Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 13, 2008 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 13, 2008 4:23 pm
Postovi: 1
Lokacija: Šabac
Da li neko ima iskustva u lečenju homeopatijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2008 4:49 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!

Imam potrebu da vam prenesem svoje iskustvo. Imam devojcicu od 2 godine i 2 meseca, koja se pre 2 nedelje razbolela (pocelo je curenjem iz nosa i sa malo kaslja). Odvela sam je u jednu homeopatsku ordanaciju, koju su mi mnogi preporucili, cak i jedan medicinski radnik iz decje bolnice. Nakon razgovora koji je trajao skoro sat vremena, dobila sam kapi za nju i rok od dve nedelje za kontrolu. Od momenta kad sam joj dala kapi, stanje joj se drasticno pogorsalo - sekret je bio pojacan, kasalj produbljen i dobila je tempretaru koja je varirala izmedju 37 i 39.5 stepeni. Nakon toga je pocela i da povraca (posto verovatno nije mogla da se iskaslje). Sledeceg dana od posete homeopati, u vecernjim satima, kad joj je ponovo skocila temperatura na 39.5 (sto sam ja pokusavala da skinem babskim, ali uvek delotvornim receptima sa oblogama od alkohola u vodenom rastvoru) sam je odvela u jednu privatnu ordinaciju koja je specijalizovana za ORL (kod cuvenog doktora) i opisala mu detevo stanje i da sam je vodila kod homeopate. On je rekao, posto joj je pregledao grlo, nos i usi, da ima malo upaljene krajnike i prepisao mi antibiotik u sirupu, neke kapi za nos i febricet (cepice). Kad sam mu rekla da imam veliki problem da detetu dam sirup jer nece da uzme lek, odbija, place, obavezno i kad proguta - povrati, on je rekao da nije jos uvek za inekcije i da ipak probam sa sirupom. Nazalost, vec te iste veceri kad sam htela da joj dam antibiotik, nije uspelo. Sutradan ujutru sam otisla u dom zdravlja, primila nas je doktorka koja menja nasu, kod koje imamo karton, jer je na odmoru. Ta, najsuptilnije receno, NEPRIJATNA gospodja, je grubo zapocela pregled, pa se dete rasplakalo i naravno nije ni uspela da joj pregleda grlo, na sta je rekla da se detetovo ponasanje patolosko i histericno i dala nam uput za razvojno savetovaliste! Jedina pametna stvar koja je proizasla iz tog pregleda je sto nam je dala uput za laboratoriju, nakon cega je ustanovila da nema potrebe da pije antibiotike. Pritom, da napomenem da ni jedan ni drugi lekar nisu poslusali pluca detetu. U medjuvremenu sam se ja dva puta cula sam homeopatom i od nje dobila informaciju da je to sve u redu, da sto je burnija reakcija - to bolje, i da istrajem. I sta sad? Detetu i dalje nije dobro, sinoc je opet povracala i imala temperaturu 38, i dalje kaslje i ima gust sekret, ocigledno je nesto virusno, ali kako god bilo ne znam kako da joj pomognem.
Nisam ni za, ni protiv homeopatije, prosto nemam mnogo iskustva i nisam strucna. Ne znam da li je ovo sto se desava zaista "inicijacija" u nesto bolje za moje dete (prema recima homeopate) ili je pretpostavka za nesto jos gore, cega se plasim, da se ne bi desilo da joj se stanje pogorsa i da onda mora hitno da se reaguje. Sa zvanicnom medicinom sam imala dosta losih iskustava (pa evo samo jednog primera - nedavno je krivicom lekara umro otac mog prijatelja u jednoj bg bolnici; pritom je doktor koji ga je operisao, dobio na ruke 1500 evra jer je izuzetno cuven i tesko je doci do njega...).
I sami znate kakva je situacija u zdravstvu, koliko su lekari nesavesni, potkupljivi, retko snose bilo kakvu odgovornost, jedni druge stite itsl. U pedijatriji je situacija takva da za manje - vise svaki problem dobijate antibiotik, a koliko se ja razumem, posle nekog vremena sam organizam postaje rezistentan na lek, a imunitet neotporan na bolest. Da ne pricam o tome da na sistematski pregled ode ne vise od 5 minuta, a da kod homeopate pregled traje skoro sat vremena. Rekla bih, da ako nista drugo, homeopatija "pobedjuje" zbog tog holistickog pristupa, ali da li zaista deluje - ne znam. Nadam se da ce sa mojim detetom biti sve u redu, i da ce ozdraviti sto pre, pa da eventualno potvrdim i taj aspekt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 6:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 31, 2007 9:56 pm
Postovi: 142
MrPh_Ana je napisao:
poslediplomsko skolovanje iz komplementarnih metoda


mislim da je ovo okosnica cele priche
gospodja ana se breca jer je lichno pogadja kritikovanje "alternative" iliti ilegale, iracionale kakogod

nadalje ne vidim smisao u diskutovanju sa takvim osobama koje se sluzhe iskljuchivo argumentum ad hominem pristupom

ivici zhelim da se izvinim shto dok dolazi ovde da pomogne trpi ovakve ... ispade
iako nisam uradio sramota me je dok chitam.. chudan osetjaj

a gospodja ana bi trebala pocheti prvo sa pravopisom i bontonom
pa onda pretji na jache knjige
ukoliko je uopshte videla neku struchnu knjigu
meni ne ostavlja utisak

stil pisanja
argumenti odnosno izostanak istih
stil vodjenja polemike-perfidno vredjanje u ovom sluchaju
takodje govore o nechijem obrazovanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 21, 2007 8:16 pm
Postovi: 36
da li je istina da prilikom nekog od tretmana homeopatijom da ne sme da se konzumiraju alkoholna pica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 1:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 31, 2007 9:56 pm
Postovi: 142
darko koliko ja znam
najobicniji shetjer nema nikakve negativne interakcije sa alkoholom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 08, 2009 12:57 am
Postovi: 9
Nema potrebe za dokazivanjem vaše stručnosti!
Svako od nas ima pravo da se obrati stručnoj osobi za pomoć, bilo da je to lekar ili homeopata ili neko treći!

_________________
ko zna zašto je to dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: homeopatija u beogradu
PostPoslato: Sre Apr 06, 2011 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 3:09 pm
Postovi: 1
micici je napisao:
Da li neko zna ili moze da mi preporuci kvalifikovanog lekara koji se bavi homeopatijom, a koji radi u beogradu?
Unapred hvala.


Znam iz iskustva dva odlična homeopata:


1. Marina Mlinarić - klasični homeopata - kontakt:http://www.homeopathybg.com
2. Prim. dr Ljilja Bajić Bibić - spec. interne medicine i dipl. homeopata - kontakt: http://www.homeomed.rs

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sre Nov 16, 2016 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2016 1:40 pm
Postovi: 2
tomara je napisao:
či gong, i ostalih ki-či-ći bla,bla,truć metoda ?


Ćigong je poprilično dobra stvar (ukoliko se ne meša sa ezoterijom i nekim "čudnim" primesama koje mnogi znaju da zloupotrebljavaju).

Mi radimo sa ljudima iz Udruženja ORS (oboleli od osteoporoze, reumatskih bolesti itd) preko 5 godina, treninge smo držali i na Institutu za raumatologiju u Beogradu. Kakvi su rezultati - pitati same ljude koji vežbaju...

http://www.qigong.rs/

Neki od efekata na zdravlje http://www.qigong.rs/project/efekti-vezbanja-zdravstvenog-cigonga/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: