Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 6:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Postovana,

Nema vece demagogije od stavljanja homopatije u kontekst medicine razvijenog sveta. To sto se princ Carls maltene ruga najuglednijim britanskim medicinskim ustanovama piskarajuci knjizice o homeopatiji, koje dobijaju publicitet samo zato sti niko ne zeli da mu se zameri - ne znaci da je cela britanija digla ruke od zdravog razuma. Taj svet je sasvim jasan u svojoj orjentaciji na "evidence based medicine". U svakoj nauci, u svakom racionlano opredeljenom sistemu razmisljanja, licna svedocenja nepotkrepljena naucnim istrazivanjem, metastudijama i svime sto podrazumeva naucnu metodu, ne racunaju se. "Testuimonials don't count". Ovo je osnov kritickog, skeptickog, naucnog pogleda na svet. I taj pogled, stav, fundamentalni princip - moze da prihvati ne samo naucnik, osoba ukljucena u istrazivacki rad, vec i "obican" korisnik naucnih dostignuca, kakav sam ja.

Pominjanje Zakona koji ukljucuje u sebe "alternativne" metode takodje je neumesno, ponajpre u pokusaju ubedjivanja mene i slicnih, koji smo nebrojeno puta i na ovom forumu i na mnogim drugimmestima isti zakon veoma argumentovano kritikovali. Pisac tog (tih) zakona (o zdravstvenom osiguranju i o zdravstvenoj zastiti), kao i vajnog "Ustava" - kao da se nije ni jednom osvrnuo na sve jezicke i logicke kontradiktornosti koje je napravio.

Konacno, Vase pominjanje hemije i drugih znanja koja ste "naucili" na fakutetu i na osnovu kojih "razumete" principe homeopatije koje ja i meni slicni "ne razumemo" - moze se jednostavno i kontruktivnije upotrebiti: mozete u samo jednom pasusu, ako Vam nije problem, objasniti na kojim se hemijskim principima zasniva "molekularno pamcenje", koje je u osnovi homeopatske teorije. Takodje, u drugom pasusu bi mogli, pozivajuci se na svoje poznavanje hemije, farmakokinetike i opstih principa fiziologije, objasniti razliku izmedju aktivnih mikrokoncentracija lekova koji se u tragovima - izmenjeni ili kao metaboliti - mogu otkriti u krvi, urinu ili stolici, i neuhvatljivih "aktivnih supstanci' koje se nalaze u homeopatskim "lekovima". U zakljucku svoje ekspertske komparativne analize mozete nam pojasniti i na kom celijskom i biohemijskom nivou deluju aktivni sastojci homeopatskih "lekova".

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2007 3:10 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
@ dr ivica

Da li možete da iznesete vaše mišljenje o kvantnoj medicini ?
Pročitao sam da je to "medicina 21. veka"
Je l to medicina zasnovana na naučnim osnovama
ili je u pitanju sličan pristup lečenju kao kod homeopatije,ajurvede,kineziologije,či gong, i ostalih ki-či-ći bla,bla,truć metoda ?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
http://blog.andrew.co.za/2007/07/quantum-medicine.html

Obzirom na prepoznatljivu "retoriku" i "metodologiju", odsustvo FDA licence, "New Age fashioned" stil prikazivanja uzroka oboljevanja i sve ostalo - odgovor se namece sam od sebe.

Ne treba, svakako, unapred osporiti metode koje daju rezultate - pod uslovom da ih zaista daju. Ali senzacionalisticke tvrdnje su najmanje sto zasluzuje laicka javnost u medicini. One bude laznu nadu i nerealna ocekivanja... A zna se sta nastaje posle razbijanja iluzija - rezigniranost, bol i defetizam.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 7:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:34 am
Postovi: 57
....a posle simptomatskog lecenja konvencionalnom alopatijom - narocito onom dobijenom po preskripciji opstaka -inace nastaje radost, sreca i, najbitnije, izlecenje (a ne zalecenje i potiskivanje simptoma) - to hocete da kazete???
Ako je to slucaj sa vasim pacijentima, onda mora da ste veliki izuzetak ne samo u nasoj, tuznoj srpskoj medicinskoj realnosti, nego u celom svetu. A u to moram iskreno da posumnjam.
Ne razumem vase opiranje onome sto daje rezultate, a sto nije jednako onom nastavnom planu i programu koji je bio aktualan kada ste vi pohadjali svoje osnovne i specijalisticke studije opste medicine - je li posredi cisto ljudski nedostatak zelje i otvorenosti da se vidi dalje od sopstvenog nosa ili profesionalna ogranicenost na sitnosopstvenicke interese (lobi farmaceutskih kompanije i sl.)? Molila bih vas da posetiocima ovog foruma pojasnite to, kao i los postotak uspeha konvencionalnih lekova koje sam pominjala, a koji deluju po principima vama posve razumljivim. Takodje mislim da vam ne sluzi na preteranu cast vazdanje drzanje za FDA - ta ustanova, koja je po vama ocito sve i svja, ima u svojoj istoriji i prikrivanje podataka o povecanoj smrtnosti usled upotrebe pojedinih lekova (ne zelim da dajem nikakav, ni negativan, publicitet, odredjenim kompanijama i preparatima, pa necu navoditi ime istih, ali ako ste imalo u toku, morate da znate o cemu je rec), a sve u interesu proizvodjaca lekova cije su se akcije u to doba odlicno kotirale na Wall Street-u.
Zanimljiv je i vas stav da ste vi ti koji ste pozvani da "argumentovano" kritikujete Zakon i Ustav. Bojim se da na drugi nacin treba da dokazete svoj profesionalni kredibilitet, te da se mozda u medjuvremenu i kvalifikujete da ucestvujete u pisanju istih. Dotad, a i inace, Zakon ostaje najvisi drzavni akt jedne zemlje za odredjenu oblast i ne da je umesno, nego je najrelevantnije imati u vidu njegove odredbe ako je posredi nekakva nedoumica. U ovom slucaju, Zakon, kao sto sam i naglasila, nedvosmisleno naglasava da se metodama tradicionalne medicine i homeopatije mogu baviti samo obuceni zdrvastveni radnici, te se na taj nacin iskljucuju ucesce sarlatana koji neretko kompromituju komplementarnu medicinu. Inace, u ovom kontekstu, onome ko je Ajurvedu pomenuo kao bla-truc metodu, moram da skrenem paznju da je zvanican stav Svetske zdravstvene organizacije da je to najstarije medicinsko ucenje na svetu, da su ajurvedski preparati dosta efikasni i da su klinicke studije, izmedju ostalog radjene i na nasim klinikama i institutima, potvdile njihovu delotvornost.

Konacno, a propos toliko puta pominjane britanske kraljevske porodice - bez da mi je ista imalo simpaticna, ostaje cinjenica da oni kao ljudi i institucija imaju mogucnost da dobiju najbolju mogucu profesionalnu lekarsku negu na svetu. Ako je njihovo opredeljenje homeopatija (verovatno ne kao jedina, ali ocito prisutna i verovatno i dominantna metoda lecenja), to izvesno nije zato sto je nedelotvorna ili zato sto nemaju sredstava da sebi priuste ikoju drugu. A to navodi na razmisljanje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 1:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
Molila bih vas da posetiocima ovog foruma pojasnite to, kao i los postotak uspeha konvencionalnih lekova koje sam pominjala, a koji deluju po principima vama posve razumljivim.


da se razumemo. nedavno sam prisustvovao strucnom sastanku lekara, a koji je rganizovala farmaceutska kuca koju ne zelim da imenujem. Reklamiran je jedan od ACE inhibitora. Ono sto mi je smetalo i javno sam rekao na sastanku bilo je da su prikazivali samo komparativne studije dejstva leka u poredjenju sa placbom. i lek je tu imao izmedju 30 i 50% veci efekat. A nisu pokazivali komparativne studije dejstva tog leka i njegovih "blizanaca" koje proizvode druge fabrike. Zakljucak: nisam ni lud ni gluop da nasedam tek tako na farmaceutske reklamne kampanje, ALI - ako nesto pomaze 50% vise od placeba i imamo biohemijski model i dokaz kako i gde taj lek deluje ( u konkretnom slucaju, znamo tacno kako deluju i gde ACE inhibitori), onda to nikako ne moze da se uporedi sa homeopatskim "lekovima", za koje ni jednom studijom nije dokazano da po efikasnosti prelaze placebo, niti je pokazan jedan jedini prihvatljiv model po kome bi se objasnilo kako oni "deluju". Ja Vas kolegijalno i ljudski molim da pazljivo procitate tekstove na linkovima koje sam dao, pa da tek posle toga dalje razgovaramo.


Citiraj:
"Takodje mislim da vam ne sluzi na preteranu cast vazdanje drzanje za FDA - ta ustanova, koja je po vama ocito sve i svja, ima u svojoj istoriji i prikrivanje podataka o povecanoj smrtnosti usled upotrebe pojedinih lekova (ne zelim da dajem nikakav, ni negativan, publicitet, odredjenim kompanijama i preparatima, pa necu navoditi ime istih, ali ako ste imalo u toku, morate da znate o cemu je rec), a sve u interesu proizvodjaca lekova cije su se akcije u to doba odlicno kotirale na Wall Street-u."


FDA nikako ne shvatam kao ultimativni autoritet u medicinskoj farmaciji, upravo pre nekoliko dana sam postavio tekst o tome kako su neopravdano proterai pre 30 i vise godina Novalgetol (metamizol). Ono sto, ipak, FDA odvaja od drugih nacionalnih slicnih agencija je najstroziji moguc kriterijum za pustanje novih lekova za trziste - uprkos pojedinim propustima.


Citiraj:
Zanimljiv je i vas stav da ste vi ti koji ste pozvani da "argumentovano" kritikujete Zakon i Ustav. Bojim se da na drugi nacin treba da dokazete svoj profesionalni kredibilitet, te da se mozda u medjuvremenu i kvalifikujete da ucestvujete u pisanju istih. Dotad, a i inace, Zakon ostaje najvisi drzavni akt jedne zemlje za odredjenu oblast i ne da je umesno, nego je najrelevantnije imati u vidu njegove odredbe ako je posredi nekakva nedoumica. U ovom slucaju, Zakon, kao sto sam i naglasila, nedvosmisleno naglasava da se metodama tradicionalne medicine i homeopatije mogu baviti samo obuceni zdrvastveni radnici, te se na taj nacin iskljucuju ucesce sarlatana koji neretko kompromituju komplementarnu medicinu.


O Zakonu (zakonima) pisem sa mnogo vecom kompetencijom nego sto mislite. Da znate ko je, kada i kako pisao te zakone, ne biste ovo nikad potezali. Posebno tu mislim o delovima koji se odnose na rad primarne zdravstvene zastite (PZZ), koje su "oblikovali" ljudi koji u PZZ nisu proveli ni dan rada... Ja, na srecu, znam kako se upravlja ovom zemljom i ko i kako piskara akta na osnovu kojih nam se posle stvari obijaju o glavu, jer mi supruga radi u jednom od drzavnih Ministarstava u Beogradu... Ako pogledate, uosalom, nacin na koji se usvajaju zakoni, razumecete i slozicete se da ih usvajaju potpuno nekompetentni poslabnici, samo i na osnovu partijskog kljuca. UYostalom, neka Vam kao dokaz da su Zakon o zdr. osiguranju i Zakon o zdr. zastiti pisani bez ijedne jedine konsutacije lekara i medicinskih tehnicara, odnosno bez ijednog strucnog misljenja SLD niti komora u osnivanju.

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 11:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
BEOGRAD - Šećerom lečila ljude obolele od karcinoma Doktorka Elmira Grubić (48) uhapšena je zbog sumnje da je zaradila više od šest miliona dinara „lečeći“ obolele od leukemije, meningitisa i karcinoma namagnetisanim granulama šećera - saznaje „Blic“. Doktorka Grubić je na taj način prevarila više od hiljadu osoba kojima je obećavala izlečenje.
Krivičnom prijavom koju je protiv doktorke Grubić podnela beogradska policija obuhvaćena je i njena ćerka Irina Svekrovkina.
- Njih dve su iznajmile stan u Beogradu u kome su primale obolele, lažno se predstavljajući kao specijaliste iz oblasti homeopatije. Od početka januara 2006. do decembra prošle godine one su na „lečenje“ primile više od 1.000 osoba. Obolele je pregledala doktorka Grubić, dok je njena ćerka Irina zakazivala preglede i vršila prijem pacijenata. Posle pregleda, koji je obavljan aparatom za elektropunktnu dijagnostiku i terapiju, doktorka Grubić je određivala dijagnozu i obolelima prepisivala čudotvoran lek, odnosno šećerne kuglice, koje je prethodno magnetisala - kaže za „Blic“ izvor blizak istrazi.
Policija koja je pre nekoliko dana upala u „ordinaciju“ doktorke Grubić zaplenila je šećerne granule i predala ih Agenciji za lekove. Analizom je utvrđeno da se radi o običnom šećeru - saharozi.
Kako saznaje „Blic“, doktorka Grubić i njena ćerka su na ovaj način zaradile 6.300.000 dinara, za koliku se protivpravnu korist terete krivičnom prijavom.
- U „ordinaciji“ je nađena evidencija o prijemu svih pacijenata. Prvi pregled naplaćivale su 4.000 dinara, dok je potom svaka kontrola obolelog koštala još 2.000 dinara - kaže naš izvor.
U iznajmljenom stanu, u kome su vodile biznis doktorka i njena ćerka, policija je pronašla internu evidenciju o posetama i pregledima pacijenata, koji su, kako se navodi u prijavi, obavljeni suprotno Zakonu o zdravstvenoj zaštiti.
Policija sumnjiči doktorku Grubić da je krivično delo izvršila s umišljajem, a u nameri pribavljanja protivpravne imovinske koristi.

Opširnije u izdanju za subotu, 5. januar 2008. Blic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 12:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Sto rekose Latini: DITTO!

Pitanje za razmisljanje: a koliko njih nikad nije, niti ce biti uhapseno???

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 3:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ipak treba oprezno kritikovati.
Losih pojedinaca ima kol`ko volis.

Ja imam svoju dr opste prakse i stvarno mi je jako draga. Toliko je pozitivna da je to cudo.
Ona je klasican lekar, ali je kasnije zavrsila medicinu i u Pekingu i uspesno se bavi akupunkturom (njoj nije potrebna nikakva raklama, te ne bih navela gde radi, sem da je u mom komsiluku, tako i odoh kod nje, sasvim slucajno).
Ona leci i homeopatijom osim akupunkture.

Mene leci na klasican nacin, jedino sto me pregleda i puls-dijagnostikom i tu je stvarno savrsena a cena je 800din sto je mnogo manje od pregleda kod privatnika koji su oko 2.000din pa navise.

Tako da ja ne bih sve stavljala u isti kos, narocito sto sam videla/posetila vrlo ozbiljnu i veliku kliniku za homeopatsko lecenje kada sam bila U Severnoj Irskoj, ali da dodam da nemam(o) iskustva sa takvim lecenjem, mada sam primetila da se homeopatiji cesto okrecu oni kojima klasicna medicina ne moze pomoci!

Znaci, jedna umerenost u ocenjivanju je potrebna, jer nisu sve osobe kao ova sto je uhapsena.
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 3:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Doktorka Elmira se, kako sam shvatila citajuci novinea, lazno predsatvljala kao strucnjak za homeopatiju i tako lagala "lececi" ljude!

Poenta je u onome DOKTORKA!!!!
Znaci osoba koja je zavrsila klasicnu medicinu!

Eto, dokle je otisao moral NEKOH ljudi koji bi trebalo da su najhumaniji... ili se bar tako predstavljaju.

To je ono sto je meni najzalosnije, taj totalni pad morala....

Na ovom sajtu sam jedino sigurna da je Dr Ivica lekar (ovde sam izostavila doktore stomatologije jer u tu sobu nisam zalazila).
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Elmira
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 6:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Au Crnka, preduhitrila si me sa info o cuvenoj Elmiri.
Ono sto je interesantno, upoznala sam letos njenu cerku koja se takodje spominje u clanku. Ona je pocela da se zabavlja sa jednim nasim drugom (kojem je, gle cuda, njena mama izlecila sinuse!) i necete mi verovati oni su se jesenas i vencali. Cinjenica je da mi njih dvoje nikada nisu delovali kao par i kada sam procitala clanak dosla sam do zakljucka da sada verovatno nije cist ni motiv za ulazak u brak. (Mozda dobijanje drzavljanstva?).
Ja, kao neko ko je operisao karcinom i prosao hemoterapiju, zazirala sam od svih tih nazovi strucnjaka! Mada, kada coveku ponestane nada verujem da se okrece i takvim cudotvorcima kao sto je Elmira (necemo vise navoditi "doktorka" jer bismo time uvredili lekare. One prave!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 9:36 pm
Postovi: 4
Emelina
lepo je barati sa informacijama iz druge ruke, ali nije kada se to radi sa polu-informacijama.
1. Elmira JESTE doktorka!!!
2. Irina se nije udala jesenas vec pre nekoliko godina i (vec) ima dete. Da li je to zbog dvojnog drzavljanstva ili tvoje ljubomore - nije bitno - opet polu -informacija
3. Kao poznavalac prilika u Rusiji (SSSR ili iz tih krajeva) alternativna medicina je priravnjana klasicnoj i te metode koje je koristila doktorka Elmira su sasvim prihvatljive za rusku medicinu.
S druge strane moramo imati u vidu da je "onih nekoliko" izlecenih sasvim sigurno veci broj ( nekoliko desetina, stotina ili par njih - koliko?) Normalno, kada bi policija zaredjala po nasim bolnicama (Npr. Gradskoj - siguran sam da bi broj uhapsenih bio mnogo veci nego kod "alternativaca"... Licni primer: 3 meseca ne mogu da otkriju da pacijent ima poroznu abdomenalnu aortu - koju je otkrio obican SKENER... ali 3 meseca (dok ne izvadis 300 evra, mnogo je dugo, jel da?)
Ima dosta toga, tako da ne treba biti iskljuciv...
Ali slazem se - nemojmo vredjati lekare - oni uzimaju jos vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: homeopatija
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 10:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Mislim da ce naseg druga bas oduseviti cinjenica da mu je zena vec bila u braku kada se je vencala s njime i da cak ima i dete.

mala je verovatnoca da postoji jos jedna Irina (Ukrajinka) kao i njegova zena Irina, i jos jedna tasta Elmira, kao i njegova tasta Elmira koja se bavi homeopatijom, i da nam je prekjuce rekao da je policija upala u ordinaciju i da su njih dve provele citavu noc u policiji! Ipak je to previse slucajnosti. Cak i za nas u Srbiji!

Ako je za Ruse prihvatljivo da ih se leci sa kockicama secera - molim lepo samo napred! Za nas ipak nije.

Kao sto ima doktora i "doktora" ima i homeopata i "homeopata".

p.s.
Jel neko rekao ljubomorna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 9:36 pm
Postovi: 4
Ne znam na koga druga mislis, ali ja sam LICNO video diplomu doktora pedijatrije Elmire!
Sto se tice braka - mogu reci da je kod tebe verovatno doslo do malog nesporazuma - postoje dve sestre - jedna Marina a druga je Irina
Koliko znam njihov boravak u Srbiji je regulisan i bez nekih smicalica, koje uzgred nisu bitne u ovakvom postu - zato sam i rekao da takve informaciju poticu najverovatnije od ljubomore.
I ono najinteresantnije... Jeste bivsi SSSR ali nije u pitanju Ukrajina vec Uzbekistan
Osim prvog pasusa sve ostalo je, mislim, nebitno, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 11:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Molim Vas da ne sirite diskusiju na teme koje sada nisu bitne, a i zadiru u privatnost ljudi koji nisu prisutni i koji imaju - ocigledno - dovoljno problema.

O homeopatiji je dovoljnoreceno sa obe strane ovde - i od pobornika i od protivnika i skeptika. Ostalo je u nadleznosti zakonodavca. Pa kako nam bude...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 9:36 pm
Postovi: 4
Zato nemoj brkati, samo upamti - dve sestre jedna majka, iz Uzbekistana...
Sto se tice alternativne medicine, za koju godinu, kao i svuda u svetu ona ce biti ravnopravna sa klasicnom - i kod nas (ma koliko se "doktorima" dizala kosa na glavi).
I uzgred budi receno, znam nekoliko doktora koji su kicmu lecili kod kostolomca i sl. jer im klasicna nije mogla pomoci ili im je predlagala HIRURSKI zahvat !
A da! Kada je vec tako, predlazem da zbog alternativnog lecenja pohapsimo sve monahe i zatvorimo Ostrog.
Hiljade i hiljade ljudi poslednju sansu traze upravo tamo. I sto je najinteresantnije - oni je i nalaze. I njih uhapsiti?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: