Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 8:16 pm
Postovi: 2
bolno je kada idem na stolicu...



Slika

Slika

upravo sad uslikao...
molim za pomoc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 8:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
jesu, potrebno je da se javite koloproktologu da se obavi pregled i odredi lecenje, nemojte da se mucite sa tim...za pocetak regulisite ishranu, trudite se da stolica bude meksa, redovna, izbegavajte ljutu i zacinjenu hranu, vodite dobro higijenu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 8:16 pm
Postovi: 2
Dr011 je napisao:
jesu, potrebno je da se javite koloproktologu da se obavi pregled i odredi lecenje, nemojte da se mucite sa tim...za pocetak regulisite ishranu, trudite se da stolica bude meksa, redovna, izbegavajte ljutu i zacinjenu hranu, vodite dobro higijenu...


hvala vam puno an brzom odgovoru, odma cu to sve uciniti.. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 8:20 pm
Postovi: 191
Dodao bih samo ukratko... To sto Dr011 kaze vodite higijenu, znaci da zaboravite na toalet papir. Ako ste kuci mozete se istusirati mlakom vodom i sapunom posle... pa kako da kazem... posle velike nuzde :D. Ako niste u prilici da to uradite, onda uvek pri ruci imajte vlazne maramice bez alkohola (to su one za bebe). Dosta tecnosti i kuvana hrana bi trebalo da smeksaju stolicu. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Sub Mar 05, 2011 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 7:18 pm
Postovi: 18
Molim vas da mi razjasnite da li je ovo problem sa hemoroidima ili je rec o analnoj fisuri. Pre 10ak dana sam osetila neznatan svrab u predelu cmara i zatim uvece prilikom tusiranja osetila mekanu oteklinu velicine zrna graska. Ujutru sam otisla kod doktora koji mi je savetovao da korsitim neku mast za hemoroide i da pokusam prvo sa nekom na biljnoj bazi. Koristila sam Herbalrektal nedelju dana ali nije bilo nikakvih promena. Uz to sam se redovno tusirala i posel velike i posle male nuzde. Inace imam mekanu stolicu, ne pijem, ne pusim i hranim se raznovrsno. Nekad jedem i brzu hranu ali ne preterujem i vodim racuna da vise unosim zdraviju i laksu hranu. Pretpostavljam da mi je mast Herbalrektal pomogla toliko da se hemoroid (ukoliko je to u pitanju) eventualno ne inficira...U svakom slucaju zakazala sam kontorlu kod lekara za 3 dana i lekar me je uputio na dezurnog hirurga. Hirurg je dijagnostifikovao da je rec o vrlo maloj analnoj fisuri. Prilikom pregleda jedva da sam osetila neku neprijatnost. Prepisao mi je cepice Hepatrombin H i da dodjem na kontrolu za nedelju dana. Medjutim, vec sutradan, nakon dva cepica koja sam stavila jedan ujutru posle defekacije i jedan uvece probudila sam se sa osecajem da je vece i tvrdje sto sam na dodir i potvrdila. Sada je to velicine 2-3 zrna graska i osecam blagi svrab a pomalo je neke modro plave boje koliko sam uspela da vidim. Ranije, dok je bilo manje i mekse bilo je vise u boji koze ili malo crvenkasto. Jedva cekam ponedeljak da odem po savet sta dalje a u medjuvremenu sam saznala da se hemoroidi i analna fisura cesto mogu pobrkati i da je vrlo vazno precizirati jer se i lecenje razlikuje. Zato bih vas zamolila ako mozete da mi ukazete na razlike i da li je ova promena mogla biti reakcija na Hepatrombin H cepice? Nadam se da ce mi neko odgovoriti jer je prilicno frustirirajuce svo to odlazenje kod lekara u zadnje vreme i setanje od jednog do drugog sa razlicitim misljenjima i razlicitim dijagnozama. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Sub Mar 05, 2011 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 7:18 pm
Postovi: 18
Jos bih zamolila da mi kazete da li ovo moze da bude posledica uzimanja antibiotika jer sam u zadnje vreme u dva navrata pila palitrex i orvagil d po preporuci stomatologa a zatim sam primila 3 injekcije penicilina zbog upale srednjeg uha iako je trebalo da primim 7 ali su mi ukinuli jer su kada je trebalo da dobijem cetvrtu injekciju odustali da mi daju jer sam se tog dana osecala umorno i malaksalo...Izmedju ostalog, u tom periodu upale uha (pre oko 3 nedelje) imala sam i nezeljenu rekaciju tahikardija i povisen pritisak na lek za ublazavanje simptoma gripa i prehlade Defrinol!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Ned Mar 06, 2011 10:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ne bi trebalo da bude posledica uzimanja tih lekova...inace i kod analne fisure moze da se pojavi hemoroid u sklopu klinicke slike, a mozete da imate paralelno te dve stvari i inace...strpite se do pregleda, kad god ste u prilici trudite se da nakon stolice koristite vodu da se ne iritirate papirom i sacekajte pregled...ako vam cepici ne prijaju i mislite da je buknulo tek nakon upotrebe nemojte ih uzimati do pregleda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Ned Mar 06, 2011 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 7:18 pm
Postovi: 18
Dr011 je napisao:
ne bi trebalo da bude posledica uzimanja tih lekova...inace i kod analne fisure moze da se pojavi hemoroid u sklopu klinicke slike, a mozete da imate paralelno te dve stvari i inace...strpite se do pregleda, kad god ste u prilici trudite se da nakon stolice koristite vodu da se ne iritirate papirom i sacekajte pregled...ako vam cepici ne prijaju i mislite da je buknulo tek nakon upotrebe nemojte ih uzimati do pregleda...

Hvala Vam puno na ovako brzom odgovoru. Da, posto sam cepice uzela jedan posle defekacije, drugi pred spavanje i ujutru se probudila sa oteklinom koja je peckala, necu ih uzimati do sutra. Da li biste mogli da mi odgovorite na jos jedno pitanje, mada se ono sada vise ne odnosi samo na hemoroide...Naime, posto u zadnjih 4-5meseci posecujem lekare zbog raznoraznih simptoma (glavobolja, upala uha, kicma, operacija zuba, hemoroid) i dozivljavam da me svaki lekar posmatra parcijalno u smislu da me ne upucuje kod drugog specijaliste vec od npr. neurologa dobijam komentar da imam umisljenu glavobolju da bi mi tek kada sam zbog upale uha zavrsila na ORL doktor rekao da to sto opisujem nije umisljen bol vec su sfenoidni sinusi, a lekara opste prakse moram da uveravam da ne jurim kod lekara cim nesto osetim vec prvo sacekam neko vreme i posmatram situaciju i svi lekari koje sam posetila zure da sto pre otkucaju izvestaj dok im ja svoje simptome nisam jos ni ispricala...srecom, boljke me prolaze ali posto se konstantno smenjuju tj stalno imam nesto sto me ometa mene interesuje da li postoji lekar koji ce mene moci da pogleda u celosti? Da li to ne mogu da ocekujem po domovima zdravlja ili u KCB vec moram da odem kod npr. homeopate? Ovo me interesuje jer sam primetila da se svi simptomi koje imam u zadnje vreme javljaju sa desne strasne tela i sve vise sam sigurna da mi ovim parcijalnim posmatranjem lekari zapravo lece simptome a ne njihov urok i da bih trebala zapravo doktora koji ce me u celosti pregledati...? Dodatni razlog za sumnju je i zbog toga sto su mi sve dosadasnje terapije ili bile prekidane ili mi jednostavno nisu pomagale i simptom bi prosao ali bi se pojavio drugi. Da li mislite da ima razloga da sumnjam da se mozda odvija neki dublji proces zbog kojeg se navedeni simptomi javljaju ili moze biti rec o duze vremena oslabljenom imunitetu i cistom spletu okolnosti koji traje mesecima? Inace, ne secam se kada sam poslednji put bila bolesna ili prehladjena a kamoli da sam isla kod lekara opste prakse, pa me jako buni ovo stanje u poslednje vreme. Osim sto naravno odlazim na redovne sistematske preglede na kojima je sve ok. To bi bilo sve. A Vama jos jednom hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 6:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
lekar od koga sve pocinje i koji na prvom mestu treba da vas posmatra u celosti je vas lekar opste prakse...njemu treba da izlozite sve tegobe koje imate, a u zavisnosti od toga on vas upucuje na dodatne preglede specijalistima, pa se sa njihovim nalazom opet vracate njemu da sve to sagleda, iskoordinise i uputi vas dalje ukoliko ima potrebe...naravno da i svaki specijalista treba da sagleda vasu celokupnu klinicku sliku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Uto Okt 11, 2011 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 4:30 pm
Postovi: 4
Molim Vas, saljem sliku u prilogu. Da li su ovo hemoroidi? kondilomi?
nikad nisam imala problema ni sa jednim od toga, imam 27 god, zdravo se hranim, ne pusim, ne pijem...ne krvari, samo menja velicinu, nekad je manje nekad vece, ovo je faza kad je uvecano. Ali ne povlaci se potpuno. Ovu promenu imam vec neke 2 nedelje.
http://imageshack.us/photo/my-images/4/28092011987.jpg/
Slika
i druga slika
http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... 11986.jpg/
Slika
hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Uto Okt 11, 2011 6:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
U pitanju je veliki spoljashnji hemoroid!

Ovo ne smete da zapustite!

javite se lekaru odmah, zakazite pregled kod hirurga!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Sre Okt 12, 2011 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 4:30 pm
Postovi: 4
tamaraft, hvala puno na odgovoru, smanjilo se potpuno,nemam smetnje, ali je i dalje tu.
Otici cu kod dr, prvo moram kod svog lekara opste prakse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Sre Okt 12, 2011 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 4:30 pm
Postovi: 4
hm, cek tamaraft, jesi ti na moj posto odgovorila, ili na prvi, onaj sto je otvorio ovu temu?
ovo je stara tema, ja sam je nasla na search-u, pa da ne bi otvarala novu, ovde sam napisala svoj post, i stavila 2 slike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Sre Okt 12, 2011 7:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
odgovor se odnosio na vase dve slike!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jesu li ovo hemoroidi???
PostPoslato: Ned Okt 16, 2011 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2011 10:15 pm
Postovi: 2
Kako ovi hemoroidi nisu ranije lijeceni nije mi jasno

_________________
http://www.prosirenevene.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 161 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: