Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 07, 2007 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 10, 2006 10:34 pm
Postovi: 25
miodrag75 je napisao:
Ja nikako da izlecim 20 kolonija koje imam uvek isti broj ni manje ni vise cas sam eksperimentisao jeo cokolade i ostale secere i uvek je isti broj.


O kakvim "kolonijama" govorite? Gde Vi to radite analizu stolice na gljivice kad vam napisu u rezultatu koliko kolonija imate? :) Ja sam radila u Gradskom Zavodu i tamo na rezultatu samo napisu da je pronadjena gljivica candida (npr. u malom broju). Nikakve kolonije mi nisu stavili :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 8:21 pm
Postovi: 4
Ok labello. Bas kada sam htela da pocnem sa rekreacijom, dobih neku virusnu infekciju grla i sada na svu moju muku sa candidom, moram da pijem antibiotike. No, pijem i Probiotic, pa valjda nece biti mnogo stetno... Toliko o mom imunitetu... 8)
Sto se kolonija tice, i meni su u Gradskom zavodu konstatovali candidu u crevima - cak ne pise ni u kom broju je pronadjena.

_________________
Raider on the storm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:10 am
Postovi: 1
Da li su dozvoljena jaja u ishrani kod lecenja kandide u crevima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: threelac
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2007 2:23 pm
Postovi: 3
antera...
gde da nadjem threelac i po kojoj ceni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 6:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
bokvica je napisao:
Ok labello. Bas kada sam htela da pocnem sa rekreacijom, dobih neku virusnu infekciju grla i sada na svu moju muku sa candidom, moram da pijem antibiotike.


Ako piješ antibiotike to teško da je virusna infekcija, virusima antibiotici ne mogu ništa, oni se koriste samo za bakterijske infekcije (mada se danas zaista prepisuju antibiotici i kad treba i kad ne treba, nadam se da se ne lečiš na svoju ruku).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 8:21 pm
Postovi: 4
Ne lecim se na svoju ruku!!! Nisam toliko blesava... Znam da virus prodje kroz organizam i da mu lekovi ne pomazu. Sve u svemu infekcija je bas grozna, nisam mogla cele noci da zaspim, jer su mi se sinusi slivali u grlo, tako da nisam mogla ni da gutam... Valjda dr zna sta radi, obzirom da poznaju moju istoriju bolesti...
Zanima i mene gde ima da se kupi Threelac!!!

_________________
Raider on the storm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
bokvica je napisao:
Ne lecim se na svoju ruku!!! Nisam toliko blesava... Znam da virus prodje kroz organizam i da mu lekovi ne pomazu.


Onda je u redu...morala sam da reagujem, ljudi se razbole pa misle da su antibiotici lek za sve...Žao mi je zbog infekcije. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
BOKVICE bekvasni hleb mozes i sama da napravis jer je skup u radnjama zdrave hrane.Uzmes integralno brasno,razeno i ako nadjes heljdino brasno i sve sjedinis sa jajetom malo praska za pecivo kisela voda zatim susam semenke suncokreta ili bundeve laneno seme i sve zamesis .Neka ti odstoji jedno 2-3 sata i onda peces .Super je a moze duze da ti stoji.vazno je da izbacis iz ishrane KVASAC,MLEKO I SECER jer se kandida na tome razvija kao luda.Ako hoces poslacu ti sta sve smes da jedes i nebi bilo lose da odes do homeopate,on moze puno da ti pomogne.Uzimaj KAPSULE BELOG LUKA,PROPOLIS kapi ALOJU GEL i maticni mlec da podignes imunitet.Vazno je da ti imunitet bude jak da se izbori sa kandidom.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Candida clear
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Videh u Lama vitamin shop-u u Beogradu u Makedonskoj ulici da imaju preparat Candida clear. Mozda nekom bude od znacaja ova informacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 2:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 16, 2007 1:38 am
Postovi: 1
***


Poslednji put menjao drbibin dana Čet Avg 20, 2009 1:22 pm, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kandida opet :(
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 9:15 pm
Postovi: 1
Pre nego kazem nesto vezano za kandidu, da kazem da je forum odlican, i pun korisnih informacija. Ko kaze da ljudi nece da pomognu jedni drugima.
Hvala vam svima na tome.
Elem, od pre mesec dana, samo od sebe mi se pojavila mucnina, povracanje, dijareja, i temperatura 39 stepeni. Dijareja je trajala 4 dana, temp 1 dan, kao i povracanje. Ali, pojavila mi se krv u stolici, sasvim slucajno sam to primetio, i otisao sam da uradim analize (krv, stolica, urin).
Bio sam i na rektoskopiji :(
Rezultat je pokazao da mi je sluzokoza debelog creva ostecena najverovatnije upotrebom antibiotika u vreme, opet najverovatnije, slabog imuniteta, da imam neke sitne erozije i odatle krv.
Inace izmedju ostalog u rezultatima je bilo 45 * 10 na 5ti stepen, KANDIDA, a normalno je <10 na 4ti stepen.
Od tada, pa do dana danjasnjeg, svako jutro i vece kuvam ovsene pahuljice, izbacio sam potpuno przeno meso, slatkise, sokove, znaci samo kuvano meso (piletina najcesce), i riba. Bez slatkisa ne mogu nikako, ali za zdravlje sve cu da uradim.
Moje pitanje je da li sme da se jede, kiselo mleko, zute lepe slatke jabuke (niko to ne pominje, samo sam video u jednom postu zelene kisele), paste, makarone, kuvana sargarepa, pohovano meso, pirinac, jogurt ACTIVIA?
Inace, za sve jedna informacija, pijte MUMIJO, ruske tablete, za imunitet.
Fenomenalne su.
Hvala unapred.
Nestrpljivo cekam odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 22, 2007 12:18 pm
Postovi: 1
Pozdrav,

Bio bih jako zahvalan kada bi mi neko rekao gde je nabolje uraditi analizu na kandidu u Beogradu?

Uradio sam saliva test koji se pokazao pozitivan pa bih zeleo da ga potvrdim analizom.

Hvala,
Darko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 4:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Pozdav svima, ja se jos nisam otarasio kandide a mucim se vec godinu ipo dan. Cinimi se da se ona ne moze unistiti i da ce me citav zivot muciti. Dok sam na kandida dieti analiza je negativna i osecam se odlicno ali cim pocnem normalno da jedem nastaju problemi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 8:32 pm
Postovi: 2
Halo,ja imam problema sa aknama vulgaris-najteži oblik.Dali neko zna koji lekar prepisuje roaccutan u Beogradu?Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 1:43 pm
Postovi: 19
Da li neko zna da mi odgovori; otkrivena mi je kandida na cervikalnom nalazu ( u grlicu materice) da li to znaci da je imam i u crevima? da li izaziva iste simptome kao i kandida u crevima( jer imam slicne ovde navedenim)? i da li se leci na isti nacin?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: