Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Kako da znam kad sam ozdravio kad je meni vec 20 dana dobro ali sam pre mesec dana uradio tri uzastopna testa i bili su pozitivni? E da, nabavio sam sve sto si mi rekla da smem da jedem, pa i nije bas tako lose samo sto puno kosta ali pridrzavacu se takvoj ishrani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Kako da znam kad sam ozdravio kad je meni vec 20 dana dobro ali sam pre mesec dana uradio tri uzastopna testa i bili su pozitivni? E da, nabavio sam sve sto si mi rekla da smem da jedem, pa i nije bas tako lose samo sto puno kosta ali pridrzavacu se takvoj ishrani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Pridrzavaj se takve ishrane dok ne ozdravis. Jedi cesto, ne bi trebalo puno da smrsas i pi puno tecnosti. Kada ti testovi budu negativni, nemoj se odmah vratiti normalnom rezimu ishrane, samo polako i pomalo da ti se kandida ne vrati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 1:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Margita je napisao:
Pridrzavaj se takve ishrane dok ne ozdravis. Jedi cesto, ne bi trebalo puno da smrsas i pi puno tecnosti. Kada ti testovi budu negativni, nemoj se odmah vratiti normalnom rezimu ishrane, samo polako i pomalo da opet sve ne krene iz pocetka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 23, 2006 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Po tvom misljenju kada bi trebao da uradim testove, posle dva tri cetiri ili vise meseci? Meni su rekli da treba da uradim tri uzastopna testa dan za danom i ako su sva tri negativna da sam onda cist, da li je to tacno? Odgovori mi jos na ovo i necu te vise smarati!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 24, 2006 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Ja sam radila testove jednom mesecno. I meni su rekli da tri uzastopna treba da budu negativna, ali koliko sam shvatila - tri meseca treba da si negativan! U cemu je poenta ako je sve u redu tri dana, treba da prodje vise vremena i da se sve vreme prati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 25, 2006 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Dobro, hvala ti! Smrsao sam za pet dana 4 kilograma, strasno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 25, 2006 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Jesi li previse gojazan? Ne bi trebalo toliko brzo da gubiš kilažu, ja sam gubila kilogram mesečno i zaustavila se na idealnoj težini (u odnosu na visinu).
Gledaj da nadoknađuješ kalorije koje gubiš i probaj da smanjiš aktivnosti na minimum - ne bi trebalo da npr. ideš u teretanu ali su lakše vežbe u kući, joga i sl. poželjni. Počni da unosiš i dosta vitamina, ako ti neki fali u ishrani pomozi sebi kupovnim vitaminima. Ne multivitamin, nego vitamini A, C i E. Kalcijum i magnezijum su ti takođe potrebni, kao i cink. Preporučila sam u prethodnim postovima šta tačno kupovati.
Jedi što češće, makar grickaj integralne grisine bez kvasca koje se kupuju u radnjama na meru, pistaće, sve što ti daje dodatne kalorije. Možeš i lešnike i bademe samo u manjim količinama. Navali na meso, ne pečenje ali da ga imaš redovno u ishrani, kao i ribu. I stalno kontroliši kilažu, kao i krvnu sliku da ne dođe do anemije, naglog pada šećera ili sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 25, 2006 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
evo ja imam jos koje pitanje, sta kazes za oligovit tablete??, ja ih pijem vec jedno mesec dana od kada sam pocela sa dijetom, a i uzela sam po tvojoj preporuci imunactiv... kazi mi sta ti mislis za probiotik da li da ga pijem na svoju ruku ili moram otici kod lekara da mi on kaze da smem da ih pijem... sto se tice analiza koje sam uradila (pisala sam ti u pivatnim porukama o tome) uradila sam ih u nasoj drzavnoj bolnici, ja sam iz Vrsca, i pogresno su to odradili, a nije mi bas povoljno da zbog toga dolazim jednom tj dva puta mesecno u Bg (prvo da ih dam a potom da dodjem po rezultate) ... a takodje mi je doktor( koji je otkrio da imam candidu iz )bg-a, jer ovi nasi nisu imali pojma ... pa te pitam za probiotik ako znas da li sme on i ovako bez "dozvole" lekara da se pije. Ja sam pre mesec dana pila nistatin 3x1 10 dana i probiotik 10 dana po jednu, to mi je rekao lekar, i rekao je da nakon toga uradim analize i vidim da li i dalje imam kandidu ... cudi me samo kako je mogao i da misli da posle 20 dana ona nestane tj svede se na normalnu kolicinu??? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 26, 2006 12:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
... a i planiram od utorka da krenem na akupunkturu ... bila sam na razgovor, i ici cu da probam i to ... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 26, 2006 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Hehe, ti si još dobro i prošla, meni je prvi lekar ovde nakon dijagnoze rekao da pijem Diflukan nedelju dana (?!?) po jednu kapsulu, pa će biti u redu!
Ja sam u suštini protiv hemije tako da ti ne preporučujem da piješ sve i svašta u nadi da će ti biti bolje. Mani oligovit a probiotik (tj. isključivo Linex) pi tri puta dnevno po jednu kapsulu. I ne sekiraj se, to nije hemija već Acidophilus bakterija koju moraš imati u flori stomaka da bi digestivni trakt mogao normalno da radi. Dakle ne brini, Linex ne pravi kontraindikacije, uzimaj po jednu tabletu posle svakog obroka, odnosno nekih 15 minuta posle jela. Pogledaj uostalom i sama šta piše u uputstvu koje se nalazi u kutiji.
Od akupunkture će ti biti bolje, samo pazi kod koga ideš, nisu svi toliko stručni!
Inače, malo offtopic: obožavam Vršac, ortak mi ima plac na Janovu i leti sam umela češće da budem tamo nego u Beogradu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 26, 2006 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Imam 130kg a pre sest dana sam imao 135kg, prosto nestajem zato sto sam navikao da jedem kao covek! Ova hrana samo protrci kroz mene kao da jedem vazduh ali nema veze bar cu da smrsam, nadam se da necu pasti ispod 115kg!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 26, 2006 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
To je onda dobro, otići će ti sav višak ;)

Izračunaj samo visinu, uporedi sa težinom i prati napredak. Jedi na svakih sat i po manje obroke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 26, 2006 8:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
a sta ja da radim imam nadimanje posle obroka koji su mali n mogu jesti koiko hocu gasove ponekad neko krcenje u stomaku posle obroka otezano disanje neraspolozenje da li da dam stolicu na analizu i sta da trazim pozdrav to traje vec 6 godina i smrsao sam u prva dva meeca 20 kg a kasnije ukupno 10 kg ne mogu se ugojiti uopste imao sam 110kg na 1.92 sada 80 jesam imao visak jeo sam ko mecava a sada kljucam ne mogu jesti koliko hocu imam tegobe kao sto sam opisao cesto i bol sa desne strane donjeg dela trbuha i sve sam ispitao i sve je ok samo nisam zeludac gastroskopiju i creva tj stolicu sta da radim pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 26, 2006 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
E Margita pa ne mogu da jedem na svaka dva sata jer radim a na poslu mi je to neizvodljivo. Mislm da treba malo da se naviknem na takvu ishranu pa ce sve biti uredu. Ali zato kad se ocistim pojescu najvecu picu, milku od 300g i litru mleka!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot], pauk21 i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: