Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 1:22 am
Postovi: 9
pozdrav za sve,ma izdrzacemo mi i te viruse :D ,gde se nalazi ta infektoloska klinika u bg-u posto dolazim iz unutrasnjosti i kakva li je procedura zakazivanja i uopste postupka jer nemam nekog iskustva sa doktorima, placali se to lezanje na klinici.
najvise me u svemu ovome zanima kako li sam dobio virus jer sam vec 4 godine udovac a nisam nesto ni promiskuitetan kao i uposte nisam bio u situaciji da imam nekih krvnih kontakata,doktorka pretpostavlja da mi je mozda supruga bolovala zuticu ,nikad je ja nisam bolovao koliko mi je poznato,dr jos kaze da je moguce da je virus uhvacen u akutnoj fazi.
mislim da je u svemu ovome najbitnije ne gubiti glavu.
ako imate neki recept za spremanje jela od namirnica koje se preporucuju u ishrani napisite.
pozdravljam vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 11:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Wule, infektivna se nalazi preko puta Karadjordjevog parka iznad Slavije!!

Ne znam na osnovu cega je tvoja dr zakljucila da je "mozda u akutnoj fazi" :roll: , ali sumnja na preminulu suprugu je malo "nestrucno izvedena" ako tako mogu da kazem. A ako ste vec 4 godine udovac, a da je ona imala, onda svakako niste u akutnoj fazi. Prema tome - zanemarite komentar vase dr, nego se zaputite u Bg. :wink:

Zakazivanje je malo komplikovano i realizuje se iz vise navrata. Najvaznije je da za pocetak imate validan uput (overen, ispecatiran i overenu zdravstvenu knjizicu). Ne znam kakva je procedura sa ljudima iz unutrasnjosti, ali sistem rada je da se zakazuje pregled, dobije se broj, pa se u roku od par dana dodje sa tim brojem ranom zorom, i onda se ceka prozivanje po brojevima. Uzmu Vam tada krv i po rezultate dodjete nakon 7-10 dana!

Sto se ishrane tice, na podforumu "nutricionizam" pronadjite moju temu pod nazivom "Zdrava hrana BINGO" i tu pise sve sto sam ja primenjivala kod supruga a sto se tice ishrane i njegovi rezultati pre i u toku tog promenjenog rezima.


Pozz,majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 9:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja pre mesec dana nisam nista zakazivala, ali telefon infektivne je 2683 366 lokal 21 najbolje nazovi pa pitaj jer dolazis iz unutrasnjosti.

Sto se hrane tice alkohol ni slucajno, izbaci svinjsko meso, suhomesnate proizvode, gazirana pica, masno, przeno, pohovano ni slucajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 1:22 am
Postovi: 9
i danas pozdrav za sve.danas dobio uput za infektivnu samo pregled za sada,kod dr.ksenije za sledeci petak jer ona petkom verovatno radi u ambulanti zvala je ova moja doktorka znaju se licno tako da idem sa preporukom inace ova moja doktorka je dobar infektolog a to da sam u akutnoj fazi je verovatno da ja nebi panicio.inace sam jos pocetkom februara otkrio da sam reaktivan ali tek sada sam posvetio malo paznje tome,tako da ce mo videti sta dalje.mora se biti opusteno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 5:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Wule je napisao:
i danas pozdrav za sve.danas dobio uput za infektivnu samo pregled za sada,kod dr.ksenije za sledeci petak jer ona petkom verovatno radi u ambulanti zvala je ova moja doktorka znaju se licno tako da idem sa preporukom inace ova moja doktorka je dobar infektolog a to da sam u akutnoj fazi je verovatno da ja nebi panicio.inace sam jos pocetkom februara otkrio da sam reaktivan ali tek sada sam posvetio malo paznje tome,tako da ce mo videti sta dalje.mora se biti opusteno.


Dr Ksenija je sjajna, mlada i puna razumevanja, odgovara na pitanja i nije nervozna ni bucna. :wink: Da, petkom su pregledi, ali je velika guzva te se naoruzajte strpljenjem, budite tamo sto ranije kako bi sestra sto pre uzela Vase papire, i pripremite se na cekanje od par sati (mislim da od 9 pocinju sa pregledima, nakon vizite) ali uputi se predaju vec oko 7-7.30

Ona inace radi na XI odeljenju, na drugom spratu (da Vam bude lakse kad krenete da trazite po krugu bolnice :wink: ), to su druga ili treca vrata sa desne strane kada se udje u krug bolnice, pise na tabli, nema sanse da "omasite"!! :wink:


Javite se ovde nakon pregleda, sve najbolje, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 8:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Cula sam da bi na nasa pitanja vezana za hep.B i vantelesnu oplodnju (opasnost da se dobije zarazeno dete ili ne), najkompetentnija bila prof. Bozic sa Infektivne.

Znate li da li ona ambulantno prima pacijente ili ne, odnosno kako do nje da dodjemo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 8:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Prvo da pozdravim wuleta i da vam kazem samo da sam i ja od nedavno kod dr Ksenije, divna je, imam samo reci hvale za nju.

Sto se tice prof. Bozic ona je zaista opasna zena, ali pre svega je opasan strucnjak. Pre svega zabrinuta treba ti uput za infektivnu a da ne bi gubila vreme pozovi ih telefonom i pitaj kad ona radi ambulantno.

pozdrav svima, budite dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 1:22 am
Postovi: 9
pozdrav iza tebe djuu,zabrinuta manje da brines,ako je to moguce, majo hvala ti na savetima mnogo mi znace, i da ti kazem ne moras da mi persiras osim ako to ne radis svakome,jeste da sam stariji od vas(42god.)ali imam utisak kada mi se obracaju sa vi da sam pravi metuzalem kao pantelija iz maratonaca. :D mnogo ste dobra ekipa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Da krenem od kraja - Wule ok, necemo da se Vikamo, od sada se Tikamo!!! :lol: Nisi metuzalem!!! :D I nema na cemu, i drugi put. Ako nesto znam- tu sam!! :wink:

Zabrinuta, Djuu ti je sve lepo rekla o dr Bozic, ali imaj na umu da moze da se desi da bude jako nervozna, glasna i neprijatna.... :(
Savet: pripremi (zapisi) pitanja koja zelis da joj postavis, idi obavezno sa muzem da oboje pamtite sta ce vam reci, jer cete verovatno pre izaci iz ordinacije nego sto ste usli, velika je guzva, ona na sebi ima mnogo obaveza i pacijenata i veeeoooma je gromoglasna, ali je zato sjajan strucnjak.
E sad, dzaba strucnosti kad nema vremena da je prenese, ali opet, kada bi svakom pacijentu razlagala sve sto ona zna, ne bi imala vremena za lecenje. :roll: Tako da, moj ti je savet, idite kod nje, ali ne ocekuj previse i nemoj da se razocaras u koliko vas nakon par sati cekanja, isprasi iz ordinacije brzinom svetlosti. Zato ti kazem, izvuci konkretna pitanja i budi brza u izlaganju.

Inace, ako potrefite da je dobro raspolozena i da ima vremena, osim strucnih odgovora, zna da bude i veoma duhovita. :wink:

Zabrinuta, evo ti broj telefona XI odeljenja (gde rade i dr Bozic i dr Ksenija): 268-33-66 lokal 52. Tu mozes da se raspitas da li uopste mozes da dodjes na pregled kod dr Bozic, jer se obicno pregledi zakazuju kod drugih lekara i u drugoj zgradi (npr kod dr Perunicica), koji kasnije ako ima potrebe, proslede pacijente na odeljenje kod Bozicke. Pa ti pozovi i pitaj, mislim da je bolje tako nego da lutas.


Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 8:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Hvala Majjo!!!

Ako je tako, onda mozda da ipak odemo kod dr Maje Ristovic, koja nas je primila prvi put kad smo bili. Ona je bila OK i raspolozena da nam objasni sta smo hteli, ali je prvo htela da MM izvadi krv kako bi proverila da li je rezultat iz GZZZ-a tacan.

Sta mislis?

Drugi put nabasasmo na neku nadrndanu, neljubaznu i neprijatnu, ne znam kako se zove. Znam da nije ta dr Bozic, nego neka mlada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 9:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Na inostranom sajtu nadjoh pitanje jednog pacijenta koji je u situaciji kao mi i odgovor doktorke infektologa. Po njoj izgleda fetus moze da se zarazi samo ako prethodno bude zarazena majka, sto se vakcinacijom eliminise kao mogucnost. Evo citiram:

"Is it possible for me to have children with my partner and will the child be healthy? I have hepatitis B however my wife does not and she has been vaccinated.

Response from Dr. McGovern

For you to transmit hepatitis B to your children you would first need to transmit it to your wife. Your wife certainly needs * SPAM *. That is a top priority. The vaccine works very well. I would also recommend that she have surface antibody levels checked when she has completed the vaccine series to be certain that her levels are adequate."

Koliko vidim na osnovu njenog odgovora, posle trece doze vakcine trebalo bi da proverim nivo antitela koja je moj organizam izgradio, kako bih znala da li sam dovoljno zasticena i smem li da nastavim sa postupkom vantelesne.

Sta kazete?

I ja sam postavila pitanje toj doktorki hepatologu i sad cekam odgovor.

Evo linka, ako je jos neko zainteresovan da postavi pitanje ili procita ranije date odgovore:

http://www.thebody.com/Forums/AIDS/Hepatitis/index.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 8:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja se lecim kod dr.Maje Ristovic i ona je sasvim ok, raspolozena je da saslusa i odgovori na sva pitanja, samo kao sto rece majja zapisi sve sto te interesuje pa po spisku pitaj. Sigurna sam da ce ti pomoci da ne brines vise oko vantelesne, jer ona i mene koja imam hep.B ubedjuje da rodim drugu bebu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 9:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Где сте бре људи!?? :lol:
Почео сам радити ноћу, тако да сам сав сј..ан. Давно сам баталио тај ноћни живот, па ми ад тешко навикнути...
У петак сам био код специјалисте, радио сам УЗ и доктор каже да је све ОК, дао сам и крв, а следећи термин је 29. Зефикс "тучем" редовно, па...видећемо. Био сам и код кућног лекара, али овај хепатолог му је послао само писмо, из којег се види да су ми трансиминазе мало скочиле АЛТ 137 ( био је 57 ) и АСТ је 49 ( био је 27 ), холестерним ми је опет мало повећан, као и жељезо ( добро ми је Маја рекла да не претерујем са медом и ... ) Није ми само јасно како му није послала копије вируса, јер сам то очекивао... Питаћу је на следећем термину...
Мало сам расправљао са овом што ми је радио УЗ, јер сам почео да паметујем ( покупивши форе и искуства са форума ) и рекао му да он не може видети стање моје јетре са том машинеријом. Међутим доктор ме искритиковао и питао да ли је он или ја доктор. Да се не може видети стање јетре, онда се неби ни радио УЗ - тако ми је рекао. Ја сам то питао због биопсије. Нормално да је биопсија детаљнија и можда 100% , али он ми је рекао и да се УЗ може видети доста тога...

Можда се тешим, али сам разговарао сам пар лекара, који су ми рекли да не радим биопсију, јер није потребно. Овамо на западу добијеш одмах терапију, тако да није потребно да ти раде биопсију, како би утврдили да ти је јетра начета, да би добио неку терапију. То је заиста жалосно што је тако код нас, али шта да се ради... Требамо се борити...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 12:20 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ma samo ti slusaj majju, nema da omanes!!! :lol: :lol: :lol: :wink:

UZ jeste dijagnosticka metoda, mogu se videti neke vece promene (uvecanje jetre, masna jetra itd), ali se stepen ostecenja moze videti samo biopsijom.

Koliko dugo treba da pijes Zefix??!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 10:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Sad imam tri kutije, znaci za tri meseca. Koliko ja znam terapija traje najmanje sest meseci, do godinu dana, pa i duze...
Jel se moze videti ciroza preko UZ ? Pitam, jer jednom mom poznaniku, koji ima ciroznu jetru vec par godina, doktor povremeno gleda samo UZ. Inace on boluje od hep. C i HIV je Pozitivan. Bio je dugo godina narkoman i sad je na metadonu i zbog toga nema terapije za Hep. Inace on redovno pije kolu i tako te gluposti, a ima ciroznu jetru. Nije mu radjena biopsija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: