Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 1:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Nedkit, svakako da TREBA vakcinisati dete protiv hepatitisa B! Iako ovu bolest sam organizam pobedjuje u vecini slucajeva, zasto uopste rizikovati, pogotovu kad je rec o mladom organizmu!
Postoji dosta polemika o tome koliko je bezbedna za decu vakcina protiv hepatitisa b. Cinjenica da je postala obavezna u svim razvijenim zemljama i da je u primeni vec dugi niz godina, sama po sebi govori da je dobro ispitana.
Sto se tice konkretno tvog pitanja o vezi ove vakcine sa leukemijom, na par mesta na internetu sam nasla da ne postoji nikakva povezanost na osnovu nekih istrazivanja. Pogledajte i sami:
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/full/kwm339v1?ck=nck#SEC2
[url]http://www.who.int/vaccine_safety/topics/hepatitisb/leukaemia/en/[url][/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 9:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
nedkit je napisao:
ivana.jankovic je napisao:
Moj momak ima hepatitis b,zanima me kako ga leciti i koje su posledice.Da li je moguce leciti ga gladovanjem kao u slucaju malignih obolenja?Receno mi je da u slucaju hronicnog hepatitisa b ostaju klice,da li to znaci da ce virus tokom celog zivota konstantno napadati jetru?On nije imao nikakve simtome,virus je otkriven preko analize krvi.Molim sve one koji znaju nesto o ovome da mi se jave.


Da li treba izvrsiti vakcinaciju deteta od 12-13 god. protiv hepatitisa??? Jer cuo sam o nekoj engleskoj studiji oko 300 uzoraka, koja je povezala vakcinu protiv hepatitisa i dobijanje leukemije kao posljedicu.

Sta je mani rizik sa individualnog gledista? Znaci, sa stanovista drzave jasno je da je vekcinacija bolji put, jer samo ce mali broj ljudi dobiti leukemiju. Ali sa stanovista individue, mozda je mani rizik primiti vakcinu (jer masa drugih ljudi ce je primiti pa ce biti i manja sansa da se dobije od nekoga taj virus).

Da li je jos neko cuo za vezu izmedju ove vakcine i leukemije?


Dr je rekao da je krajnje bezazlena vakcina protiv Hep b i da i trudnice smeju da je primaju(sto je meni dosta dobar pokazatelj da nije opasna).

Licno ne bih brinula. A sto Englezi imaju studije, to je strasno. Oni sve i svasta dovode u vezu. Izmisljaju. GLuposti. Mozda bi ta grupa ispitanika i bez vakc dobila leukemiju.

AKo je dete uzrasta 12-13 god, ono po zakonu mora da je vec vakcinisano. VAkcina protiv hepatitisa B je sad i u Srbiji obavezna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 9:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
nedkit je napisao:
ivana.jankovic je napisao:
Moj momak ima hepatitis b,zanima me kako ga leciti i koje su posledice.Da li je moguce leciti ga gladovanjem kao u slucaju malignih obolenja?Receno mi je da u slucaju hronicnog hepatitisa b ostaju klice,da li to znaci da ce virus tokom celog zivota konstantno napadati jetru?On nije imao nikakve simtome,virus je otkriven preko analize krvi.Molim sve one koji znaju nesto o ovome da mi se jave.


Da li treba izvrsiti vakcinaciju deteta od 12-13 god. protiv hepatitisa??? Jer cuo sam o nekoj engleskoj studiji oko 300 uzoraka, koja je povezala vakcinu protiv hepatitisa i dobijanje leukemije kao posljedicu.

Sta je mani rizik sa individualnog gledista? Znaci, sa stanovista drzave jasno je da je vekcinacija bolji put, jer samo ce mali broj ljudi dobiti leukemiju. Ali sa stanovista individue, mozda je mani rizik primiti vakcinu (jer masa drugih ljudi ce je primiti pa ce biti i manja sansa da se dobije od nekoga taj virus).

Da li je jos neko cuo za vezu izmedju ove vakcine i leukemije?


Dr je rekao da je krajnje bezazlena vakcina protiv Hep b i da i trudnice smeju da je primaju(sto je meni dosta dobar pokazatelj da nije opasna).

Licno ne bih brinula. A sto Englezi imaju studije, to je strasno. Oni sve i svasta dovode u vezu. Izmisljaju. GLuposti. Mozda bi ta grupa ispitanika i bez vakc dobila leukemiju.

AKo je dete uzrasta 12-13 god, ono po zakonu mora da je vec vakcinisano. VAkcina protiv hepatitisa B je sad i u Srbiji obavezna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 5:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Da malo podignem ovu nasu temu.

Ja sam danas dobila rezultate, radila sam PCR i pokazalo se da mi je broj kopija manji od 100 (da podsetim pre nesto vise od godinu dana imala sam 19000 kopija) . Ne znam ni kako ni zasto, ali broj kopija mi se smanjio.

Krajem maja idem na kontrolu na infektivnu.

Kako je kod vas :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 8:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 5:25 pm
Postovi: 83
Ovaj jeftini, cudesni dodatak ce vas zauvjek izlijeciti od hepatitisa.http://www.mms-aktivator.com/
Nemam nikakvu korist ili dobit sto preporucujem ovaj proizvod, jedini koji mozu imati koristi ste VI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 1:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
REKLAMIRAJ SVOJE CUDOTVORNE DODATKE NEGDE DRUGO. ADMINEEEEEEEEEE, DOKLE VISE OVAJ????

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 3:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Milice, to su divne vesti!! Znaci da nema potrebe da kreces sa terapijom! Zelim ti da tako ostane zauvek! :)) Ja imam zakazano za PCR pocetkom maja... nadam se da prodjem jednako dobro kao ti! Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 12:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
Draganagr je napisao:
Milice, to su divne vesti!! Znaci da nema potrebe da kreces sa terapijom! Zelim ti da tako ostane zauvek! :)) Ja imam zakazano za PCR pocetkom maja... nadam se da prodjem jednako dobro kao ti! Pozdrav


RAdujem se u ime svih nas.
Lepo je cuti da bez lekova stanje moze da bude bolje:).

JA se i dalje drzim rezultata urednih transaminaza, a za PCR sam cula samo od vas.
NAdam se da to nije veliki rizik.
OStacu ovako, a vi me tesite. Zaboravila bih na virus da mi nije ove gnjavaze sa desne strane...
Nista pametno ne rekoh, ali da vam se pozalim :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 12:52 pm
Postovi: 17
Milice m, to je divno! Nadam se da ce sledeci test da ti bude negativan :) Ja idem uskoro na PCR, mozda vec za nekoliko dana.
Da li mozete da mi objasnite razliku izmedju kvantitatine i kvalitativne metode PCR-a? U Vinci nije bilo pitanja koju metodu da mi rade, ovde u uputu vidim i jednu i drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 11:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Patricia, tesko da ce biti test negativan, ali sto se duze ovako zadrzi to bolje. :D
Kvantitativni test pokazuje broj kopija, a kvalitativni genotip virusa, koji, koliko sam shvatila uopste nije bitan.

Ja sam PCR radila u Institutu za mikrobilogiju i virusologiju u Dr.Subotica i cena je 8000 din, a secam se da je prosle godine u Vinci bio oko 200e, koja je sada tamo cena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 12:52 pm
Postovi: 17
milica m je napisao:
Patricia, tesko da ce biti test negativan, ali sto se duze ovako zadrzi to bolje. :D
Kvantitativni test pokazuje broj kopija, a kvalitativni genotip virusa, koji, koliko sam shvatila uopste nije bitan.

Ja sam PCR radila u Institutu za mikrobilogiju i virusologiju u Dr.Subotica i cena je 8000 din, a secam se da je prosle godine u Vinci bio oko 200e, koja je sada tamo cena?


Na Medicinskom fak. U Bg-u je 8000 neka od ove dve analize, a druga se ne placa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 25, 2009 7:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
To je to patricia, mi radimo taj kvantitativni test koji kosta 8000 din.
Taj Insitut za virusologiju i mikrobiologiju medicinskog fakulteta je u Dr. Subotica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozz svima
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 5:33 pm
Postovi: 1
Vidim da ljudi koji ucestvuju na ovom postu i forumu u opste imaju dosta razumevanja i strpljenja tako da se nadam da ce te ga imati i za moje pitanje. Nisam zeleo da otvaram novi topic jer u ovom vidim da mogu da dobijem pravi odgovor i naravno, dosta pouzdan.

Dakle, imao sam devojku (nedavno) i odnos sa njom, koja je imala hepatitis B pre nekih 7 godina, recimo. Po vasim postovima rekao bih da je to akutni oblik. Testovi od 2001 ukazuju da je negativna tj da je sve ok. Na rezultatima je precrtan kruzic tj nula, sto valjda znaci to. Najnoviji rezultati su predstavljeni ovako:
HBs Ag --- Nereaktivan
anti HCV --- Nereaktivan
Predpostavljam da je to ok rezultat ali bih zeleo vasu potvrdu, a kao drugo pitanje je: da li ja trebam da strepim i da se zabrinem (mada vec jesam i u velikoj sam panici) pre nego sto isteknu 6 nedelja i uradim test i proverim?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:01 pm
Postovi: 37
Lokacija: Grac
da bi odrzao jetru u zdravom stanju dobro je ako je moguce svakog dana sto vise jagode da jede a takodje i boraniju
artichoke prirodne tablete takodje pomazu organizmu da razrgradjuje masnocu u organizmu

_________________
...oslobodi sebe svega sto te opterecuje
i napravi mesto za novo sto dolazi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 10:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:01 pm
Postovi: 37
Lokacija: Grac
jako dobro
piti caj od korena maslacka za ciscenje jetre

_________________
...oslobodi sebe svega sto te opterecuje
i napravi mesto za novo sto dolazi"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 105 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: