Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То су ти лоши витамини. Мене никада нису терали нити ме терају да једем а пијем прилично велике количине.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Sanja reci doktoru opste prakse da si bila u kontaktu sa nekim ko ima hepatitis(slazi) jer onda po sluzbenoj duznosti mora ti dati uput za infektologa.Infektolog daje predlog za testiranje sa kojim se vracas kod opste prakse gde ti pise uput za javno zdravlje da uradis test na prisustvo virusa.E tek onda dalje analize ako je neki pozitivan salju se pri klinici.Ali u svakom gradu ima ova testiranja osnovna na prisustva virusa.Tako uradi.Mada to probadanje i temp bi ti bilo kod akutnog hep al tad bi ti transaminaze bile ogromne a tebi su u normali(to alt ast).Al idi proveri,tako mozes a da ne placas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 4:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Milice da u ambulanti sam ja.Jbg a ona mi rece da silimarin iskljucim.Vec samo ovaj zeffix.Da,imamo iste markere,al tebi su manje kopije duplo.Valjda ce i meni spasti :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Kristina11 je napisao:
Sanja reci doktoru opste prakse da si bila u kontaktu sa nekim ko ima hepatitis(slazi) jer onda po sluzbenoj duznosti mora ti dati uput za infektologa.Infektolog daje predlog za testiranje sa kojim se vracas kod opste prakse gde ti pise uput za javno zdravlje da uradis test na prisustvo virusa.E tek onda dalje analize ako je neki pozitivan salju se pri klinici.Ali u svakom gradu ima ova testiranja osnovna na prisustva virusa.Tako uradi.Mada to probadanje i temp bi ti bilo kod akutnog hep al tad bi ti transaminaze bile ogromne a tebi su u normali(to alt ast).Al idi proveri,tako mozes a da ne placas.


Ne bi to prošlo jer sam već iznela sumnje po pitanju zubara (oktobar i decembar 2015 i januar 2016). :( A pre nekoliko godina sam imala zujanje u ušima i nije htela da mi da uput za neurologa. Sve neka štednja, samo se na štednju fokusiraju.Zujanje je prošlo samo od sebe kroz neko vreme.

Malo ću da se stisnem i skupiću pare. I ako to uradim za dva meseca ništa neće pobeći. Ja sam vas, drugari moji, baš čitala i čini se iz pisanog da baš i nema šanse dobiti lečenje na teret države kad su alt i ast uredni.

A i te brojke koje navode koliko njih ima hepatitis C i B u Srbiji... :o Onda, ko ga nema?

Malo sam se edukovala, stvarno nisam imala pojma o svemu ovome. Ovo treba da stave kao lekciju iz biologije, a ne da pišu o crvima, insektima i šta ti ja znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 7:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Sanja ja imam alt i ast uredne.I ultrazvuk uredan.I dobila sam lecenje o trosku drzave,tj lek koji placam samo participaciju 50 din.A inace lek je u prodaji 7500.Ja sam dobila lecenje na osnovu broja kopija virusa.Al to se radi na klinici al dobila sam redovan uput za kliniku.Sve o trosku drzave.Znaci za sad nista platila nisam.I nigde vezu imala nisam.Cim utvrde hepatitis i ako je hronicni da daju uput za kliniku da se urade dalje analize da na klinici utvrde dal je za lecenje i ne.Kome su uredni alt ast,gleda se broj kopija Preko 10000 je za lecenje.Meni je broj kopija 9000 al mi je ipak dala lek jer je blizu 10000 i plasi se da ce rasti.A kazem ti alt i ast su mi ok.znaci nije mi virus jos uspeo jetru da osteti.zato su dali lek da ni ne uspe da se smanji broj kopija.znaci to bas tako da ne moze lecenje.zavisi ko u kom stadijumu dodje i kakvi lekovi mu trebaju.dal su ti lekovi na pozitivnoj listi u Srbiji il ne.Moj jeste i pokriva ga osiguranje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 7:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Da nije bilo situacije sa dečkom (hospitalizacija) ti ne bi ni znala. Šta misliš koliko dugo nosiš virus?

Da li se zbog ovakve problematike može tužiti stomatološka ordinacija?

(Interesuje me kako se leče oni koji se inficiraju i sa hepatitisom b i c zajedno, o tome nisam ništa našla. )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 10:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Tako je Sanja,da ne bi ovo sa mojim deckom ja ne bih ni znala.Jer godinama unazad radim redovne sistematske preglede kompletan ginekoloski pregled i kompletnu krvnu sliku i uvek sve u redu.Alt ast uvek ok i ultrazvukovi i ginekoloski i abdomena.Po tome ja potpuno zdrava.Nikad ni jedan jedini simptom imala nisam.Hepatitis b ni na kraj pameti mi nije bio cak ja nisam imala pojma nista o tome.ta ova dva meseca sam se informisala.Ja sumnjam da sam se zarazila pre 15 godina,tad sam pirsing uradila kod doktora masfacijalnog hirurga al privatno.il pre 3 godine kod zubara.Drugo nema jer 8 godina sam sa deckom,partnera nisam menjala.Cak sam bila ubedjena da me decko prevario i da mi je on preneo,kad se sve to izdesavalo.Al ispade ja hronican ja njemu.Jos mi ovo sve neverovatno.A za stomatolosku ordinaciju da se tuzis ne mozes,nema dokaza.Jer ni doktor ti ne moze reci kad si se zarazila samo vidi dal si hronicni il akutni.Ti mozes da budes hronicni sa preko 6 meseci il ko zna koliko godina.Tako da tvoja rec protiv zubareve.A za kombinaciju c i b,to je vec superinfekcija,to ne znam kako se leci,sigurno agresivno,jer je i kombinacija agresivna.Al verovatnoca da imas oba je skoro ravna nuli.Pre ide hepatitis b uz d.Imas hepatitis b bez delta agensa(bez d) i sa delta agensom.sa delta agensom je superinfekcija,tako zovu i on je jaci,i mora invazivnije da se leci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A Milice tebe da pitam-kad su tebi odlucili da radis te biopsije i zasto?sta je bio odlucujuci faktor da uradis biopsiju?Citala sam da se biopsija najcesce radi da bi se uradila adekvatna dijagnoza za onoga ko ima ostecenje pa na osnovu toga se utvrdjuje stepen ostecenja i daje adekvatna terapija.Ali ti nemas nikakva ostecenja i nikakvu terapiju nemas.A mi smo slicni slucajevi,a meni doktorka ni pomenula nije terapiju vec na osnovu kopija dala lek.Aj jasno mi je objasnila mi je zasto daje jer sam pri granici sa brojem kopija.A ti imas manji broj kopija,tu se razlikujemo.Al otkud onda ti biopsiju da radis?Koliko si bila u bolnici posle biopsije? I jos nesto,citala sam da je ko je hbe pozitivan a nema antitela hbe da je to divlji tip i da se to leci i uspeh je kad uz terapiju dodje do hbe negativnosti i stvaranja tih hbe antitela,sto nas dve vec imamo.To mi i doktorka rekla "super ti imas antitela protiv razmnozavanja virusa".Al procitah da postoje i mutanti kod kojih virus mutira i pored tih antitela se nekontrolisano razmnozava,njega prate i visoke transaminaze 300-400.Mi to nismo jel?Nama su transeminaze ok.Znaci nismo mutanti :x ?Doktorka rece samo "bio ti je godinama uspavan,sad se aktivirao zato si tek sad i prenela decku".A ja nisam htela da je pitam za mutanta,da se ne pravim pametna joj tu u ordinaciji :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Znas kako, ja sam u poslednjih 11 godina, koliko znam da imam hep. na infektivnoj cula i prosla kroz razne protokole. Te prvo nisu ni radili pcr (samo markete, ks i uz.), nije bilo para za to, a nije moglo ni privatno da se radi, pa si mogao privatno da uradis pcr, al je kostalo kao prosecna plata, te moze da se radi pcr al samo za one koji imaju recimo povisene transeminaze, pa moze da se radi pcr kod njih, pa ne moze, al moze u nekoj drugoj klinici za recimo 8000 din. I tako...U poslednje dve godine radim samo tamo i ne placam nista.
Isto tako sa biopsijom, meni su odmah, bukvalno na prvom ambulantnom pregledu rekli da treba da se radi, al posto sam tad bila sveza porodilja, sacekali smo da prestanem da dojim pa sam onda radila. Na svakom sestomesecnom pregledu su mi napominjali za biopsiju. Uradila sam je, ali nismo dobili nikakve rezultate jer su uzeli mali uzorak :roll: , pa sam onda posle 5 godina radila ponovo i biopsija je pokazala malu akvitnost virusa , a jetra je bila bez fibroza. U principu, dodjes u ponedeljak, blejis do srede tamo na odeljenju, u sredu urade biopsiju, u cetvrtak te puste kuci.

I nemoj da se brines, taj tvoj broj kopija uopste nije veliki, verujem da ti je dala terapiju jer si ipak imala i malo povisene transeminaze. Eto, bas me zanima sta ce biti za 6 meseci, obavezno da se javis sa sledecim rezultatima pcr-a. I ako vec nisi, da poteres sve tvoje ukucane da se testiraju i vakcinisu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 10:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Kristina11 je napisao:
A ja nisam htela da je pitam za mutanta,da se ne pravim pametna joj tu u ordinaciji :x


Treba i to neko povremeno da radi, to natera doktore da obnove gradivo ili da dopune svoje znanje. :D

milica m je napisao:
I nemoj da se brines, taj tvoj broj kopija uopste nije veliki, verujem da ti je dala terapiju jer si ipak imala i malo povisene transeminaze.


Nisu joj bile povišene.


Kristina11 je napisao:
transaminaze u normali ALT 34 AST 29


Nalaz približan mom.

Kristina11 je napisao:
A za stomatolosku ordinaciju da se tuzis ne mozes,nema dokaza.


Tužila bih, šta mogu da izgubim. Bolje da saznaju ljudi gde se širi zaraza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 11:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ok, moja greska, neko je na prethodnim stranicama pisao da je imao trans. oko 50 i visok holesterol, pa bio na dijeti...Ocito sam pobrkala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 12:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Meni samo nije jasno, ako u Srbiji ima 350 000 zaraženih zašto se ne uradi nešto po tom pitanju, kolektivno testiranje i sl. ? :o Ovako samo u medijima tralalalalaa i to je sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Da pojasnim samo to vezano za transaminaze.jesu mi bile 5O pre 3 meseca i holesterol 7.Posle 10 dana ishrane vracene u normalu.Kao sto su i bile predhodnih godina.Inace holesterol imam 3 godine unazad povisen iako sam mrsava,ali jako nezdravo sam se hranila,voce uopste jela nisam a ni povrce.uglavnom brzu hranu,il przeno meso..Neverovatno da posle samo 10 dana promene totalno ishrane meni i holesterol spadne i alt ast.I ood tad nisu varirale a radjeno mi je na svake dve nedelje.Doktorka uopste nije ni uzela u obzir to jer smatra da su to bile masnoce,vec mi je uzela zadnje alt i ast.Ona kaze da su to masnoce jer drugacije ne bi moglo za samo 10 dana da se vrati u normalu i kaze da je to bilo nevezano za virus vec za trenutni lipidni status.Tako da ona racuna ko da nije ni bilo povecanja.Tako i napisala u izvestaju.Pre stizanja pcr testa ona je na osnovu transaminaza i Ultrazvuka rekla da sam zdrav nosioc i da cu verovatno samo pratiti na svakih 6 meseci bez lecenja.Al aj jos samo da potvrdimo pcr testom.Kad ono pcr test...takav da treba lecenje.Ona je naglasila da je to zbog broja kopija,jer sam jako blizu granice i smatra da mi za 2,3 meseca preslo tu granicu sigurno a kontrola je tek za 6.I mene Milice zivo zanima kakvi ce rezultati biti za 6 meseci.Javicu naravno.A Sanja,sta si odlucila kad ces se testirati?Ti se sve informisala o ovome a tebi mozda ni nije to :lol: Dace Bog da nije.I slazem se sa tobom da je jako mala paznja javnosti o ovome,slabo zastupljeno,vecina ljudi gotovo nista o ovome ni ne zna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 2:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Ne znam... Trenutno u kući nema para za mene. Imam bolesnog ukućanina. Jedno je sigurno, nikoga neću ugroziti, dobro sam se informisala, a ako budem trebala da imam neku intervenciju prijaviću sumnje koje imam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 3:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A zivim sama.Nemam ukucane.A decku prenesoh,izbacio ga i stvorio antitela.Tako da on ima prirodna antitela i ne treba mu vakcina.A prijateljima,kolegama mi je rekla doktorka da ne treba da saopstavam jer ne mogu da im prenesem ni preko case ni nikako.sem krv na krv,seksualnim putem il ako sa nekim delim brijac,il cetkicu za zube gde moze imati krvi.To inace ni sa kim ne delim a zivim sama.Drugima nisam ni pricala jer ljudi bi iz neznanja o tome bezali od mene,misleci da mogu da ih zarazim.Zbog diskriminacije nisam.A ja se inace ko ludak lepim hanzaplastom za svaki slucaj gde god vidim ranicu pa makar i minijaturnu bez krvi.Kaze lepo je to sto sam savesna al ne moze to bas tako.Al ja otkud znam sta ako imam ranicu na ruci i pozdravim se sa nekim ko ima ranicu..za svaki slucaj ja ako vudim ranicu a stalno pregledam,ja je zalepim.A pitam ja doktorku dal mogu pljuvackom da zarazim nekog a ona kaze samo ako nekog ugrizes.Hahaha pa zaboga koga cu gristi?!Ja kazem pitam u smislu kad kod nekoga pijem i jedem-ona kaze nema sanse tako.Rekla mi da ne smem krv davati,i da zubaru ako idem moram reci i ako raskinem sa deckom pa nadjem drugog,moram mu reci da se vakcinise.Pitala me za ukucane,zivim sama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: