas google, pa mozes da se informises za srebrnu vodu i ostalo...

Mislim da mesne preradjevine ne smes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 03, 2009 1:11 pm
Postovi: 2
nisam lekar ali bih svima savetovao da ne koriste koloidno srebno i srebrnu vodu jer je dokazano da se taloži u organizmu i vremenom utiče na kvalitet kože koja postaje suva, sivkasta (od srebra), a nije dokazano da ubija bakterije i viruse.

potražite na internetu, ima na desetine studija o koloidnom srebru, ni jedna nije pozitivna :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 12:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
Interesuje me da li neko ima iskustva sa lecenjem kandide kod malog deteta- bebe. Moj bebac ima 19m i u stolici mu je nadjano 1000 kolonija Candide sp. dobio je nistatin kapi, ali on je mali i to je gorko i jako tesko ih uzima...otima se baca, ispljune ili se tera da povrati:(pitanje je sta on popije od svega toga)
koliko sam videla dijeta je jako vazna, ali naopako on je jako mali..dr nam je rekla da izbacimo samo slatkise...ipak, mislim po broju kolonija da je to previse i da samo slatkisi nisu dovoljni...s druge strane rigorozna dijeta kod bebe bi mogla da dovede do raznih poremecaja
sto se tice mleka, ajde bez ovog kravljeg jos i moze, ali on i sisa :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: